Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

baluu
17. okt 2009

Ahojte, kdeze ste? Tak asi všetky dobiehate kocikovanie za minuly tyzden. Ja som uz dnes tiez bola von, ale zaujimave za za tie skoro 2 hodky som nestretla ani jeden kocik a to aj svietilo slniecko. Tak asi len my tu berieme to chodenie von tak vazne.

Vío stvrtok s,e boli na ockovani, v ten den to bolo v pohode, ale v piatok mal uz teplotu a cely den skoro prespal. Len neviem ako ten nas teplomer meria seriozne tu teplotu. Je z Lidlu znacka Balance. Vacsinou mu meriam teplotu na spanku. Ako meriate teplotu vy?

bibi1711
17. okt 2009

Ahojki Baluu, ja mam digi teplomer a meriam v zadocku...Potom od toho odcitam pol stupna, lebo v zadocku je vysia teplota.
Ja som tiez nebola dnes s malou von, lebo som sa nachytala od malej, tak lezim v posteli. Ale manzel sa s nou pojde prejst urcite. Musi byt na vzduchu.

mneme
17. okt 2009

baluu, ja som dnes bola dve hodiny vonku, fakt som si to uzila a krpata mi pekne spinkala. teraz na vecer este idem vyhnat muza, nech sa chvilku otcovsky realizuje aj on, lebo pred kupanim sa s malou doma neda vydrzat. vcera kocikovala mama v tej brutalnej kose a dazdi, ale velmi mi to pomohlo, konecne som mohla cosi porobit. teplomer mam asi ten isty co ty a tiez meriam teplotu na spanku. tiez som spekulovala ako ty, ci je to spolahlive a mam aj obycajny digitalny. ale tej mojej rakete by som sa bala strcit ho do zadocku, lebo ona sa stale sialene myka 😀

hanam
17. okt 2009

baby neboli ste nahodou niektora s babom hospitalizovane na detskom oddeleni na antolskej? Ako to tam prebieha?

baluu
17. okt 2009

Hanam, my sme neboli a neviem ci niektora z bab bola. A koli comu musite s tak malym babom do nemocnice?

katka1981
20. okt 2009

Ahojte ked je vonku chladno, malinka spinka aj dve hodiny, joj konecne dsi uzivam prechadzky.

kukenzi
autor
20. okt 2009

ahojte,

som vas dlho necitala, musim to napravit.

mame sa fajn, zajtra snad pojdeme konecne na prve ockovanie, lebo sme soplili.

natalia konecne normalne pasie konicky a vedrzi na brusku s vystretymi rukami dllllho. som si myslela, ze ona je z tych, co past vobec nebudu... ale este sa nepretaca, drnda moje leniva... to je pravy opak matka, ten sa otacal z brucha na chrbat a opacne uz v 3 mesiacoch, v tomto veku sa uz vedel odrazat nohami od matraca a posuvat. akurat si zacala chytat kolienka a stale sa smeje ako take male leco.

kati, deti miluju chladny vzduch, velmi dobre sa im vtedy dycha. ked bolo mrazivo a nedalo sa ist von, lebo napr. poriadne smykalo, maleho som smykla na balkon zababuseneho a ani som nevedela, ze ho mam. 😵 jasne, ze by som ho tam netresla, keby mrzlo tak, ze sa ani dychat neda.

mneme
20. okt 2009

ahoj kuki, drzim palce na zajtra 🙂 to pretacanie urcite coskoro pride - aspon u nas to bolo tak, ze martina s tym zacala a potom to uz islo kazdym dnom lepsie - teraz uz si konecne vie spod seba vytiahnut rucky, takze ju netreba stale napravat. ale z bruska na chrbatik sa obcas vie a obcas nevie obratit. inak tiez sa vie odrazat od matraca a posuvat - ale trdlo male to nerobi nohami, ale rukami - vie teda cuvat ako taky racik 😀
kati, aj martinka je na tom so spankom lepsie, ked je vonku kosa. vcera mi prespala v kociariku takmer 3 😲 hodiny, bola som sice premrznuta, lebo svoje oblecko som trochu podcenila, ale zase totalne happy 🙂 vobec jej tusim ta zima nejak viacej pasuje, az na tu vecernu nervozitu. v lete sme zvykli chodit von prave vecer, ale teraz uz byva tma. nebyt muzovych 45-minutovych prechadzok, pred vecernym kupanim sa s nou doma zblaznime, aka je uz chutatko nervozna 😖
vraj sa s babom moze chodit von az do teploty -10 °C, tak dufam, ze nas necakaju nejake extra tuhe zimy - hoci to pocko, co je teraz, tiez nic moc.
baby, dnes mam posledny den materskej - nemozem uverit tomu, ze to tak rychlo ubehlo.

dadka212
20. okt 2009

ahojte 🙂

Kuki držím palce na zajtra 🙂 ja som očkovanie odložila, ideme až v 8-mom mesiaci na prvé, možno aj potom to ešte odložím 😀
moja Daniela je lenivá jak voš, ona sa aj otáčať vie ale nechce sa jej v priemere sa otočí 3x týždenne 😅 pásť vie krásne, nožičky si rada papušká, ale inak nič...
v spaní nevidím rozdiel či bolo teplo či je zima 😝

kukenzi
autor
20. okt 2009

dadi, odkladas ockovanie naschval? 😉 ja som tiez uvazovala, ze dam zaockovat najskor, ked bude po tomto chorobnom obdobi, niekedy na jar 😉

kukenzi
autor
20. okt 2009

mneme, moj syn sa dlho iba plazil ako vojak v zakope, iba rukami a nohy tahal 😀 smiesne to bolo

kukenzi
autor
20. okt 2009

kati, nejako skoro ti konci materska, alebo ty si sla asi 8t pred, ze? mne konci 11.11. sa mi zda

katka1981
20. okt 2009

Mneme, posledny den materskej? Ja nechapem, dokelu zas som zabudla ze mam vybavit nejake papiere? Ved nase baby sa narodili skoro v ten isty den. Poradte mi prosim kedy mam ist vybavovat matersku po pol roku co som na materskej? Dakujem. Aj moja mala je uz ina. Neobsedi, ale inak grcka moc. Ale je zlata a mam tusaka ze sa coskoro pretoci, uz kresielko moc nemusi, tak je viac nalezaka a stala sa toci do pravej strany, ked ju potiahnem za rucicky pretoci sa ale ja chcem aby to zmakla sama. Nebyt grckania, tak to uz davno vie, ale ja ju davam lezat len do kocika a ked ise spinkat.

Dadka, mne sa mala pretocila ako 5 dnova a teraz nic a je mi to fuk, naco sa mam vzrusovat? Viem, ze keby som ju nechavala na posteli dlhsie, uz to davno vie, ale ked nesedi, tak grcka. Ja som rada, ze je zdrava, krasne pasie ajked to neznasa, tak ju necham len chvilku a ked sa zacne hnevat, tak aby neplakala dam ju spat ale ona sa velakrat prevrati na chrbati lebo nejak da rucky a zguli sa na bok.

dadka212
20. okt 2009

Kuki veru naschvál, sa toho dosť bojím, čo som si aj čítala reakcie detí a Daniela mala problémy všelijaké od narodenia...a ešte aj Maťko mával 40 stupňové horúčky potom tak chcem aby bola väčšia keď ju budú očkovať a našťastie moja lekárka je super, som sa jej to bála aj povedať som si to doma nacvičovala a ona úplne super zareagovala ako keby bola aj rada, že som sa tak rozhodla 🙂

Kati veď ja sa nejako nad tým nevzrušujem, môj Maťo bol fyzicky hrozne popredu a Danielka je zas psychicky na tom lepšie ako fyzicky, ju všetko zaujíma, velmi vníma, Maťo ma mal v paži ten by sa len vrtel, plazil...

mneme
20. okt 2009

kuki, normalka 6 tyzdnov pred, ale martinka sa narodila 2 tyzdne po termine, potvorka nedochvilna. vediet, ze je to s nou taky zaberak, tak si tie tyzdne na materskej pred jej narodenim viacej uzijem a nerobim z vlastnej iniciativy ako debil az do posledneho dna 😒
kati, mas teda este cas. ak zostavas s malou doma, mala by si si vybavit rodicovsky prispevok na urade socialnych veci, prace a rodiny podla miesta bydliska. tam isto ako si uz asi vybavovala rodinne pridavky a prispevok pri narodeni

kukenzi
autor
20. okt 2009

kati:

SOCIÁLNA POISŤOVŇA:
1) Prihlášku na RL FO (registračný list FO)
Môžem zájsť aj skôr a len napísať dátum začiatku poistenia neskôr, lebo ak chcem súvislé dôchodkové poistenie, tak treba najneskôr deň po ukončení MD
2) Čestné prehlásenie o riadnej starostlivosti o dieťa
3) Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení časť B)
4) Kópiu RL dieťaťa
5) Potvrdiť ukončenie materskej a žiadať ÚPSVaR o rodičovský príspevok

ÚPSVaR
1) nahlásiť prechod z materskej dovolenky na rodičovskú – potvrdenie zo SP o ukončení MD
2) požiadať o rodičovský príspevok

kukenzi
autor
20. okt 2009

dadi, no ja sa chystam zase zajtra oznamit, ze nedam obe vakciny naraz. matko ockovanie znasal v pohode, ale mala sa mi zda taka jemnucka, ze neviem, ci to tak skvelo zvladne a veru behat s horuckami po pohotovosti sa mi nechce. my sme mali mat dve vakciny s odstupom dvoch tyzdnov, ale tym, ze sme soplili sa to poposuvalo a teraz ich chce dat naraz

katrin79
20. okt 2009

kuki: prosim ta do soc.poistovne treba ist vybavovat ten rodic.prispevok na centralu, alebo pri Slovanet?

kukenzi
autor
20. okt 2009

katrin ku slovanetu. ale to oznamenie sporitela na centralu.

zahradnicka 31 - vsetko co sa tyka dochodkoveho poistenia
zahradnicka 153 - vsetko co sa tyka nemocenskeho poistenia, materska je platena z neho, takze tam

na UPSVaR ti daju tlacivo "potvrdenie o naroku na materske", to zanes potvrdit na socialku a bud ti ho vyplni hned, alebo ti ho obratom poslu domov a s vyplnenym treba ist na UPSVaR.... ak pojdes na socialku, nezabudni si dat potvrdit na kopiu potvrdenia prevzatie (pri tychto instituciach velmi uzitocna vec 😉 )

mneme
21. okt 2009

kuki, potvrdenie o naroku na materske mi tam jedna velice v nepohode pani nechcela osobne potvrdit, vraj to robia korespondencne. nastastie som mala so sebou martinku a ked po pol hodinovom cakani zacala plakat, uz to aj uradnicke bolo blbe odmietnut 😉

katka1981
21. okt 2009

Ahojte dakujem Vam za rady. Dnes bola u mna moja dobra kamaratka, prvykrat videla malu a bozkala ju na rucicku, poprosila som ju nech to nerobi, ze mala si rucicky cmula, ze ani my to nerobime. Bola dotknuta, a nechapala, ze malu nebozkavam na ustocka, ze ona to bude robit. Som divna, ze nechcem malej darovat svoje bakterie? Som vadna alebo prehnane opatrna?

kaska
21. okt 2009

Ahojte, dlho som tu nebola, ani MK tusim nefungoval.
Kati ja neznasam, ked niekto bozkava maleho uplen jedno kde a uz vonec nie na usta. Vobec nie si vadna, mne to strasne vadi.
Dnes sme sa boli ockovat a dali nam obe vakciny, do kazdej nozky jednu, chudiacik moj malinky. Dufam, ze nebudeme mat teploty. Velmi sa toho bojim ☹ Cely den mi z toho spi.

katka1981
21. okt 2009

Kaska, ona ja na pusku nebozkala ale myslela to tak ze svoje dieta bude, lebo aj jej sestra to robi, ma dcerku presne o 2 mesiace mladsiu ako Sophinka. A pyta sa ma, ze malej odsavas sopliky? A ja, ze neodsavam, ved este nemala ani raz. Uz chapes, preco sa o nu bojim a nebozkavame ju na usta. Stalo sa uz viackrat ze mi do ust strcila rucicku ale umyla som jej ju. Nas caka preockovanie o 2 tyzdne a akosi mam neprijemne predstavy o tom ako ju to bude boliet. Chudatenko moje malinke.

kaska
21. okt 2009

Kati ja maleho nebozkavam na usta, iba na tie jeho liciska velikeeeee 😵 😵

katka1981
21. okt 2009

kaska, aj ja na licka.

Prosim poradte mi, kedy treba menit latexove cumle na flasiach. Ked sa lepia alebo kedy? Dakujem

jasminet
22. okt 2009

katka - vraj ked sa lepia, ale ja mam jeden taky, co nelepi, ale uz je dost makky, taky poddajny, tak sa ho chystam uz vysmarit do kosa.
my tiez nasu nebozkavame na usta, iba na licka a na ruky a brusisko a tak 😉 - vsak sme jej rodicia.
ja neznasam, ked jej niekto saha na ruky a nema ich umyte...napr. moja babka - z toho som na nervy. uz som jej minule povedala, ze nech to laskavo nerobi, az ked si ich umyje a ona mi na to, ze vsak ja som sa nicoho nechytala (nie, iba cestovala cez cele mesto mhd....!!!) 😠 😠 😠

mneme
22. okt 2009

kati, bozkavat dieta na usta je total humus, si uplne normalna. ja teda martinu bozkavanim otravujem az-az, ale v zivote by som jej nedala pusu na ustocka. a cudzi ludia podla mna dieta vobec bozkavat nemaju, a ak chytat, tak len s umytymi rukami a rozhodne nie za ruku. na tvoje a muzove bacily je malicka zvyknuta, ale na cudzie nie.

katka1981
22. okt 2009

Dakujem Vam za podporu, osobne som si povedala, mysli si o mne co chces, je to moje dieta a hotovo. Na usta sme sa nebozkavali ani u nas doma aspon si to nepamatam, myslim my s rodicmi ani ako vacsi.

katka1981
22. okt 2009

Bude to moc blbe ked navstevu vopred poprosim aby mi nebozkavali dieta?

jasminet
22. okt 2009

kati, nebude, je to tvoje dieta - ide len o to, ci je ta navsteva normalna a pochopi to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre