Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

tehula
14. júl 2009

mneme> moja spavala uplne super, ale nejako sa to teraz kaslalo, ze viac papa, a aj viac pribera. No nic, uz len vydrzat. Dnes to nechcem zakriknut, ale je nejaka spava, zas po kupania papani zaspala. Asi z tepla je schvatena.

akinomka
14. júl 2009

tehula... zarucene rady od rodiny, ze prides o mlieko ber jednym uchom dnu a druhym von. pokial kojis kazde 2-3 hodiny, mliena budes mat dost. podstatne je aby si pila. moja svokra pri prvom babetku volala manzelovi, ze celu noc nespala kvoli malemu. bola u nas na navsteve a maly stale plakal a chcel pit. z toho vydedukovala ze mam malo mlieka, minimalne je slabe, rano hned volala nejakej znamej pediatricke, co mame robit aby sa malemu nic nestalo...., vraj sa o neho nevieme postarat 😖 .... ja som mala este poporodne depky, tak som len plakala a plakala. po tom telefonate som nasla v sebe skrytu silu, kupila vahu, kazde kojenie zistovala kolko vypil a zakazala som navstevy u nas. takze ver tomu, ze tvoja materska intuicia je najlepsi radca.

tehula
14. júl 2009

akinomka, dakujem za povzbudenie. Mam dojem, ze skor pridem o mlieko z tych reci jak jedla 😀

akinomka
14. júl 2009

tehula... keby si inak niekedy mala pocit, ze mas malo mlieka, staci sa preliat vodou. ja som raz taky pocit mala, vypila som behom hodiny jeden a pol litra vody, a nebol problem. ale je to viac o psychike, preto treba mysliet na malicku, ze mlieco je pre nu dolezite a ostatni ti mozu byt ukradnuti. ako bude malicka rast, tak budes mat viac mliecka a zase neskor, ked zacnes davat uz tuhu stravu, mliecko aj prsia sa postupne upravia - zmensia. priroda to pekne zariadila.

kukenzi
autor
14. júl 2009

tehula, viec co vravel dr. divinec... svokram a mamam len prikyvnut, ano mate pravdu a kaslat na to 😀 , ja som bola uplne na nervy, ked som tu vyse tyzdna mala svokru... teraz tu nie je a deti zvladam lepsie ako s nou... ja som jednoducho nemohla prehltnut jej komentare a tak som bola dost neprijemna... ale co uz, ved aj ona si mala odpustit niektore poznamky a "rady"... neznasala som, ked mala plakala a ona hned na nu, ze je zla... hovby je zla, je to jej jedina komunikacia, jedine takto mi vie dat najavo, ze nie je s niecim spokojna... a mozno jej tiez liezla svokra na nervy 😀, lebo stale sa s nou rozpravala aj napriek tomu, ze som jej povedala, ze nech jej da aj spat, ze aj ona potrebuje klud 🙄

mneme, tak to krasne v noci spite, ja malu nastopnem hned na cicku, len co sa zamrvi, kedze ona v noci neplace, len zacne krutit hlavou z boka na bok a mrvit sa, prvorodeny zas zacal mliaskat a tak som vedela, ze chce papat... mozno ze mala by vydrzala spat aj dlhsie, mozno sa len pretaca, ale ja uz potom neviem zaspat a pocuvam, ci zaspala alebo nie

katka1981
15. júl 2009

Ahojte baby, najprv vam pisem dobru spravu, od vcera nemame postolky. A ta zla, myslela som ze horsia noc ako predosla byt nemoze, ale ba, tato bola este horsia. Od 23. h. mala plakala a teraz je na muzovi a plakala by dalej. cize minim. do 7.rana plakala. A najhorsie je, asi je to dobre, z sa na nu nedokazem hnevat lebo vidim ze su to cisto koliky a je mi do revu ako sa trapi a navyse mam z pestovanie presilenu ruku, pred dvomi rokmi som mala na oboch zapastiach zapal slachy a pravu ruku mam znova odpisanu, nemozem uz pohnut ani prstami. A uz mi dochadza ze moj muz ako babo nemal obrateny bioritmus, ze v noci reval a cez den spal, ale ze mal koliky. Som zvedava ako budem zvladat malu s ortezou na pravej ruke... Drzte sa babulky. A na margo svokier, moja mi vravela aby som malu pestovala len ked je dobra a neplace. No koment, chudatenko ona place od bolesti a nech mi este niekto povie ze nezvykaj si ju, nepojde ti do postielky. Tak sorry, ja nedokazem pozerat ako mi babo place od bolesti, ved jedine co jej pomaha, je maja naruc a aj to placka, ale menej. No idem za nou, dnesna kolika trva uz 8 hodin a mna stve ze ziadny recept nepomaha.

tehula
15. júl 2009

caute, idem sa pochvalit, mala spala od osmej do pol noci, nakrmila som ju, prebalila a spali sme az do siedmej do rana bez budenia. 😀

mneme
15. júl 2009

baby, dobre ranko 🙂

kukenzi, obdivujem ta, ze sa dokazes zobudit na malej zamrvenie. to ja s mojim spankom som sa takto budila len prvu noc v porodnici, odvtedy naozaj az ked zacne plakat. vcera som ju uz aj chcela na jedenie zobudit, ale cisto z egoistickych dovodov. spala mi totiz pekne v postielke od siestej vecer a ked som si o desiatej isla lahnut, tak som jej navliekala spacie vrece a dufala, ze sa zobudi a budem ju moct nakrmit bez nocneho vstavania. tuudle 😝 zobudila sa az o hodinu, ked som uz sladko spala a potom o pol stvrtej a o siedmej. jasne, ze je to v pohode a vobec mi to nepadne zatazko 😎 , len ma prekvapilo, ze jej nocne vstavanie velmi nezavisi od toho, o kolkej dostane papat

kati, tehula - kuki ma pravdu - svokru sice nemam, ale obcas nechapem, ake hovadiny su niektore dobre mienene rady mojej mamy - napr. ze dieta by malo za den suhrnne preplakat min. 2 hodiny 😀 tak som sa jej pytala, ze kolko je podla tejto poucky vhodne maximum. niekedy ale poradi fakt dobre, len to treba filtrovat. nastastie mam aj starsiu sestru s dvoma odrastenymi detmi, takze mam oporu, ktora mi vie povedat, co je pravda a co blbost. preto to baby berte s rezervou. najlepsi recept na tvorbu mlieka je predsa caste prikladanie a nosenie na rukach v tomto veku este nie je rozmaznavanie ale upokojovanie 🙂

dadka212
15. júl 2009

čaute kočky 🙂

včera som bola s malou na Antolskej kvôli tým obličkám...no dopadli sme fajn, má dilatácia I.stupňa a o 3 mesiace na kontrolu 🙂
bola som odniesť aj tie novorodenecké vecičky a sestrička zlatá, že či ich ešte nebudem potrebovať, rekuže nie už nikdy 😅

dnes bola super noc, malá spinkala od 8-mej do 5-tej rána a potom ešte do pol 7-mej, ale to nás už zobudil Matúško 🙂

Kuki ja to robím tak isto, malá sa začne mrviť a ja jej hneď pchám cicku do pusinky 😅

no ako tak čítam ako spíte vnoci, tak mám zatial šťastie maličká sa budí iba 1-2x za noc, ale to vyrieši cicik 🙂 a cez deň začala byť omnoho kludnejšia odkedy dávam tie probiotiká, tak normálne dokáže aj pol hodinku sama ležať a len tak si pozerať okolie 🙂 aj vonku v kočíku keď sa zobudí, už nevrieska až tak hrozne, dokonca dnes ani neplakala len mňaučala a potom zaspala 😵

mneme
15. júl 2009

dadka, to su super spravy, mam z toho zlepsenia fakt radost 🙂 🙂 🙂 ake probiotika a na co davas danielke?

certica
15. júl 2009

caute babule,
no ja len tak narychlo som presvistala...

s tymi kvazi dobre mienenymi radami uplne suhlasim a detto otazka vyplakavania. u mna total nepripustna vec
🤐 , hrozne som na taketo veci citliva.

ja som mala obidvoch chalosov nastastie "bezproblemovych" (ak to tak nazvat), nemali koliky, len viki prve mesiace sem tam, marťan v tomto pohodak, akurat ma vycical takmer k smrti 😝 😀 a teda furt nema dost, ale inak nejake prebdene noci ci plac nas nastastie obchadzal, co sa naozaj tesim, lebo neviem, ci by som to zniesla (myslim s ohladom na babo, ako ho nieco trapi a clovek mu nedokaze celkom pomoct).
drzm prsty, aby to prechodne obdobie co najskor preslo a krpci spolocne s maminami sa nemuseli tolko trapit.

dadka, no mna sa sestricka pytala to iste 😀 (ked som dosla s pytlami). teraz som este objavila v mothercare v letnom vypredaji akcie na nejake mini bodynka a dupky do 3kg, tak mi to nedalo a zobrala som 😀 , lebo vraj na nedonoseneckom toho maju pramalo. aj ked teda z biedy ich to asi nevytrhne...

katka, gratulujem k bezpostolkovaniu a dadke vam k dobrym vysledkom takisto
😎

no, trosecnik je hore, idem mu dat nejaky ten zvanec 😀
fuj, ale otrasne je, lepim sa jak plastelina z toho tepla. zajtra sa dufam dostaneme na kupko niekam

dadka212
15. júl 2009

ďakujeme baby 🙂

Mneme dávam Infants Dophilus a to preto, lebo sa mi stále krútila keď papala aj pri tom plačkala a stále sa odťahovala aj mávala tie koliky, pediatrička, že to je asi z bruška čo ju bolí tak mi odporučila, nech skúsim tie probiotiká a super 😵

Čerti ja tiež keď som tam šla, tak som ešte kúpila v tescu pyžamká čo mali vo výpredaji 😅

a tiež neznášam "super rady" nechať dieťa vyplakať, nenosiť na rukách, nedávať k sebe do postele atď. podla mňa dieťa potrebuje blízkosť matky a robila som to aj pri prvom a budem aj teraz 🙂 aj keď som podla niektorých sprostá, že sa zotročím ale mne to nevadí (teda väčinou), ja som práveže rada, že ma potrebujú 😅

akejka
15. júl 2009

katka, vydržte to nejako. Moje baby obe kolikovali celé prvé 3 mesiace ! Mišku to chytalo každý deň medzi 16 a 20 hod., to som si niektoré dni aj poplakala s ňou, kým neprišiel manžel z práce a nepomohol mi ju nosiť na rukách...aj Vianoce- Štedrý večer mi Miška celý preplakala, ani sme sa nenajedli 😒
Lucka dostala 1.koliku už v pôrodnici, prerevala pol dňa, vôbec nespala a to mala len 3 dni 😕 Vždy, keď začala revať, skúšala som jej dať mliečko, ona síce neodmietla, ale koliku jej to len zhoršilo, revala viac a viac...

Vieš, ako blbo som sa tam cítila - druhorodička a nevedela som, čo mám s Luckou robiť, prečo stále pýta jesť a plače...zvíja sa...aj som si poplakala už v pôrodnici - od zúfalstva, bola so mnou na izbe prvorodička, ona mala vyše 4 kilovú bambuľku, ktorá jej v kuse len spala, ani na jedenie sa jej nebudila, musela ju nasilu preberať každé 3 hodiny - tak tá kočka mi potom pomáhala nosiť Lucku na rukách a tíšiť ju... 😉 Lebo jej poklad celý deň aj noc prespal...môj poklad spal tak dokopy 12 hod. denne ako novorodenec 😕
a na večer si Lucku zobrali sestričky a robili s ňou špeciálne cvičenia, nedávali jej nič jesť, aby sa jej vyprázdnil žalúdok, o pol noci mi ju doniesli a malá spala do rána, bez zobudenia spokojná s prázdym žalúdkom 😕

až doma po pár dňoch som prišla na to, že sú to koliky...a veru sme na ne trpeli aj celé hodiny, pomohol nám dosť SAB Simplex, ktorý niekoľkohodinové koliky skrátil na niekoľkominútové...ale aj tak boli na dennom poriadku až do konca 3 mesaica 😕

hlavne, že všade píšu, že kolikami trpia hlavne chlapci a deti na UM 😠 Kamošky, čo majú chlapcov a iné, čo kŕmia deti už od pôrodnice UM koliky nikdy nemali 😕
Za to moje baby, obe plne dojčené si to odtrpeli celé 3 mesiace...

certica
15. júl 2009

ja som davala infants vikimu, tusim do 4 r. su urcene. a su od narodenia? lebo napr. biogaia uvadzaju od 3m., tie davam zase martusovi a vikimu uz normal prehltacie pre dospelych.

a k tomu akoze zotrocovaniu 😀 - ja som teraz podstatne vyspatejsia ako pri vikim, ktory spaval od nar. v postielke a dokonca sa ani nebudil v noci vela, cca 2x tie prve mesiace. martina mam naopak z vlastnej pohodlnosti od malicka v posteli, priestoru habadej, kedze sme este 1 velku postel prirazili k manzelskej a nemusim vstavat na kojenie, len sa nastavim a spim dalej. jediny problem mame teraz pri zhanani dovolenky, resp. ubytka, nakolko pozadujeme 4 postele 😀 . no a nosenie na rukach a pod., to ja som vzdy skor z vlastnej iniciativy, kedze deti mi fakt neplakavali. proste mam rada tento druh kontaktu, aj ked jasne, ze nie 24h denne 😀 . ved nakoniec sme zive to tvory, takze fyz. kontakt potrebujeme
😉

katka1981
15. júl 2009

akejka, ahoj zlatko, dakujem za podporu. Sab simplex nepomaha vobec, lebo teraz som jej ho nedala a pekne spinka a v noci mala koliku od 23. do 8.h rana a mala sab simplex. Uz sme zniceni a najviac ma trapi ze uz nechceme druhe babo, pritom je uzasna, zdrava a dokonala. Dakujem ti za doktorku este raz. Volala som teraz so spolubyvajucou z porodky, malu ma o hodinu starsiu a predstav si, ze jej spava od 21. do 5. do rana a baba vcera spravila statnice za A. Ja nestiham nic, ani raz som nevarila, este ze mame svokra, len tlacim kraviny do hlavy aby som prezila. Samozrejme ovocie ani zeleninu nejedavam, kiezby som prestala jet sladkosti to v nej mozno kvasi, ale ked spim 3 hodiny denne teda v noci akotak. cez den nikdy nespim, nemam kedy. Malej idem dnes do Tesca kupit nove oblecko, 62 je jej kratka hoci na pase velka... Ano kojila som predtym malu 45 minut v kuse, nonstop grckala a teraz uz len 10 max.15 minut, lebo 18 uz bolo privela a este plakala aj z grciek. Vcera ked mala tu najhorsiu koliku uz som nebola nahnevana ako kedysi ale plakala som lebo to sa neda pozerat ako babo velmi trpi, mam ju na rukach som cela okopana, muz pravidelne dostava pastami do tvare, ale co uz, nebyt toho tak uz nema hlas co tak silno place. A nech mi este niekto povie, nezvykaj si ju na rukach a mimo jej postielky..... a co chuda ma umriet od bolesti alebo dostane pruh a co potom? Skoda ze to netrva 2 mesiace alebo menej ale zas lepsie 3 mesiace ako cely rok.....

katka1981
15. júl 2009

Baby co sa tyka postoliek, ceska skola je za nosenie postoliek stale, nemecka je len kym sa klbiky nevyvinu. Treba ist k doktorovi co je zastancom nemeckej skoly a hotovo 😀 ja som sa doktora vcera pytala ze ako som ju mala balit, lebo na antolskej balili niektore plienku na 3 ine na 4 casti. On ze teraz vam to uz moze byt jedno, tak som hned postolky schovala a na kontrolu mame ist ked bude mat 8-9 mes. Ale mala som balit na sirsie, nastastie nebolo treba.

kukenzi
autor
15. júl 2009

dadka supeeeer, tesim sa s vami 😵

katrin79
15. júl 2009

Kati, tak to ti nezavidim, tie koliky musia byt velmi neprijemne aj pre Sofinku aj pre teba, ale hadam to coskoro prejde. Ja som sa tuto noc super vyspala, Laura mi spala 7 hodin, az som nechcela verit, isla som ju pozriet, ci dycha...dnes v noci bola velmi poslusna.

dadka212
15. júl 2009

Čerti ja som s Matúškom spávala do jeho 2 rokov v spoločnej posteli a teraz s malou spávam 😀 tato je nešťastný, ale podla mňa môže byť rád, že som s deťmi v detskej izbe a on sa vnoci pekne vyspinká doružova 🙂 a aj my sa vyspíme, mne je to tež takto pohodlnejšie len vytiahnem cicku a spíme 😀

Akejka je to hovadina, že kto trpí kolikami viac...to je ako s tým prenášaním v tehotenstve každý hovorí inak...

Kati no vy si teda "užívate" 😔 prajem nech jej koliky skoro prejdú a môžete normálne fungovať 😉

Kuki ďakujeme 🙂

tehula
15. júl 2009

Katka1981> drzte sa, tie koliky musia byt hrozne.
Katrin> mala mi revala celu cestu domov, ale hned jak som dala cecek je klud.
Terax na mne spinka, dopotene sme jak mysi, ale je uplne spokojna 🙂 🙂
Lauruska je prenadherne miminko. Som rada, ze som ju konecne nazivo videla 🙂

katka1981
15. júl 2009

Baby ideme kupit baby calm, sab simplex nepomaha aspon myslime. Dni sa zlepsili ale mozno sa to len zda, lebo dni ako-tak prespi, bodaj by nie, ked je v noci 8 hodin hore a place. Vcera sme boli v Sade J.K. a bol tam diviak, sranda nie? Mna hrozne smedi od vcera a z toho pitia mam strasne naliate prsia dokelu ale s odsavackouj som na noze.

kukenzi
autor
15. júl 2009
katka1981
15. júl 2009

kuki prave som pozerala ale je tam pisane ze sa moze brat len 3 dni

katka1981
15. júl 2009

boze ako by som spala, cez den sa mi neda, len mala mrnkne uz som hore, asi pojdeme do tesca, v aute je aspon klima, idem skapat z tepla

kukenzi
autor
15. júl 2009

kati len tak volne pusteny diviak?

tehula
15. júl 2009

Katka, diviak? Co utiekol z pekaca? 😀 Ja sa strasne parim, som Heidi dala zo seba opatrne dole, mokre sme jak mysi spotene, otras to pocasie. Na vychadzku pojdem najskor zas o piatej.

kukenzi
autor
15. júl 2009

ja beham polonaha

tehula
15. júl 2009

Kuki, ja som tiez len v pradle, ale najradsej by som kozu vyzliekla

mneme
15. júl 2009

baby, aj ja som z tychto horucav uplne znicena. normalne som teplomilny tvor, ale hrozne ma stve, ze s drobcom nemozeme ist tak skoro von a vecer bude sice prijemnejsie, ale zase tie prekliate komare 😠

katka, diviak ? 😲

kukenzi
autor
15. júl 2009

mneme, uz je tu menej komarov, postrekovali. som chcela ist von teraz, ale bola som vyvesat na balkone pradlo a skoro ma urvalo... to co je, ved tam nie je ani deco vzduchu 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre