Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
12. jan 2010

mneme, teraz ma kojenie neobmedzuje, ale po roku ano, teraz si to aj ja uzivam 😉 po roku si viem teda predstavit aj ine mojkanie sa s dietatkom, ako zuzlanie mojej cici zubatym babom, ktore samo chodi, uz vie nieco povedat, je to samostatna jednotka. a ja kojenie milujem aj hlavne kvoli tomu uuuuzasnemu pohodliu, ktore mam, ze nic netreba zohrievat, pripravovat, dokonca ani vstavat v noci netreba, mozem pritom spat a mala sa sama odpoji 😀

mneme
12. jan 2010

to chodenie a rozpravanie by mi asi vobec nevadilo, s tymi zubami to uz je ina vec 😖 no uvidime, zatial si ziadne ciele nad 1 rok nedavam, mozno to potom prestane bavit aj mna. inak, mna moja mama kojila do dvoch rokov a pediatricka jej nadavala, ze je ako "primitivna zena v afrike", ze mi hned nesupla UM 😠

kukenzi
autor
12. jan 2010

mneme, no vsak uvidis, mozno budes kojit aj do 3r. 😉 moj maly uz aj tak len cucol, odvratil sa, cucol, odvratil sa, proste uz ani nic nevypil, len sa s prsom hral a naozaj mi bolo divne kojit dieta, ktore pribehne na vlastnych, odhrnie tricko a dozaduje sa cucania 😖 , ale niekomu to moze vyhovovat

kukenzi
autor
12. jan 2010

mneme, vsak kedysi bol taky nazor na kojenie, co sa cudujeme, ze? 😒

baluu
13. jan 2010

Mneme, Katka, dakujem za povzbudenenie. Ja viem ze to grckanie raz musi prestat, ale deprimuje ma ze sa to s tuhou stravou nezlepsilo. Dopktorka hovorila ze tuhym jedlom sa zvierac bude viac drazdit a zacne fungovat, tak neviem Miskovi zatial nefunguje a dufam ze nebude ten pripad co ho to drzi do roka alebo aj viac. Teraz tomu podmienujeme cely jeho rezim. Na baranky ho davam len ked papal pred viac ako hodinou a pol. Zatial sa sam moc nechce pretacat, ale neviem si predstavit co bude ked uz bude lozit. Aj vcera som ho chvilu nechala sameho po napani a ked som dosla uz sa dokrmoval tou grckou.

Ja zatial nemam predsavzatia dokedy kojit. Ono sa to samo nejako vyvinie. Ale zatial mi to vyhovuje a neobmedzuje ma to. Aj ked niekedy uz tiz natahuje tu bradavku a aj ju cvakne dost silno. Vtedy mu to nedovolim robit, ale prijemne to veru nie je.

baluu
13. jan 2010

Dadka super prispevok si dala. Vacsina maminiek je uz dost uvedomela co sa toho tyka, ale okolie s tymito novymi zasadami stotoznene vobec nie je. Ja pocuvam ze uz piskotku by mu dali. Nesmiem ho nechat neskor sameho u svokrovcov lebo ktovie cim ho ti nakrmia. Synovcovi ked este nemal rok dala svokra olizovat korbace. Bola tam aj maleho mama tak som len povedala ze to by nemal, ale myslela som si svoje ked to nevadilo ani jeho mame. Najnovsie bolo ze ci by sme maleho uz nemali davat do choditka. Poriadne sa este ani nepretaca. Tak som si robila srandu ze by sme mali zacat vyberat vysoku skolu ked mu nahadzaju take tempo. 😀

luciarichard
13. jan 2010

mneme - ani nie ze kojenie ma obmedzuje len je to pre mna dost zlozite tym ze mala odmieta flasu aj poharik nemozem od nej odísť na viac ako tri hodinky ☹ a niekedy by som si veru potrebovala "vyluftovat" hlavu 🙂 Ale ja som na druhej strane strasne stastna ze mam mliecko davam malej to najlepsie co je mozem dat a ked vidim ceny tych UM tak ratam ze sme aj kopec euráčikov ušetrili 🙂

dadka212
13. jan 2010

ahojte 🙂

Mneme ono ma to nie že obmädzovalo, ani neviem ako to nazvať proste mi to liezlo na nervy a to doslova...bolo to tak, že on odmietal všetko jedlo aj pitie, bol na cecku zavesený každú pol hodinu nepreháňam, jeden cecek žužlal a druhý mi hladkal, už som bola na to alergická, a keď sme niekam išli, tak ma vyzliekal, raz mi v banke odhalil prso a chcel sa zakvačiť a proste jedno s druhým a malá je taká istá, nič neje nepije len to prso a tak mi ho štípe prstami keď pije, príjemné mi to teda nie je, ale zas som pohodlná takže kojiť budem určite do roka a keď sa nerozpapá, tak ideme na to tvrdo odstavím zo dňa na deň ako pri Maťkovi 😝

a som teraz rada, lebo som objavila flašku z ktorej malá ako tak niečo cucne 😵 od MAM s tým hodvábnym cumlom 🙂

a dozvedeli sme sa, že švagor čakajú bábo, tak sa berú, ideme na svadbu o 2 mesiace, no nič iné nerobím, len sedím za netom a zháňam nejaké pekné oblečenie pre decká, ale ako tak pozerám na ceny, asi nebudä vyfintení ako princeznička a princ, lebo okolo 100 eur len za ich oblečenie im teda nie som ochotná dať keĎ si to oblečú len raz v živote...

luciarichard
13. jan 2010

Dadka mna mala zacala aj kusat auuu 😠 My sme teda skusali uz 5 flias aj tu od MAM a nic ... proste flasa nie je nas kamos tak isto ako lyzicka aj tie mame doma rozne druhy 🙂

dadka212
13. jan 2010

Luci no aj to kúsanie 😀
a ja som jej najprv dala iba ten dudel ona sa s ním hrala potom ho začala dudlovať, potom tak to dala na flašku a pila, ale vodička ani čaj jej nešmakujú, treba si odsať mliečko a to jej tam dať, ale mne ide o to, aby sa naučila piť a potom neskôr určite začne aj čajík alebo vodičku lúbiť 🙂

mneme
13. jan 2010

dadi, to uplne chapem, ze to bolo neprijemne. moja svagringa kojila synovca az kym neotehotnela (mal 1,5 roka) a ten si s nou tiez robil co chcel - vesal sa na nu, kedykolvek po nej skakal a pritom isiel na cecik a tak 😝 takze ho odstavila - hoci dovtedy sa v noci budil kazdu hodinu, potom zacal prespavat celu noc 🙂

dadka212
13. jan 2010

Mneme presne aj mi začal lepšie spávať, už sa nebudil 10x za noc ale iba 1x 😉

luciarichard
13. jan 2010

Dadi odsate mliecko z flase sme skusali ale nic ... mala sa tvarila ako by v tej flaske bol nejaky humus ... my proste len to originalne bale nie 🙂

kaska
13. jan 2010

dadka a aka je to prosim ta ta MAM flasa? ten cumel je biely co hnedy? a kde si ju kupila?

dadka212
13. jan 2010

kaska toto je ona http://www.mambaby.com/index.php?StoryID=11156&...
a kúpila som ju v Pezinku v DM-ke 😉

Luci tak to je potom Sofinka je rovnaká ako bol môj Maťo 😀

kaska
13. jan 2010

oki, skusim este tuto 😉

dadka a potom, ked si ho odstavila zo dna na den, uz ti potom chcel pit vodicku?

kaska
13. jan 2010

inak ziadny poharik nechce a tie bile aventacke su uplne asi najhorsie, kupila som aj take makke ako su cumle ale nic nebere.

dadka212
13. jan 2010

Kaska mne tiež nechce avent 😒 ani flašku ani pohárik 😝 ale túto MAM chytila a chvílku cuckala a keD som jej tam skúsila dať MM tak pila 🙂 inak aj pre Maťa som tú flašku mala a tiež z nej pil aj keĎ bol na cicke mne pripadá, že sa najviac tvarom podobá bradavke, keĎ deti pijú tiež je taká sploštená...
a hneď v ten deň čo som ho odstavila tak pil čaj a vela, lebo mliečko mi odmietal hádam 2 mesiace, ale potom sa chytil a doteraz vypije cez liter mlieka za deň 😅

kaska
13. jan 2010

no super, este skusim tuto flasku co vravis.
Baby davate do prikrmov aj olivovy olej? Ja sm par krat dala a dnes som si studovala ten manual o prikrmoch co bol v casopise mama a ja a tam pisu, ze olivoby olej az od 10. mesiaca 😕 som sa trosku zlakla...

kukenzi
autor
13. jan 2010

dadi, presne tu flasku mam som minule spominala, ze som stastna, prestastna, ze som ju objavila 😀

kukenzi
autor
13. jan 2010

dadka, na mimibazare poziciavaju za celkom slusne ceny krasne svadobne vecicky pre takychto krpcov, ja si chcem odtial poziciat na maj, tiez ideme na svadbu

kaska, ano, presne tu flasku som myslela aj ja, co hodila dadka link a ak mas DM kupony, tak tam je nejaka zlava na nu 😉 ten cumel je z hodvabneho silikonu a teda ozaj tvar ako prso, ked si ho mala vopcha do pusinky.

avent ani jednemu mojmu dietatu nesadli, sice flasky pouzivame, ale na nich ma mato canpol babies naustok.

kaska, ja olivak davam.

mneme
13. jan 2010

kaska, ja som vsade citala, ze olivovy olej sa ma davat kvoli vstrebavaniu vitaminov zo zeleniny 😉

bibi1711
13. jan 2010

Ahojte,
momentalne mame take nejake zle obdobie. Netusim, cim to je, ale nepozdava sa mi to. Ako som pisala, tak len kojim, sem tam nieco uvariim-na skusku, ci nebude papat, ale dostanem do nej len par lyziciek. To mi az tak nevadi, ale po kojeni si zvykne grcnut, co uz dlho nebolo, stale sa jej grga, ale papa sa mi zda, ze dost malo. No neviem sama.
Vecer mi zaspi, o pol hodku je hore a tvari sa, ze je vyspata.j Vcera yola takto hore do jedenastej vecer.j Hra sa, smeje sa,vydava neuveritelne zvuky, jednoducho saskuje. A ja neviem, co s nou.Dnes mi nechcela ani cez den spat, len ked som lezala celkom tesne pri nej.
Co pisala este Katka ohladom procedury jedenia, akoby pisala o nasej.Ked este jedla, tak sa vrti, kruti, bucha do lyzice, kopka.j No strasne. Viac bolo na mne a na nej ako v nej. Na vase rady idem kupit v piatok stolicku 🙂

Dadka, dakjem za info ohladom toho kojenia, aspon ma to trosku upokojilo, lebo uz som mala aj obavy, ci jej v jej veku staci len pit mliecko.Hned som spokojnejsia.

Co sa nasho kojenia tyka, ja si uzivam kojenie od zaciatku, nemali sme nejake velke problemy s kojenim a ja to mam fakt rada.j V poslednom case mala ale dost kuse, stale sa vrti, pokojne sa naje len ked je brutal hladna alebo brutal unavena. Ked mam nieco oblecene a len vyhrniem cast tricka, tak ju stale zaujima tricko, ked si dam dole vsetko, zaujima ju druhe prso.j DOslova sa hra s bradavkou, kruti ju,taha, prstekom do nej picha, niekedy mi je do smiechu, inokedy mam z toho aj nervy. A ked si druhu bradavku zakryjem, tak si cucne a potom sa odtiahne, aby sa mohla hrat s tou, z ktorej pije.Niekedy mam z nej pocit, ze ani nema zaujem normalne jest, lebo vie, ze kojenie ju viac bavi. Takze moje plany o kojeni do 1,5 az 2 rokov su momentalne dost ohrozene. Myslim, ze moja mala je jeden z tych pripadov, co bude odhrnat tricko a prisavat sa kade tade.j Uz jej vlastne vobec nerobi problem prisat sa na mna aj cez tricko, ked doma nemam podprsenku 😒

luciarichard
13. jan 2010

bibi to ako by som o nasej Sofi citala, tiez je posednu dobu pri kojeni nepokojna, jedine kedy sa v klude napapa je vecer po kupani alebo v noci a inak sa mi zda ze aj malo papa ale tak zas keby bola hladna tak si sna d potiahne .. tiez mam z toho zmiesane pocity 😒

luciarichard
13. jan 2010

Dadi u nas ani MAM flasa nezabrala 🙂

katka1981
13. jan 2010

joj vy ste toho popisali a zas vas nestiham citat, tak len vam rychlo pisem. Dnes sme boli na poradni, malinka ma 73,5 cm a 9170 gramov, mala ma v poriadku jedalnicek aj vsetko je ok a o mesiac-dva sa asi zacne v noci stale budit, aby ma monitorovala ci som pri nej. Baby tesme sa, noci budu este horsie ako su dnes. Mala dnes spala cez den dlhych 12 minut, rekord!!!! Inokedy spinka 3x 40minut, niekey vonku 2 hodky, cize som znicena.

bibi1711
13. jan 2010

babulky, este som sa chcela opytat, v normalne dni, ked mi zaspi normalne, , tak sa mi budi do polnoci kazdu hodinu a po polnoci aj castejsie. Je to normalne? Budia sa vam deticky tak casto? Je to kojenim, ci tou uzkostou? Prejde to? Lebo ja uz dost nevladzem.j Od porodu som nespala v kuse viac ako tri hodky a teraz posledny mesiac asi nie viac ako hodku a pol, velmi vynimocne dve. Uz ma v noci aj nervy chytaju a potom mi je to luto.Sak ona za to nemoze.Ale je uz toho vela...

kukenzi
autor
13. jan 2010

bibi, vydrz moja, viem presne o com pises, jasne, ze je to docasne, akurat tazko odhadnut, ako dlho to bude trvat. aj moj prvorodeny mal take dni, tusim okolo polroka sa to dalo ratat na tyzdne a od 11m zacal spavat celu noc, odhliadnuc od noci, ked mu sli zubky, ze sa obcas prebudil, ale dalo sa 😉 ak ta to potesi, tak ja to uz zazivam nejake dva mesiace pri malej, okolo 20h zaspi, o hodku sa zobudi, a musim byt pri nej, vyzera, ze uz zaspava a ked si myslim, ze spi, tak sa zobudi... tento kolotoc trva do polnoci, ale po polnoci spi, samozrejme kazde 3h si neodpusti svoju davku mm. na vianoce nam vsak pripravila krasne prekvapenie, aj som sa to sem bala napisat, aby som to nezakrikla, ale uz mozem, lebo je to pase 😀 😝 , trvalo to dva tyzdne, malu som dala vecer do postielky (predtym zaspavala so mnou v posteli), pohladkala, povedala jej, ze ju lubim, dala pusu, zasvietila mini lampu a odisla, ona v momente zaspala a zobudila sa o polnoci, o 3h a o 6h na papanie a spinkala do 9.30h. od vikendu sa to zase zmenilo a dnes napr. zaspala az teraz a to so mnou na manzelskej posteli.... ja len dufam, ze to bude ako u syna, ze ked bol malicky, tak jednoducho potreboval nasu pritomnost, ked casom ziskal istotu, vedel sa vyrovnat s tym, ze zaspavat musi sam a vo svojej izbicke, ale mal 2r, ked na to prisiel 😀

luci, tu flasku mam mas s tym hodvabnym silikonom? lebo mne sa ten cumel zda naozaj uzasny 😅 , tak ako aj mojej malej

kaska
13. jan 2010

no babule, som sa celkom pobavila na vasich prispevkoch, niekedy su tie nase deticky naozaj smiesne 😀
no ale s tym spanim, ste ma vydesili, myslite, ze bude este horsie? My to mame v noci teraz celkom dobre, uspime sa na rukach okolo 22:00, prelozime do postielky, o stvrtej rano prelozime ku mne, lebo sa zacina metat, o siestej kojime a spime do osmej, potom spime doobeda min hodinu a pol a poobede este 2x po hodine a pol.
Ale pozor, cez den spi iba mne na rukach alebo so mnou v posteli. Neviem ako ho to mam odnaucit, lebo vzdy ked ho prelozim hocikam, tak sa zobudi a je velmi mrzuty. A ja predsa nemozem cely den vyspavat s nim, potom nemozem spat v noci 😕
Ale on v noci spi dobre a to uz ma vylezene 2 zuby predne, ja viem, ze predne vyliezavaju niekedy aj bez bolesti, ale nechcem aby s atie noci zhorsovali ☹

kukenzi
autor
13. jan 2010

kaska, jasne ako vzdy, nase deti nie su ziadne prototypy a ani tu ako vo viacerych situaciach ziadne pravidlo neexistuje. kamoskina mala spava od 4m celu noc a teraz ma 2,5roka 😉

a papame ako vsetky vase deti, kopance, metanie a pod... ale vacsinou si to viem skorigovat, hoci nieked prikrm skonci na mne, alebo malej noha v miske a tak... ale horsie je ked to uz zacne rozpravat a vyjednavat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre