Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

tehula
20. sep 2009

mneme, to ti drzim palce, aby to slo hladko. U mna to vyzera od zaciatku roka, ale oficialne nastupim uz v novembri s tym, ze cerpam staru dovolenku. UZ teraz planujem, ako to bude. Ale cez obednu pauzu chcem chodit domov kojit malu, lebo sa bojim, ze aj mne to bude nepohodlne s plnymi prsiami.
Flasku stale odmieta, ale s lyzickou velmi pekne papa, takze aspon tak, lebo uz som fakt nevedela, ako jej budeme to mlieko davat a kojit chcem do roka aspon.

Ako to ty budes riesit s kojenim? Odsavas si zasoby nejake?

katka1981
20. sep 2009

sasulec, ona sa este nepretaca ako myslim z bruska na chrbatik a na opak, ona proste lezka na chrbtiku a preferuje otocenu hlavicku na pravo, ale vraj to robi 80 % deticiek. A co s atyka pretacania, tak z chrbtika na brusko sa pretocila prvy tyzden co sme prisli z porodky a teraz len z boku na brusko, tak uvidime.

katka1981
20. sep 2009

kaska, nenaucis ho spinkat cez den v postielke, to je problem v refluxe, ale neboj mozno o tyzden uz bude spinkat v postielke aj cez den, proste to skusaj, neboj ono to pride skor ako cakas. My sme mali ten isty problem. Najprv 24 hodin na rukach, potom ako tak noc v postielke, potom aj den, ale teraz po ockovani spinka cez den na nasej posteli so mnou, lebo nie je vo svojej kozi ale tesim sa , ze az na druhy den mala od 11 do 18.37 zvysenu teplotu ale max. 37,7, cize bez liekov a potom uz bez teploty, tak sa moc tesim.

Tehula, neboj, aj ja som sa bala, ved som 3 noci nespala, co som ju kontorlovala a tuto aj minulu noc plackala zo sna, neviem ci sa jej nesnivalo o ockovani. Takze som vystavena.

katka1981
20. sep 2009

mneme, neodgrgavaj malu, mne to poradila annag a odtedy tak ficim,je to neporovnatelne. Ked nou po krmeni pohnes, tak jej dvuhnes obsah zaludku. Ked som ju dvihla a grgla, hned letela sabla, ale ju nastastie uz dlho nepali zaha, ale mozno je to UM AR.

katka1981
20. sep 2009

Tehula, Mneme, ja Vas obdivujem, ze budete schopne chodit do prace. Moja mala spinka do 4.30, niekedy aj dlshie ale ja som jak na praskoch cely den. Ja ked nespim aspon 10 hodin, ja umieram. A do postele sa pred polnocou nedostanem, lebo musim si porobit veci, co cez den nestiham, lebo ja sa venujem nonstop malej, ajked pohlad na mna je niekedy dost zly.

mneme
20. sep 2009

kati, ja mam trochu des z toho, ako dovtedy naucim muza poriadne prebalovat. plienku zalepi ako pride a pokadeny zadocek este neriesil ani raz 😒 v ostatnych veciach je daddy cool 😎 este ze sme sa s drobcom naucili odchytavat 90 percent kakosov nie do plienky, ale na rozbalenu plienku 🙂

tehula, ja budem vynechavat cca. 3 kojenia tyzdenne, vo februari uz bude na dvoch prikrmoch denne, tak to snad nejako bezbolestne zvladneme. v mrazaku mam nejake zasoby, ale uz nemam ziadne volne flase. a kedze micka mi spi spravidla od deviatej vecer do piatej-siestej rano, vzdy pred spanim odsajem tych 50-100 ml, aby som udrzala trochu zvysenu laktaciu a mohla jej potom vzdy na den dopredu odsat a nemusela mrazit. mrazene odkladam skor na prikrmy. nechcem, aby dostala plnu davku z flase alebo poharika, ale len tolko, co treba na zahnanie hladu, kym sa mliekarne nevratia domov. ale pretoze nemam skladove kapacity a nie som vhodny adept na odovzdavanie do laktaria, mliecko vylievam ☹

kaska
21. sep 2009

Kati to aj tvoja mala sa odnuaucila byt nonstop na rukach? Ja dufam, ze sa to tie maly odnauci, lebo cez den on aj chce spat velmi, len nie v postielke alebo aj hocikde inde, len mne na rukach. Este tak so mnou v posteli, ale aj to ho musim celeho objimat, ako keby bol na rukach. Hadam ho to prejde. Aj ty som dnes povedala, ze on je este predsa malicky a ked mne to nevadi, ze ho mam stale na rukach, tak kaslem na to. Ja len, ze aby som nemala neskro problem ked bude vacsi a bude chciet byt stale na rukach.

dadka212
21. sep 2009

Kaska dnes som bola malú objednať na tú endokrinológiu na Antolskej osobne lebo moja detská mi hovorila že aby som šla teda tam a objednali nás až na 24.11. Náš tato jej hovorí že sme tam volali mesiac a stále nebrali telefón a tetuša mu hovorí že viete čo je to stále brať telefóny 😕 no takže lepšie ísť tam osobne...

kaska
22. sep 2009

Cau Dadka, aj mne to vravela nasa detska, ze tam musim ist. Ja viem, uz som sa s tym zmierila, ze tam musim ist osobne. Kedy je tam dobre ist? Mne by to asi vyslo asi na buduci pondelok. Kedy si tam vcera bola?
Inak nechapem ako beru tam "stale" tie telefony, ked tam stale zvoni a nikto to neberie.

kaska
22. sep 2009

Este jedna vec, kde sa prosim ta nachadza ta ambulancia? Dakujem 🙂

dadka212
22. sep 2009

Kaska boli sme tam okolo pol 1 a je to ako vojdeš do detskej polikliniky zvonka tak za druhymi dverami je schodisko vyjdeš na prvé poschodie a v pravo oproti tým dverám je jej ambulancia číslo som zabudla ale to hneď nájdeš 🙂

Ja som tam inak volala minulý pondelok 58x a ani raz mi nedvihli, a ja nemám čas mať nonstop telefón pri uchu či sa im uráči dvihnúť...

kobolova
23. sep 2009

Jeeej, baby, to je super, ze ste urobili post-antolsku temu 😀 !
Co tu citam, tak nielen my mame problem so zaspavanim len na rukach, tehotenskou ciarou na bruchu (mrcha, este stale nezmizla), nestihame domace prace 😵 a tiez sa chystame od januara do prace...
A to som si myslela, ze to len nasa kraska "robi problemy", a vida, asi to tak ma byt 😀 .
Ale su krasne tie nase zlaticka, ked sa smeju, ze? 😎

bibi1711
23. sep 2009

Ahojte kocky,
ste sa rozbehli, co som tu nebola... 🙂 Aspon som mala co citat. Som rada, ze vacsine z vas sa dari lepsie, ze sa lepsi hlavne ten hnusak reflux a ockovania boli v pohode.
My sme boli tyzden doma, stihli sme svadbu v Nitre, navstevu manzelovej rodiny v Lucenci, potom sme dosli na daleky vychod do Presova. Dalo s to zvladnut, ale na dlho mame pokoj. Najblizsie sa chystame niekedy na jar.
Mame sa vcelku fajn, dnes sme boli v poradni, mala ma uz 67cm a 7050 g. Nasa lekarka neprepichuje uska, tak teraz riesim, kde mi to spravia. Nemate nejaky tip? Asi by som chcela nastrelit, tak mi prosim poradte kde.
Emka sa zacala v sobotu pretacat z chrbatika na brusko, minuly tyzden dostala zachvat smiechu, tak sme sa smiali s nou. Robi nam radost.
Tiez som mala ponuku do prace, na 6 hodin tyzdenne ucit, ale nejako som sa neodhodlala, ja vas fakt obdivujem, ze ste take sikule a idete do prace.
Tak vam prajem krasny den a sem s tymi tipmi na nausnice a dajte mi aj vediet, co na tej endokrinologii, lebo aj ja som mala cukrovku.
Dakujem

A inak Kobolova, vitaj🙂

jasminet
23. sep 2009

bibi - keby si si skusila zavolat na antolsku, viem, ze stanicna sestra na sestonedeli niekomu vravela, ze uska prepichne aj dodatocne, uz po odchode z nemocky - ako velmi dodatocne, to netusim, ale mozno ti niekoho odporuci...

dadka212
23. sep 2009

Bibi a ty nejdeš s malinkou na kontrolu kvôli tej tvojej cukrovke? 😕

Inak Danielku ešte neočkovali až o mesiac, lebo má ešte troška chrastičku a doktorka povedala, že nebude radšej riskovať, keď mala tie všelijaké problémy 😝 takže bude mať 5 mesiacov, keď ju budú očkovať, ale vraj je to v pohode, že jej nič neujde...

bibi1711
23. sep 2009

Jasmin, skor by som asi chcelanastrelit, ako prepichnut, ale dakujem za tip.

Dadka, ani nas este neockovali, ja som este nechcela, dnes som ukecala dokinu, tak nasa bude mat skoro 6 mesiacov, a vy preco nie? Ja chcem az po kontrole u neurologicky.
A prave, ze ja som mala cukrovku a v sprave som nemala nic take napisane, ze mame niekam ist. Vy ste tam co mali. Dnes som sa pytala aj nasej, ze ci mam ist a ona ze uz mala mamicky s cukrovkou a ze nikam nesli. Tak preto sa pytam.

dadka212
23. sep 2009

Ja kebyže viem, ako to bude malinká chudiatko prežívať to prepichovanie ušiek, tiež by som dala nastreliť...

a Bibi my sme to mali v správe napísané, že sa máme v 3 mesiacoch veku hlásiť v endokrinologickej ambulancii u dr. Milošovičovej...možno to je aj preto, lebo Danielka mala nedostatok cukru keď sa narodila a Emka bola asi v poriadku...
...no a pôjdeme tam až keď bude mať malá 6 mesiacov, lebo skôr nemali termín 😝

bibi1711
23. sep 2009

Tiez si myslim, ze asi menej boli to nastrelenie, aj nasa doktorka to odporucila.
No, moja porodnicka, hoc som ju mala zazmluvnenu a chodila som k nej 3 mesiace, stale na cukrovku zabudala, tak by som sa ani necudovala, keby jej to ani nevysetrili...

sedem
23. sep 2009

Ahojte,
bibi, neviem presne odkial si, ale pri Drazdiaku je Ustav lekarskej kozmetiky, moja znama tam toto leto davala nastrelit nausnicky svojej dcere, najskor jej niecim potreli uska na umrtvenie, na hodinku ich poslali sa prejst a ked prisli, tak jej to nastrelili a mala ani nemukla, vraj ju to vobec nebolelo - ma 5 rokov...tak skus tam 😉

tehula
24. sep 2009

Ahojte, tak my sme vcera boli na ockovani a nastastie mala z toho ani teplotu nemala. TAk pocitam s tym, ze uz sa nic diat nebude, lebo pekne spinkala celu noc a ani tepla nebola. Ja idem dat malej prepichnut uska asi na buduci tyzden. Robia to u mojej lekarky. Oni aj nastreluju aj prepichuju, ale dokina povedala, ze nastrelovanie odporuca az u vacsich deti, ze u miminiek radsej prepichnut. Tak neviem.

Kobolova vitaj> tak dalsia pracechtiva mamina tu. A ty ides na full time robit? ci ako?

katka1981
24. sep 2009

tehula, meraj malej dalej tepplotu, nasa mala az na druhy den ale len do 37,7. Ja som volala s Dr. ze kolko dni merat, ona ze 3-4, ale ze mala pacienta kt. mal 37,8 az 2 tyz. Ak nebude mat na dalsi den teplotu, tak uz je dobre.

katka1981
24. sep 2009

Baby, kt. mate FP kresielko s tou opicou, babo Vam sedi nalezato alebo inak? Lebo mala sa stale dviha, ju to uz asi nebavi. Tam su dva stupne, sed a ten druhy sed viac nalezato ... 😀 Poradte dakujem.

luciarichard
24. sep 2009

Maminy ktoré sa chystate po polroku do prace, kde davate detičky (sukromne jasle, babky, opatrovateľka) ? Idete pracovať na full time ?

tehula
24. sep 2009

Katka> stale ju checkujem, ci nie je tepla. Nechcem jej vsak merat teplotu, lebo asi to moc neni prijemne do zadku je stale pchat teplomer. Zatial ma normal teplotu jak vzdy, normalne sa sprava, ale sledujem ju. Duafm, ze uz nic nebude.
Ja v tom kresielku ju nechavam viac na lezato, lebo ona sa mi v nom dokonca tak zosuva na stranu, akoby chcela lezat na boku. Ale do vyssej polohy jej to davam, ked jej davam trosku cajiku lyzickou. To sa jej naramne lubi. MNe sa do sebu zatial nehrnie, ked vidi vsetko

Luciarichard, mne bude opatrovat svokra, idem na fulltime, ale cez obed budem chodit domov kojit. Pocas dna dostane mliecko lyzickou, co budem odstriekavat a mrazit. Zatial mam mlieka stale viac ako dost.

luciarichard
24. sep 2009

Tehula tak to mas skvele ze sa ti svokra bude starat o malu, ja by som sa tiez vratila do prace ale neda sa svokra ma 70 rokov takze ona sa starat o malu uz nedokaze a moja mamina 46 a pracuje a dat Sofinku do súkromných jaslí a platiť okolo 400 až 500 EUR tak to nie je pre mna idealne riesenie ... neoplati sa mi nastupit do prace a odísť od malej ...

tehula
24. sep 2009

Luciarichard, ale tak aj my musime svokre zaplatit a veru nie je to velmi pod tie sumy, co pises. Ona totiz ostala bez prace a podporu jej budu vyplacat len do konca roka. Nehlada si tym padom pracu, ale pojdem pracovat ja a ona sa bude starat. Ale tak musi aj ona peniaze na ucty a zivobytie dostat, takze tak. Ale mne sa to oplati stale, lebo ved ked materska skonci, ten rodicovsky prispevok je dost o nicom. Ale zas nemat tuto moznost, do jasli ani cudzim ludom malu nedam, to az najskor asi ako 2rocnu by som dala. Svokre sa nebojim, ona to s malou vie super, az sa cudujem

mneme
24. sep 2009

tehula, ak mozem poradit, kup si radsej digitalny teplomer, ktory meria teplotu v usku alebo na cielku - je to ovela pohodlnejsie - ja som takto checkovala teplotu po ockovani aj kazdu hodinu

luciarichard, u nas poficime na striedacku s muzom, v pripade potreby mi mama donesie malu na kojenie do prace (keby sa inak nedalo). pokial by to nebolo uplne nevyhnutne, osobne by som nikomu inemu dieta nezverila, myslim, ze skolka je po psychickej aj zdravotnej stranke optimalny start na ciastocne odputanie sa dietata z domaceho prostredia. lenze ja mam vyhodu, ze u mna praca na full time je z 1/2 doma a z 1/2 3x do tyzdna po 3 hodiny 🙂

kati, do FP som davala do tej vysokej polohy, dokonca este podlozenu dekou, aby bola uplne rovno - mali sme take instrukcie kvoli refluxu. ale uz sa fakt brutalne predklanala a nie je to dobre ani na chrbatik, tak som ju dala do tej nizsej polohy. tam sa mi zase furt vykruca, lebo opica mala sa nielen na deke a v posteli, ale aj v kresle uz skusa celkom uspesne do jednej strany otacat. este neprisla na ten trik, ze ked lezi na chrbatiku, musi svihnut nozkou, ale vytocena je tak, ze uz do nej len tuknut a je na brusku.

inak baby, nam sa reflux opat pripomenul, aby sme si nemysleli, ze uz bude len dobre 😠 este stastie, ze moja inteligentna dcera pochopila, ze nesmie tahat ako blazon, lebo jej to potom brutalne strieka a jej matka uz aspon trochu vie, v akych polohach kojit a ako si zregulovat laktaciu 😎

bibi, mam radost - a ako si si robila starosti, ze sa jej neda nahlas rehotat 😉 martinka je momentalne jedna velka zvukova atrakcia - od smiechu, tarania, vyskania, rehotu az po somranie, plac a rev. a to este nespominam jej "diskretne" grgy a prdiky 😀

kobolova
24. sep 2009

tehula, luciarichard - tiez to mam take "optimalne" ako mneme, co sa tyka pracovneho casu; robim v babk.divadle, takze u mna je to len cas pocas predstavenia a hajde domov. Manzel si vybavil 2 dni do tyzdna homework, pondelky nerobime a tie dalsie 2 dni budem asi riesit mojou mamou... Ale zase nebudem hravat kazdy den, takze si myslim, ze to nejak vykryjeme aj sami, uvidime 😀 .

Ockovanie nas caka v pondelok, tak uz teraz "zhavim teplomer a cipky", ako vas tu citam, he-he... 😀

katka1981
24. sep 2009

Tehula, ja som jej do ritky nesla ani raz, ved ja som jej merala 2 x za hodinu. My mame digitalny co je aj do ritky, ale v porovnani s rychlobezkou meria asi o 1 az 1,3 stupna menej. Tak manzel kupil iny digitalny, co meria aj na cele aj v usku aj izbovu teplotu a ajked lekarka hovorila ze najlepsi je do ritky, tak na to aby som vedela ze nema nad 38 staci. Ved ju nemozem budit celu noc, ked jej preventivne meriam. Nastastie sa nezobudila nato ani raz ajked pipal, ze uz ma odmerane a meria do 3 sekund.

Mneme, mala v poslednej dobe uz nechce byt moc v kresle a to ma trochu stve, lebo inak grcka a na rukach ma ju nebavi nosit, lebo potom casto periem 😀 Inak mala je uz riadne sidlo, hrasa s nozickami, stale si ich vykopava... a tiez sa zosuchne a je casto vytocena do strany ale ja ju vzdy uvazujem, muz ma nechape ale ja sa bojim, aby sa nezosuchla na zem. Ja som mozno prehnane opatrna, ajked je na nasej posteli, vzdy ju oblozim paplonmi,i ked musim odbehnut na sekundu, lebo ked mala necely tyzden, sa mi na posteli pretocila z polohy na chrbtiku na brusko a odvtedy sa bojim, aby nepadla z postele. Postielku ma uz v rovine davno, lebo ona cestovala po celej posteli a nie je problem. Minule som ju kocikovala do kopcu a grckala ako diva a inokedy ideme dole kopcom, cize je vyslovene dole hlavou a nic, takze reflux je nevyspytatelny. Ked pasie koniky, tak uz robi lietadielko a dnes dokonca nebola ani na predlatiach, ale skor to vyzera akoby chcela lozit po styroch alebo ako raneny chrobacik.

Este taky postreh ake je Slovensko uzasne, teda zakony. Kupili sme sterilizator, nebudem menovat znacku, v jednom BA obchode, dost ospevovanom na MK, my sme tam kupili kocik a kopec dalsich veci. V podstate obchod s tym nic nema. Sterilizator fungoval 13 dni a museli sme ho reklamovat. Reklamacia ma byt zo zakona vyriesena do 30 dni, kt. uplynuli dnesnym dnom. Nebudete mi verit, kedy nam zavolali, ze si mame prist po novy sterilizator. Prave dnes. Neviete si predstavit aka ta bola radost, mesiac sterilozovat v hrnci denne 7 flasiek, v kuchyni hotova sauna a z digestoru mame obaja s muzom prievan.

Drzte sa vsetky.

katka1981
24. sep 2009

Kaska, to, ze ti zacina zaspavat v tvojej posteli, to je super, presne tak zacinala moja mala, ked mala 10 tyzdnov, presne v den ked som jej zacala davat UM, prvykrat zaspala cez den na nasej posteli, jasne musela som ju mojkat a cicikat a byt nonstop s nou. Potom sa to zlepsilo. To je urcite z refluxu, jeho stipe kyselina a Tvoja pritomnost, objatie a dotyky ho ukludnuju. Odkedy malu ockovali, tiez cez den spi najma v nasej posteli ale asi jej vadi to teplo, lebo uz je to tyzden co ju ockovali a nie je cez den vo svojej kozi. Viem ake to mas narocne, len si hovor, ze to uz coskoro skonci. Ja som tiez zufala, najma z toho, ze nebyt mojho muza, s malou nemozem ist ani von, mame rozkopane okolo domu a svahovity teren, cize s malou sama nevyjdem ani na dvor, a ked s nou nahodou nie som vonku jeden, nebodaj dva dni, tak som s nervami v koncoch, jednak ze som stale doma a hlavne sa bojim, aby to malej neuskodilo. Lebo hned po krmeni von ist nemoze, potom zas rychlo vypadnut, aby sme stihli prist do krmenia domov, vcera sa nam rosypalo auto, no som happy. Lebo my tu na lazoch bez auta...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre