Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katrin79
21. jan 2010

Bibi: chodite este na rehabky? ja pojdem buduci tyzden na kontrolu, som zvedava co mi povie, ale cvicit som s nou prestala chodit, lebo neurologicka povedala, ze je vsetko v poriadku a chodi k nam z babyfitu Anka, aj zajtra pride, vzdy sa s malou zahra, popozera ako reaguje a hovori mi, ze mala je uplne v pohode, ja som tiez chcela ist teraz od jan. do babyfit na cvicka, ale ten cas mi vobec nevyhovuje, mala vtedy spi a viem, ze by tam nevydrzala, skoda, ze to cvicko davaju v takom case, ked vacsina babatiek spinka....ale nasla som nejake ine cvicenia pre babatka v petrzke, tak na jar by som chcela zacat chodit s nou niekam, nech sa trosku vyburi 😎

kukenzi
autor
21. jan 2010

ahojte,

mame spodne jednotky 😵 uz klopkaju o lyzicku 😵

dadka212
21. jan 2010

ahojte 🙂

moja je tiež stále pricucnutá, ale ved to prejde, zachvílku sa budú odťahovať, už Maťko sa nechce nechať ceckať a to má iba 3 roky ☹ takže si to budem užívať kým sa dá 😵

Kuki paráda to obidve naraz 😵

katrin79
21. jan 2010

kuki: no pekne, ste nas predbehli 😉

kaska
21. jan 2010

Kuki super, aj nam vyliezli obidva naraz 🙂

Konecne maly pekne kaka, kazdy den asi 3x a uz nema bobky 🙂 Neviete kolko by malo babo v tomto veku spapat zeleninky? Ja mu davam na obed asi 180 ml, ale on by este jedol, len sa bojim, aby sa neprejedal, tak neviem, ci mu mozem dat este viac. Inak tych 180 ml zje asi za 2 minuty, ani to nestihne vychladnut, ja to nechapem..

Dadka tesim sa na to cvicenie aj ze sa stretneme 🙂

kukenzi
autor
21. jan 2010

ahojte, tak opravujem, von je len jeden, som skusala rukou a ten druhy sa uz derie, ale von este nie je 😅

kaska
21. jan 2010

baby dokedy si myslite, ze budeme mixovat stravu? Lebo nasla som super hrniec ale je dost drahy, tak neviem, ci sa to oplati kupovat, pozrite:

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpind...

bibi1711
21. jan 2010

Ahojte kocky,
Kuki blahozelam k zubkom🙂

Katrin, ja este chodim, aj ked som prestala istu dobu cvicit, ale na kontroly som chodila. Teraz mame viac menej cviky na posilnenie svalstva. Musim aj ja uz zavolat anke, uz u nas dlho nebola. 🙂

Babule, moja mala mi dnes v noci spala od 12 do 6 rana bez zobudenia 😀 😀 😀 😀 😀
A este jedna sprava, konecne sa pohla dopredu. Neprejde este metre, ale snazi sa a uz presla asi pol metra. Darmo by ste dnes hladali stastnejsieho cloveka 🙂

kukenzi
autor
21. jan 2010

kaska, ja som malemu nemixovala nikdy, malej mixujem, ale zase v jej veku mal maly uz 8zubov a malej prave vysiel prvy. a ja to teraz robim tak, ze pomixujem len cast a zbytok roztlacim vidlickou, proste aby si uz zvykala na kusky a do mesiaca predpokladam, ze mixer uz nevytiahnem.

ale zase ten miser mozes pustit nachvilu a nerozmixovat na kasu, len pokrajat, nie? kolko to vlastne stoji? inac je to sikovne, ale napr. pre mna zbytocne. avsak moja suseda mixovala malemu od zacatia prikrmov a mixovala este aj v 2 rokoch, co jej nechcel chlapec zut, ale od 2,5r sa to naucil.

kukenzi
autor
21. jan 2010

bibi, az mi slza vysla, ze darmo by ste hladali stastnejsieho cloveka emuske gratulujeme k uspesnemu posunu vpred 😵 😵 uz prisla na ten pohyb a uz to bude len lepsie a lepsie. 😵 🙂 bibi, mame 1 zubok, ten drruhy este nie je von ako som si myslela, je ho vidiet, ale este je tam tenke dasno.

bibi1711
21. jan 2010

DAkujem kuki,
no, my sme dnes s muzom obaja plakali 🙂

tehula
22. jan 2010

BIBI, gratulujem ti!!!! ja tiez na to cakam kazdym dnom, ale prekvapuje ma milo skor v inych oblastiach a do toho lezenia sa moc nehrnie, uz ani zadok nedviha, co na zaciatku robila ☹ Zato, ked ju drzi tato za ruky a ja ju zavolam, normalne ku mne ide, pekne krociky, usmev od ucha k uchu......uz to vidim, ze keby som jej choditko kupila (co ste ma nakoniec dobre odhovorili), tak by uz behala po byte ako sarkan, no lozit by sa nenaucila.
Co s nou mam robit, aby som ju nejak motivovala?

zuby mame my tak jak Kuki pise, 1vonku a druhy uz reze dasno, ze picha sice,ale este ho moc nevidno

kaska
22. jan 2010

bibi no supis, gratulujeme, aka je mala sikovnica 😉

Kuki no stoji to okolo 90 euro, co sa mi zda dost, ale je to super prakticke, tak ukazem muzovi, co na to povie..

Vcera som mu kupila toho hovoriaceho psa od FP, no ale velmi ho teda nenadchol, snad casom sa mu zapaci..

kukenzi
autor
22. jan 2010

tehula, to by aj mna zaujimalo, ako malu motivovat, aby sa netocila len dookola, ale aj pohla vpred.

luciarichard
22. jan 2010

ani u nas to nevyzera vobec na lezenie ☹ mala sa nechce ani pretocit z brucha na chrbat... najlepsie je ze "mudre" knizky hovoria ze je lepsie najskor dieta naucit liezt a potom sediet ze je to lepsie pre chrbticu ... ha ha ale ako mam naucit malu liezt ? mali napisat navod 🙂
Kaska ja som malej tiez kupila toho hovoriaceho psa najskor ju nenadchol ale teraz sa na nom rehoce ked jej ho zapnem a hlavne s nami vzdy papa lebo mame problem s papanim takze ja uz viem vsetky tie pesnicky odpredu aj odzadu 🙂 🙂 🙂

baluu
22. jan 2010

Bibi, tak si sa konecne vyspala. Tak teraz to len nezakriknut, zakusnut do jazyka, poklopat na celo aj na drevo pre istotu 😀 . Tak mate hned dva dovody to poriadne oslavit.

Malemu sa uz tiez tlaci zubok. Este sa len kulincek belie. No som zvedava ci ma bude hryzt. Kuki ze 8 zubov? Nehryzol ta?

Kaska mas riadneho jedaka. Ja davam tak asi 120 ml a posledne lyzicky uz moc nechce a to mu robim radsej riedsie. to mu chuti viac ako take huste. Sa mi ale zda ze si pisala ze robis mu to dost huste. Ked mu chuti tak mu vyskusaj dat aj viac a uvidis ci bude v pohode. Ale pise sa zejedna davka je tak 150-200 ml. Ten hrniec sa mi paci. keby ze vyhram sportku nevaham.

luciarichard
22. jan 2010

hmmm ze 120 ml vam zjedia ... no ja som rada ked mala spapa 40 ml prikrmu ☹ . Asi chce byt modelka ci co 🙂

baluu
22. jan 2010

Baby este sa vas chcem spytat ci ste sa niekde nedocitali ze ci je vhodny pre deturence ruzickovy kel. Kamoska ho dava hned od zaciatku prikrmov, hovorila mi ze je to sladke. A este ci uz ste niektora vyskusali paradajkovy pretlak alebo zelenu fazulku. Tieto 2 veci som vycitala ze obsahuju sklicka, pre deti od 6 mesiacov. Annag sa mi zda ze pisala o paradajkach asi az od 8m. Nie som si ista.

kukenzi
autor
22. jan 2010

baluu, prave vcera v zapisniku som zistila, ze mal 8 😀, resp. 7 osmy siel von, ale jemu sli zuby vacsinou v parok od 4,5m. tiez som nechapala 😀 na zaciatku ma 2x asi pohryzol, potom uz nie.

ja davam 200-250ml na obed a vzdy vsetko zje, viacej jej nedavam, nech ju neprekrmujem a to este si aj tak da mm potom od smadu

kukenzi
autor
22. jan 2010

luri, moja tolko "zozerie" ale aj tak uz nepribera na vahe velmi, skor sa taha do vysky.

balluu, ruzickovy kel som este nedavala, ten dam neskor, pradajkovy pretlak a paradajky tak tie zaradim do jedalnicka veeeelmi neskoro a zelenu fazulku mas namysli struky? tie chcem o nedlho zaradit.

kukenzi
autor
22. jan 2010

baluu, sklicka obsahuju vselico ako aj napr. zeler 😖 a podobne alergeny, ale mozno v pidi mnozstvach to nevadi 😕 no zeleru ja osobne ak som videla, ze je v sklicku, tak tomu som sa vyhybala a nedavala. velmi som sa ho bala.

luciarichard
22. jan 2010

baby chcem sa vas spytat kde masko do prikrmov pre deticky ? v nejakom bio obchode ?

katrin79
22. jan 2010

baluu: ja davam malej zelenu fazulku strukovu uz asi dva tyzdne....

u nas dnes bola Anka z babyfitu a pochvalila malu, ze je sikula, ze uz sa aj plazi, no ale to ju musim motivovat, ju nalakam nie na hracky, ale napr. na budik, mobil, dialkovy ovladac, alebo okuliare...za nicim inym sa zatial neplazi a ked sa nevie babo pohnut dopredu, len natahuje rucicky za hrackou tak treba mu pomoct a nozicky zohnut tak, aby boli v kolienkach zohnute a trosku nadvihnut panvu...vzdy pokrcit v tom kolienku a trosku nadvihnut tu stranu panvy ktoru rucicku natahuje
sedenie je tiez uz lepsie u nas, uz sa vie v sede aj zahrat, doteraz musela byt opreta a ruky

tehula: laura tiez strasne rada stoji, ale Anka mi dnes povedala, ze to este nemame robit, lebo je to zbytocne, pokial este poriadne nesedi a nechodi po styroch, tak ze statie nie je dobre, lebo tym sa nic nenauci, viac ju treba motivovat teda na to sedenie a plazenie zatial

kaska
22. jan 2010

no veru ja tiez nechapem niekedy tie zlozenia v tych sklickach, rajciny aj cibulu som videla a dost casto 😠 😠

baluu on riedke nechce, on ma rad huste, tak max mu budem davat tych 250 ml, ked aj kuki tak dava.

dufam, ze sa mu ten psik tiez zacne casom pacit 🙂

kukenzi
autor
22. jan 2010

katrin, maja pokrci nohu ku panve, natahuje rucicky, len to brucho moc nezdviha. a v sede sa nevie zahrat, ona ani sama nesedi ☹ lauruska je sikovnucka. a ta baba z babyfitu chodi k vam domov? to len vo vasom okoli? no ja to uz vidim, ze ak do 17.2. kedy mame poradnu nebude sama sediet, tak nas smykne na rehabku.

ono je pravda, ze niektore alergeny dieta znesie, ale mozu byt spustacom alergii v neskorsom veku, tak naco to davat, ved este budu cely zivot jest

kaska, no davam, ked chce 😀 ale viac jej uz teraz ozaj nedam, ved to je az az, ze?

katrin79
22. jan 2010

kuki: ona chodi po celej ba...to mi ju bibi odporucila, pride k tebe na sukromnu konzultaciu cca hodinku to trva, takze ak mas zaujem mozem ti dat na nu kontakt...inak cvici v babyfite

katrin79
22. jan 2010

a inak mi povedala, ze babo v tomto veku vobec nemusi este sediet, je to velmi skoro, ale do 9 mesiaca by uz malo, takze kuki vobec sa nelakaj, este mate kopu casu

tehula
22. jan 2010

no mne praveze sedi pekne, aj dokina ju pochvalila, aj sa vie v sede zahrat, ze sa nemusi rukami pridrziavat. S tym statim a chodenim, tiez vie pekne sa nabytku drzat sama. Ale plazenie nula bodov, na bruchu sa kruti jak breakdancer a cuva jak rak dozadu, ale vpred nic moc a fakt ze jej to islo vcelku fajn niekedy v 6tom mesiaci.

k jedeniu tolko, ja len oci pucim, ze kolko vase deti zjedia. mojej sice chuti, ale ona mi na jeden raz spapa asi len max. 80ml. Prosto ani cely ten AVent poharik nezje.
V poradni sme predvcerom mali 68cm a 7680g.

katrin79
22. jan 2010

tehula: to mate aj tak peknu vahu, mne mala mala dva tyzdne dozadu 7400 g a tiez 68 cm ale ona tolko zje, ze sa nestacim divit kam to do nej ide, stale je chuducka

dadka212
22. jan 2010

ahojte 🙂

Bibi super gratulujem musíte mať teda obrovskú radosť 😵

k jedlu moja malá mi zje 10-15 lyžičiek neviem kolko je to gramov, na desiatu tak ovocia a na obed menej to asi 5-10 lyžičiek zeleninky s mäskom alebo žĺtkom...no čo jedáčka z nej nebude, ale priberá a prospieva a to je hlavné 🙂

k tomu sedeniu, lozeniu atď....mojej kamoške sa narodila dcérka o 3 mesiace skôr teraz má 8 ale korigovaný vek má 5 mesiacov a chodí s ňou po všelijakých rehabilitáciach a pod. lebo ona už podla nich musí sedieť, musí sa plaziť, musí štvornožkovať, no ja som kukala jak puk, ona je z toho nešťastná lebo sa jej sama ešte ani neprevracia, som jej hovorila, nech sa vykašle na tie reči veď má iba 5 mesiacov a to keď im spomenie, že vlastne je predčasniatko tak jej odvrknú, že keď už sa narodila nech sa snaží, chúďa ona je z toho taká nešťastná lebo jej malá vraj robí všetko zle keĎ aj niečo robí....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre