Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
21. nov 2009

kaska, rychlo sa uzdrav.

bibi1711
23. nov 2009

Babule, aky utlm...kde ste?
My mame hrozne vecery doma, mala nemoze zaspat, zaspi az okolo 22, aj to musim byt pri nej, stale prsko v puse...
ako sa mi mate?

katka1981
23. nov 2009

Bibi, podobne vcera, mala spala nakoniec s nami a to sa prehadzovala celu noc, cize dnes mam tolko energie ze az, aj vonku spala velmi kratko, inokedy aj dve hodiny aj 3 a teraz 40 minut. Asi zubky...

kaska
23. nov 2009

baby ja som chora, uplne otrasne, bojim sa, aby to maly nedostal, najhorsie je, ze v noci nechce spat ani s muzom, on chce len so mnou, tak jasne, ze pouzivam rusku, ale ked sa rano zobudil a videl ma v tom spustil hrozny rev, asi sa ma bal. ked som si to dala totiz dolu, tak prestal plakat.
Dnes ho dal muz do sportaku, da sa nastavit uplne na lezato, ja som velmi nechcela, aj ked v tej vanicke sa uz chudiak nemohol vobec hybat. Tak neviem, ci to nie je prilis skoro ho tam davat, aj ked on je fakt velke babo.

kaska
23. nov 2009

Bibi aj nas maly zaspava v poslednej dobe az okolo desiatej, niekedy aj neskor, potom ale spi skoro az do piatej.

bibi1711
23. nov 2009

Kaska, neboj sa, vraj dojcene deti neochoreju od maminy, lebo v mliecku davas aj protilatky. Tak nemaj strach. A pozitivne mysli, to je hlavne, mna vcera bolelo hrdlo, ale som si povedala, ze neochoriem, dnes som na tom lepsie. Drz sa.
No, moja asi kvoli zubkom, zaspala o 22 a cez noc sa zobudila len 3krat, co je na nas vykon a spali sme do pol deviatej 🙂
Tak dlho som nespala ani nepamatam. A o 12 sme lahli a spali do 15.

Kati, moja mala stale dlho spala v kociku, ale okolo 4-5 mesiaca to skoncilo a pospi mi tam max 1 hodinu. Predtym aj 4.

katka1981
23. nov 2009

kaska, neboj, neublizis mu, ved v kresielku nie je ani v lahu, neboj sa. My ficime v sportaku este nemala ani 5 mesiacov a je to super. Ja som kvoli herpesom mala rusku, musela som s nou aj spat, lebo malinka mala zlu noc a vtedy spi s nami a staci aby jej rucka sa dotkla a mohla to chytit, bolo to hrozne v tom spatm, stale mi to chcela dat dole ale nastastie sa nebala ale vies mozno preco? Lebo ja som mala rusku uz vporodnici kvoli herpesom 😀

katka1981
23. nov 2009

Baby my sme mali hroznu noc, vkuse sa prehadzovala, a teraz sa zas maju dovalit svokrovci boze,,,,,,, idem grcat 😠

bibi1711
23. nov 2009

Och kati, nejako vydrz...
Kaska, ak je v sportiaku uplne na lezato, je jedno, ci je vo vanicke, ci v sportiaku, chrbtica to nevie...neboj sa. Ani moja mala este nesedi a uz je v sportiaku. Tiez uplne na lezato.
Cim skor sa vyzdrav🙂

Babule, bola som dnes na Dulovom namesti, v tom bio obchode Slnecnica. MAju siroky vyber vyrobkov, oplati sa prist vo stvrtok a piatok, vtedy im prichadza ovocie a zelenina. Dnes nemali skoro nic, kupila som malej bataty. Mavaju vraj ale skoro vsetky druhy zeleninky. Maju aj mrazenu bio zeleninu, takze sa da vybrat. Co sa maska tyka, treba objednavat, objednala som malej morcacie prsia, od polky decembra budu mat aj hovadzinu a bravcove. Teraz mali len kuracie a morcacie. Budu dovazat kazdy tyzdne.
Ceny su dost vysoke, ale tak pre drobcov sa da...

Zasla som aj do DM, tam som studovala tie sklicka s detskou stravou, jedine, co je bio a zlozenie zodpoveda tomu, ako by ste to varili doma je alnatura.

kukenzi
autor
23. nov 2009

kaska, aj moja mala je v sportiaku a niekedy jej dokonca aj trochu nadvihnem chrbtovu opierku 😕 😖

tehula
23. nov 2009

ahojte, babule, nemala som cas moc ani fotky popozerat, my mame rusno teraz. Muz ma po operacii kolena, tak mam zrazu deti 2, co treba aj okolo neho skakat.

Ja sm malu dala do sportaku tesne pred 5mes. lebo vo fusaku by sa uz do vanicky moc dobre nezmestila. Ide nam takmer do lezata, je to trosku nadvihnute, ale tak nevadi, ved aj v kresielku to nie je uplne narovine.
Velmi sa jej to lubi, lebo konecne kuka aj pookoli.Teraz sa uz nenosime, lebo nemam kapsu na zimu a uz sa neda bez nej. Neplanujem ju ani kupovat, lebo od decembra bude s malou chodit viacmenej svokra a ta nosit nebude. Od januara idem zas do prace.

kukenzi
autor
23. nov 2009

tehula tesis sa do prace? ides na plny uvazok?

tehula
23. nov 2009

Kuki, tesim, na peniaze 😀 Inak tak normalne, a verim, ze po roku mi to mozno tak bude liezt na nervy, ze zamiesime radsej surodenca 😀 Ale urcite by som sa viacej netesila ani po 3rokoch

dadka212
23. nov 2009

ahojte kočky 🙂

tie čo nosíte detičky, chcem sa spýtať akú máte kapsu, našla som hocijaké tak radšej sa informujem, ktorá je najlepšia...hoppediz alebo mam zimnú aj mam deluxe no mám v tom chaos...idem objednávať nosič liliputi a k tomu potrebujem aj nejakú kapsu 😝
ďakujem za každú radu 🙂

my sa máme tak všelijako, môj oco včera dostal infarkt, ale už je v poriadku, našťastie 😝

Tehul no to ťa obdivujem teda aj Mneme aj všetkých čo pracujú...

ja dávam malú do šporťáku a veruže ju aj dám sedieť ale iba nachvíločku, ona spravidla do 5 min zaspinká, ale inak ju sedieť nedávam...

zajtra ideme na kontrolu obličiek tak dúfam, sa jej to zlepšuje a pozajtra endokrinologičke, perný týždeň 😝

mneme
23. nov 2009

uf, dadi, tatkovi zelam skore uzdravenie a vam drzim palce na tie oblicky.

kapsa hoppendiz sa mi nepacila, lebo tam je tazko pretiahnut bocny pruh satky cez hlavu. mam mam zimnu, ale keby som sa mala rozhodnut este raz, kupim si radsej deluxe, lebo tato sa mi zda trochu tenka a ta delux je obojstranna a da sa otocit podla toho, ako je vonku zima 😉

bibi1711
23. nov 2009

mneme, ked teraz nosis, ako mas malu oblecenu?

jasminet
24. nov 2009

bibi - co stoji to kuracie a morcacie v slnecnici? mama sa na to zabudla opytat ked tam bola...

bibi1711
24. nov 2009

JAsmin, mne sa zda, ze kili okolo 11 eur, ale ista si nie som...ja som sla s malou von, ked to manzel objednaval...

baluu
24. nov 2009

Ahojte maminy.

Dlho som tu nebola. Najskor som nestihala, maly nespaval len na rukach alebo von tak som chodila v kazdom pocasi aj na 2-3 hod. von a ked bolo krajsie aj 2x.
Snazim sa docitat co ste popisali ale som len na 48 strane tak neviem co mate najnovsie. Len som videla ze mate velke obavy z chripky tak vam chcem napisat ze sme minuli tyzden isli k nasim na vychod kde mala uz zurit chripka. U nas vsetci zdravi, netere mali dokonca chripkove prazdniny, ale v Ziline u svokrovcov chora svokra aj synovec a samozrejme s nim boli v blizkom kontakte a maly je zdravucky. Svokra mala hnusny kasel a este chrasty pod nosom od herpesu a najskor ze k nemu nejde a o par hodin mu uz bozkavala rucicky a on ich teraz neskutocne cumle. Aj som sa chvilu hnevala ale potom ma to preslo. Misko si to neskutocne uzival, tolko pozornosti a novych tvari. Len potom doma to bolo horsie ked uz bol iba so mnou ale to iba jeden den. Tak sa nebojte zatial ta chripka este nie je taka rozsirena aj netere zostali jeden den doma hoc boli zdrave, lebo ich mali v skole ratat 😀.

dadka212
24. nov 2009

ďakujem Mneme už som to objednala 😵 len sa mi nepáči že tá deluxe je iba čierna mám rada farbičky, ale kašlem nato hlavne, že jej bude teplo 🙂 a nosič som objednala bordový chcela som oranžový alebo červený, ale tato povedal, že aby to mohol aj on nosiť a nevyzeral blbo, tak nech objednám radšej ten bordový....

jasminet
24. nov 2009

11 € za kilo kurcata? to je trochu moc, nie? 🙂

bibi1711
24. nov 2009

Dadka, aj ja mam bordovy, aj kapsu deluxe objednanu.
Jasmin...je, ale co uz. 11 stalo tusim morcacie. Ja som tammalej vcera kupila bataty, kilo stalo 5 eur. Tiez dost...

Baby, mala mi spadla z postele. Bola som pri nej, bola na brusku, otocila som sa a uz bola na zemi. Spadla rovn na hlavicku. CHudatko. Teraz sme dosli z kramarov. Vsetko je vraj ok. Len mam malu sledovat. A som si myslela, ze mne sa take nestane...fakt staci sekunda. Strasne si nadavam. ☹

jasminet
24. nov 2009

bibi - nam sa to stalo nedavno... takze viem ako sa citis... 😅 ☹ nikomu to neprajem...

na bioprevas.sk je slipka po 4,25 - nie bio, ale volny vybeh, domaci chov...

bibi1711
24. nov 2009

Otrasne...a k tomu mi hned este aj zaspala...

jasminet
24. nov 2009

vsak aj mne...ja som ju asi 2 hodky pozorovala, medzitym som volala lekarke a potom som pre istotu isla na chirurgiu a rtg - radsej 3x zbytocne ako raz neskoro.
potom som kazde odbocenie od normalu pripisovala tomu padu

kaska
24. nov 2009

bibi to ma mrzi, aj mojej kamoske sa to nedavno stalo, tiez maly padol z postele na hlavicku, vsetko nastastie ok. Neboj, mala bude urcite v pohode. Myslim, ze sa to stava pomerne casto. Deticky su zive a staci fakt sekunda.
Moj maly to zatial odo mna nedostal, ja som dnes nevyspata, malemu sa v noci nechcelo spat, tak som boal s nim hore.

katka1981
24. nov 2009

Baby ked mala Sophia necelych 5 mesiacov pytala som sa detskej a povedala ze moze sediet s oporou, takze ja sa nestreujem aj teraz sa nehra inak ako po sediacky na puzzle, inak reve. A dokonca niekedy uz sedi sama, ja ju len istim ked pada aby si neudrela hlavicku.

bibi1711
24. nov 2009

Jasmin, j som hned volala muzovi, este sa mi ruka triasla, a sli sme hned. Na rtg nas neposlali, lebo mala nebola citliva na to miesto, poslali nas na chirurgiu a na neurologiu. Vraj vsetko ok.Tak dufam...

katka1981
24. nov 2009

Nestiham vas vobec citam, mozno sa budem opakovat po niekom co pise, ale ked sme boli s malou na Kramaroch na pohotovosti, mala presne 7 tzydnov, chirurgicka nam kazala ze ma byt v 60 stupnovom uhle kvoli refluxu, potom sedela v kresielku od malinkeho mimca, samozrejme ze nie uplne, takze v ich terajsom veku sportak nemoze vadit, ved refluxove deti sa tak mavaju davat hadam od narodenia, ja sa toho nebojim a ked pojde na kontrolu klbikov, dame pozriet aj chrbticu, Detom sa najviac krivi v poberte z tasky na bok. A terab cvicit, cize viest dieta k sportu, aby malo pevnu chrbticu, urcite sportak babatku nemoze ublizit, ak sa mylim a poschybni moj nazor ortoped, tak to beriem 😖

katka1981
24. nov 2009

sorry za preklepy, som stale v behu, (super spanok zubky...) zaspala ledva po 23.hodine, paaaaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre