Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

bibi1711
19. nov 2009

Dakujem za rady, teda sa konecne aj sama vyberiem s malou dalej, ako okolo bloku...
Babule, my mame zub🙂

katka1981
19. nov 2009

Ahojte 😀

Ja mam dnes dobru naladu. Som sa odvazila odvazit a neuverite, mam vahu ako ked som bola v 24. tyzdni. A Sophinka ma dnes presne 24 tyzdnov, aka nadherna symbolika 😀 A dnes k nam prisla pani Kramova a ja mam ku podivu uzasnu naladu. Je to vyhoda byt tazka ako v tehotenstve a nemat obavy z porodu, vysledok lasky mame uz doma, krasny, zdravy, no co si viacej priat? Ja som vyrehotana z toho, co sa mi dnes snivalo. Ked som povedala o tom muzovi, tak mi chcel dopriat dovolenkovy pobyt, ze nech sa spytam, ci maju na Antolskej na psychiatrii volnu izbu 😀 Snivalo sa mi, ze bola u nas jedna dobra znama a umyvali sme spolu kupelku. Tak docista, ze mi pod spongiou mizli obkladacky a ostavala hola stena a vanu som vycistila tak docista, ze v nej boli diery 😀 a najvacsia sranda bola, ze ta pani ma 9 rocnu dceru a vraj na tu malu podali zalobu, lebo kopla kravu. Mne to bolo divne, lebo dievcatko je velmi slusne, ze to mozno skonci len pokutou. V tom sne som este bola u nejakej tmavsej rodiny, ze im vezmem oprat pradlo do nasej pracky. Lenze potom som si uvedomila, ze to nebol dobry napad. Sice sa mi nehnusili, boli cistotni, ale nechcelo sa mi to vesat a skladat, tak som rozmyslala, nad nejakou dobrou vyhovorkou. (To bude tym vesanim pradla pred spanim). Ked dnes do spalne zasvietlo slnko, tak bolo krasne vidiet prach, akoby sme mali na parketach suvislu vrstvu snehu a to som nevysavala 2 dni, z tych latkovych plienok sa strasne prasi a to mam nove. Takze navstevy volame az po zapade slnka 😀 vtedy su aj okna ciste. Malinka dnes dostala prvy prikrm, varenu mrkvicku. Kedze som ju nestihla uvarit casovo podla " boďáku ", dala som jej ju az po flaske, lebo strasne kricala od hladu. Chutila jej strasne, hned mi skocila po lyzicke, a keby mohla, tak spapa vsetko. Ale dala som jej maximalne kopcovanu lyzicku. Drzim sa manualu 😀 Neverili by ste, ze podbradnik ostal panensky cisty. Po mrkvicky prejdeme na tekvicu, som zvedava. Inak ziadny kysly ksichtik nebol. Skor len nadalej otvarala ustocka, lebo chcela viac. Musim postupovat tak, ze 1. den 1 lyzicka, 2. den dve atd.? Alebo podla potreby? Sophinka ma dnes dalsi pokrok za sebou, ale ja z neho nie som nadsena - vie si rozopnut bezpecnostny pas na kresielku FP. Tesi ma, ze sa tak oteplilo, aspon moze Sophinka ponosit jarne veci, lebo o mesiac jej budu stopro male a na jar musime nakupit velkost 80. Tak vam prajem pekny den, letim vysavat.

bibi1711
19. nov 2009

Ahoj Kati,
tak ty mas teda sny. Mne sa stale sniva, ze mala chodi, rozprava a tak...
Prachu mam aj ja strasne vela, jeden den utrim a dalsi den to iste...
co sa tyka vahy, tak ja sa pre istotu nevazim, lebo povodnych 49 kil nemam urcite a vsetko ostatne ma vytoci🙂
Kati, este zajtra jej daj max.tri lyzicky a potom podla mna, kolko bude chciet. Aspon teda ja som tak robila a mala je v pohode...Ak mozem poradit, tu oranzovu tekvicu daj az neskor...je sladka a potom deticky ostatnu zeleninku nechcu.
A bahozelam k zacatiu prikrmov🙂

katka1981
19. nov 2009

Bibi dakujem, tak porad co jej mam dat. Mam este v chladnicke petrzlen, ale ten je asi alergen, tak aby som vedela co kupit. Na tekvicu mame totiz chut my a budeme ju piect, tak by jej ostalo. Netrap sa, ja som mala 49 kg ako 13 rocna 😀

katka1981
19. nov 2009

Ozaj bibi, ale aj ta mrkva je sladka. Je ta tekvica sladsia?

bibi1711
19. nov 2009

Kati,
tekvica je isto sladsia.A petrzlen nie je alergen, kludne daj.Aj ja idem dat...

katrin79
19. nov 2009

bibi-tak gratulujem k zubku, ako to Emka zvlada?

katrin79
19. nov 2009

baby, neviete nahodou, ci ma nieco spolocne kojenie s kramamy? totiz ja som dostala v utorok po roku aj nieco svoje dni, no zazitok to bol 😠 a ja mam pocit, ze mam o dost menej mlieka od vcera, moze to mat nejaky suvis? ci je to kravina?

jasminet
19. nov 2009

katrin, hovori sa ze to meni chut mlieka. ja som tiez teraz dostala, ale len take spinenie, ako naschval - mesiac som objednana k novemu gyndosovi, v sobotu som mala ist prvy krat a dnes som to zrusila. dalsi termin je 16/12- dufam, ze ma to vtedy postihne zas... 😒

bibi1711
19. nov 2009

Ahoj Katrin, je to pravda.pocas menstruacie sa prechodne zmeni chut aj mnozstvo mliecka.upravi sa to. len koj castejsie, ak malej bude malo. 😉
dakujem za blahozelanie. ani sme netusili, ze jejide...len dnes kukam, ze je von.akurat vcera sa mi po vecernom zaspani castejsie budila...som nevedela preco.ani hnacky, ani teplota, ani mrzuta nebola...🙂

katrin79
19. nov 2009

jasminet- no to je na porazenie, to verim a o mesiac ti to vychadza znova 😉 a to kde je mesacna cakacia doba ku gynekologovi? to musi byt nejaky velmi vychyteny doktor😉

ja uz som muza poslala do lekarne pre nutrilon, lebo vcera to vyzeralo zufalo a dnes to vyzera este horsie, malej som davala pred hodinou jest a cuckala asi 5 minut a uz jej nic neslo, ja som skusala a absolutne nic, ani kvapka a vidim to aj ja, ze sa mi nejak zmensili prsia, no som zvedava co bude vecer a to som uz dnes vypila asi dve flase vody

katrin79
19. nov 2009

no vidis bibi, tak malicka to zvladla super, len nech jej to zostane takto aj pri dalsich zubkoch 😉

jasminet
19. nov 2009

chcem ist do GPN k dr. marešovi. ak som to dobre pochopila, tak sa tam v 3 ordinaciach striedaju asi 6 lekari, tak preto take cakacky. ale vraj je dobry - kazdy je lepsi ako moja doktorka 😉
no, presne, o mesiac to zas tak vychadza, ale ani neviem, ci toto mozem nazvat kramy, alebo je to spinenie z tabletiek, tazko povedat. je fakt, ze kojim uz iba v noci, tak neviem...

katrin79
19. nov 2009

aj ja chodim do GPN 🙂 ja chodim k doktorke, ale moja tam byva kazdy den bud doobeda, alebo poobede, takze ked sa objednavam tak max. do 10 dni mi daju termin

vy ste na UM ?

jasminet
19. nov 2009

no super a si tam spokojna?
ty tu niekde byvas?
hej hej, na umelom, prve 2 mesiace som iba kojila, kazdu hodinu, mala pila 40 min a o pol hodinu si zas cucala prsty, bolo to na nervy, len sme sa s muzom kvoli tomu hadali, mala len vrestala, nespala cele dni - tak sme zacali dokrmovat = obrat o 180 stupnov, mala je spokojna, usmiata, bezproblemova a od konca 3m zrazu prestala chciet prso, absolutny rev a ani za nic, iba ked je v polospanku tak sa da nakojit

katrin79
19. nov 2009

ja byvam v petrzalke, ale robila som presne oproti ruzinovskej poliklinike, tak som to mala vzdy z roboty len na skok...ja som tam spokojna, chodila som tam cele tehu, bolo to super, lebo som nikdy nemusela cakat, vzdy ta objednaju presne, odber krvi tiez, zvlast ked v tehu chodis pomaly stale k doktorovi tak ja som tam velmi spokojna, sice si clovek zaplati, ale je to tam na urovni

jasminet
19. nov 2009

aha, ja ze nejaka ruzinovcanka na obzore 😀

katka1981
19. nov 2009

Bibi gratulujem k zubceku 😀

katka1981
19. nov 2009

Katrin nechcem strasit, ale mne Annag vravela, ze s tym pitim je to mytus, ze Africanky nepiju a ajtak koja. Lebo ja ked som musela zastavit laktaciu, som sa jej pytala, ze ci musim prestat pit, lebo kedysi to tak bolo, a zrovna bol horuci august. Ale ja mam pocit ze mne strasne zvysovala Vinea tvorbu mlieka, ajked som este riadne kojila, musela som sa strasne krotit, lebo to bol horor, skus vypit liter, co to spravi.

katka1981
19. nov 2009

Ja sa musim tiez objednat aby som isla najneskor v januari ale mne sa strasne nechce. Len som sa neobjednala kym mi nenabehol pravidelny cyklus. Inak mne by to nechybalo veru, zlate tehotestvo.

katka1981
19. nov 2009

Bibi mne sa nechce verit ze je tekvica sladsia ako karotka, ale to neber ze sa hadam, alebo co, mam od nasich taku mega zlto-zelenu, tak si ju budeme piect, celu ajtak nezjeme a ochotnam a uvidim. Skusim teda po mrkve dat petrzlen ale ten by som ja veru len tak nezjedla. Hrasok si skusala? Nemala mala nafuknute brusko? Ja sa bojim, ze bude jak balon a co potom? Rozmyslam, ci neskusim fenyklovy caj ale co ak bude mat kyselinu? Gastrac jej davam ako sa mi chce, nejak sa mi ho nechce natahovat do striekacky, mala sice neplace pre zahu ale ktovie, ked grcka ci ho musi stale brat, predsa chrani sliznice. Ale aj to AR mlieko obsahuje nieco. co by malo chranit sliznice, asi zavolam doktorke. Mame ho sice nakupeny do zasoby ale naco to do nej cpat?

jasminet
19. nov 2009

mne vinea tiez pomahala na mlieko, rozhodne som po nej mala v noci plne prsia a budila som sa v mlakach mlieka, hlavne ale vtedy mala drichmala a neunuvala sa zobudit 😀
katka - ver, ze ani mne sa tam nechce, ale potrebujem odist od svojej gyndosky a na to potrebujem niekoho noveho, aby si kartu zobrali od nej a tak. a nejaka preventivka tiez nezaskodi 😅
ze by som sa ja uplne trhala za tamponmi a vlozkami, to sa neda povedat 😀

kaska
19. nov 2009

Ahojte, Bibi gratulujem k zubku 😉
Ja by som nakupovala stale. Dnes som bola s malym sama prvy krat v BA autom v avione, strasne som sa toho bala, ale bolo to uplne v pohode. Tak som sa vytesovala, ze som trocha po obchodoch bola popozerat.
Baby poradte chcem mu kupit hrazdu FP, stoji 50 euro a neviem, ci sa mu to este oplati kupovat. Bojim sa, ze ked sa zacne pretacat, uz ho to nebude bavit. Mame doma lehatko a hraciu deku, ale jemu sa strasne paci, ked nad nim visia hracky, tak nevieme, ci mu este to mam kupit.
No a idem predat svoj kocik
😖

jasminet
19. nov 2009

kaska, nasa ma hrazdicku, tak obycajnu, bertoni a natahuje sa tymi hrackami nad nou, ale oslintava to, z toho nie som velmi nadsena - predsa len - cinska vyroba. lenze sa pretaca, takze viac pozera dolu a ogrcava ju. cize - deka sa viac peria a susi ako sa na nej mala hra 😀
v lehatku uz nechce velmi byt, vidim na nej ako sa do boku taha a potrebuje sa prevalit...

jasminet
19. nov 2009

katka - baby asi myslia tu maslovu tekvicu na pecenie, tiez ju mam doma, taky hruskovity tvar ma

dadka212
19. nov 2009

Bibi gratulujeme k zúbku 😵 a super to zvládla bodajby tak bezproblémovo šli všetky zuby von 🙂

ja ešte mrchu nemám a hádam ešte aspoň pol roka nedostanem 🙂

Kati ja som začala už tiež prikrmovať najprv som dala mrkvičku a dnes mrkvu s jablkom...ale keď to tak pozorujem tak krpatej bude asi chutiť viac zeleninka

jasminet
19. nov 2009

aha, nic, my mame doma hraciu deku, nie hrazdicku 😀 😅 😀

katka1981
19. nov 2009

No tato tekvica bude asi hybrid tekvice s cukinou, lebo nasim sa to bezne medzi sebou pokrizi 😀 a po pravde ja som z obchodu nikdy tekvicu nejedla, tak neviem ako chuti.

Kaska aj ja zvazujem jednu hrazdicku, ked najdem link, tak poslem, paci sa mi a stoji menej, a bojim bojim, ci malej vyhoviem. Ju bavia len same hovadiny, najma ked ju dvyham do vysky a ine blbosti.

katka1981
19. nov 2009

Jasmi a ake mliecko pije Natalka, ked grcka? My prave kvoli grckaniu mame puzzle, a len grcka na nom a nechce tam byt, polohu na brusku nenavidi a ked je na chrbtiku, stale sa dviha.

katka1981
19. nov 2009

Na fore recepty, prve prikrmy sa spomina, ze petrzlen je alergen, zavolam dr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre