Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

tehula
22. jan 2010

Katrin: ved mne pribrala za mesiac asi 800g, co sa mi teda zdalo dost 😀 Ale fakt, ze az tolko nezje, no hlavne, ze prospieva, ako pise dadka.

Dadka> tak to co za dementov? Ze nech sa snazi....akoze, mne sa v tomto lubi moja dokina, ona nestresuje, ze dieta ma cas, nie ze by ma hned na rehabky tlacila. Prosto pianko a tak to ma byt, decka si aj tak asi same rozhodnul, kedy zadok dvihnu 😉

tak uz vas mam vsetky na FB, teda niektore jake mlade zaby ste 😀 Dadka, ty si vitaz, mladucha a uz 2 krasne deticky.
Len som este nestihla fotky popozerat, co fakt nestiham. Domov ked dojdem, navarim, operem, pripadne si zacvicim a hajde drichmat a potom len prac. kolotoc. Uz sa tak tesim aj netesim na vikend. Som chcela konecne pianko a spaaaaaaaat a len malej sa venovat a zas nejake vybavovacky mam do toho a NAVSTEVY, kurnik fuuuurt. Takze opat sa asi budem tesit do prace 😖

bibi1711
22. jan 2010

Ahojte kocky,
dakujem vam zo srdca za gratulacie, mame strasnu radost, aj ked v tom este nie je profik, ale to sa spravi. Hned rano, len som oci odlepila a uz som ju skusala, ci sa mi to len vcera nezdalo.

K tomu papaniu, moja nezje zvacsa ani 100g. Ale ja neriesim, jej to staci. Potom radsej dokojim.NAjradsej ma spenat, za tym sa len tak zaprasi 🙂

No, je pravda, ze rehabilitacni lekari neodcitaju mesiace. Neurologovia hej, na rehabkach hej. Ani nam ten mesiac neodpustia. Preto sa tito lekari medzi sebou velmi nemusia. Ale ked sa narodila o 3 mesiace skor, tak to je uz moc. To sa jednoducho neda, aby vedela to, co ine deti v jej mesiacoch. Ved na to clovek nemusi byt ani lekar, ani biolog, aby vedel, ze sa musi jednoducho dovivyjat na svete, ked sa to nestihlo v brusku. Jednoznascne by som zmenila rehabku.

Inak, vy davate deticky sediet? To uz maju? Aj ked si same nesadnu? Lebo ja som len nahodou dosla na to, ze mala vie sediet, nemusi sa uz ani pridrzat, ale nedavam ju. Len ked papa a spravila som jej asi 5 sediacich fotiek, ale inak ju nedavam. To mozem, ci dokonca mam?

katka1981
22. jan 2010

Ahojte, mam Vas precitane len kusok, lebo nesiham, cakam, ze sa mala zobudi. Ja uz vobec neriesim co pisu mudre knihy, co by mala mala vediet a co nie. Lebo su veci kt. vie od piateho mesiaca a mala byto vediet v deviatom, a naopak ked sa ma pretocit na chrbatik, co robila asi pred tromu, styrmi mesiacmi ked som chcela aby pasla s radostou, dnes reve, ma nervy a nechce. Mna to uz vobec nevzrusuje. Moje krsniatko lozilo po styroch az ked vedelo chodit po dvoch, ozaj ma to uz netrapi ani trochu. Je ziva, skace, neobsedi, bozkava nas, rano ma budi tak, ze ma hladka po lici, ziadne sklbanie vlasov, len ma hladka a ked zvladnem otvorit oko, tak sa usmeje, no potrebujem viac? Ale mam jeden problem, mozno v jej veku samozrejmost, ale nechcem nic zanedbat. Ak odidem z izby (na wcko alebo len odbehnem), spusti hystericky rev, je taka uz asi treti den. Od 3.1. vacsinou spi s nami, lebo mame nepokojne cestovatelske a budiace sa noci, musim jej stale strkat cumlik, inak by plakala, to je tak u vas asi s prsom, a neviem ako riesit tie hystericke place ako keby ju ockovali, ked odidem z izby. Neviem, ci je nervozna zo zubkov, este ziadny nema, fakt neviem. Nechcem aby si nieco vynucovala placom, ale ani neviem odkedy to riesit a akym sposobom. Krmenie je bezproblemove zatial, myslim v zmysle bordelu, vyriesila to stolicka. Nozicky jej polozim sebe na stehna, mne je to prijemne a ona nema ako kopat, tak ma len s nimi hladka. No coto som zazrela ze kolko vam deti jedia, tak mne mala spap aj vyse 200, 220 gramov prikrm, desiaty a olovrant uz aj 200gramov ovocie a vcera mi spapala na veceru 330 ml mlieka, skoro som odpadla. Ale fakt je ze ma 74 cm a 9170 gramov, tak asi aj preto viac spapa. Nejake pohybove pokroky nebadam, skor si pyta HAM a mrnci za mnou MAMAMAMA. Gratulujem vam k zubkom aj k obrovskym sportovym vykonom, je to az neuverietelne ake mate sikulky.

bibi1711
22. jan 2010

Kati, myslim, ze ide o separacnu uzkost. To mavaju deticky okolo 8 mesiaca a je to normalne. Vraj vtedy pridu na to, ze oni a mama nie su ta ista osoba a musia sa uistovat, ze s nimi je. Teda, ked ides na wc, ona si mysli, ze odchadzas prec celkom. Prteo aj tie noci. Stale chce vediet, ze si ju neopustila. Je to ale zank psychickeho dozrievania. Malo by to byt ok. Moja to iste. Ked idem na wc, beriem ju do chodby do kocika a necham otvorene dvere, aby ma videla...
Inak je nadherne, ako opisujes malu. Aj moja ma rano budi, tiez sa na mna usmeje...nic krajsie nepoznam.

katka1981
22. jan 2010

Bibi, dakujem, mna sa Dr. na poradnila pred tyzdnom pytala, ze ako mala spi. Ale ja som povedala, ze sa to da, hoci uz boli casy kedy spala od 19.30 do 5.h. a od 3.1. je to ako som pisala. Dr. mi povedala, ze od osmich, deviatich mes. zacne v noci kontrolovat ci ma pri sebe mamu a bude chciet spat s nami. Ked som dosla domov som si uvedomila, ze ona to zacala robit den pred dovrsenim 7 mes. A teraz asi 3 dni takto za mnou place. Myslela som si, ze bud robim niekde chybu, alebo je to normalne. Nechcem rozmaznane dieta, ale ak to suvisi s jej vyvojom, to chapem. Ja vzdy hladam chybu najprv v sebe, lebo ked mala reflux a strasne plakala, ja som ju nepustila z ruk, a teraz je dost na rukach, ale co narobim, ja proste neznesiem aby plakala, mna to strasne boli, tak ju stale tisim. Citala som ze od osmeho mesiaca zacne dieta reagovat na cudzich, ze ked neuvidi mamu zacne plakat, mne to mala urobila prvykrat 17. 12. ked prisli svokrovci, na kt. je zvyknuta, ja som bola s nimi, ale ked si ju vzali na ruky, ci jeden alebo druhy, hned spustila, tak som si ju vzala, a myslela, ze to bude tym, ze som bola u zubara a prvykrat bola bezo mna dlhsie, muz ju varoval a kocikoval vonku ale cely cas bola s nim spokojna. Takze to uz zacalo vtedy a to mala 6,5 mesiaca. Bibi nevies nahodou kedy by to malo prestat?

mneme
22. jan 2010

ahojte,
bibi, to su super spravy, tesim sa spolu s vami 🙂 vidis, emka si potrebovala poriadne v noci pospat, aby nabrala energiu na lezenie 😉
kuki, gratulujem k 1,5 zubu 😀 nestresuj s rehabkami, mna vobec vytacaju tieto tabulky co ma dieta v akom veku robit 😠 kazde ma predsa svoj cas, niektore sa odnaucia od plienok ked maju rok, ine az po dvoch rokoch. natalka ti napr. papa aj tuhsiu stravu, ja musim martine vsetko okrem bananu a avokada mixovat, inak ju to drhne. skratka decko sa neda vtesnat do tabuliek. a k tomu sedeniu a statiu, napr. moja sestra sa najprv postavila a az potom zacala sediet. dokazala si totiz sadnut tak, ze sa spustila z noh. martina sa najprv naucila lozit, potom sediet a potom stat. teraz sa zacina posuvat od jedneho kusa nabytku k druhemu, bohuzial aj za cenu nejakych tych buchancov takze ma permanentne cervene fliaciky na hlave ☹
bibi, myslim, ze ak sa emka sama neposadi, nemala by velmi sediet rovno, ale jasne, ze na chvilku kazdy den jej to nemoze ublizit 😉
co sa mnozstva prikrmu tyka, citala som, ze normalna porcia zeleniny je 150-250 ml, vacsi jedaci 300 ml. ovocna desiata 100-200 ml. martina sice papa pekne, ale viac ako tych 200 ml nezje, vacsinou posledne lyzicky do nej pcham vselijakymi trikmi. a ovocia tiez nezje viacej ako tych 100-150 ml. a po obede sa uz nechce kojit 😒 takze niektore tu mate fakt super jedakov 🙂

kaska, ten hrniec vyzera dobre, ale nie je to trochu zbytocnost? asi usetri cas, ale uprimne povedane, priprava prikrmu je aj tak casovo zanedbatelna polozka. ja nalejem do hrnca trochu vody, kym zovrie ocistim si zeleninu, z mrazaku vytiahnem maso, vsetko to dam do parnej nasadky a na pare za cca. 15 min. urobim. potom to vsetko supnem do mixovacej nadoby a ponornym mixerom mixnem. cela priprava ma stoji cca. 10 min. mojho zivota 😉 ked mi skoncia prazdniny, nebudem varit kazdy den, ale na 2 dni, tak to bude este casovo ekonomickejsie 🙂

kaska
22. jan 2010

jeeej to je take zlate, ze ta hladka po tvari, ked sa zobudi,,,je to neskutocny pocit, mna hladka zasa ked zaspava, ja to uplne milujem, ked ma tak hladka

ja vobec nerozumiem tym tabulkam, ved kazde dieta sa vyvija inak, mojej kamaratky maly sa vobec nepretacal ako dieta, ani nelozil, len sedel a chpdit zacala z v 17 mesiacoch, teraz je uplne zdravy, a ziadne rehabky neriesila. moj maly markus tiez nelozi ani s aporiadne nepretaca a ja kaslem na to, ved ho davam na brusko, pekne sa postavi na rucicky, kope nozickami, je aktivny, a podla mna uplne zdravy, chuti mu papat, usmieva sa, to je hlavne. teiz sa rad nosi a tuli a ja som stastna.

mneme mas pravdu, je to zbytocnost, ja tiez teraz pripravujem stravu presne tak isto ako ty, ale striedam to aj so sklickami, je to sice super prakticke ale sa mi to zda dost drahe.

dnes som bola v cestovke, pobrala casaky a ideme vyberat letnu dovolenkuuuuuuu 😵 😵

bibi1711
22. jan 2010

mneme, dakujem...strasne sa tesim, aj ked emka sa plazi ako raneny vojak 😉 zvacsa len jednou nozkou, uz som aj volala na rehabku, ale ze vacsina deti zacina asymetricky, tak som pokojna 🙂

Katka, no, ta uzkost vraj trva mesiac a aj dlhsie. Dnes som tak ola na wc, ze som malu drzala na pracke a tak som sa len mohla vycikat 😀

bibi1711
22. jan 2010

babule, inak, vy mate ale krasne deticky...nadherne
dadka, teba som si celkom inak predstavovala 🙂 ved ty si mladucka, skoro ako ja 😉 matucko je nadhery, samozrejme aj danielka
lucka, mala sofi je rozkosna 😉

dadka212
22. jan 2010

Tehula to fakt som tu najmladšia 😅

Kati veru tá úzkosť je individuálna niektoré detičky to ani nemajú niektorým to prejde rýchlo a u niektorých to trvá dlhšie...môj Maťko to nemal...

inak aj moja to chodenie okolo nábytku a státie, je také ako keby pri tom tancovala salsu 😀 sa vlní, no ale čo s ňou urobím keď chce stáť a sama sa stavia...

bibi1711
22. jan 2010

nie si dadi, ja som mladsia 🙂

kaska
22. jan 2010

dadka uz som ti poslala request na FB 😉

Kati ja by som chcela aj fotky tvojej malej vidiet a ved aj teba 😉 posli aspon na mail nieco 🙂

mneme
22. jan 2010

dadi, ze salsa 😀 tak ja mam potom doma hip-hoperku, ona sa stale pohupuje v kolenach 🙂

kaska
22. jan 2010

😀 som sa pobavila, my mame zasa rapera, lebo tak mava rucickami ako keby rapoval 🙂

katka1981
22. jan 2010

Bibi, jaj mesiac je super, tak to uz mame 3 tyzdne za sebou mozno aj viac. 😀 Ale vazne, ja by som sa len chcela trosku vyspat. Napriklad vcera, zaspala o 19.20, od 21.00 do cca 23.hod. bola hore, potom okolo polnoci papala, o 2.16 nas zobudila, a ja mam pocit ze buntosila az kym ma nevykopala z postele o 7.40 a to o 6.30 papala asi tak, ze vzdy ked zaplakala som sa prebrala a zodvyhla flasu, lebo uz meliem z posledneho. Ked ju konecne uspim a zobudim sa lebo vzdy pri nej zachrapem, nech je okolo 20.30, tak zleziem do kuchyne a dobijam energiu. Sandem si za komp do vedlajsej izby a cakam kedy sa zas zobudi. Bibi ja som sa bala ze ta uzkost trva 3 alebo 6 mesiacov. Inak kamoska mi hovorila ze deticky okolo 1 roka maju zase nocne mory. A nam sa este neprerezal ani jeden zub, takze nas tie nocne mory vsetky este len cakaju 😀

Mneme tebe uvarenie prikrmu trva 10 minut? Hm, ja neviem ale mne to trva strasne dlho, kym ocistim celu brokolicu, kopec mrkvi, zemiakov, tekvicu, potom povarit, navazit, nalozit do misiek a zamrazit, ja mam pocit ze aj 2 hodiny ale to pritom asi robim aj ine veci, ale nerobim to kazdy den, jaj este masko.

Dnes bola mala strasne zlata, vedela som ze jej neda zaspat, klasicky vedla mna, prituli sa, oboma rucickami mi chyti ruku a tuli sa tuli, a potom sa prekotula, no tak som ju po 15 minutach vzala na ruky natriasala, zo zatatymi zubami som znasala jej drzanie sa za krk, jedna ruka ma stipala do krku za slachu, druha hlboko zaryta vo vlasoch, hovorim si vydrz, len nech zaspi a po 15 minutach, ked som uz mala dost, ved oblecena a napapana mohla mat aj 9,5kg, som ju z mojho pohladu uspatu, ulozila do postielky. Pretocila sa na pravy bok ako obvykle sa pritulila k ochrannemu hniezdu a potom sa pretocila spat, vyvalila velke oci a obrovsky usmev spoza cumla, v ociach napisane: "Tak co dobre som to hrala?" No a mohla som ju vybrat, a zacali sme zas spolu lezat, ona sa kotulala, motala do vankusa, paplona, potom som zacitila masko, bolo mi jasne, ze to bude dnesna jahnacina v plienke, tak som ju prebalila, ona cela happy si zase zacala rozpravat, predviedla mi ze vie robit ako ryba pusou, znelo to ako papapapapapa, ale to len taky zvuk z dotyku pier, pokecala si, hrala sa s dudkou, az nakoniec zaspala.

Stale mi tu nieco vibruje ako mobil, ale neviem to najst 😀

Baby ak chcete fotky, napiste mi na FB a prilozte email. Pojdem najnovsie pozmensovat a ked stihnem poslem.

katka1981
22. jan 2010

Ja ked mam malu na kolenach tak stale vyskakuje a skace skace, rada lezi na chrbte a robi mostik, najradsej aby som ju nemohla prebalit alebo mi jednoducho zdrhne, odskace dozadu. Alebo lezi na chrbte, ma vystrete nohy, trochu od seba a strasne nimi trieska, vtedy si robim srandu ze je jak dupaak.

Aha nasla som mobil. 😀

mneme
22. jan 2010

kati, ja vzdy varim iba jednu porciu, hotovy prikrm nezamrazujem. zeleninu si vacsinou objednam z biologiky na cely tyzden, spracujem a zamrazim, ale aj to mi trva max. 30 min. cerstve mam len to, co dlhsie vydrzi - mrkva a zemiaky. vazim iba maso ked ho pred zmrazenim porcujem. mnozstvo zeleniny uz mam v oku, vacsinou sa trafim na tych 200 ml, obcas trochu prezeniem. takze fakt je to tych 10 min denne 😉 ovela viacej casu zabijem na nete 😀

kaska
22. jan 2010

baby ja ked malemu varim, tak vsetko iba od oka, nic nevazim 😕 napr ked kupim 300g prsia (inak mneme tiez chodime do biologiky 😉 ) tak mu ich nakrajam na cca 4 kusky a to dam do mrazaku a ked rozmrazim, tak to mu spravim na 2 dni. Zeleninu od oka a tiez na 2 dni a davam to do tych aventackych kelimkov po 180 ml.
Kati posielam 😉

kukenzi
autor
22. jan 2010

baby, babyyyyy, mala dnes cuuuuvalaaaa. odcuvala teda odplazila 1m dozadu (odcuvala polovicu puzzle a po podlahe nacuvala pod postielku 😵 😵

mneme
22. jan 2010

kuki, uz sa to zacina 🙂 teraz to pojde rychlo. priprav sa na to, ze moc neposedis 😉

kukenzi
autor
22. jan 2010

kati, moja spapa za den dokopy 200ml ovocia, 200 a aj viac zeleninky s masom a vcera takisto zjedla 330ml kase a este sa dokojila 😅 mame rovnake baby

mneme, tiez z duse nenavidim tabulky, viem, ze vsetko ma svoj cas, ale davova psychoza ma stiahla 😅 moj maly napr. ako 18m sa dva mesiace pytal na nocnik a potom utalo a ani za onieho nechcel a az teraz od vianoc sa znovu pyta a vyzera, ze nam to uz ostane. maly mal 7m, ked sa sam posadil o dva tyzdne na to zacal original stvornozkovat (vela deti v jeho veku to este nerobilo) a nakoniec 4-nozkoval az do 13m, vedel chodit popri nabytku, ale nemal odvahu sa pustit. takze ho nakoniec vsetky deti predbehli v chodeni. s tym, ze napr. oni zacali chodit v 11m a dalsie 2 sa ucili postavit v priestore bez opory, otocit sa a tak a martinko ked sa v 13m pustil, tak s tym, ze uz toto vsetko dokazal. takze skor ci neskor sa oni vyrovnaju v motorickom vyvoji

inac my vieme poriadne papat obedy len jednou lyzickou, co som kupila v dm, to je taka riadna lopata, su na nej zvieratka, lebo tymi pidi lyzickami do nej nic nedostanem.

obed pripravujem ako mneme a je to rychlovka. zatial sklickam odolavam, ale na cesty budem kupovat, hoci rozmyslam, ze sa so mna stane gazdina, urobim naraz toho viac a zasterilizujem, len najhorsie je to, ze neviem, kde kupim take male flasky, kedze tieto co predavaju hotove pre krpcov maju nepouzitelny vrchnat

tak ja som tu teda najstarsia 😅 ale neva, necitim sa tak.

ze danielka tancuje salsu a martinka je hyphoperka 😀 😀 a marcus raper... no styl mojej sa popisa neda, ona napr. ked sa tesi, tak zacne metat celym telom, zeby metalistka??? 😕

katka, ze vykopala z postele 😀
mneme podla toho co si citala, tak natalia je normalny jedak, nie pazrosko 😀

to je krasne, ako vas deticky hladkaju, mna moja zdrapi a prinajmensom doskriabe, vcera som herecke uz normalne spravila manikuru a nechty tym detskym pilnickom spilnikovala, ale prd to pomohlo, zase som cela doskriabana

natalka ked jej povieme, aby spravila ťap ťap ťapušky, tak neohrabane zacne tapkat a kricat taaaaap taaaaap (bez makcenov), vie ukazat na žižu, ocka aj martinka. mamu este nepozna, hoci niekedy aj ocino je ziza 😀, martinka si zatial nemyli.
kaska cez vikend je v inchebe vystava cestovneho ruchu, ale asi to nebude buhvico, kedze vraj vela cestoviek odmietlo prist

ja uz som videla katku aj jej malu 😵 😵

mneme vazis take male porcie masa? a kolko vlastne ma byt masa? ja davam odooka a vzdy spravim tych cca 200ml

ja varim inac kazdy den, max. ak ostane (sa stalo asi 2x) dam do chladnicky a doje na veceru, pripadne este dorobim do toho zeleninku na druhy den

musim uz aj ja skocit do tej biologiky

kukenzi
autor
22. jan 2010

mneme, akurat som dnes drahemu vravela, ze ja si v podstate uzivam, ze nemusim malu nahanat a asi som to nemala vraviet. uvidime, co bude zajtra u svokry. inac moj maly robil pokroky vzdy bud u mojich alebo draheho rodicov. tam sa aj posadil, tam aj zacal stvornozkovat, chodit zacal doma

katka1981
22. jan 2010

Este k tomu vazeniu, aj doktorka na mna cumela, ze to vazim, ale ja sa v tom vyzivam, ja mam taku uchylku 😀 A k tym ml a gramom, tak napriklad, malej som davala dnes Sunarek broskynu, ma to 200 gramov, ked som jej to ohrievala, preliala som to do Avnet flasky a malo to asi 150 ml. A nespapala to cele, lyzicka mi ostala. Cize tie prikrmy maju byt 200 ml, alebo 200 gramov, ci je to jedno? Lebo to zavisi pootom od hustoty prikrmy a ml sa nerovna gram. Asi zbytocne detaily, ze? 😀 Kuki, moja mala cuva uz strasne dlho, ale dopredu po brusku si to moc nezenie. Ale ona celkovo moc na brusku byt nemusi. To ju akurat nervaci. Ale ja ju tak nechavam, kym to vydrzim pocuvat, asi do minuty hehe, aby napredovala, lebo keby som ju stale otacala ja, tak sa sama asi ani nepretoci.

Kuki, ale asi sa vcera prejedla, lebo buntosila ako nikdy. Pred kupanim spapala 233 ml a 5 minut nato uz revala jak diva, okupala som ju, zatial sa stihla zohriat voda a dala som jej dalsich 233 a spapala 100ml. Ani muz to nechapal, ze kolko spapala. Muz skonstatoval, ze to bude tym, ze 2,5 hodiny spala na balkone a bola riadna kosa, tak spalila vela energie.

Co sa tyka tabuliek, tak isty cas som sa dost trapila, ale potom som zistila, ze fakt clovek nie je stroj a kazdy organizmus funguje inak. Vsade sa zakazuje davat dieta sediet pokial, sa same neposadi. Lenze moja mala sa od dvoch mesiacov dvyha, muz to vola, ze robi banan. A ked mala cerstvych 5 mesiacov, uz inak ani nechcela byt, len v sede a sedela sama bez pomoci, a udrzala sa a stale jej kontrolujem chrbatik aby ho mala rovny a nie gulaty, keby som sa snazila aby bola opreta alebo v polosede, tak je z toho nervozna a place.

Inak zacina to vyzerat tak, ze mala je vyzorovo viac na muza a povahovo na mna. Kiez by sa to zmenilo. Ale zatial je nervacik asi po mne 😠 Muz sa mi smeje, ze to si ale uzijem, ale zas ja najlepsie viem, co ju dokaze ukludnit, ked ma nervy, ak by bola po mne. Uuuuplne staci vziat do narucia a pomojkat, na mna to posobi ako najlepsi liek 😀

tehula
22. jan 2010

kuki, nasa cuva uz asi mesiac a nikam sa to DOPREDU nepohlo 😀 tak ja neviem. ona je schopna odcuvat aj pol izby, ale that is it 😖

kukenzi
autor
23. jan 2010

katka 200ml a 200g je rozdiel, keby slo o vodu, je to jedno, ale napr. vyzivka je hustejsia, tym vyssia je hmotnost v pomere k objemu 😉

tehula, ja viem, ja viem, my uz 2m zdvihame prdel, 4x sa jej podarilo zdvihnut aj brucho a tot vsjo, takze chapes, ze u mna je toto zazrak 😀 😉

kukenzi
autor
23. jan 2010

nasa je cely celucicky den na bruchu, ja to nechapem a na vystretych rukach 😖

mneme
23. jan 2010

kuki, ved ja som nehovorila, ze natalka je pazrosko 😉 ale je dobry jedak a to je super 🙂 neviem, ci vies, ze z biologiky ti nakup aj dovezu ked presiahne suma nejakych 26 €. ja tam nechodim, lebo to mam od ruky, obcas mi tam skoci mama, ale pri ich cenach naozaj nie je problem urobit trochu drahsi nakup a donesu mi ho priamo do dveri, kde ho aj zaplatim 🙂
sklicka som si nejake nakupila pre strycka prihodu, ale este som jej ani raz nedala. len raz som jej trochu hippackej slivky zamiesala do bananu s jablkom, aby ju tak nezapekalo. ale bolo to hnusne - chutilo to ako ten socialisticky slivkovy lekvar 😝
maso vazim - robim 30 - 35 g porcie, ale som si ista, ze sa z toho nestriela, ak by jeden den dostala 25 g a druhy 40. takze to vlastne tiez robim od oka, ale ten odhad si aspon priblizne poistujem vahou.
no a k tabulkam a pod. - myslim, ze natalka je dost sikovna co sa tyka komunikacie. martina by teda tapusky na povel neurobila, hoci ked jej ich robim ja, paci sa jej to. zatial ovlada len knizky no-no-no - vie, ze ked je na spacirke, nesmie nam liezt do kniznic. vzdy to skusi a ked poviem no-no-no, tvari sa ohromne nenapadne a otoci sa. potom este rozumie ham a pod sem. a asi aj kde je mama?
katka, ty ohrievas aj ovocne prikrmy? ja teda obcas zabudnem rano vytiahnut ovocko z chladnicky a tak jej to len roztlacene alebo mixnute necham chvilu na radiatore, inak jej to davam normalne studene. nema s tym ziadny problem. zaujimave je ale, ze zelenina jej vychladnuta nechuti

katka1981
23. jan 2010

Kuki, tak potom kolko ma papat 200 gramov, alebo 200 ml? Lebo ja to davam na gramy az ked som to preliala kvoli ohriatiu do flasky, som zistila ze je to inak. Nasa dvyha ritku aj brusko, a zemi jej ostava len hlavicka a krk, ale to sa deje vsetko na chbatiku. Na brusko je chvilu a potom sa zlosti. Cize odskakuje po chrbatiku, odraza sa nozkami dozadu. Ale ona nerada byva na brusku, odkedy jej presli refluxove zachvaty, vtedy dokazala spinkat na brusku na mne a muzovi, to boli jedine minuty co dokazala v ramci dna a noci zaspat.

Mneme ja jej ohrievam nielen z chladnicky ale aj zo skrinky z kuchyni, aby mala telesnu teplotu. Ale to neber ako smerodajne, moj brat ma vobec nechape, ajked jej davam pit, vzdy to prihrievam, izbovu teplotu jej davam malo kedy, skor vynimocne a to mame 23-25 stupnov. Ja neviem, asi som uchylna 😀 A vcera strasne kricala od hladu a supla som jej mliecko dost horuce, sice nepalilo na zapasti ale bolo dost teple, som len trpla ci nebude grckat alebo mat ine problemy, joj nech sa to uz nestane, som sa tak bala. Mneme, staci izbova teplotak, ja som sa nato este v lete pytala doktorky, ze ci jej treba ohrievat cajik alebo vodicku, ale tak ja sa bojim. Ale aj ked som lekarke povedala ze jej vazim maso, ona vravela ze polievkovu lyzicku, ze co by som robila keby som mala tri deti, ze by som na to nemala cas. Tak ked mam jedno, tak si to aspon vychutrnam. Ked uz nepeciem, nech aspon vyuzijem vahu 😀 Masko som jej davala 20 gramov, ale potom som u Annag citala ze sa ma davat viac, tak uz som zmenila porcie.

Citala som ze Tehulkina mala pribrala za mesiac 800 gramov, mne sa to zdalo nejak malo, a potom som si to preratala, moja pribrala za 10 tyzdnov cca 1400 gramov, co je 140 na tyzden, co je 20 gramov na den a presne tolko by mali priberat v tomto stvrtroku, tak som rada, lebo som mala pocit ze nejak moc pribera. Ona nabrala spociatku viac, ale to ma aj lekarka upozornila, ze ona musi dobehnut, co nepriberala, ved bola najchudsia. Cize babence nam priberaju plus minus tabulkovo, cize zivene su primerane.

Inak sa vam musim pochvalit Sophinka vcera kakala 4x za den a vsetko kraaasne kolaciky, ziadne gulicky 😀 Vikend budeme mat bezmasity. Inak aj vase deticky robia radi fontanky pri krmeni? Najradsej to mam s redsim prikrmom, vtedy mam dobru masku na celej tvari, ale ved to ovocie mi len prospeje. 😀 Dnes som zas dostala krasny budicek. Citila som, ze niekto na mna pozera, otvorim oci a Sophinka na mna pozerala a usmievala sa, potom sme sa vyboztekovali az sa mi chudatko zamotala do rozpustenych vlasoch ako chobotnica, zase som plesatejsia, ale stalo to zato.

kaska
23. jan 2010

Aj bja som uz uplne plesata a tych par chlpov mi zachvilu Markus asi vsetky vytrha. Kati aj ja vsetko ohrievam aj zo skrinky aj z chladnicky. A ovocie davam iba tie predsnidavky z obchodu co su 100% ovocie, som aj v rakusku nakupila aj u nas. Ale musi to byt iba ciste ovocie, nic viac. Zeleninu + masko striedam, raz dam sklicko, potom 2 dni navarene.
Aj my uz kakame kolaciky, vzdy doobeda 2X 😵

katka1981
23. jan 2010

Kaska, ja som skoncila na sklickach babylove hruska 250gramova, hoci nie je uplnne cista, je tam tusim ryzova muka, ale najvacsi obsah hrusky, potom sunarek marhula, jablko, nic viac, broskyna, jablko, tiez nic ine. Jablcka samotne jej robim a aj banan, niekedy ho miesam s jablkom teda skor vacsinou, aby to nemala moc sladke a aby nebola zapecena. Ake konkretne znacky kupis ty a ake ovocie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre