Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

bibi1711
22. dec 2009

Ahojte babule,
mneme, moja presne ako tvoja...brokolica ani za svet. Ju tak napina z toho, ze jej to ani nedavam. Spenat papa mrazeny a chuti jej. Inak ani mne uz nevyteka mliecko...vyriesila som aj zahadu zmiznuteho mlieka z minuleho tyzdna-dostala som mrchu. Ale trvala len jeden den. Dufam, ze je to normal, ze len take nic to bolo...

Kati, no, lepok sa moze po 7. mesiaci podla starsich rad, najnovsie sa ma vraj zacat sucasne so zacatim prikrmov...ale pockala som, kym mala nemala sedem mesiacov a tyzden. Inak, cestovinky jej zatial moc nechutia...ale ona musi vsetko viackrat ochutnat az potom spapa viac.

Dadka, kuki, neviete, kedy mozem dat malej chlebik?

Dnes dme boli na poradni, mala za dva mesiace pribrala 800g. Nie vela, vsak?

tehula
23. dec 2009

no mojej brokolica nahodou chuti, asi to ma po mne, lebo aj zemiaky idu na dracku, co aj ja mam rada, ryzu moc nemusim.
Len mi stale z tych prikrmov kadi ako najata, nestacim prebalovat 😀
Baby, vcera som jej otvorila jedno sklicko,lebo ja jej davam trosku aj na veceru prikrmu (kase nedavam) a uz som nemala navarene, lebo na obed vsetko zjedla. A ona mi to sklicko vobec nechcela, vypluvala, pritom to bolo kuracie maso s ryzou a mrkvou.....tak neviem, dnes poctivo uvarim a sklicka kaslem.

natalli27
23. dec 2009

ahojte, len by som sa vas chcela opytat odkedy ste zacali prikrmovat, lebo vidim ze vase dietky maju len nieco cez 6mes a uz tolko papaju. 😨 ja sa chystam od siesteho mesiaca (kojim) ale neviem ci by som nemala zacat skor, lebo maly uz zacina byt kazdu hodinu a pol hladny. 😒

jasminet
23. dec 2009

natalli - ja som zacala ked mala 5 mes a 2 tyzdne (kojena uz nie je), ale vooobec jej to nechuti. predvcerom mi zjedla 40ml karfiol + zemiak, vcera ledva 3 lyzicky, to iste aj s ost. zeleninou. prvy den jej to ide, dalsi ani usta neotvori. je mi to take zvlastne, ked tu baby pisu, ze im deti zjedia 150-200g zeleninky.

tehula
23. dec 2009

jasmi, mne tolko nezje naraz. Jednak bez toho maska jej to nechuti tak a jednak robim asi 80ml porcie s tym, ze jej to davam dojest na veceru. Ked som jej to davala cele, sa mi uz dvakrat s tym zacala drhnut. Ved treba dat tolko, kolko dieta zje samo 😉 ja ju potom este aj dokojim

jasminet
23. dec 2009

ved to, nechcem jej to znechutit a poslednou dobou ked prehltne 2-3 lyzicku, tak zacne kaslat a tvarit sa, ze chce vracat, tak vtedy skoncime a ideme radsej na mlieko nez ju nasilu nutit. ja jej s velkym ocakavanim urobim 60ml a aj tak to ja dojedam takmer vsetko...

katrin79
23. dec 2009

tehul, tak ja som malej tiez dala prvykrat vcera na obed ako som dosla domov sklicko, lebo som nestihala varit a ona to vobec nechcela, striasalo ju pri tom nezjedla ani lyzicku a to bola len zeleninka, taku ako jej varim, nic nov tam nebolo, takze u nas sklicka tiez nehrozia, vecer som jej pekne navarila, dala som uz aj masko a mame aj na dnes

katrin79
23. dec 2009

idem urobit zemiakovy salat a tiramisu na zajtra, rybku urobim az zajra pred vecerou a v piatok rano odchadzame k rodicom na tyzden, tak velke vyvaranie u nas nehrozi

baluu
23. dec 2009

Ahojte.
Vsetkym srdecne prajem prekrasne Vianoce s nasimi zlatickami. Ved su to nase najkrajsie tohtorocne darceky. Ja malemu vzdy hovorim ze mu dam maslicku a polozim si ho pod stromcek.

Tehula tebe udelujem rad zlateho pernika za ten mega vykon 🙂 . Mne by to vsetko zhorelo pri malom. Hned druhy den ked som varila mrkvu tak mi zhorela a smradu z toho bolo ze az 😀 .

Nas drobec pekne papa, dnes 8 den co davam zeleninku. Nejde sa za tym umlatit tak ako za kasou, ale otvara pusu a nevypluva. Davam mu tak 100 ml a potom este kojim. Ja sa ale nedivim ked od jedneho mesiaca je zvyknuty na tu gebuzinu nutriton. No ved uvidime ako mu bude chutit brokolica.

baluu
23. dec 2009

Natalli, ja som zacala skor koli refluxu a tiez ze 11 dni nekakal tak uz spotreboval vsetko mliecko a zvysok vygrckal. Ono to ze si dietatko casto pyta papat moze byt sposobene aj zubkami, ze je nervozne.

Baby ake bude stedrovecerne menu vasch drobcov? Ja asi pridam kralika, dnes mi ho kamarat doniesol.

certica
23. dec 2009

caute baby,
prajem vam pohodove a laskyplne vianoce, vela radosti a detskej hravosti 🙂

tehula
23. dec 2009

babule, tak sme dnes v telke nehviezdili, asi az v dalsom dielz to bude, lebo tam bude aj daco moja dokina vykladat.
baluu, ja kedze davam maso uz, tak asi kralik, alebo morka so zemiakom, brokolickou a mrkvou. Uvidim este.
Rozhodne ale bude s nami za stolo sediet 😀

prajem aj ja hlavne pokojne prezitie sviatkov a vela zdravicka

Katrin: no prosto tak dobre varime, ze ani sklicka sa na to nechytaju 😝

katrin79
23. dec 2009

tehul, ja som to zabudla pozerat no vidis, tak som vas nezmeskala, ale ved ja som vas videla vcera nazivo ake ste kocky 😉

kocky, tak aj ja vam prajem krasne Vianoce, uzite si ich v rodinnej pohode a aby vam ti vasi mali drobcekovia dopriali aspon jednu "tichu noc" 🙂

mneme
23. dec 2009

ahoj certi, zelam, nech sa tvoji certovia na zajtrajsi den v ramci tej hravosti premenia na anjelikov 🙂

katrin, co by som len dala za tu tichu noc 😝

natali, ja som zacala s prikrmami par dni po dovrsenom 6. mesiaci, ale dcerka mi uz na 4. den zjedla celu porciu. po 3 tyzndoch od prvej zeleniny primiesam do zeleniny aj maso, po dovrsenom 7. mesiaci zacnem s ovocim na desiatu. kasu planujem zaradit az po dovrsenom 8. mesiaci. kazda z nas ide na to trochu inak podla odporucani svojej pediatricky, tiez podla toho, ci dojci alebo dava babu UM. osobne si myslim, ze pokial ta caste kojenie neobtazuje, nie je dovod ponahlat sa a pokojne pockaj este mesiac.

dievcata, zelam vam, drobcom a celej rodinke krasne a pohodove vianoce. baluu, to vystihla, my uz svoje tohtorocne darceky mame, ale predsa len vam prajem este nejake-tie vianocne zazraky. dufam, ze sa tu medzi vyjedanim vianocneho peciva stretneme 🙂

bibi1711
23. dec 2009

Babule moje,

aj ja sa pridavam a zelam krasne, pokojne, pozehnane Vianoce. Uzite si manzelov doma, drobcov, rodinu, pohodu a volno. Podla moznosti si oddychnite, a na Stedry vecer sa zapozerajte do oci svojim detickam...tam ja nachadzam zmysel zivota🙂
Krasne sviatky.

Ide z Vas niekto s drobcom na polnocnu?

kukenzi
autor
23. dec 2009

ahojte,

ja som skusala hned na zaciatku sklicko, cisto mrkva, co prisla ako vzorka, mala mi to oprdela, odvtedy len varim, aj malemu som zo zaciatku len varila, no ked dochadzala inspiracia a jemu sa ziadalo nieco ine, tak som skusila sklicka chutili mu, ale to uz niekolko tyzdnov bol na prikrmoch.

tak som to asi zakrikla a uz aj my jeme nejakych 100ml, asi ako mneme pise, uz to pozna, tak sa do toho nehrnie a vzdy dokojim, chcela som jej davat cajiky, ale lyzickou to trva vecnost a flasu odmieta.

aj ja som dnes zabudla STV2, dobre, ze ste neboli, tak na buduce si vas kuknem.

.... no a hlavne vsetkym vasim rodinkam prajem krasne, pohodove a nicim nerusene vianocne sviatky

katka1981
24. dec 2009

Ahojte, nemam Vas precitane, som tu len na skok, vcera nam nesiel net, tak Vam chcem zapriat krasne sviatky, vela zdravicka a radosti v kruhu rodiny. Malinka stala hore ritkou, ani saticky nechcela, stromcek ju nezaujima ani vcera, no co uz aspon ja sa mu tesim, ale psovi sa tesi velmi aj hrazdicke. A co je super tak ten hovoriaci pes vyzera ako jej hrkalka pes od FP a ona si ich hned dala dokopy, vsimla si to. Este raz STASTNE a VESELE!!!!!!!!!!

kaska
24. dec 2009

Baby aj ja nestiham sem chodit ale tak isto vam parajem krasne a pokojne sviatky, hlavne aby boli deticky zdrave...

bibi1711
25. dec 2009

Ahojki,
podobne ako Sophinke, aj nasej sa psik veeelmi paci, aj babika, aj ostatne hracky. Oblecko ostalo bez povsimnutia, samozrejme. Nasej sa aj stromcek pacil, len cez veceru bola nedobra, tak rychlo sme sa este asi na Vianoce nikdy nenajedli🙂

kukenzi
autor
28. dec 2009

ahojte,

tehula, dnes som ta videla v mama to vie najlepsie, bol to asi sekundovy zaber 😀 😉 mala si malicku hoĺu na rukach

dadka212
28. dec 2009

ahojte kočky ako sa máte?

my sme prežili krásne vianoce, detičky sa velmi tešili zo všetkého čo dostali, boli úžasní 😵
len sme boli chorí, Maťko ešte pred vianocami dostal ATB na priedušky a Danielkin kašel som troška podcenila cez víkend, ale dnes som s ňou už zašla k lekárke a má presne to čo Maťko 😔 takže už aj ona je na ATB...

tehula
28. dec 2009

caute, my sa mame dobre, len mne uz oci krizi z PC, lebo stale dovolenku letnu vyberame a nist, co by nas oslovilo, aaaaaaaaaaaach.

Kuki, diky za info, ja som ani nevedela, ze to zas dnes ide, akoze uplne nechapem ako to vlastne chodi, ved naposledy bola premiera v stredu a potom nejaka repriza a uz v pondelok zas novy diel? Som z toho magor, ale zajtra ide vraj repriza dneskajska, tak to kuknem. Ha, ze sekunda a dceru mi tam kameraman nacvicoval, sestricku buzeroval a na jednu sekundu 😀 asi nie sme talenty, no co uz 😀
baby ja uz mam posledny tyzden a pak do roboty, uff, sa moc netesim

kukenzi
autor
28. dec 2009

tehula, ani ja nechapem preco to dali dnes, my sme to nahodou zapli a mne tu pobehoval maly a malu som krmila, takze vsetko som nevnimala, mozno ste tam boli aj dlhsie. kuknem zajtra a o kolkej?

mneme
29. dec 2009

ahojte dievcata,
vidim, ze ste vsetky vianocovali a pomenej konikovali. dadka, zelam rychle uzdravenie obom drobcom, je mi luto, ze vam choroba kazi sviatky 😢
ja uz mam vianoc zase na rok dost, vianocne pecivo mi uz ide hore krkom a kapustnice sa kvoli dojceniu tento rok nechcem velmi prejedat, hoci ju milujem.
martina urobila za poslednych par dni pokroky. konecne zacala poriadne stvornozkovat, ale este potrebuje ist za nejakym predmetom, ktory ju zaujima. samozrejme ze nie za hrackou, ale za dialkovym ovladanim, mobilom alebo mojou knizkou 😠 dnes rano sa sama postavila v postielke, takze jej musime dat rost do najnizsej polohy. no a doobeda sa pri hrani v ohradke posadila. to uz sice robi tak zo dva tri tyzdne, ale tentokrat sa uz nepridrzala rukou, ale vydrzala aj 10-15 min. samostatne sediet. mam ohromnu radost, ale aj strach, lebo teraz sa to poriadne zacne - uz ju nebudem moct ani na stotinu sekundy nechat z oci, aby sa niekde nebuchla alebo nespadla 😖 zacinam mat pocit, ze by sme mali trochu pomenit nabytok v byte, aby to u nas bolo viacej baby-friendy. alebo jej mozno zadovazim helmu na hlavu 😝

jasminet
29. dec 2009

mneme aku mate ohradku? potrebujem aj ja nejaku uz pomaly obstarat...

mneme
29. dec 2009

jasmi, obyc storocnu po mojich synovcoch - 120x90 cm so sietkou po obvode, vystlatu zvieratkovymi puzzle 😉

baby, myslite, ze toto by bolo ako ochrana fajn alebo je to blbost?

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

jasminet
29. dec 2009

a nie je malla ta odradka? nebrani jej to v nejakom chodeni, plazeni?

s tou prilbou, co ja viem, my sme prezili aj bez toho... ako sa nauci, ze pad boli a ze si musi davat pozor, ked bude cela chranena? 😅

mneme
29. dec 2009

jasmi - stvornozkovat moze aj v ohradke, ale najma sa tam hra. jasne, ze jej to brani v pohybe - ma len vyhradene teritorium, takze nelezie do kvetinacov alebo polic. ked mam cas hrat sa s nou, davam si ju na koberec, z ktoreho vzdy zlezie. nevadi to, lebo som pri nej a dam pozor, aby si neublizila. ale ked potrebujem robit, musi byt v bezpeci svojho priestoru.

katrin79
29. dec 2009

ahojte, no ja som uz tiez rada, ze vianoce pominuli, lebo tolko jedla a kolacov co moja mama nachystala, to ako pre cely regiment ludi a doma nas bolo len 7 😉 uz len ked sa kuknem na nejaky kolac tak mi nie je dobre 😎

my sme sa cez vianocne sviatky pre zmenu trapili so zapchou, mala mi nekakala 3 dni, chudatko len tlacila a nic jej neslo, ja som uz mala z toho taku zlu naladu, by som tlacila aj za nu, keby pomohlo
😉 prestala som jej aj mrkvu davat do prikrmov ale nic, tak som jej bola kupit slivkovu stavu od hippky, co tu radili baby dala som jej dve lyzicky a dost to pomohlo, pekne sa jej ulavilo a konecne sa vykakala a stolica sa jej uz potom znormalizovala, ale viem, ze som podcenila to, ze malo pila cez den teraz jej pekne varim cajiky a musi pit...takze takto sme my sviatkovali 😠

kukenzi
autor
29. dec 2009

ahojte,

fiiiha, mneme, martinka je riadna sikula, len ta moja stale nic. ☹ a nad tou prilbou som kedysi uvazovala, ale nekupila som ju, na dieta aj tak vzdy davas pozor a podla mna sa detom v tom strasne poti hlava, neviem si dieta predstavit behat v tom po byte, podla mna si to casom zacne aj tak davat dole a este sa mi priskrti, alebo ma niekto osobne skusenosti?

katrin, ja tiez malej davam vodicku, obcas cajik (uz asi raz som dala 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre