Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
7. dec 2009

Baluu, nasej malej sa striedala normalna stolica a zapcha, uz som bola zufala, mala sice len 2x den co nekakala ale ja som bola nepsokojna, od 9.tyz.je na UM. Potom som sa pytala dokiny ci mozem vysadit Gastrac, lebo sa mi ho uz nechcelo natahovat do striekacky a mala bola rovnaka snim aj bez neho, grckala rovnako, plakat, neplakala a z mojho pohladu to pre nu bola len maskrta. Podotykam, ked grckala, smiala sa. Tak povedala aby som ho na tyzden vysadila a zistim co bude, a Sophia gastrac neberie uz asi 3 tyzdne, jediny rozdiel je, odvtedy netlaci ako blazon a pekne kaka, ja som sa uz bala ze chyti zlatu zilu, ona tak trpela pri kakani az som plakala. A lekarka tiez povedala ze ju zapekal gastrac. Ale metvrdim ze to musi bat aj u vas. Dokonca ani prikrmy jej nenarusili stolicu. Jupi.

Baby ja som nadsena, snad nie len dnes. Mala bola dnes uzasna, o 19.00 dopila kasicku (davam jej ju vzdy do flasi, lebo je to nahrada za prso a ukludni ju to) a len co dopila, dala som jej cumel, dokonca som telefonovala a ona zaspinkala do 8 minut, co uz sto rokov nebolo a pri uspavani som musela by ticho a vecerne uspavanie trva v priemere 40 minut aj viac. Jaj laska moja, dnes mi urobila krasny den a ten kasel bola jej zabava. Aj ja vam prajem dobre noci. Letim prat, zehlit, varit.......

katka1981
7. dec 2009

Bibi, pokial mozes kojit, koj dokedy mas svoje, to je lepsie ako kravske, ale kolko deticiek je od narodenia na kravskom..... cize je ine mat babo na MM a mat babo na UM, ja uz s tym nic nenarobim. Ale nebudem jej davat kravske normalne pokial bude Nutrilon na jej vek. A preco prave Nutrilon? Lebo jej sadlo, a nechcem ine skusat, mozno existuju lepsie, ale ja sa tesim ze jej sadlo a uz viem ze ju nezapekalo. Co sa tyka lepku a ostatnych veci, tak ja sa zatial zaujimam o to, co moze tento mesiac, potom budem riesit co potom 😀 Nastastie ja s muzom nemame alergiu na ziadnu potravinu, ani lepok ani nic take, takze dufam, ze ani ona mat nebude.

katka1981
7. dec 2009

Baby vam ide stiahnut ten kukin zoznam do wordu? Lebo mne nic z fota nejde stiahnut do wordu a je mi to luto. Kuki ak nahodou mas ten zoznam niekde, prosim skopci mi ho do IP, diky moc, ak nemas, tak ja si ho prepisem.

jasminet
7. dec 2009

baluu - hej hej, pretaca, nikdy neviem kde ju najdem. na chrbat sa pretaca od 12 tyzdna a spat na brusko asi 3 tyzdne. uz mi vyzametala celu obyvacku...uz iba na podlahe ju mame, na gauc ani omylom...pre istotu 😅
hm, do tych koncin moc nechodim, nemam velmi dovod tam ist... 😀

kuki- no, ja prave davam tie granulovane, skusali sme aj tie zaparove vo vrecuskach (v lekarni mali nejaky bio), ale to jej nesmakovalo, to pre nu bolo ako ofarbena voda

sedem
7. dec 2009

Ahoj Kati,
ja sa sice nezapajam, ale poctivo citam, co pisete.. 🙂
Mne sa to zadarilo skopirovat, tak posielam, nech nemusis prepisovat..
Petra

prvy prikrm: zeleninovo-masovy yaciname 3 dni mrkva, potom 3 dni mrkva-zemiak zo zaciatku je dobre pridat aj trosku mm nasledne po troch dnoch pridavame maso: kuracie, morcacie, telacie, ev. domaceho kralika, postupne obmiename zeleninu, vzdy 3 dni odsledujeme reakciu na zavedenie noveho pokrmu.

zelenina: spenat, por, korenova zelenina: mrkva, petrzlen, kalerab, tekvicovite: tekvica, patizon, cukina, baklazan, karfiol, brokolica, kukurica, hrasok /karfiol, brokolica, kalerab, hrasok - v malom mnozstve zo zaciatku, odsledovat, ci nenaduvaju/

postupne do zeleninoveho prikmu pridavame 3x tyzdenne maso, 2x tyzdenne zltok (vajicko uvarime, zltok vzlupneme, bez bielka) a 2x pol kavovej lyzicky olivoveho panenskeho oleja. zemiaky prestriedame s ryzou.

po tyzdni zaciname davat ovocnu desiatu:
jablko (idealne prve 2-3x osupat a nechat prejst nad parou 1/2 - 3/4 min. - znizuje alergennost jablcka), dalej hruska, hrozno (bez supky a jadierok), slivka, marhula, broskyna, v lete cerveny melon

a o 3 dni veceru - ryzovu kasu (pokial ma mama dost mm kupit si taku, kde sa pridava mlieko a davat mm do kasicky, inak podavate kasicku, ktora mlieko obsahuje a pridava sa kojenecka prevarena voda) posupne mozeme prestriedat jablkovu, hruskovu (nie velmi sladke)

pokial dieta nema alergickeho rodica a dostava vecer kasicku s UM:
od 7 mes. plnotucny biely jogur - probioticky (nikdy nie nizkotucny) postupne pridavame po lyzickach, mozeme prichutit ovocim, ev. domacim slivkovym, marhulovym lekvarom. o mesiac mozeme pridat jogurt vanilkovy. ostatne jogurty, milaciky, tvarohy do konca prveho roka nie. ked zacete do stravy pridavat UM v kasicke, az vtedz doporucujeme zacat pridavat jogurty.
od 7 mes. - olupana (oranzova) sosovica - nenafukuje, neskor od 8-10mes. ostatne strukoviny
od 8 mes. - lepok: bezvajecne cestoviny, ovsenne vlocky (velmi vhodne, mozete si ich pomleť a pridavat) do jogurtu ako zahustovadlo (5- alebo 8 zrnne kasicky)
bezvajecne piskoty z lekarne (piskoty opavia obsahuju blielok) a postupne chlebik - skor 1 dnovy ako cerstvy

pokial ma dieta alergickych rodicov doporucujeme zacat pridavat lepok az od 10 mesiaca, kedze je to silny alergen.

od 8-10mes. banan, kedze sa v poslednej dobe zacina o nom hovorit ako o moznom spustacovy inych alergii, posuvame ho do neskorsieho obdobia.
od 10mes. tvrde syry s nizkym obsahom soli (nepodavat makke syry)

do roka nevhodne: citrusy, ine tropicke ovocie, ryby - morske, kakao, cokolada, oriesky, milaciky, tvarohy, udeniny, bravcove a hovadzie maso, sol, koreniny, kravske mlieko. aj po ukonceni kojenia doporucujeme do 3r. ostat na pokracujucich mliecnych formulach, ktore nezatazuju oblicky vysokym obsahom soli, su fortifikovane o vitaminy , mineralne latky, probiotika, stopove latky potrebne pre organiymus dietata. po prvom roku ak budete robit mliecnu polievku je vhodne pouzit smotanu a nie kravske mlieko.

sedem
7. dec 2009

heh, chcela som hodit do IP :D 😝
tak vas aspon zdravim a Kati tebe posielam 😎

kukenzi
autor
7. dec 2009

bibi, plne s tebou suhlasim, ja tiez nemienim naraz vsetko do malej rvat. u maleho som tusim dlho ficala len na obede a vecernej kasi. a ak mala bude nejak prilis priberat alebo nebude viac spat ako pri kojeni, tak sa aj na tu vyprdnem, alebo ju budem davat obden.

s tym lepkom som mala pri synovi tiez napisane skor, preco teraz neskor neviem, ale napr. aj s tym masom to bolo ine aj so zltkom... fakt kazda pozna svoje babo najlepsie a vie, co mu sadne, co mu bude dobre. ja som napr. ani synovi nedavala sladkosti do 2r., hoci obcas som zhresila, ale v zasade som bola proti tomu. a takisto kravske mlieko nedam synovi pit min. do 3 rokov, hoci uz ho vo vareni pouzivam.

ja som prave u rodicov a zase len pocuvam, zeby som mala dat malej polievocku, ze preco jej nedam to a hento a nech ju necham vyravat a bla-bla... popravde ma to uz tak nerozhadzuje ako pri prvom dietati, ale uz sa ani nepustam s nimi do nejakych ostrych potycok, lebo vidim, ze to akoby som hrach o stenu plieskala (to iste si oni myslia o mne 😀 😀 )

katka, to som odpisovala, mala som to na papieri, ale uz ti to asi poslala petra 😉 a mozno by ti mala skor zaspala, keby ste sa nejak nehlasito pri nej rozpravali, alebo by jej stacilo len pocut tvoj hlas, aby zaspinkala, aj u nas to tak obcas, nie vzdy funguje, ze ked sa rozpravame zaspi skor.

kukenzi
autor
7. dec 2009

takychto clankov ste uz asi citali mrte:

PRAVDA O MLIEKU

Dr.K.A. Oster a Dr.D. Ross, lékaři z Connectitutu, zabývající se úskalími tzv. zdravé výživy, objevili v mléce XO-faktor. Ve své nové knize uvádějí, že ani cholesterol, ani nikotin nejsou první a hlavní příčinou srdečních infarktů, ale všude přítomné mléko! Zjistili, že mléko obsahuje enzym zvaný xantineoxidaza |XO), který ucpává tepny a vyvolává tak vysoký krevní tlak. Mléko samo o sobě není vůbec vhodná potravina pro člověka, ale jeho homogenizace, která se v dnešním mléčném výrobním procesu běžně používá, z něj činí přímo Jedovatou ne-poživatelnou hmotu. Tento proces mléko rozkládá na velmi malé kuličky, mikroskopicky těžko rozeznatelné. Tím se enzym XO dostane stěnami trávicího traktu do krevního oběhu, místo aby byl žaludeční kyselinou neutralizován a vyloučen. Tito lékaři tvrdí, že pití homogenizovaného mléka je v pod-statě nebezpečnější než kouření cigaret. Trvali pro-to na tom, aby na mléčných obalech bylo uvedeno stejné varováni jako na krabičkách s cigaretami!

Člověk je jediný tvor na planetě, který pije mateřské mléko jiného druhu a navíc i v dospělosti! Je to zpronevěření proti přírodním zákonům, a to s sebou pochopitelně nese samé problémy. Tradice a literatura nám vštěpovaly zcela legálně, že právě pro děti Je mléko „příjemnou, prospěšnou a potřebnou výživou". O to se mléčná propaganda pokouší ve všech médiích dennodenně! Ve skutečnosti je tomu právě naopak!

Vápník, tuk a cholesterol Jsou příčinou mnoha tzv. civilizačních nemoci, včetně alergií. Dále má mléko přebytek proteinů ve formě kaseinu, se kterým se naše tělo velmi těžko vyrovnává v důsledku ne-dostatku enzymu LAB. K tomu všemu jsou jeho uhlohydráty molekulami mléčného cukru, se kterým si dospělí taktéž dovedou jen velmi obtížně přeřadit, protože po odstavení od matčina prsu postrádají enzym laktosu. Z toho důvodu v civilizovaných zemích nejvíce trpí černoši a Asijci, protože vůbec nebyli zvyklí pít mléko. Je-li řeč o mléku jako o výborné živině, zapomíná se, že neobsahuje žádné vlákniny a má velký nedostatek kyseliny linolové, železa, niacinu a vitaminu C. Je to skutečně dokonalá výživná látka, ale pouze pro telátko do doby, kdy se mu začínají tvořit zuby a kdy rychle roste, má jíž rohy i kopyta, ale ještě poměrně malý mozek! V protikladu k tomu člověk roste pomalu. Náš mozek více narůstá a žijeme podstatně déle než krávy! Málokdo si také uvědomí, jak nemocná jsou zvířata chovaná ve velkochovech a že se neobejdou bez léčiv, hlav-ně antibiotik a bez veterináře. Z toho všeho logicky vyplývá, že kravské mléko lidský život zkracuje: degenerovaná zvířata = degenerovaní lidé! Kde potom zůstává logika, na kterou je člověk tak pyšný?

Tajemství mateřského mléka

Mateřské mléko obsahuje bílkoviny ve formě lehce stravitelných albuminů- Ty jsou v protikladu k těžce stravitelnému kaseinu kravského mléka! Lidské mléko má jen polovinu bílkovin, obsahuje vsak více přírodního cukru a lecitinu, důležitých pro rozvoj mozku. Také má pouze polovinu vápníku, protože lidské miminko má růst pomalu. Na-víc je tento vápník koloidni, tudíž organický a proto lehce stravitelný. Snad nikdo nebude mít námitku proti tomu, že mateřské mléko je stále ještě nejvhodnější výživou kojenců i při současném zamoření životního prostředí, které má vliv i na mateřské mléko. Opozice vůči kravskému mléku se rozrůstá. Děti pijící mléko jsou abnormálně větší a trpí nedostatkem určitých minerálu a lecitinu, jako potravy nervů a mozku. Lidé pijící mléko jsou často zahleněni a nastuzeni. Obzvláště jsou náchylní k různým kožním onemocněním. Matky jsou vesměs oběti mylného názoru, že mléko obsahuje vápník potřebný pro výstavbu kostí a zubů. Mléko sice obsahuje vápník, ale vázaný na kaseinové bílkoviny, takže tě!o Je nemůže přijímat a zpracovávat. Kdyby toto předcházející tvrzení nebylo pravdivé, pak by obyvatelé západních zemí museli mít podle množství vypité-ho mléka nelepši kosti a zuby. Opak je však pravdou. Maji ]e nejhorší! Povinné pití mléka ve škole (vedle cukroví) zcela zničilo vápennou kostru našich dětí!

Jak bezbranná si musí připadat každá matka, která má ošetřovat překrmeného kojence, který má stále rýmu, mléčný svrab a spoustu dalších kožních vyrážek, když už v porodnici ji učili, jak ho má doma krmit mlékem tvořícím maz a jeho výrobky, které jsou navíc zcela přetvářeny tepelným zpracováním. Bohužel dětští lékaři mléko do-poručují jako nejzdravější výživu. A tak matky, které v důsledku ne-správného způsobu života nic jiného neznají a nemohou vůbec dodávat zdravé mléko, své děti krmí lepkavými mléčnými a kašovitými výrobky. Tak „živí" choroby a oslabují životní síly svých dětí. Nemohu než stále varovat a říkat: dávejte kojencům syrové ovoce a zeleninu, které jim chutnají samy o sobě. Mají podstatně lepší instinkt pro zdravou výživu než matka, která „dobrou měšťanskou stravou" ztratila veškeré schopnosti posuzovat stravu přirozenou.

Škody způsobené na dětech se nedají ničím na-pravit. Matky se proto co nejdříve musejí důkladně seznámit se zákony přírody. Proč mohou naši nejbližší příbuzní z říše zvířat - opice, kojit 3-5 let a my „přecivilizovani" pouze několik týdnů a někdy vůbec ne? Skromně žijící národy, nepřijímající mléčné výrobky, vykazují stabilní kosti a zdravé zuby. Vezměme si příklad z říše zvířat: kolik „zdravých" mléčných výrobků ve všech možných obměnách používají při svém krmení? Vůbec žádné. Proto ta-ké nemusejí navštěvovat zubaře a nemusejí se podrobovat operacím kyčlí.

Mléko není pro dospělé

Mléko je potravou pro kojence a telata. Od třetího roku věku, tj. od odstavení od matčina prsu, máme my dospělí veliký nedostatek těchto dvou enzymů: laktosu a labu (syřidlo). Laktosa je potřebná k tomu, aby byl mléčný cukr stravitelný a lab, aby se kaseinové bílkoviny daly štěpit. Nejsme proto schopni mléko správně strávit. Vedle obilí (především pšenice) je mléko nejmazovitějším výrobkem, který nejvíce způsobuje zácpu a největší alergické problémy. Žádné zvíře v přírodě nesaje mléko jiného zvířecího druhu. Jsme to jen my, lidé! Za zahlenění hrtanu, zápaly plic, nachlazeni apod., „vděčíme" mléku, které pijeme a mléčným výrobkům, které ve velkém konzumujeme.

mneme
7. dec 2009

hm, sice som uz o tom pocula a citala, ale najsilnejsi argument pre mna aj tak zostava, ze mlieko je totalny humus - 😝 od detstva ho neznasam a martine urcite kravske mlieko davat nebudem.

katka1981
7. dec 2009

Ahojte docitam vas zajtra, letim zo psom na prechadzku, dufam ze ma nezozeru diviaky 😀

katka1981
7. dec 2009

Baby mam len jednu otazku, co budete davat babencom namiesto kravskeho mlieka, ked uz nebudete mat MM? Fakt ma to zaujima, mozete si nejak predlzit kojenie? Alebo mlieko nedate vobec? Co mliecne vyrobky z kravskeho mlieka? Jogurty, syry..... kedy chcete zacat davat krvaske mlieko, ci vobec nikdy? Nemam vas precitane uplne, to len co som zachyila v behu. paaaaaa. Sedem dakujem.

kaska
7. dec 2009

ahojte dievcata, vidim, ze vy uz riesite papanie ostosest. Ja to zatial velmi nastudovane nemam, ja ho budem iba kojit do konca 6. mesiaca urcite, jemu to staci, pribera teda dost a v noci spi dobre. Zatial, mozno buduci mesiac to bude zasa ine.
Inak dnes sa prvy krat pretocil sa tesiiiiiiim 😵 😵 . Ale iba do lavej strany a nie uplne na brusko, lebo si nevie este rucicku vytiahnut spod bruska. Taka som rada, este vcera som sa strachovala, ci je v poriadku a dnes mi taku radost spravil.
Ja mam v tym prikrmoch trocha chaos, viem, z etrab zacat mrkvou a postupne pridavat rozne druhy zeleniny, ale kedy dat maso a kedy kase netusim zatial.

kaska
7. dec 2009

Kati pozor na diviaky 🙂

katka1981
7. dec 2009

kuki, ja som predtym uspavala malu pri televiznych novinach po tisku isli, a ja som ju hojdala v kresielku jemnucko a ona krasne zaspala, ale ked som ju isla prelozit alebo som ju polozila do postielky alebo do nasej, hned bola hore. Ale dlho to takto fungovalo. Ja musim obmienat vzdy po nejakom case nocne uspavanie.

Baby my sme boli v sobotu na oslave. A citila som sa, no nenachadzam na to spravny ekvivalent... To ze som jej odmietla dat polievku v pohode padlo len zopar viet. Potom mudre reci, "moja sestra doktorka, ked varovali moju sestyzdnovu Martinu jej dala jablcko a cely den jedla jablcko"..... (Martinka ma uz 28 rokov 😀 ) potom ze co som taka a taka.... ze naco jej zohrievam vodu, ja proste sa jej snazim davat tekutiny teploty tela, nie teploty prostredia. Tetka pred malu dala tycinky z lineckeho cesta, ze nech si vezme, ujko ju zacal ucit ukazovat prostrednik, ked sme sa lucili pripity uz ine ako prostrednik neukazoval, tak uz mi vyletelo ze, tak by si rad strcil a nema kam. Povedal ze hej ze uz volal suseda, no mala bola chuda ohucana ale bez nasledkov.... Potom som ja v noci nemohla spat, od tretej do piatej som len premyslala, ze ci ma maju za... vsetci alebo len cast z pozvanych..... no keby citali co tu piseme, tak by asi na nas zavolali psychiatra. A ze ako by som bola rada, keby mi ju povarovali a kraviny, potom to uz moja mama nevydrzala a povedala, ze to nie je pravda, ze ja by som malu nikomu nedala, lebo som bola pri malej ajked som nevladala zit, lebo som 2 mesiace pre malej reflux nespala a ked sa jej chudatku polepsilo a zacala spavat v noci, zas ja som kvoli stitnej zlaze cele noci bola hore a ked som bola u nasich a mama ma poslala pospat si k nim do spalne, ze nasi mi malu povaruju, kazdych 5 minut som chodila ze ci mala neplace, ci je v poriadku a aj dodnes ked pride svokra alebo ktokolvek, mala nikdy nie je bez mojho dozoru alebo manzelovho. Dobru noc.

katka1981
7. dec 2009

Kuki, konecne som si precitala ten tvoj clanok, no tvoj ako tvoj 😀 zial je to pravda, ale ja taketo clanky nemozem citat, ja by som stale plakala, ze som musela prestat kojit. Ja som nemala na vyber, moje mlieko bolo plne hormonov, kt. malej mohli rozbit metabolizmus a keby som ju kojila dalej s liekmi, tak jej poskodim tiez. Ale fakt je ten ze mlieko strasne zahlienuje a ma negativne ucinky ale ja si kavu bez mlieka neviem predstavit, syry milujem, ale ja milujem aj sladkosti a ine bordely. Minule som ochutnala kozie mlieko, fuj, bola som happy ze ho vypil pes, nikdy viac, smrdelo, no nebudem hovorit ako...

Kaska, nastastie diviaky sme nestretli a dobre mi to urobilo na psychiku, asi to budem praktizovat kazdy vecer.

katka1981
7. dec 2009

Mneme, co budes davat Martinke namiesto kravskeho mlieka? Sojove? Kozie? Syry, tvaroh, jogurty, tiez nie?

tehula
7. dec 2009

caute, kaska, ja zacnem prikrmovat sice uz od 15.12, ale nejak dramaticky to este neriesim 😀
Kralika uz mam sice v mrazaku, ale zatial len kojim, mlieka je dost. Nad kravskym ani nutrilonmi neuvazujem.

ale diky za popisky, rada si to precitam a poucim sa.

Mne sa bublinka stavia furt na nohy. Ona zacne revat, ked ju dam lahnut, alebo sadnut. Tak ju semtam pridrzim a tancujeme spolu, to sa jej najviac lubi 😀
Len po sedeni a lezeni samostatnom ani stopy a uz by behala. heh, no uvidime, co bude

bibi1711
7. dec 2009

Katka,
pre to kojenie sa netrap.Mna moja mama kojila jeden tyzden, nic vazne mi nie je. Neprestala si kojit z roztopase, ale z nudze. Milujes svoje dieta, staras sa on a som si ista, ze by si za nu aj zivot dala. Si skvela mama.

kaska
7. dec 2009

Tehu, mne zasa Markus chce stale sediet. ja neviem ci ho mam dat, zda sa mi to skoro, ale robi brutal brusaky a dnes ked bol v kresielku sa chytil krajov obidvoma rukami a stveral sa do sedu. On aj ked lezi vodorovne tak sa dviha do sedu.

mneme
8. dec 2009

kati, kasli na to - UM sice je z kravskeho mlieka, ale tak upravene, ze urcite nemoze skodit 😉 vsetky kysle mliecne vyrobky (jogurty, syry etc.) maju tu bielkovinu kravskeho mlieka nejako lahsie stravitelnu, takze s nimi nie je taky problem ako s kravskym mliekom. sojove mlieko urcite davat nebudem, soja je jeden z najvacsich alergenov, myslim, ze s kozim mliekom je to tak nejak podobne ako s kravskym. chcela by som dojcit co najdlhsie - kym bude drobec chciet a ja budem vladat - dufam, ze minimalne do roka, ale pokojne aj dlhsie, nedavam si nejake ciele. ked sa martina odstavi jej budem davat mandlove mlieko alebo nejaku inu alternativu. v pripade, ze jej kravske bude chutit, z casu na cas aj to - rozhodne to nemienim dramatizovat, ja si ho tiez davam do kavy 😉

jasminet
8. dec 2009

fiiha, ze mandlove mlieko, to pocujem prvy krat... 😅 ale znie to dobre...mneme, ty to bezne kupujes?

katrin79
8. dec 2009

ahojte, kuki diky za infosku o prikrmoch, si to ulozim, ale tiez sa mi zda ze je to nejak skoro vsetko naraz, my zatial mame len druhy den mrkvu tak som zvedava ako bude, ci dnes zje aspon o lyzicku viac...

ja malej musim davat nutrilon rano a vecer po kupani, lebo mlieka mam malo, tak som rada, ze kojim aspon v noci a 3 krat cez den, kojim ju len z jedneho prsa, lebo v druhom nemam ani kvapku mlieka, nechapem ako je to mozne, ze v tom druhom je stale dost, lenze nestiha sa tak rychlo tvorit, tak musime davat aj UM...
tato noc bola hrozna budila sa snad kadze dve hodiny, toto mi nikdy nerobila, tak ju musim v noci kojit castejsie

jasminet
8. dec 2009

ozaj baby, ktore uz davate zeleninku + ste na UM - presli ste po zavedeni prikrmov na pokracovacie UM, alebo ste ostali na jednotke?

katka1981
8. dec 2009

Jasmi, ja som presla na AR2 az ked mala 6 mesiacov.

Bibi dakujem, naozaj by som za nu dala zivot, kym som ju nemala, tak som mamu nechapala, ked mi povedala, ze by za nas zivot dala.

Mneme, ake je to manzdlove mlieko, poznam take len kozmeticke, kde sa da kupit, aj by som ho skusila ako chuti.

Kaska aj moja chce stale sediet.

Tehul davaj pozor na malu, daj jej radsej postielku tak, aby mala matrac co najnizsie, lebo sa ti zo dna na den moze postavit aby nepadla. Tu na MK ma jedna mamicka fotku ako jej dcera 6 mesacna sa rano postavila v postielke, tiez by som ostala v soku.

Mne sa mala nechce pretacat, nema to rada, ona robi kadeco, plazi sa, odskakuje, ale pretacat sa nemusi. Vie to, aj tam aj spat ale ona neznasa byt na brusku, takze ja tuto kapitolu uzatvaram, ved ani ja sa tak nepretacam 😀 Najradsej robi mostiky alebo ked sedim a mam ju na rukach tak je najradsej dole hlavou, alebo sa rada plazi po muzovi, proste cim blbsia poloha, tym lepsie.

Baby 19.januara idem na krv k endo. a asi mi vysadi lieky, dufam, a uz by som mohla zacat kojit, aka sranda ze?

Katin, ja som mala ku koncu v lavom prsniku viacej mlieka, dost bolo v oboch ale lave bolo bezodne. Kati gratulujem Lauruske k polrocku, vela zdravicka.

Mneme dotacne vsetko naj. Martinka mala tiez 3.12. polrocik, nech je zdravucka.

kukenzi
autor
8. dec 2009

kati, tak to fakt ine akrobaticke polohy mala oblubuje, ze dole hlavou 😀 😀

veru aj kamoskin syn sa postavil polrocny v postielke

mneme
8. dec 2009

kati, viem, ze zartujes, ale teoreticky sa da ku kojeniu vratit - ked existuje adoptivne dojcenie, asi sa da rozbehnut laktacia aj takto 😕 mozno by to stalo za uvahu
dakujem za gratulacie, vsetko naj aj sofinke 🙂
mandlove mlieko maju vraj aj v dm, ale napr. aj tu http://www.biologika.sk/e-produkt-145-31-mandzo... alebo tu http://www.bio-obchod.sk/produkt-1585/mandlove-...
este som ho nemala, ja vobec mlieko nemusim a pre martinu zatial chvalabohu mame moje 😀 ale moja svagrina, ktora je magistra, ho 2,5-rocnemu synovcovi dava odkedy ho odstavila a tusim mu tiez dava ryzove mlieko
baby, my sme dnes dali postielku nizsie, lebo martina si zacala sadat a stavat sa na styri. zatial len tak, ze sa opiera rukami, ale uz to vyzera dost nebezpecne 😝

jasminet
8. dec 2009

mneme - ta pasta mandlova, to som pozerala dnes, celkom by som si dala... ja taketo kadejake blbinky mozem. hm, to mlieko teda v dmke pozriem, nevsimla som si ho nikdy...

katka1981
8. dec 2009

Ahoj Mneme, kokso, ked ti Martinka takto pojde dalej, to uz aby si jej zacala pozerat tanecky kruzok alebo gymnastiku 😀 Sikulka riadna. Keby mala nemala reflux, tak by som mozno aj skusila rozbehnut to mlieko, nato som myslela casto, lenze vyzera to tak, ze ona by ho vygrckala, jedine zeby bolo len na kasu, alebo by som ho musela zahustovat, len nerada by som s tym zazivala horory, chcem si konecne matersku uzivat, lebo donedavno to bolo narocne az az, a chcem mat na toto obdobie tie najkrajsie spomienky. Ale ajtak budem mat, ved staci jeden usmev. Viem, ze mala by nemala problem sa prisat, asi 2-3 tyzdne som len tak ked isla spat zo srandy vyskusala ci si to pamata a ona zacala prsu rozpravat ako nikdy predtym a potom sa prisala, tak som sa zacala smiat a uz som to viac neskusala. 😀

katka1981
8. dec 2009

Mneme to mliecko obsahuje maltodextrin a ten nie je vhodny pre tehotne zeny, dojciace, ani deti do 15 rokov 😠

mneme
8. dec 2009

to mlieko ano, ale pre babatka je urcena ta pasta, z ktorej sa zarobi mlieko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre