Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
29. nov 2009

tehula môže to byť kludne zo zúbkov, syn mával horúčky cez 40 stupňov zo zúbkov a to mu zub vyliezol až za týždeň dva, ono niektoré deti to zvládajú velmi zle...
...môžeš kombinovať panadol alebo paralen s nurofenom alebo brufenom každé 3 hodiny ale iba ak má vysokú horúčku inak stačí po tých 6-8 hodinách dávať iba jeden liek...pri velmi vysokých horúčkach cez 39 sa dáva aj polovica diazepamu 2x denne proti febrilným krčom 😝

...ja si môžem povedať, že už mám červený diplom z horúčiek, vracania a hnačiek, čo som si užila pri Matúškovi 😝

katka1981
29. nov 2009

jojo baby, tak v knihach pisu blbosti, to ste ma nepotesili. A kedy zacina teplota?

dadka212
29. nov 2009

Kati to je tiež individuálne s tou teplotou 😖 niektoré deti mávajú aj soplík, sú mrzuté, umrnčané, je vtedy oslabená imunita, takže lahko ochorejú...

katka1981
29. nov 2009

ano, vraj vtedy hrozi 6.choroba 😠

katka1981
29. nov 2009

o tej imunite viem, a preto nikam do spolocnosti nechcem chodit s malou. Niektori ma maju za blazna..... asi som. V sobotu pojdeme asi na rodinnu oslavu, snad budu vsetci zdravi ale ci bude zdravi aj personal restiky??? To mi nikto nepovie. Muz povedal, ze nech idem, ale malu mi neda, som s nim hodila debatu, ved uz v rodine na mna kukaju jak na choru, ked bude vsetko v poriadku pojdeme, snad to dopadne dobre a malicka nic nechyti, lebo krsniatko ma chipku a 40 teploty a pojde tam tiez. Ale tak tuzim ich vidiet.....

dadka212
29. nov 2009

ale 6 choroba sú vlastne 3 dni horúčky a následné vysypanie vyrážtičkami čo by som ja niekedy dala "len" za 6 chorobu

dadka212
29. nov 2009

Kati tiež nerada s malou niekam chodím, ale proste musím, lebo mám ešte jedno dieťa, ale proste si nepripúšťam, že by ochorela 😝

zuzuxx
29. nov 2009

Ahojte mamicky 😉
Prosim, mohli by ste mi poradit kde na Antolskej sa kona ta profylakticka priprava s Jezikovou? Kam treba ist, lebo vobec netusim 😒
V inej teme sa mi nik neozval, vy ste vsetky rodili na Antolskej, tak mozno niektora ste tuto pripravu absolvovali... Diky

katka1981
29. nov 2009

dadka ty si uz proficka, ja som este v tomto panenska mama 😀 a mala nepije nic len mlieko, tak sa bojim dehydratacie ale dedko jej kupil flasku peknu, canpol babies s tym sosacikom, urobim jej cajik, snad sa nauci a bude pit, len doteraz nemohla vypit dokopy nic, lebo to z nej hned letelo.

zuzuxx, dobre si si vybrala na Antolskej je super, ja som na tej priprave nebola ale baby ti urcite odpisu.

katka1981
29. nov 2009

Dadka gratulujem Danielke k polrocku, Sophinka jej posiela pusinku. Dnes som objavila caro tehu rifli, su uzasneeeeeee 😀 😀 😀 ver ze ich na kona nezavesim ani za miliooon 😀 😀 😀

katka1981
29. nov 2009

Kaska, tesim sa ked tu otvoria Brendon, uz su nastahovani. Musime kupit ohrievacku do auta a termosku. Ta ohrievacka co sa mi paci stoji na uk strankach polovicu ako u nas. Tak uvidim, ci ju nebudu mat aj oni alebo nejaku inu.

bibi1711
29. nov 2009

zuzuxx, priprava je na oddeleni rehabilitacie. je to ako vojdes do nemocky hlavnym vchodom, v strede je pult informacie, pojdes dolava a oproti bufetu je rehabilitacia. Vojdes do velkych dveri a tam ta budu navigovat do satne, kde sa prezlecies a povedia ti cislo dveri, kde sa cvici. Uzi si to, mne sa velmi pacilo. 🙂

bibi1711
29. nov 2009

kati, co je to ohrievacka do auta?

kaska
29. nov 2009

babyyyy ja som dnes strelila ten kocik 😵 😵 😵
normalne mi baba zavolala rano a vecer uz prisla pre kocik tralala, ideme zajtra kupovat novyyyy, juj ale sa tesim,,,
Dadka gratulujeme k polrociku 🙂

katka1981
29. nov 2009

bibi, ohrievac na mliecko alebo stravu pre miminka, aby sme mohli ist von a ked bude hladna, aby som jej mohla ohriat, lebo UM moze byt zarobene len 2 hodiny.

kukenzi
autor
29. nov 2009

danielke gratulujeme k polrocku.

kaska jupiiii, len sa treba postazovat a uz sa predava 😀 , kde si ho strelila? tu na kobyle?

kati, ja som si vzdy nosila horucu vodu v termoske a len potom ochladila... ale ja som zacala UM az po roku a pouzivali sme vodu aj na ohrievanie prikrmov, pri UM je to ine, to robis castejsie, tam je to asi potrebne

mneme
29. nov 2009

jeej, az teraz som si vsimla, ze danielka ma dnes presne pol roka - gratulujem 🙂

kaska, super - tak hor sa na nakupy 😉

bibi1711
29. nov 2009

dadi, pripajam sa aj ja...danielke vsetko naj k pol rocku🙂

aaaaha kati, dakujem za info 😉

katka1981
29. nov 2009

Kaska, jej super, no parada, sa moc tesim za ten kocik, to som ani nevedela, keby som neprecitala Kuki 😀 akosi som si nevsimla.

kaska
29. nov 2009

no nakoniec myslim, ze na bazos sa chytili, super dievcata ste mi poradili!!! sa tesim, ani som neverila, ze ho predam a uz vobec nie tak rychlo.
dnes tu boli zasa polisi kvoli tomu psovi, sused slubil, ze ho da prec, tak som zvedava, lebo dnes rano nas zasa zobudil 😠 😠
idem spat, lebo som akasi rozbita,,papa

dadka212
30. nov 2009

ďakujeme za gratulácie 😵

Kaska super, sa teším s tebou 😉

jasminet
30. nov 2009

dobre rano prajem...
my mame za sebou divokuuu noc - v jednom kuse nam pipal monitor dychu. mala lezala na podlozke, ziadne cestovanie po postielke a napriek tomu vrestal..nechapem. od jedenastej do polnoci. potom ticho, o pol siedme zas a teraz ked som malu hodila do postele tak zas...nechapem. neviem ci sa fakt nenadychne a pohne sa az ked to zacne jacat, alebo je chyba v monitore.... 😅
doteraz som sa na neho spoliehala na 100%, ale uz neviem neviem... 😒

zuzuxx
30. nov 2009

bibi, katka daaakujem 😉

bibi1711
30. nov 2009

Ahojte,
jasmin, podla mna je len pokazeny ten monitor, ale ja by som asi zasla alebo zavolala lekarke...

kaska, vidis, super...ja som tiez predla na tom bazos, som ti vravela, ze tam to pojde. a aky kocik mas teraz vybrany?

katka1981
30. nov 2009

Ahojte, my mame za sebou dobrucku noc a verim, ze ked na noc zavedieme kasicku, budeme spat ako miminka aj my rodicia. Inak s malinkou sme sa dohodli, ze nech sa rano sama pohra medzi nami v posteli a je to super. Dnes sa zobudila na krmenie o 6.40 bola napapana, dufala som ze este zaspi, lebo uz dlhsiu dobu sme sa od piatej rana museli spolu hrat, no a ona zaspala a od osmej si rozpravala a ja som bola do deviatej taka mrtva ze som jej len podavala hracky a driemala, no uzasne dieta, jupiiii. Nema kam spadnut, takze je v bezpeci a ja mam krasny den, lebo nie som rozbita ako zombie. Viete co mi dnes do telefonu povedalo moje krsniatko 3,5 rocne? "Chcem, aby si mala chlapceka." Dadka ty vies, ako to s nami je, ze asi nic z toho. Ale ja mam na maleho taku slabost, boze a ked s tym zacne Sophia, rozum pojde bokom. Ale nevieme sa dohodnut na mene, takze kym sa nedohodneme, nemozeme nad tym ani uvazovat 😀 Ja by som chcela Šimonka, ale muz mi povedal, ze s nasim priezviskom by bol ako suslavy, to ma pravdu, takze meno nevieme. Pre babu som si vydobila Natalku, hned ako druhe meno po Sophinke, joj ake je pekne snivat.....

kaska
30. nov 2009

kati aj moj muz uz zacal rozpravat o druhom, ja ze ci je normalny, ved maly sa pred chvilou narodil a byvame v dvojizbaku a najradsej by som mala iba jedno dieta, ved uvidime este. Ked uz tak by som chcela Lauru 🙂 to by sa hodilo k priezvisku.
Bibi super si mi poradila, chcela by som strasne Concord Neo, no ale ideme dnes do predajne poskusat aj ine, som zvedava aky kupime. Zatial budeme mat pozicany kocik.

katrin79
30. nov 2009

no baby, vy uz rozmyslate o druhom babatku??? fiha, aka rychlost 😉 ja som taka rozbita, ze az, trikrat v noci vstavame uz asi piaty den na krmenie a o pol osmej uz sme hore, ale zase aj ja som blba, nie ze by som isla spat vecer o osmej s malou, ja idem pomaly o polnoci a potom som cez den straaasne unavena

no ja urcite chcem druhe babatko, nechcem aby Laura bola sama, tak dufam, ze sa nam zadari, ale vidim to v casovom horizonte cca 3 roky

tehula
30. nov 2009

ahojte, aj ja o druhom uz rozmyslam, muzik to chce odlozit este kym mala bude mat 2roky, ja som chcela aby uz druhe bolo nasvete, ked bude mat cicka 2r. No ale aj tak nenaspekulujem, lebo zatial nemam kramy a bez nich cesta nevedie 😀

Katrin, inak sprava pre teba, takze plienky sli pausalne hore v Dm, som kukala jak puk, lebo zbezne som pozrela aj ine velkosti a vsade si pridali 😠

dnes som kupila masticku na dasna, tak ked zas budu zuby blbnut, budem mazat

katka1981
30. nov 2009

No moj muz o druhom nechce ani pocut hlavne ked je nevyspaty ale vtedy ani ja. Kati a mi kym nedokoncime dom a dvor, to je na samovrazdu, potrebujem auto, rozhazdit sa, a asi 2 miliony nam z neba nespadnu a kym to bude, budem v prechode 😀 Hoci niekedy nas napadne cokolvek, minule mi den meskali a termin by som mala k narodkam, aj by som sa potesila, az nato ze beriem lieky a mimco by mohlo u mna zomriet alebo by mu to neprospelo. Ked je dobry den, brala by som druhe ale takych je malo a k tomu peniaze...... Ale muz ma nenahovara to skor jeho mama, ale to mam na haku. Moja mama ma rozum, akoze ma chape sa tvari, ze nechceme, ale ajtak je presvedcena o tom, ze pri jednom neostaneme. Lenze u nas je to hazard s mojim zdravim trosku a tym padom riziko, kto sa o deti postara, ajked je to mozno otazka niekolko mesiacov ale staci. Ja sa bojim aj aby bolo mimco zdrave, aby sa nezopakovala situacia ako po narodeni malej, by bolo skoro 100 percent iste.... ze to tak dopadne.... Ak by sme mali babo, tak by som chcela aby boli medzi nimi 2 roky, mne je jedno ako pohlavie, jasne ze muz chce pokracovatela rodu, co mne je cudzie 😀 ale nech ma radost 😀 ale to co by sme museli do buu. leta stihnut, je dost nerealne. A neviem co bude, baby ved o 10 ropkov si zaspominame 😀

katka1981
30. nov 2009

sorry za preklepy Sophinka mi okupuje klavesnicu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre