Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

inneska
21. júl 2009

babulky..chcem sa spýtať na kakanie, erik ked kaká, tak ide z neho voda a v tom tuhé kúsky...či to tak má byť, alebo to musí byť inej konzistencie 😅

tehula
21. júl 2009

inneska, ja som v nemocke pocula, ze by to malo byt ako prazenica farbou aj konzistenciou. Moja ale ma ako ty pises, skor riedke a v tom dobky, uz bolo aj zelenkave, ked ju brucho bolelo. ja neviem, ja asi aj nejem ako mam, skor ovocie a polievky len, tak to nema z coho moc huste byt. ale kym mi nereve, tak je to asi ok, kaka dobre, skoro po kazdom krmeni

inneska
21. júl 2009

tehul...to viem, že to má byť ako praženica, farbu takú máme, len tá konzistencia...ako praženica s vodou 😅 vo štvrtok máme poradňu, tak sa spýtam dokiho...ja tiež dosť pijem a jem ppolievky, jogurty...ale aj tuhšiu stravu, tak neviem, či je to z toho alebo z čoho 😅
aj my často kakáme, len dnes iba 2x, trochu sme aj poplakali, snád bude lepšie 🙂 ale prdkáme odušu 😀

kukenzi
autor
21. júl 2009

jeeee, akurat som zapla stranku a vidim blahozelania mojmu martinkovi 😵 😵 jeeee, to ste ma milo prekvapili, ano dnes oslavujeme druhe narodeniny. chlapi kupili cokoladovu tortu, takze som samozrejme nic nejedla, ale dnes sme mali len taku oslavu rodinkovu a cez vikend pridu nasi, tak to bude vacsia oslava... dnes som v liscom objednala tortu, ale teda na vyber toho velmi nemali, tak dufam, ze budu aspon chutit.. martin si vybral lienku 😀 no co uz, taka pupuska torta pre chlapca.... minuly rok sme mali od ludvika, torta sice nadherna, ale absolutne nam nechutila

kukenzi
autor
21. júl 2009

bibi, na biofarmu do stupavy chodime aj my a teraz tam budeme oslavovat aj druhe narodeniny s nasimi rovesnikmi 😵

kukenzi
autor
21. júl 2009

tehulka, ja neviem, ako to budeme riesit s antikoncepciou, ja som ju roky uz nemala a netuzim po nej... no najblizsie potomka neplanujeme, mozno casom este jedneho, ael viac urcite nie... si neviem predstavit, ze si uz musime cely zivot davat pozor 😕 😕 😖 😲

juuuj a zabudla som... pre nas najlepsia novinka, asi sme sa konecne zbavili zltacky... prvykrat vidim svoje dievcatko v jej prirodzenej farbe 😵 to prevaranie MM pomohlo, hura, jupi, tesime sa.... takze ziadne cierne uhlie sa podavat nebude a teda asi ani ten flavobion... len este ked sa vrati dokina z dovolenku, tak ju poziadam, nech malej zoberie krvicku a spravi okrem bilirubinu aj pecenove testy. inac to bola riadna makacka prevaranie MM, esteze bol vikend 😝 a bol MM doma.

ja nedavam okrem mm nic, ak sa mi zda, ze je smadna, tak ju castejsie kojim. malemu som predtym skusala dat vodu lyzickou, ale mi to vzdy vypluval, u malej som to neskusala, nerobi mi problem vzdy ju "napichnut" na jej zdroj

katka, majkas, nech sa detickam cim skor polepsi a potom sa ukazte 😉

kukenzi
autor
21. júl 2009

inn, taku stolicu mame aj my, ja som sa na to pytala aj v porodke a primar povedal, ze to je normalna stolica kojeneho dietata... no mne sa to zdalo ako normalna, len ma tam zneistila jedna sestricka, ked kukala na tu stolicu ako na nejaky zazrak 😕 😀

kukenzi
autor
21. júl 2009

my sme kakali po kazdom jedle, ale uz nekakame po kazdom a v noci prespime 6hodin bez pokakania, takze ja v noci uz neprebalujem 🙂 potom nadranom uz prebalim

tehula
21. júl 2009

Kuki, aj ja Martinkovi prajem vsetko najlepsie k narodeninkam. Ja sa strojim Heidinke, ze budem tortu sama piect. Hadam sa to naucim dovtedy a ked nie, tak aspon viem, ze Ludvika nemam kupovat 😀

Neviem si predstavit prevarat mlieko, boze, to si mala s tym robotu ☹ , ale super ze to pomohlo

kukenzi
autor
21. júl 2009

... no vynikajuco som si pokecala 😀 😀 , pekne som tuto stranu vytapetovala a prajem vam krasny vikend

kukenzi
autor
21. júl 2009

kokos, ja som krepa, ved dnes je utorok. moj drahy si dnes vzal dovolenku, boli sme v rakusku a potom sme si vecer spravili mini oslavu, aj zajtra ma dovolenku, tak ja som si uz spravila vikend 😀

tehulka, no vacsina je prave s chutou od ludvika spokojna, ale urcite uz tam nedam spravit ovocnu plnku. my sme mali trojposchodovu tortu a v celej plnke asi jedna marhula a piskota bola sucha 😝 a samy marcipan fuuuj

kati, veru, bolo to strasne, odsat, prevarit, ochadit a podavat... mala som dve davky navyse,tak som mala rezervu v chladnicke, ale hned prvu noc sa mi podarilo jednu davku vyliat, som skoro plakala... ale zistila som aspon, ze kolko mala pije. pije 80-100ml, dokonca raz vypila 150ml... myslite, ze je to ok? ale asi ano, ked pribera a kojime sa cca. kazde 3hodky, okrem noci

bibi1711
21. júl 2009

Kuki,
malemu prajem vsetko naj...
Ja nedavam tiez nic, len ju aj zobudim, ked je tak teplo, aby si trosku cucla. Pri dojcenych detoch netraba vraj stolicu vobec riesit, nevadi, ani ked je zelena, to je z toho, ked babo pije viac predneho mliecka, ktore je bohatsie na laktozu. Nasa tiez kakala po kazdom papani, teraz uz menej a tiez take vodnate. A videli to uz dvaja primari aj kopec lekarov, lebo Ema zatial kazdeho, kto ju vysetroval okakala🙂

My sme mali teraz krstiny a mali sme tortu od Ludvika,bola krasna, ale mne nechutila. Mali sme puncovu, bola ale len taka sirupova a ten povrxh, co mal byt marcipan, bol strasne umely.

Nasa mala mala tiez dlho zltacku, ja som poprosila lekarko na antolskej, ked nas prepustali, aby sme mohli dojst na kontrolu, tak sme tam dva tyzdne chodili na premeranie.Ale mlieko som prevarat nemusela.To muselo byt roboty.

A v stupave sa nam velmi pacilo, len skoda, ze mala este z toho nic nemala...len my sme sa vytesovali🙂 Tak si tam uzite oslavu, je tam krasne.

kukenzi
autor
21. júl 2009

bibi, heeeej, torty vyzeraju uplne dokonale, prenadherne, ale nam tiez nechutili... my milujeme take echt maslove a nie margarinove 😝 nemyslim teraz len plnku, ale celkovo ked sa pecie z tych "spravnych a pravych" surovin a nie vselijakych umelin.

v stupave urcite bude super, ideme tam s kamoskami, s ktorymi chodime aj na celoslovenske stretka a aj sa stretavame v BA... bude aj opekacka, grilovacka 😵 snad kukinka bude aj vtedy take dobrucke dietatko ako teraz a bude vonku spinkat presne ako jej bracek, akonahle som ich dala do kocika a vysla vonku, tak spali az kym sme neprisli domov a budili sa len na kojenie

akinomka
21. júl 2009

kukenzi...ak mate radi take prave domacke torty, tak potom vo vajnoroch je skvela cukraren. kukni na www.elezi.sk. je to tam sice drahsie, ale to prave kvoli domacim surovinam. my sme tam kupovali 2 torty, aj zakusky a boli sme velmo spokojny. no a vraj aj niekde v ruzinove na raketovej je skvela cukraren. je to trochu od ruky, co je jedine negativum.

inneska... my mame rovnaku stolicu, prazenicovu taku vodnatu ako vy. podla lekarky je tiez ok, takze nemas sa coho obavat. len pozor davaj na kamilkovy caj ktory davas malemu. v porodnici hovoril dr. divinec ze za nasej ery sa vela pouzivali kamilky a teraz je mnozstvo ludi na ne alergickych.

akinomka
21. júl 2009

a este sa s vami podelim o skusenost so socialkou. poslala som im tlaciva, aby stat za mna platil do II. piliera. nahoda chcela, aby som zabudla prilozit rodny list, tak mi ho manzel podal na podatelni. o par dni mi prisiel list, vraj maju len rodny list a mam poslat aj dalsie tlaciva. ked som tam volala, ze uz cca 2 tyzdne su od ich odoslania, tak mi teta oznamila, ze nic nema a nech jej poslem znova tie, co mi dala do obalky. tlaciva vraj urcite niekede na socialke su, ale ked tam je tak vela oddeleni, tak nevie kde. takze ak chcete mat istotu ze vam budu platit do II. piliera zavolajte si na socialku, ci maju vase tlaciva.

inneska
21. júl 2009

kuki...tak dodatočne gratulujem martinkovi k narodeninkám, nech vám vyjde oslava 😉

akimonka...tak super, že sa nemusím obávať...a kamilky sme mali zatial len raz, čo bola vzorka v kufríku 😀 a ešte nemám kúpený...a zase toho nevypije na litre 😀

a nám sa našťastie žltačka vyhla 😎 aj v nemocke sme mali celkom dobré hodnoty, ale slnili sme sa pri okne každý deň 🙂

kukenzi
autor
21. júl 2009

veru, tie kamilky ma tiez napadli... a zistila som, ze maleho umyvam kamilkovym gelom z dm pri kupani ... ta alergia sa prejavi aj neskor?

aki dakujem za tip na cukraren 😉

aki, ja som si to podala na podatelni a mam aj potvrdene prevzatie... no nic, skusim tam asi zavolat, alebo pozriem vo vypise, ci chodia peniazky do pilierika

luciarichard
22. júl 2009

Dakujem za rady asi vyskusam ten cajik lebo Sofinka si vypyta prso v priebehu hodiny aj tri krat ....

inneska
22. júl 2009

babulky, v noci ma chytili teploty ☹ asi mám zapálený?upchatý? mliekovod..mám na lavom prsníku hrču, ktorá bolí a malý mi z neho ťahal už 3x po sebe asi po pol hodine a stále to tam je...
neviete čo na to??

cuchre
22. júl 2009

tvarohovy obklad alebo naklepany kapustny list, ja som davala oboje. pri teplote do 38.5 mozes kludne kojit 🙂 ak by nepreslo, zbehni k dokimu, da ti atb. ale treba z neho kojit alebo osdavat a vzdy uplne vyprazdnit prsnik.

chasencha
22. júl 2009

innes mne pomohali vinove obklady,konkretne z bieleho vina....a kojit kojit a kojit 🙂 drzim palce

akejka
22. júl 2009

ahojte, pár dní som tu nebola, lebo mám doma 3 deti... 😉 Stále u nás niekto prázdninuje - ale z mojej iniciatívy, aby ste si nemysleli, že sa kamošky a švagrovci zbavujú detí 😀
takže nestíham chodiť na Net...

katka, jaj, živo si spomínam na tie kolikovské obdobia, ako som ti to popísala 😢 Ten Infakol nám naša dr. Macúchová predpísala, keď prišla na 1. návštevu malej. Ale nám moc nezaberal - pri kolikách sa môže brať dlhodobo, aj 3 mesiace v kuse, veď dr. ti povie... 😉 Vyskúšajte, možno Vám zaberie, nám zas pomáhal Sab simplex...
skúšate aj masáže bruška s gélikmi proti nadúvaniu ? A my sme ešte cvičili so skrčenými nožičkami - otáčali sme nimi v smere hodinových ručičiek...to nám poradili ešte v pôrodnici...
ale niekedy nezaberie vôbec nič, len to obdobie pretrpieť... 😢 tak vám aspoň zaželám, nech to obdobie čím skôr ubehne, nech už máte 3 mesiace...uvidíš, že potom to zo dňa na deň prejde, akoby utlo...

akinomka
22. júl 2009

innes... mne pomohol tiez tvarohovy obklad. vyber z chladnicky, daj ho do vnutra vreckovky a priloz na prsnik. mozes si dat na tuto vreckovku este aj dalsiu, alebo plienku, aby si nemala vsetko mokre. tvaroh vytiahne teplo, pricom erik nech z tohto prsnika pije. zmen mu aj polohu kojenia, mozno z tej co teraz pije nedokaze tak dobre vyprazdnit ten upchaty mliekovod. ja som mala pri prvom dietatku zapaly prsnika pravidelne, kazde 3 mesiace. prvykrat aj s teplotou, potom uz pri naznakoch som hned davala tvaroh. a pozor na teplo, pri zapaloch sa nesmie pouzivat teply obklad. drzte sa

kukenzi... ak si dala tlaciva na podatelnu, tak sa to k nim urcite dostane. dnes som si overovala moje tlaciva podane na podatelni, a tie uz nastastie mali.
co sa tyka alergie (aj na kamilky) tak sa sa moze kludne prejavit neskor, aj po rokoch. kamarata to chytilo az v puberte, z kamiliek sa mu vysypava cela tvar.

bibi1711
22. júl 2009

Inne, pozri sa na bradavku, ci tam nemas taku bielu bodku-mliecko zaschnute. Ak hej, tak prepichni sterilnou ihloutu bodku a koj tak, aby mal Erik bradu v tom smere, kde je ta hrca, resp.ta biela bodka. Drz sa.

katrin79
22. júl 2009

ked uz sa tu rozobera "kakanie" 😉 tak moja Laura mavala plnu plienku zo zaciatku aj 6 krat za den a teraz mi kaka len dvakrat za den, doobeda a vecer vacsinou, myslite, ze je to ok?

katrin79
22. júl 2009

lucia: mne moja dokina povedala, ze malej staci davat pit materske mlieko je to aj od smadu, ja jej davam aj castejsie ako dve hodiny niekedy ked si pyta a je velmi teplo ako teraz, alebo potom, ze sa moze dat kojenecka voda lucka po lyzickach, max. deci za den, caje mi neodporucala v ziadnom pripade. Ja som malej skusala aj vodicku davat, ale ona si aj tak este potom cicik vypytala, takze asi vodu moc nemusi

dadka212
22. júl 2009

mne malá nekakala 2 dni kojené deti nemusia kakať aj týždeň MM sa môže úplne vstrebať 🙂

bibi1711
22. júl 2009

ani ja nedavam malej ani vodu, ani caj, len ju viac prikladam, ked je takto teplo...na zajtra hlasia az 37 stupnov tu na zapade...uz teraz sa zo mna leje...
dojcene deti mozu vraj kakat aj po kazdom papani a tu na MK su maminy, ktorym deticky nekakali aj cez 20 dni a vraj je to ok. Ze to mliecko sa po case u niektorych mamin tak prisposobi babatku, ze ho vyuzije bezo zvysku-perfektne vymyslene, ze?

dadka212
22. júl 2009

ja tiež nedávam vodu, nič iba MM 🙂

Kuki super, že vám pomohlo to preváranie 😵

u nás tortu vždy robím ja 😎 objednávanú sme mali iba raz keď sme robili uvítanie do života a nikdy viac 😝 som hovorila, že aj na svadbu si upečiem sama 😀

tehula
22. júl 2009

dadka, ty si sikulka, musis mi potom nejaky osvedceny recept na tortu do IP hodit. Ja som v peceni este zaciatocnik, zmaknem akurat strudlu 😀 Ale zas celkovo kuchynu som objavila az ked som s manzelom zacala byvat a zaciatky varenia prebiehali tak, ze na panvici maso prskalo a ja zavreta na balkone v bezpeci som sledovala situaciu 😀 😀 😀

Katrin> som ti dnes chcela volat, bola som s kocikom pri vas na prejde.

Dnes mi Heidi spala ukazkovo, zaspala o osmej vecer, o jedenastej som si lahla aj ja a zobudila sa az o stvrtej nadranom, napapala sa a spali sme dalej. Potom drichmala aj v kociku celu prejdu. TAk som zvedava, co bude vecer 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre