Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
3. feb 2010

jéj a Mneme gratulujem k neterke 😵
kamoške sa narodil synček ten mal 58cm a 5990g 😅

Kuki ja neviem ja z tých huggisiek cítim moč 😖 možno mám len super čuch 😀 aj z tesco ale menej a sú lacnejšie, takže tie mi vyhovujú viac 🙂

...ja malej varím všetko, aj ovocie, lebo inak mi ho nechce, teda ošálim ju tak, že jej uvarím polku jablka a polku tam nakrájam a potom to vymixujem...takže má aj aj a chutí mi to ako tie výživky čo sú 100% ovocie ale ja jej to radšej pripravím lebo to mám istotu, že je 100% ovocie 😵

inak aj mne malá predvčerom kakala o 3-tej ráno a teraz má občas srajdu ale to je zo zubov...

luciarichard
3. feb 2010

nooo tak ako vidim sme ostali posledné co nepapame 😒 Ale nevadí hlavne ze malej chuti moje mliecko 😉

dadka ze 5990 g to co ? to ako rodila ? 🙂 🙂 🙂

dadka212
3. feb 2010

Luci to je najhlavnejšie, neboj ona sa rozpapá 😉 viem z osob. skúsenosti...

No a rodila sekciou ale jedného kamoša frajerka porodila 6,5kg chlapca spontánne 😀

mneme
3. feb 2010

kokos, 6,5 kg 😕 😝 to mala martina az niekedy v 4,5 mesiaci.

baluu, svagrina rodila v banskej stiavnici, rovnako ako prveho syna. chcela natural porod podla svojich predstav, v ba by ju urcite rezali, lebo prenasala dva tyzdne.

kuki, ta vyziva bola hipp - nie je to ciste ovocie, je to s ryzovou krupicou a je to humus 😝 . uz to nikdy nekupim. 100% ovocie v skle som nasla len od sunarky. ale ja tie vyzivy aj tak moc nekupujem, zatial si vystacime s ovocim jablko, hruska, banan, avokado

dadka, aj mne sa tie latkovky velmi pacia, ale aj mi vadia tie haldy odpadu, co produkujeme aj to, ze davam martine na zadocek igelit 😒 dufam, ze pri nich ostaneme. strasne dlho som o tom spekulovala, mama ma strasne odhovarala, ale mne to nepripada az take komplikovane raz za dva dni oprat a vyvesit. skor mi asi bude vadit to skladovanie spinavych plienok 😒 ake plienky si mala? nech radsej take nenakupim. inak sa uz vytesujem, ako bude v lete behat len v tych krasnych itti bitti sio - su chlpate a nadherne farebne 🙂

inak huggies (normalne, nie premium) su najhorsie plienky co sme vyskusali - okamzite precikane a pachnu mocom 😝

katka1981
3. feb 2010

Baby ja vas zas nevladzem citat. Stihla som po Kasku ze nema rad Tesco plienky.

Kaska ktore Tesco su zle? Ja pouzivam zelene a su perfekntne. To iste aj Babylove. To su najlepsie plienky podla mna jedny aj druhe. Kupim tie, co budu prave lacnejsie. Fakt som maximalne spokojna. Ale fakt je ten, ze mala nema hnacky, ani riedku stolicu a rano ma plienku stokilovu, ale nemozem ju prebalovat v noci lebo sa zobudi a uz vobec nebude spat. Nastastie v noci len cika.

Snad vas niekedy docitam, mam toho nespania dost.

dadka212
3. feb 2010

Mneme ja som kupovala babylucy ale na leto musím tiež kúpiť pár itti bitti 😵

katka1981
3. feb 2010

Jupi docitala som vas. Mneme srdecne gratulujem, urcite sa velmi tesite.

Baby neviete dokedy trva ta uzkost? Dufam, teda ze tie noci su preto take. Ja uz chcem aby spala normalne, ved to je hroza aj pre nu chudatko.

mneme
3. feb 2010

dadi a ktore bl - flanelky, bambus, organic alebo velour? lebo flanelky bl som mala od svagrinej pozicane, ale martine som ich ani raz nedala - jednak som este nebola natolko zrucna mamina a okrem toho tie flanelky boli po prani hrozne tvrde a nepoddajne. ale bambusky by vraj mali perfekte sat...

kaska
3. feb 2010

Mneme gratulujem k neterke 🙂

No mne sa tie zelene tesco nepacia, lebo su strasne tvrde. A aj ich uz precikal, nechapem ako je to mozne, lebo ho kazdu chvilu prebalujem..Huggies su otrasne, mne najviac vyhocuju tie pampersy, aj ked tiez mi trocha smrdia. Ale skusime este tie babylove.
Ja normalne tiez premyslam nad tymi latkovymi, presne preto Mneme, ze ked si predstavim, ze ma cely den ritku v igelite a mu ta pokozka vobec nedycha..
Ja tiez kupujem iba tie hippky 100% ovocie, ja ovocie nemam bio ze by som mu varila a toto je chutovo dobre.

kukenzi
autor
3. feb 2010

kaska skusala si aj huggies premium? tie klasik su ozaj otrasne. a babylove sme tiez dlho pouzivali, ale pre nieco sme prestali, tusim, ked bol starsi a zacal chodit, tak sa nam precikaval, ale nie som si ista.

kaska, ked bude teplo (ja casto aj teraz) ritusu nechavam vetrat. je sice babo v igelite 😔 , ale zase v relativnom suchu, v latkovej je v mokrom. podla mna aj jedny aj druhe plienky maju za a proti. jasne, ze v latkovych dieta nenecham v mokrom, ale urcite kontakt s mocom je dlhsi, nie? ja som sa na to nedala kvoli pohodliu a hlavne si neviem predstavit skladovat prestate a presrate plienky.

mneme budes pouzivat do latkoviek aj separacne plienky? ak ano ja mam este 2 balenia, tak ti ich dam.

dadka212
3. feb 2010

Mneme bambusky a velourky...
ja tiež idem kupovať nejaké látkovky, ale iba AIO lebo sa mi nechce serkať s kopou vrstiev a ešte ma napadlo BL čo majú vrchné nohavičky, tak malá z nich bola chudatko celá otlačená a to mala iba 3kg a nedávala som jej tie najmenšie, lebo ju úplne škrtili ale tie väčšie a aj tak bola otlačená 😖

Kaska ja kupujem ovocie v tescu bio a je dobré...teda jablká a hrušky

mneme
3. feb 2010

kuki, ty si latkovala, ze mas separacky? no ja ich budem musiet pouzivat, lebo to by bol hriech take nadherne plienky pokadit, vsak 😀 a samozrejme ak nepotrebujes, rada si vezmem, si poklad.

katka1981
3. feb 2010

Aj mne muz naposledy kupil v Tescu hrusky bio a vysli menej ako som cakala. Malej chutili.

Kaska, mne tie Tesco vyhovuju a na babylove som si musela zvyknut ze su makke. Ale v tescu sa stane ze ma obcas potnicku alebo aj viac. Ked ti ich mali precikal, tak je jasne ze veeeelmi vela vypil, bud rada. Mozno ti sadne ina znacka plienok.

kukenzi
autor
3. feb 2010

mneme, no ja som si ich kupila, ale ja som nevedela, ze do jednorazoviek ich nebude treba 😀 mama zaciatocnicka 😀

a z tesco plienok sa malym nerobia okolo gumoveho pasu take ako potnicky, alebo cervene otlaky? nam sa robili, inac boli celkom fajn

kukenzi
autor
3. feb 2010

mneme, su tvoje, lebo ja by som ich vyuzila asi len na utieranie prachu, tak ako vlhcene obrusky 😀

mala sa mi kazdu chvilu budi

kaska
3. feb 2010

no ved to som este chcela pozistovat o tych latkovkach, lebo este vela som o tom necitala. Som myslela, ze aj ked sa pocika, je ritka v suchu, takze neni ? ☹

Inak Kati nechapem ako mohol tak vela vypit ked ich precikal, lebo on strasne malo cuca cez den a to sa stalo ked sme boli na prechadzke podvecer.

Baby zajtra idem k zubarovi a uz teraz ma chyta srajda. Ja sa tak strasne bojim, neznasam doktorov a najviac na svete zubarov.

kukenzi
autor
3. feb 2010

kaska, ja neviem, ci je v suchu, ja som to automaticky brala, ze nie, no ved mneme napise, ona je aj v klube latkoviek na fb 😅 , ktovie, ako "technologia" postupila, mozno nejako odvadzaju vlhkost ale kde? do latky? aka latka je nepremokava? naimpregnovana? 😀

kaska a nemal len plienku nejak blbsie zapnutu? a aj ja sa musim objednat k zubarovi dorobit zub, lebo tam mam nejaku atb vlozku a ma tam byt min. 3 tyzdne, co je dnes

mneme
3. feb 2010

no ono jednak separacka "odseparuje" aj vlhkost, plus kvalitne plienky maju niekoko vrstiev z extra savych materialov ako napr. bambus. ale to je len teoria, aka bude prax zistim tento tyzden, zajtra alebo pozajtra by mi mali dorazit baliky 🙂
kuki, martine tesco plienky robili potnicky na chrbate. teraz ich pouzivam iba na noc a este k tomu tie zelene a je to ok.

kukenzi
autor
3. feb 2010

mneme, potom nam popises ako to funguje v praxi, dobre? sama som zvedava. a teda takychto latiakov denne minies tolko kolko jednorazoviek, alebo viac, menej? netusis?

kukenzi
autor
3. feb 2010

a ten bambus sa perie? a nerozpadne sa prip pranim? 😕

mneme
4. feb 2010

kuki, tak dnes mi dorazila prva varka, su naaaadherneee 😀
mam fuchsiu a lilac z tychto
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
a oranzovu a fialovu z tychto
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

denne by som mala minut tolko co jednorazoviek, mozno o 1-2 plienocky viac, uvidime podla savosti. na noc si musim zadovazit take, co vydrzia, lebo v noci prebalovat odmietam, nie som samovrah. ta moja buchta sa aj tak furt budi a toto by ju urcite uplne prebralo.

jo a bambus sa jasnacka perie 😉 napr. v tom druhom linku su bambusove plienky.

luciarichard
4. feb 2010

mneme obdivujem ta ze sa ides pustit do latkoviek. Ja som sice tiez nad tym rozmyslala este ked som bola tehotna, hlavne kvoli tym tonam odtapdu ktore babo vyprodukuje ... ale som tvor pohodlný a tie jednorazovky mi vyhovuju 🙂

jasminet
4. feb 2010

jej, mneme, plienky nadherne 😵 , ale na taketo pranie a vkladanie som dost leniva... 😅

jasminet
4. feb 2010

inak, mne sa lubia aj tie vrchne nohavicky kadejake farebne bodkovane, ale to sa asi na jednorazovku nepouziva, ze? 😅 😀 😉

mneme
4. feb 2010

jasmi, myslis napr. taketo?
http://www.ekoplienky.sk/product/tots-flexiwrap...
tie budem mat tiez 😉
ale vsak mozes ich v pohode dat aj na jednorazovku len tak pre paradu 😀

jasminet
4. feb 2010

hej hej, presne take nieco som myslela http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
ale v lete by mi to uz moc prislo - ze jednorazovka + vrchna polyesterovka. ale na leto pod satocky, proste parada 😀

katrin79
4. feb 2010

my pouzivame tiez babylove plienky, cena je o dost nizsia ako u pampersiek a kvalitou su myslim este lepsie, akurat som sa vratila z dm z nakupu, isla som ovesana taskami ako naozaj, ja tam kupujem malej skoro vsetko aj mliecko po kupani, mydla, obrusky na ritku no a kupila som teraz tie babylove bio kase, vyskusame, doteraz sme mali len nutrilonove...malej to strasne chuti, usta pri tom otvara riadne 🙂 a tiez mali teraz v akcii tie hippky 4x100ml ciste ovocko len za 1,60 tusim, pritom sunarka bola skoro o 1e drahsia, ale zobrala som aj z tych, lebo malej to straaasne chuti a este ked jej do toho namrvim sunarku keksiky....ale striedam jej vyzivy s cerstvym ovockom, vacsinou jej robim jablcko a banan, alebo hrusku a banan, zje to sice, ale vyzivy jej chutia viac

jasminet
4. feb 2010

vy uz vsetky davate aj keksiky apiskotky? co je najlepsie, este som to neskusala malej davat.
moja teda nie je fanusik bananu, ten jej moc nechuti. jablko broskynka, to hej, ale banan ani cerstvy ani vo vyzivke

katka1981
4. feb 2010

Katrin79, byvaju plienky aj v akcii?

Mneme, krasne farby...

katrin79
4. feb 2010

kati, v akcii asi nebyvaju, ale normalna cena je 13,60 tusim za 100 ks

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre