Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
12. mar 2010

katrin a ked si vymenila nausky, tiez si jej to este potierala? pytam sa, lebo na rok jej chceme kupit nove, teraz ma take malicke novorodenecke. ak bude mat alergiu na zlato, tak kup z chirurgickej ocele, ja nad takymi uvazujem

kukenzi
autor
12. mar 2010

katrin, to mas super, ze prespi celu noc, zmenilo saa to tym, ze nekojis? alebo uz pri kojeni?

katrin79
12. mar 2010

kuki: potom uz som nepotierala, ked som ich isla vymenit, mala pekne urobene tie dierky v uskach, nausky som len den predtym namocila do liehu a v usku sa jej pekne dalo s nimi hybat a jedneho dna pozeram a usko cele cervene zahnisane ani sa nedalo pohnut s nauskou, tak som ju blba vybrala, mozno keby som to bola potierala ,tak to prejde no ale co uz...

kuki: ja som UM davala pred spanim uz dlhsiu dobu, aj ked som cez den kojila, lebo som nemala tolko mlieka ale neprespala mi celu noc, to len posledny mesiac je taka pozitivna zmena

katka1981
12. mar 2010

Baby aj ja ked som presla na UM, malinka mi od 10. tyzdna spinkala od 7.30 do 5. vkuse, a trvalo to dost dlho. Ale od 3.1. je to horsie a hlavne to jej budenie ma trapi. Ktovie, ci sa este vrati do postielky, uz je nonstop s nami.

mneme
12. mar 2010

kuki, z tym stvornozkovanim by som sa netrapila. mne sa zda - teda aspon podla martiny sudim - ze decka robia pokroky v urcitych obdobiach na urcitych frontoch. nasa isla nato hopom v motorickom vyvoji tesne po dovrseni 6 mesiacov, odvtedy viacmenej zdokonaluje sedenie, klacanie, statie a stvornozkovanie. na styroch uz aj bezi, ale smerom k chodzi sa to zatial velmi nehybe. akurat ze vcera a dnes chvilu bez opory stala a ked nieco velmi chce, prelezie popri nabytku par krokov. takze ten fyzicky vyvin momentalne skor stagnuje. zato za posledne dva tyzdne urobila dost pokroky v komunikacii. stale keca dvojslabicne slova, vie ukazovat na veci, dat papa a ukazat aka je velka. bohuzial, tap tap tapusky ani za svet. ked jej vezmem ruky a zacnem nimi tlieskat, strasne ju tym rozcertim, neviem preco to neznasa. no a inak je priserne neposlusna - velmi dobre vie, co je no-no, presne vie, ze nesmie liezt do kniznice, smetneho kosa a k televizoru, napriek tomu to stale robi. ked ju napomeniem, zacne dupat nohami a chvilu sa tvari ze akoze robi nieco ine a potom sa nenapadko obzrie, ci sa pozeram a znova robi zle. uz si pripadam ako despota, ze jej stale len nieco zakazujem 😠
mimochodom, separacna uzkost u nas dosahuje stale vyssie obratky, uz nechce ani mojho muza, len mna 😒

katka1981
12. mar 2010

Mneme, to ma tesi, nic v zlom. Ja som si uz myslela, ze sa malej nieco stalo. Sticuje ma, ja jej nevladzem ani otvorit ruku aby som si vybrala vlasy a ked jej poviem, ze to nesmie, ze to boli, tak ona sa bohovsky bavi. Naposledy ked tu bola svokra, tak ju mala vybozkavala na lica ale pritom ju stihla vystipat, vysticovat a ona odisla s cervenymi flakmi na tvari. Mam pocit, ze keby som nebola tam, tak jej svokra prakticky ukaze ako boli sticovanie vlasov. Jednoducho by posticovala malu. Mozno je to spravne, ale podla mna je este prislis mala na akekolvek fyzicke tresty. Ja ju sice capem po plienocke, ale nikdy nie ked ma hneva, ale vzdy zo srandy a mala sa tomu strasne rehoce. Ja by som jej nemohla capnut, keby som teraz zacala, tak co bude o rok, o dva, co budem na nej lamat varechy? Ale minule ma tak vytocila, som jej povedala, ze skoda, ze nie je starsia, tak by som ju vycapala. Ale to nikam nevedie. Stale je to moje male bubatenko.

bibi1711
12. mar 2010

Mneme, vidis, ako u nas. Ale len par dni odmietala manzela. Teraz je zasa v pohode. Dnes na rehabke bola setsra upne zaskocena ako mala rozprava, tak sa tesim, ze aspon v tom je nadana...stale kyva, pritom vravi papa, velmi dobre vie povedat tata.Ked ide muz do roboty len krici tata papa a kyva mu. Vie, kde maju hracky ocko a nos. Pozna asi 10 hraciek po mene, tapkat ju tiez neviem naucit. Len tak, ked ma dve kocky v rukach a poviem jej, nech spravi tuky tuk. To urobi, ale tlieskat nevie...vie dat baram buc, podat hracku, ked si pytam, pekne gulat lopticku a tak. Keby sa este liezt naucila...ach jaj.

dadka212
12. mar 2010

Mneme moja tiež robí to isté zakažem a ona to just robí a keď zvýšim hlas tak oduje pusinku a začne plakať 😀
a s tou despotou ešte počkaj o chvíľku...ja celé dni nič nerobím len niečo zakazujem...

Známa mi teraz robí pre decká numerológiu a je až neskutočné ako to na nich sedí a pritom ich nepozná boli u nás asi pred pol rokom na nejakú hodinku a to Maťko spal a keď sa zobudil tak bol ešte rozospatý tak sa neprejavoval...

mneme
12. mar 2010

no baby lenze ja velmi dobre viem, po kom je martina taka jedovata a neposlusna, takze ju ospravedlnuju jej geneticke predispozicie 😀

katka1981
12. mar 2010

Mneme, o tom ani nechcem pocut, stale sa spolieham, ze bude povohavo na muza, inak sa zblaznim a chuda dieta.

mneme
12. mar 2010

no ja sa na to radsej nespolieham, to by bolo este o nieco horsie 😀

katka1981
12. mar 2010

mneme, keby mala muzovu povahu? 🙂

mneme
12. mar 2010

presne tak

tehula
13. mar 2010

Ahojte, ledva som vas docitala a vsetkym gratulujem k sikovnym detickam.

My uz mame 4zuby, to vysvetluje, preco ma nedavno brutalne hryzla do bradavky a bola nervoznajsia.
Lozit uz lozime uplne v pohodicke, aj postavit sa vie uz sama, ale stale vyhrava tmolenie sa popri gauci hore dole, alebo chodenie za ruky, z toho je uplne happy. My sa kojime v noci, potom niekedy rano, ked sa mala zobudi kym odchadzam do prace, cez obed, a potom az dost neskoro vecer. momentalne je to v praci take na oneeeee, ze tam travim 12h a viac, takze asi ani nemusim hovorit, ze nejake cvicenie momentalne nestiham a som rada, ked navarim a operiem. Muz maka tiez tak, no este ze mala chodi spavat az so mnou o desiatej, aspon si ju uzijeme.

Co sa tyka chudnutia, ja sa drzim s vahou na 51kg, ale prsa mi uz totalne odisli akosi same od seba, hoci kojim a mlikea mam dost. Stve ma ale brucho, ze prosto tej koze penumatikovej sa nejak neviem zbavit, aj ked uz svaly som si zas vyrysovala. No co, hlavne som zvedava, co bude, ked prestanem kojit, dufam, e nepriberiem na jalovicu.
Aspon ze mrcha sa furt nehlasi 😀

bibi1711
13. mar 2010

Ahojte babule,
no, dnes sme boli v tranve plavat prvykrat.No, do bazena s malou chodi muz, ale aj tak som taka unavena, ze des. Mala sa zo zaciatku dost bala, potom sa jej to pacilo, ale tie procedury potom, to bol horor. Strasn plakala pri sprchovani, suseni, v saune ani minutu nevydrzala. Potom som ju nakrmila a v aute zaspala. Chodime do krzu cislo jeden, tam su uplne mala babatka, od 3 mesiacov. Najstarsie okrem nas tam odhadujem asi na 4,5 mesiaca. A preto som bola vydesena, co niektore mamy daju svojim detom jest. Uplne male babo a mam ho po kupani nakrmila Pribinackom. Baby, ona ho doslova nastopkala. A to bolo maxi balenie, viete ten uuuplne velky kelimok. Ja som skoro odpadla. Ja nezjem ani maleho pribinacika celeho, muzovi vzdy poviem, ze mi je po polke uz tazko...Fakt nechapem.

luciarichard
14. mar 2010

Ahojte tak my sme si opat uzili pohotovost na Kramaroch. Vcera vecer sa mi zdala mala tepla tak som jej odmerala teplotu a 38,5 dala som jej cipok. Lenze teplota isla hore a mala celu noc okrem 2 hodin nespala o piatej som jej odmerala teplotu a to uz mala 39,6 tak sme sa poobliekali a isli na pohotovost. Diagnoza: siesta choroba cize horucky by nas mali trapit asi este 2-3 dni ☹ . Dnes ma celi den cez 39 ani cipky jej to moc neznizuju ani zabali. Je to strasny pocit ked neviete pomoct vlastnemu dietatu ☹ ☹ ☹

dadka212
14. mar 2010

Lucka nechaj malú iba v pyžamku a vetraj nech máš doma chladno ja som chodila s deckami na balkón nachvilku som obliekla ale nie ako cibule a to pomáhala lepšie ako zabaly alebo sprchy...viem ako sa cítiš ja bežne bojujem s horuckami u malého on mava cez 40-42 stupňov...

Bibi no hádam si Emka zvykne... A ja mám jednu známu čo krmila 4 mesačne babo kinder cokoladkou a keď jej hovorím či je normalna tak mi odpovedala že veď je to plne mlieka...no comment

My sme boli na tej svadbe no decká boli unesené Matko tam behal od stola k stolu jak pán hostitel a všetkých tam vyzvŕtal na parkete okrem mna ja som ho vôbec nezaujimala 😀
Danielka bola ako anjelik tancovala tam, smiala sa, ani raz nezaplakala a vydrzali sme do 22-hej
všetci si ju tam chodili fotiť ako boli z nej unesení moji krpci tam boli jediné deti, mne je ľúto že som si Matka nepofotila s nami ale on nás tam úplne ignoroval 😀

bibi1711
14. mar 2010

Dadi, videla som fotos, krasni ste boli...naozaj. Vsetci. A je super, ze ste si to aj uzili. My ideme o mesiac na svadbu, ale mala bude s nami len do 8, potom ju dame mojej sestre.Dnes som si kupila konecne saty...
Lucka, drzim palce a myslim na malinku, bude v poriadku, neboj.

dadka212
14. mar 2010

Ďakujem Bibi 🙂
ja som tiež plánovala byt do cca 8-mej ale mala si posunula svoj spánok o 5-tej až o 7-mej do 20:15 bola zo všetkého taká vyoraná 😀
a varovanie u nás nehrozí jednak úzkosť a potom kojenie...

katka1981
14. mar 2010

Lucka, je mi to strasne luto, drzte sa.

Dadka, ale ved znama mala pravdu, ved je to plne mlieka, co nepozeras reklamy? 😀 Normalne kamenak. Nasa Sophinka ma pravidelne pred spanim namiesto dudla jedno kinder vajce uz od 10 tyzdnov. Hracku jej nenechavame dlho, lebo ich uz zopar prehltla a potom to tazko poskladas, ked nemas z coho, a v plienke sa nam lovit nechce. 😀 😀 😀

Super, ze ste si uzili. Urcite ste robili super program.

bibi1711
14. mar 2010

Dadi, moja mala znesie jedine moju sestru. A ked sa zobudi, zavolaju a idem za nou...aj na stretavke sme tak boli. Moja sestra je jedina, ktorej malu necham.

dadka212
14. mar 2010

Kati 😀

Bibi tak to je super, že ju môže povarovať 🙂 moja neznesie nikoho ☹

mneme
14. mar 2010

ahojte,
luci, drzte sa, hlavne ze sa vie, z coho horucky su a o chvilu bude lepsie 🙂
dnes sme od nasej dcery dostali dva krasne dary - rano spala do pol desiatej iba s jednym kojenim v noci a jednym o 7:00 a urobila prve dva kroky. mali sme navstevu a hrali sme scrabble. ta hra ju tak zaujimala, ze zo stoja vystartovala a sup ho burat pismenka 😀 som zvedava, ci to bola nahoda, alebo bude v tychto cvikoch pokracovat
dadka, koment o kinder cokolade je jeden z najlepsich vtipov, ake som za posledne obdobie pocula. skoda len, ze je smrtelne vazny 😠

katka1981
14. mar 2010

Baby, prosim vas ved je tam este aj napisane kinder, tak komu je asi urcena? Ale vazne, co uz, a co poviete na tu mamicku, co nemala na mlieko, tak davala kojencovi pit vino? Ved to je totalna katastrofa 😠 Na vino uz mala...

mneme
14. mar 2010

kati, to mas zo sprav tv joj? 😨

dadka212
14. mar 2010

Mneme super gratulujem moja už zas radšej stvornozkuje ale aj sa pustí a tie 2-4 kroky zvládne 🙂

katka1981
14. mar 2010

mneme, neviem skor z markizy ale to uz bolo davno, malinke zobrala socialka. Mama zila so svojou mamou v biednych podmienkach, no hroza.

katka1981
14. mar 2010

Mneme ale to uz bolo davno, asi sme este ani malu nemali, neviem kedy to bolo, mozno uz bola na svete ale stalo sa to na Slovensku, v televiznych novinach na markize to bolo, lebo jojku nemame.

dadka212
15. mar 2010

Babule môžem dať malej acidko?

katka1981
15. mar 2010

dadka, netusim, mne dokina povolila jogurt len

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre