Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

mneme
15. júl 2009

kuki, no my tie komare vecer testneme v liscaku, tak som zvedava. strasne sa mi chce ist okupat na nejake jazero, juuj to bude super ked bude krpana o rok uz vacsia, uz sa tesim 😀

kukenzi
autor
15. júl 2009

ja lutujem vsetky tehulky a hlavne tie v pokrocilom stadiu v tychto horucavach, aj ked sa to este nechyta na horucavy v 2007, ked som rodila bolo 40stupnov a posledne 2 tyzdne sa ani von nedalo ist, len doma za zatvorenymi oknami a stiahnutymi zaluziami 😝

tehula
15. júl 2009

vyzera, ze aj moja mala je z toho horka dead. Ona furt spi, ani jej nevadi, ze plienka uz co to zazila 😀
Ale uz iba dovarim a idem dat ju doporiadku a zobudit ju

kukenzi
autor
15. júl 2009

no moja je tiez otapena z tej horucavy 😝 ale kojim ju teraz kazde dve hodky nech nie je dehydrovana

mneme
15. júl 2009

kukenzi, tak liscak je po dnesnom veceri pre nas tabu. boli sme s muzom na prechadzke a obidvoch nas totalne zozrali komare napriek tomu, ze sme sa nastriekali repelentom 😠 baby, ja uz fakt neviem, kedy a kam mam chodit kocikovat. ved cez den nemozem malu dat spat ani na balkon, aka je tam horucava 😖

certica
15. júl 2009

mneme, ty si z karlovky? my sme boli tiez medzi 19-20h len tu u nas na kopci a az na to dusno v pohode, snad 1 komosa sme stretli. mohlo by sprchnut, lebo sa zadusim 😝

akinomka
15. júl 2009

dadka... super spravy zo sona obliciek. tesime sa s vami. trvalo vysetrenie dlho a museli ste cakat? kto vas vysetroval, nejaka lekarka alebo priamo docentka chovancova.

dadka, tie prodiotika dophilus si davas ty alebo priamo drobcovi?

baby, ani neviete ako vam zavidim, ze vam deticky z toho telpa spinkaju. u nas je to pravy opak. malicka nevie zaspat, je jej teplo a tak sa len nosime. este ze prisla burka a vycisti vzduch a hadam odplavi komarov.

mneme
15. júl 2009

certica, hej, rodena karlovescanka 😉 karlovku vraj striekali, ale liscie udolie zrejme vynechali - fakt sme pred tymi lietajucimi upirmi museli ujst 😖 inak na samotnom sidlisku je to celkom v pohode, ako som pozerala, tak uz ani balkon nam tie hnusoby neokupuju.

akinomka, aj moja dcerka dnes bola cely den z tej horucavy mrzuta, o deviatej konecne zaspala, tak dufam, ze jej to chvilu vydrzi 😅

baby, pozerala som predpoved na zajtra a vyzera to, ze vase prosby budu vyslysane - uz teraz sa u nas blyskalo a zajtra doobeda maju byt prehanky 😉

katka1981
15. júl 2009

mneme ano diviak, isiel smerom z auparku do parku. Taki mladi kricali, ze chyt si decko, ide diviak, moj muz ze co im sibe, aky diviak a on si normalne isiel do krikov. A ludia v pohode akoby nic. (asi bol v auparku poplatit ucty 😀 )

katka1981
15. júl 2009

Baby malej som kupila baby calm, cucla som si aj ja aj muz, je to dobre mnam. Neverim vlastnym ociam, usiam a vsetkym zmyslom. Mala je v postielke od 22.15 a spi tak tvrdo ze som ju musela teraz polozit priamo na podlozku angel caru lebo stale hlasil poplach. Baby ak by sme mali nahodou dobru noc, ja urcite od stastia a radosti ani oko nezavriem a budem plakat ako male decko. Neviem uz kto mi radil baby calm, asi akejka, je to chutne ak to malej nezaberie, muz to bude pit na travenie, ale verime ze jej pomoze. Kocky drzte sa, ja mam ortezu, nemozem si namahat ruku, setrim si ju na malu. Dobru nocku.

katrin79
16. júl 2009

ahojte, tak kati ako? vyspali ste sa lepsie ako predchadzajucu noc?
Ja som s malou nacvicovala zase do polnoci, furt si cucala ruky, takze som jej permanentne davala cicik, skusala som jej dat aj lucku po lyzickach cez den, ale ona aj tak furt cicik chcela, takze s nejakou vodou je neoklamem 😀

Baby, moja mala nechapem z coho ale je nejaka akoby zachripnuta, vecer ked plakala, tak som pocula na hlase, a dnes rano to ma tiez take, ja neviem z coho, moze ju boliet hrdlo, alebo co? ja vobec netusim, ci mam ist k dokine s tym?

tehula: aj ja som rada, ze sme konecne zrealizovali kocikovanie, Heidinka bola uzasna 🙂 ja som sa ale tak brutus spalila, ze muz ma vecer sprejoval Fenistilom a vynadal mi, ci som normalna ze idem von a nenatriem sa, lenze mne to ani na rozum neprislo, som bola rada, ze mi mala zaspala a mohla som rychlo vypadnut von, este teraz ma to pali, som si dala teda...

akinomka
16. júl 2009

katrin...ak sa ti zda laura trochu zachripnuta, moze to mat od placu a kriku. ked su deti starsie dava sa na to kalciovy sirup, ale babetkam asi nie. ono sa hlasivky zase daju do normalu. chora by byt nemala ked kojis.

mneme
16. júl 2009

kati, a nevidis ty diviakov od chronickeho nevyspatia 😀 ako sa mohla diva svina dostat do sadu jana krala?😲 dufam, ze sofi sa uz ma lepsie a trochu ste sa dali do pohody. daj vediet 😉

baby, ja som dnes absolvovala hodinove vysavanie a utieranie prachu s martinou v satke. ta potvorka mi tam spokojne spinkala, kym ja som si makla. zobudila sa akurat na papanie a odvtedy zase vymysla.

vazne uzvazujem o upgrade nasho lehatka - chyba mi na nom hrazda s hrackami. tehula, ty si spekulovala o tom vibracnom od fisher price - porad, kde si nasla najvyhodnejsiu cenu? celkom sa mi pozdava, ze je az do 18 kg, takze je perspektivne vyuzitelne aj do buducnosti.

tehula
16. júl 2009

ahojte, boli sme na klboch na antolskej, tak strasne "mila" sestricka tam pracuje. kazdy skripal zubami, ked spustila pucung. Vraj treba chodit na osmu, hlavne. ze ordinuju do 10.30 a nikto v cakarni okrem dalsich 2 deti nebol.
No ale hlavne, ze uz nemusime postolky davat

KAtrin> ja uz nenatreta von nechodim, presne po rovnakom zazitku so spalenim. Mala mi inak chrapala cely den a jasne, ze vecer ani za boha zaspat. Zaspala asi o druhej a to som vstavala o siestej, aby sme stihli tu antolsku pesi a ja konecne vlasy umyt. Tak som bola mierne dead
Ved buduci tyzden by sme zas mohli vyrazit 😉

Mneme, neviem, ci tu sa moze davat link, ale tak poslem ti to cez postu.

katrin79
16. júl 2009

akinomka: no dufam, ze to ma z placu, vcera vecer mi revala dostatocne 😀 dnes sa mi zda, ze to uz ma lepsie, len sa bojim, aby mi neochorela, ale ved nikam nechodime, len sme doma a vonku, davala som jej sice lucku pit, ale to si dala par lyziciek a ta voda nebola studena. Citala som si, ze kalciovy sirup je pri zachripnuti, ale to sa dava az od jedneho roka, aspon tak je pisane na letaku, takze to jej davat urcite nebudem, no uvidime, buduci tyzden mame poradnu, tak keby to trvalo stale, popytam sa doktorky, ale pevne dufam, ze to prejde.

tehula: vsak ja uz tiez som sa poucila a budem sa uz natierat, som ja blba, no ale co uz 😀 my sme dnes boli doobeda na tej rehabilitacii s hlavickou, dokina nam ukazala nejake cviky, mame doma cvicit a ze to nie je nic vazne, len ma trosku stuhnuty jeden svalik na krku, preto otaca hlavu viac do jednej strany, potom sme dosli domov, dala som malej najest a ze ideme s muzom na prechadzku, tak sme sa vychystali ze ideme na terasu do restiky na ladovu kavu, samozrejme sme si objednali a mala zacala revat jak besna, takze sme ju kocikovali raz jeden raz druhy a kedze nic nepomahalo, tak sme kavu vypili velkou rychlostou a isli sme domov, som ju mala na rukach, co v kociari nechcela byt ani za svet, takze uzasna prechadzka bola 😀
jasne, ze mozme ist aj buduci tyzden na prechadzku, po,ut,st je muz v robote, takze hocikedy ale najlepsie doobeda, lebo poobede sa neda chodit von, je strasny hic

tehula
16. júl 2009

Katrin> no viem si predstavit 😀 Neboj, mne mala tiez vselijak chripi, ked place a krochka v postielke. Zozaciatku ma muz furt uhanal, nech zavolam pediatricke, ale podla mna malej nic nie je, mala by aspon teplotu, nie? A ved obliekame ich poriadne, teraz nenanchladnu urcite.
Ok, doobeda aj mne je lepsie, lebo poobede zas tiez neviem, kedy sa vytrepem

dorotka
16. júl 2009

katrin kup si ergonosic vyriesis vela problemov ja som sa s ameliou nabojovala v restikach sme sa s nou museli len prechadzat a az v roku aj troch mesiacoch sme prvykrat zazili ze bola ochotna vklude sediet v kocari
s patkou nebojujem a velmi rada nosim v manduce 😉
tehula nemusi mat teplotu niekedy je aj zapal pluc bez teploty ak sa ti to nepozdava chod ju dat pozriet teraz aj tak u doktorov je minimum ludi tak necakas medzi chorymi detmi
aspn mne sa tak s patou zadarilo nikto tam nebol tiez som ju bola dat skontrolovat lebo mi dva tydne tak rano kaslala a potom uz nie
a amelia mala teplotu zatial len raz pri stvorkach zuboch ani pri ockovaniach teplotu nemala ale je pravda ze zatial nemala ani vaznu chorobu ale s kaslom k doktorke vzdy idem

katrin79
16. júl 2009

dorotka: nad tym nosicom uvazujeme, ale vacsinou to odporucaju az od takeho aspon 3 mesiaca, ked uz zacne drzat hlavicku, no ved uvidime, ale asi nieco take budeme musiet poriesit, lebo dojdem o ruky a chrbat pri noseni

tehula
16. júl 2009

dorotka, ale ona takto krochka uz od porodnice a uz Xkrat jej pocuvali dychanie a hrudnik a vraj ciste. Len moj muz stale stresoval, lebo na zaciatku bol vyburany ako novopeceny tato 😀

kukenzi
autor
16. júl 2009

katrin, urcite chod k dokine, radsej ist zbytocne ako podcenit nejaku laryngitidu 😉

katrin79
16. júl 2009

tehula: ved aj ja vravim, ze ju obliekam a teraz je teplo, takze to netreba prehanat s obliekanim, aby sa zase neprehriala, no ved uvidim, ak by to mala aj zajtra asi skocim cez ulicu k dokine, nech ju radsej kukne, my furt behame len po lekaroch, to je des

tehula
16. júl 2009

Katrin> to je druha vec, ze vy ste stale u lekarov, ani nevies, kde aky bacil. Ja preto ani s MHD nechcem ist, kym nie je zaockovana. Ale fakt mne chrapci ked je rozrusena stale 😀 Volam ju mopslik 😀 😀 😀

kukenzi
autor
16. júl 2009

aj moja chrapci od porodnice 😉

dadka212
16. júl 2009

aj moja Daniela tak krochkala od narodenia, ja som s ňou bola aj u dokyny lebo Maťo mal v tom čase aj soplík a všetko OK, len mi odporučila dávať do nošteka libenar, že jej to prečistí a už tak nekrochce 😀

Akinomka tie probio dávam malej sú vhodné od narodenia odstreknem si trocha mlieka tam rozpustím ten prášok a pomaličky jej to dávam do pusinky a potom nakojím 🙂
...a vyšetrovala priamo doc. Chovancová, išlo to velmi rýchlo, objednali nás na 12 a boli tam viaceré čo tam tak boli objednané na tú istú hodinu pred nami boli ešte 2 a po nás asi 5, ale ako hovorím šlo to rýchlo a o 12:15 som už bola z budovy vonku a to som sa ešte stavila na novorodeneckom...

Katrin ty máš tuším také isté dieťa ako ja obidve 😝 našťastie nosič všetko vyriešil pri prvom, len dúfam, že aj pri Daniele to tak bude 😝

katrin79
16. júl 2009

dadka a aky mas nosic ty? ja nechcem kupovat novy, lebo neviem, ci mi v tom mala bude chciet byt, tak radsej si asi potom od niekoho kupim, lebo ako som pozerala ceny su okolo 100 EUR

kukenzi
autor
16. júl 2009
katrin79
16. júl 2009

Kuki: aj ja som tento pozerala, budes kupovat novy? pisu ze cca od 3 mesiaca by sa to mohlo pouzivat

katrin79
16. júl 2009

a este som pozerala tento, aky je medzi nimi rozdiel?
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

kukenzi
autor
16. júl 2009

katrin, ja neviem, ake su rozdiely, to by vedela kamoska, ktora ich ma odskusane vsetky, ale predpokladam, ze minimalne 😕 budem kupovat novy a ty?

inac dnes prvykrat mala prespala od 20.30h do 02.30h... pri zamrveni o 23.30h som ju nesla kojit, ze pockam, ci bude spinkat, ci sa len mrvi a ona spinkala dalej, kedze pribera pekne, na moj vkus az prilis, tak to neriesim.

... ale vcera pri kupani som si vsimla, ze ma nejaku cervenu ritusku a dnes som zistila, ze sa jej zaparila 😔 a to ideme zajtra na poradnu 😖 ale som ozaj zvedava, ze kolko vazime a aj moc som zaniesla, tak som zvedava na vysledky a este jej chcem dat vziat krv na bilirubin, ci ustupuje uz ta zltacka, lebo stale sa mi zda, ze hlavicka je este nazltla ☹

katrin79
16. júl 2009

no cena je super a teraz som si citala diskusiu o tychto nosicoch tu na konovi, velmi ich chvalila baby, tak som sa uz rozhodla, kupime novy, lebo som myslela ze to stoji okolo stovky, ale takto sa to da

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre