Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
26. nov 2009

Bibi ja by som chcela chodit s malym plavat, asi po novom roku

kaska
26. nov 2009

Kati ved som myslela, ze napises aj ty, a ty len tak opatrne 🙂

katka1981
26. nov 2009

kaska, to si vela zameskala, ale ty si sikovna, ty to stihnes docitat. Chudak moj muz uz zaspal, hovorim mu, podme spat a on ze ale ved musim malej umyt flasky. Nemame urobene v kuchyni dobre svetlo a ja slepa nevidim, a on flasky umyva rad. No 7 kuskov, je dost vela, tesim sa mali by sa zredukovat coskoro.

katka1981
26. nov 2009

Kati, ja som opatrna, co ty vies ci moj byvaly sa tu neskryva za nejaku tehulu hehehehe

kaska
26. nov 2009

🙂 idem do tej sprchy, lebo zasa budem rozbita.
Mna rodil petrenka ale uz neviem jeho krstne dokelu, bol uzasny. Aj potom prisiel za mnou a robil si srandu, ci nechcem dat maleho po nom, ale uz si fakt nespomeniem ako sa volal

kukenzi
autor
26. nov 2009

kati ja som davala prikrmi vzdy umelou lyzickou a na sturhanie pouzivala zasadne len sklenene struhadlo .. to odpovedam na otazky z davna pradavna.

malej preventivne moc nebrali, lebo kontrolujeme kazdy mesiac kvoli dilatacii. u maleho to prva pediatricka nepytala a druha hned ako sme k nej v 8-9mesiacoch prisli, ze ci mu to robili a ak nie, tak mame doniest

bibi, nemusis podla mna po prikrmoch dokojit, ale mozes, ved hadam si mala vytiahne len tolko, kolko potrebuje, ale nejaku tekutinu by som jej dala urcite - cajik, vodicku, aj ked tusim syna som kojila, malej uz skusim davat min. vodicku, pretoze u matka sme po roku prechadzali na flasu a katastrofa

kati co si nakoniec kupila hraciu deku alebo ohradku? podla mna ohradku vyuzije dlhsie, ale zase moze byt typ dieitata, ktory v nej nevydrzi vobec, ale to o chvilu uz ani na deke, bude lozit po celom byte. no asi by som tu ohradku najprv u niekoho vyskusala, my sme ju vyuzivali veeeelmi casto, tak som nemala problem varit, upratat... maly si v nej sedel a hral sa a ked uz bol mrzuty, tak som si ju dala k sebe do kuchyne.. riesenim je aj cestovna postielka, ktora zvykne byt vacsia a vies ju vyuzit, ak niekde cestujete. my mame aj hraciu deku aj ohradku aj cestovnu postielku, ale teraz idem pouzivat asi tu cestovnu postielku, do nej vysypem tie gulicky (neskor, ked uz bude obratnejsia).

pri prvom dietati som sa budila aj ja na kazde suchnutie, stale som ho prikryvala... malu uz stale neprikryvam, casto mala studene rucicky, tak som ju prikryvala do aleluja, ale ako sme zacali s otuzovanim, tak ruky uz studene nemava, teda pokial si ich necmula, ved v byte nemame zimu

kukenzi
autor
26. nov 2009

kati, ja neviem, ktory porodnik rodil mna, ale havalda sa vola ako ja, tak som si robila srandu 😀

katka1981
26. nov 2009

Kuki ty nemas chybu. 😀

A mne vytekaju baterky, Kaska ja v tom budiku 😀 idem do kupelky a spat, teda pokusit sa o spanok.

Kuki, to mam brat ako navod, ze mame mat druhe dieta? Nahovoras ma na Andrea? 😀 Lebo k inemu by som nesla 😀

katka1981
26. nov 2009

Kuki, ja viem, ja som to hned pochopila.

katka1981
26. nov 2009

Kuki, ja si niesom ista s menom pre chlapca, mne sa paci Šimonko, ale muzovi nie. Ale baba je ista Natalka.

katka1981
26. nov 2009

Muz sice NAtalku nechce, lebo u nas v rodine by bola 4. ale vravi, ze ajtak by bol druhy chlapec, no realne to vyzera zatial na jedinacika.

katka1981
26. nov 2009

Dakujem vam za krasny vecer, dufam, ze sa tak skoro stretneme v takomto hojnom pocte.

kukenzi
autor
26. nov 2009

ja som s malym plavat nechodila, lebo som nemala auto a vsetko bolo tak daleko. teraz s dvoma nemozem, ale uvazujem, ze ak by mi nahodou maleho v septembri vzali do skolky, tak by som s malou skusila, sice uz bude mat 15m, ale nevadi. nejde mi o to, aby vedela plavat, lebo to sa nauci aj v skole, aj vztah k vode si vybuduje aj neskor, skor o to, aby bola otuzila a "sportovo zdatna"

kukenzi
autor
26. nov 2009

ja som uz bola aj kojit, toto je nonsenz, pred 2hodkami zaspala a uz bola hladna, jasne, kojila som okolo 21h, takze si pytala jest po 3h, ale toto je hruza, dlho zaspava a ked uz zaspi, tak je hladna... esteze sa nakoji a hajusa

kukenzi
autor
26. nov 2009

dobru noc 😔

tehula
27. nov 2009

ste sa riadne rozkecali baby, Mne mala uz tiez horsie spala posledne dni, a chcela si cucnut, ale tuto noc zas super, celu prespala, teda este spi.

ja by som kralika zozrala hned na smotane, len malo ich mavaju v hypermarketoch 😀 Malej ale este neviem, kde budem prikrmy nakupovat, mna vsak sklicka nelakaju, ja zas tomu neverim, ze tam nieje plno konzervantov

na plavanie s mimi by som sla, ale som bez auta a zima nie je idealna na tralalakanie sa potom v MHD, neskor uz ale nestiham, lebo uz do roboty pojdem

katka1981
27. nov 2009

Ahojte babulky, mala spala dobre, lenze po tej brokolici tak prdela do kokosaku a ozyvalo sa to v postielke, ze som si ju nakoniec vzala k sebe, o 4. sa napapala a od 7.si uz rozpravavala, no ja som nevladala do 7.30 otvorit oci. Ako dezert som si ku kave dala Ibalgin, co ma tak bolela hlava a koza na hlave, oci, cely ksicht a nepomohol ani ten, cakam, ze sa zmeni pocasie, inak mi sisku roztrhne.

jasminet
27. nov 2009

baby, mate niektora mei tai? ste s nim spokojne? hm?

katrin79
27. nov 2009

ja som tu vcera tak moju malu vychvalila, ze asi ma pocula a nechcela si to pokazit, tak mi spala pekne celu noc od osmej vecera do rana do pol siedmej, toto sa jej stalo prvykrat a dufam, ze nie posledy, ja som sa po pol roku normalne vyspala celu noc 😉

bibi1711
27. nov 2009

Tak my teda na to plavanie ideme...ale do trnavy po novom roku. Tak je aj cez vikend a ja chcem, aby s nou chodil manzel, nech maju nejaku spolocnu aktivitu oni dvaja.

Kuki, ja malej po obede, aj pocas davam pit vodicku, ale z hrnceka. Velmi jej chuti. Ja flasu voec nechcem uz zavadzat, chcela by som aj vyse roka kojit a potom mliecko z hrnceka. A moja mala je taka, ze ona co sa mliecka tyka, nepozna hranicu. Bude pit aj 24 hodin denne potom radsej vracat...
mozem sa opytat, ako malu otuzujes?To by ma zaujimalo, lebo nasa stale kycha aj pokasliava.

katka1981
27. nov 2009

Bibi, mala ti pokasliava a kycha z refluxu.

Moja mala nepije nic okrem mlieka, lebo grcka, ale najneskor buduci tyzden musi zacat pit cajik alebo vodicku, bude mat tuhu stravu, grckat by mala menej.

katka1981
27. nov 2009

Bibi, alebo ti lekarka povedala, ze je mala chora, preto kasle? Nechrci aj?

katka1981
27. nov 2009

Bibi ja si pamatam, ze mi mala nejak chrcala alebo chrapcala uz v porodnici. Bola tam taka mlada, pekna lekarka, taka drobucka, som sa jej spytala, ze ci je mala v poriadku, ze nejak chrci, nastastie ano. A potom som to aj citala, stikutka, kasel, kychanie, chrapot, to je z refluxu, no u nas urcite, neviem teda ako Emka... Ale pisala si, ze sa ti mala poti, tak to je preto, ze ju moc obliekas. A ako otuzovat dieta? No vo veku nasich malych neviem, ale bolo mi radene, ze ked bude vediet sama stat, tak ju mam sprchovat tak, ze jej dam aj vlaznu vodu a potom zas teplu, no rada by som to robila aj sebe, ale brrrrr, asi to nedokazem, ale malej by sme to mohli skusit, nastastie ona vyzera byt po muzovi, ja mu stale nadavam, aby sa obliekol, nedavno vonku betonoval v tricku, cely spoteny, hovorim ze ci mu sibe, ze bude chory, bol s nim aj svokor, a ja kuknem na teplomer, ze 10 stupnov a on ze jemu je teplo. A nema ziadnu hormonalnu poruchu, nic. On celu zimu spaval pri otvorenom okne, mne byvalo kedysi zima aj vlete pri otvorenom okne. Mala je po nom, v spalni nemozeme kurit ako je teraz teplo, lenze ja som zistila ze ma potom bolia vsetky zuby a lica, tak kvoli mn sa trosicku kuri, ale mala sa spoti a muz tiez.

bibi1711
27. nov 2009

Kati, no neviem, ci je to z refluxu, ale mala mi kycha od prveho dna v porodnici. A pokasliava...to mas asi pravdu, ze z vrateneho mliecka, lebo vacsinou je to po tom, ako pocujem, ze sa jej mliecko vrati do pazeraka, ale aj inokedy. Ale chora nie je. Nema sopliky, ani teplotu.

katka1981
27. nov 2009

Bibi a zahadu mas vyriesenu 😀 dnes papala karotku so zmeiakmi a keby si pocula ako chrcala a potom kaslala, ale zas vie krasne vykasliavat. To je tym, ze im sa potrava vracia a ide asi do priedusiek a preto chrcia.

katka1981
27. nov 2009

Tak mala dostane od nasich FP psika , splnime si s muzom detsky sen, kedze sme ho obchytkavali uz davno v obchodoch a hudobnu hrazdicku Little likes 3 v 1, vsetko maju v Draciku za lepsiu cenu ako na webe. Dnes to pojde muz kupit, snad to budu mat. Dnes som mala stastie, objednavala som v Quelle obrus do kuchyne a prave ho zlacneli a ja som ho ocumovala uz 3 dni, oplatilo sa cakat.

katka1981
27. nov 2009

No ale cena pre nas, ma zabila.

katka1981
27. nov 2009

http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=858415 dostali sme od mojej sesternice, pekne to hra, malej sa to paci

dobre som si pokecala, paaa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre