Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
22. feb 2010

Baby tato basnicka je pre mna vystrahou, aby sme ostali pri jednom dietati. A ked si mi to Dadka potvrdila, tak mam este vacsi respekt.
Katuska, dufam, ze budete cim skor fit, ale ja som si vzdy myslela ze si velmi cistotna, konecnce si sa verejna priznala 😀

mneme
22. feb 2010

hm, mne len vadi taka logicka chybicka, ze si tie decka umyvaju zuby uz pred ranajkami 😉 😀

kaska
22. feb 2010

ja som uz tu basnicku niekde citala, je super, som sa dobre pobavila 😀
Tak ten moj maly smrad vie pit aj z poharika aj z flasky, obycajnej aventackej. Chudacik musel byt ale hladny, lebo o piatej klasika som mu dala prso a o siedmej uz bol zasa hore a stiahol 120 ml nutrilonu... takze uz asi koncime s kojenim uplne..7 mesiacov som ho kojila. Vcera vypil 30 ml vodicky z poharika..
Len premyslam, asi by som tu mlieko mala dat tiez uz len z poharika? A flasu uz vobec nepouzivat? neviem ako to mam teraz robit..
Baby ako casto vam deti kakaju? Mne sa maly posledne dni vyslovene rozsral, on kadi aj 7x za den, my len s muzom kukame, ze nestiham niekedy ani prebalovat.. ale nie je toho malo, celkom dost kazdy krat..
Podla mna 2 deti je namahave, ale na druhej strane super pocit, aj pre nich aj ked vyrastu. Ja by som tiez chcela 2, ale asi s trocha vacsim casovym odstupom.. Ja som jedinacik a teraz ma az mrzi, ze nemam surodenca, v podstate som bez rodicov ako keby uz bez rodiny.

tehula
22. feb 2010

😀 skoro som si cvrkla do gati z tej basnicky. to bolo supis. A musim povedat, ze pravda velikaaaaa a vzdy kazdy den, ked budem bohovat na robotu, ake je to na fucka, tak si asi precitam tu basnicku, ze doma by boli zas ine starosti 😖 Baby, uzdravte sa

dadka212
22. feb 2010

Katrin, Mneme skoré uzdravenie babulkám 🙂

Kaska ale aj tak dobre, že sa takto pekne Markus odstavil sám aspoň nebudeš mať problém 🙂

dnes som bola s deckami na ZŠ pozvať triednu na stretávku po 10 rokoch ale mala som "šťastie" lebo akurát bola chorá, ale stretla som tam riaditeľku (tiež bývalú moju učiteľku ) tak tá ma hneď hnala do riaditelne lebo som chcela kojiť malú na chodbe keď skončí prestavka...a kedže nášho tata mama tam učila keď ešte žila (tiež bola moja triedna) tak decká boli atrakciou... všetkých volala nech sa prídu pozrieť na Božkine vnúčatá 😀

A po ceste domov na opačný koniec Pezinka sme sa stavili v parku, v DM-ke atd. boli už krpci nervózni tak som Maťka šupla do kočíka a Danielku po veľmi dlhej dobe do nosiča no tá mi robila scény tak som išla jak cigaňa malej som dala cecek do pusy a tá ho nepustila celú polhodinu, kým sme prišli domov 😀

luciarichard
22. feb 2010

Kaska pokial malemu nerobi problem pit s poharika tak by som flasu "zahodila". Davaj mu aj mliecko len z poharika mne raz laktacna poradila ze mam malu neskor ucit len na poharik ze dat jej flasku je pre nu obrovsky krok spat ... takze ja sa priklanam k pohariku. I ked my stale nic ani flasa ani poharik ☹

tehula
22. feb 2010

ja mam flasky netknute, od 4mes sme zacali s poharikom a uz ma velke uspechy, uz skoro ani netecie nic mimo.

Dadka, ja sa rehocem 😀 zlateeeee

Ach baby, teraz odchadzam z prace a ked si pomyslim, ze domov dorazim po siedmej a mozem este varit, je mi zle.... uz aby bol vikend. Aj ked krpata cez tyzden chrape vzdy aspon do deviatej vraj a cez vikend ma budi o siedmej, kope do mna a vyskiera sa, ani vtedy sa nevyspim. POtom uz len kolotoc prac a navstev a je po vikende. By som do toho kopla 😠

katka1981
22. feb 2010

Dadka, ty sa vies vzdy vynajst!!! Keby som mala nahodou dve deti, mozem ta pouzivat ako priatela na telefone? Mam pocit, ze by som bez teba bola stratena 😀

Mala rada pije z poharika, ale mliecko jej davam zasadne z flasky, pije o 19., 23. a rano medzi 3:30 - 5:30, to by som ozaj s poharikom nezvladla, ja jej uz nevladzem rano ani flasku drzat, drzi si ju sama a ked padne tak sa ohlasi.

Tehula nezavidim ti, ja sa tiez vzdy tesim na vikend, ako zmagorena mam pocit, ze vtedy nejdem do prace 😀 ale praca je aj cez vikend.

katka1981
22. feb 2010

Dadka, neuvazovala si nad poistkou prs? Myslim, ze maju nevycislitelnu hodnotu.

kaska
22. feb 2010

Dadka, hej on sa sam odstavil, ale mohol este par mesiacov pockat. Skusim mu dat v noci ten poharik. Dadka a prides tento tyzden na cvicenie?

dadka212
22. feb 2010

Baby no ešteže je zima tak to nebolo moc vidno že je prisatá 😀

Kati rada budem tvoj priateľ na telefón 😉 😀 ale to by sa vynašla asi každá jeden je nervózny v kočíku druhý vreští že je hunavený tak takto mal byť každý spokojný akurát malej sa nelúbilo tak nastupilo prso 😀
a poistka no veru v čase kojenia sú na nezaplatenie ja sa aj bojim prestať lebo neviem ako by som ju ukludňovala

Kaska no v stredu už ideme cvičiť 🙂

mneme
22. feb 2010

dadi, ozaj to prsicko je na nezaplatenie 😀 ja ho teraz vyuzivam uplne na vsetko, lebo mame za sebou hororovu noc a dost blby den. martina ma sviecky z nosa, steka jej to do krku, kasle, sopli, tecu jej ocka, jest jej velmi nechuti, tak sa aspon dojci, aj ked ani to nie vela ☹ a myslim, ze som to od nej chytila a to zajtra a pozajtra idem do roboty 😠 uz nech je teplo, krasne pocasie a vsetci drobci nech su okamzite zdravi 🙂

kaska, ak vie rovnako dobre pit z poharika ako z flasky, tak je ozaj flasa krok spat - nie je dovod davat mu ju. ak by ale pil z flasky viac/lepsie/lahsie/radsej, v takomto malom veku by som sa tym nestresovala a pokojne mu ju dala 😉

katka1981
22. feb 2010

Ide pozriet malu ci zije, od 19.10 spi a este neplakala.

mneme
24. feb 2010

ahojte, vidim, ze tu to zije 😀
my sme obe s buchtou chore, tecu nam sople, no horor. a ako na potvoru prave vtedy, ked sa vycasilo a dalo by sa konecne chodit von v satke 😠

katka1981
24. feb 2010

Mneme ☹ skore uzdravenie vam prajem a je mi vas luto az mi je do placu aj vas vsetkych ostatnych marodov.

tehula
24. feb 2010

ahojte babule. Veru, pocasie sa umudrilo a je superne, mne az teplo.

Tak sme dnes boli na poradni, mame 8190g a 70,5cm. Najviac ma zarazili pokyny ohladom prikrmov......pripustam, som to mozno poserinkala, ale ja uz fakt neviem kde mi hlava stoji, kopec pruserov v praci, tak som si asi nejak pomiesala zdroje, ci co, ale dokina mi dnes vravi, ze "a zacneme davat vajkove zltko do masovo zel. prikrmu"....kks, ja jej to zltko davam uz asi 2mesiace, tak som nic nevravela. A na to zacne ze " a skusime na veceru mliecnu kasu praskovu"...ale ja take nerobim ani nekupujem.....takze to, ze som krpatej asi pred 4dnami zacala davat biely plnotucny jogurt som radsej ani nevytiahla, aby som nedostala po usiach 😀
Ale mne sa zda, ze ked som raz s malou bola u dokiny, tak vraveli takemu chlapcovi, co mal 8mes, ze moze mu mama davat plnotucny jogurt. No fakt ze sa mi to snad nesnivalo....
Takze som confused uz z toho, ale tak hlavne, ze sme zdravi. Prajem aj Vam vela zdravicka, sebe pevne nervy, elbo kazdy den sa hadzem pod vlak, co tu v tej dementnej robote sa deje.

kaska
24. feb 2010

Tehula, ja davam malemu zltko uz asi 3 tyzdne, ja som ho zacala prikrmovat ako 5 a pol mesacneho a to som sa radila aj s laktacnou a v pohode. Urcite si malej neublizila. Mne minuly tyzden doktorka vravela, ze uz tiez mozem davat biely jogurt na olovrant s cerstvym ovocim, ale ja zatial davam na olovrant len mlieko. Podla mna, kazda mama si to nastavi podla toho ako sama najlepsie citi a vidi ako dieta reaguje na stravu. Tazke urcite sa kvoli tomu nestresuj, vsetko je ok 😉 Hlavne vyhnut sa alergenom, no nie?
Inak mam pocit, ze kazda doktorka vravi ohladne tych prikrmov nieco ine, jedna, ze s masom treba zacat az po mesiaci prikrmov, druha, ze hned...Ale myslim, ze zltok sa moze zacat podavat spolu s masom.
Mneme mrzi ma, ze ste chori, prajem skore uzdravenie, my sme konecne zacali chodit na prechadzky.

jasminet
24. feb 2010

ja som sa nasej doktorky pytala na jogurt a ona ze az po ukoncenom 9 mesiaci. ale malej som dala asi pred mesiacom zvolensky biely a tak jej smakoval. tiez som radsej bola ticho 😅
zltok som jej dala uz davno, ale nechutil jej. nam kazala davat maso a raz do tyzdna nahradit zltkom. ja ale striedam 2 dni masko, 1 den len zelenina. zltok nie.

kaska
24. feb 2010

no hovorim, kazda doktorka povie nieco ine...

tehula
24. feb 2010

jasmi, ja som presne ten zvolensky dala. A mne zas kazala teraz, ze zltok mam pridat, ale maso nevynechat. Pritom ja to davam tak, ze ked dam zltok, tak maso nedavam

katrin79
24. feb 2010

tehula> ja som zacala malej davat zltok uz davno, to mi radila dokina, ked sme zacali s masovymi prikrmami, takze vobec nestresuj

baby, co teraz obliekate von malym? ja som dnes dala malu na balkon po dlhom case, kedze bola chora a vonku teda bolo pekne teplo, ani som ju moc nenaobliekala ale aj tak bola spotena ked sa zobudila

katrin79
24. feb 2010

ja to tiez davam tak, ze zltok vtedy ked nie maso

katrin79
24. feb 2010

jogurt som zatial nedavala, tiez som niekde citala ze az po 9 mesiaci

tehula
24. feb 2010

no tak my uz teda jogurtujeme, co uz 😒
Katrin: my sme dnes mali dilemu s obliekanim. Rano ked sme sli k dokine, tak som ju naobliekala, lebo bola kosa, ale ked som sla cez obed domov kojit, som sla len v kr. triku a prechodnej bunde a aj tak mi bolo tak teplo, ze som sa doma do tenisiek musela prezut.

Malej sme teda zacali preberat tensie capice a bundu. Takze von sla sice vo fusaku, ale v bundicke a pod tym len tricko. Detto, pancuchy sme do fusaku zrusili a len ponozky a teplaky.
Uvidim, co povie svokra, ze ci sa dopotila

tehula
24. feb 2010

Baby, zrovna som citala temu o kramoch po porode. Vy co mate, mate ich pravidelne? Alebo nejak intenzita krvacania sa zmenila? Co bolesti?
Ja som sa normalne zlakla, co tam citam, ze masiar je slabe slovo, ze to prudom slo jak po porode a ze 12dni. no konec, dufam, ze nie?

mneme
24. feb 2010

annag aj poradkyna na www.kojeni.net napr. hovori, ze po 7. mesiaci sa jogurt moze davat, ale kedze dietatku v tomto veku staci mliecna davka z dojcenia, je na zvazeni mamicky, ci ho da alebo nie. ja nedavam, lebo radsej castejsie dojcim.
v zivote som nepocula/necitala, ze by sa mal zltok kombinovat s masom - vsade odporucaju 1 den v tyzdni nahradit maso zltkom, dokonca moja doktorka odporuca 2x do tyzdna maso nahradit 1/2 zltka.
s kasou sa odporuca zacat po dovrsenom 8. mesiaci - ak kojis, vobec nemusi byt mliecna, ide o cerealie. takze sa da nahradit aj chlebom alebo cestovinami.
podla mna netreba instrukcie okolo prikrmov dodrziavat ako pismo svate, predsa len uz nemame uplne male babatka, ale to, co radia tehulina dokina pocujem prvykrat

tehula, ano MS po porode je dost ina ako pred. ja som bola sokovana intenzitou krvacania. ale odkedy sa martina zacala v noci budit na kojenie, tak je MS taka, ze o nej ani neviem 😎

kaska, dakujem, fajn, ze vy ste uz zdravi, dufam, ze coskoro budeme aj my nasledovat vas priklad 🙂

dadka212
24. feb 2010

Tehul ja kramy mám ako predtým 6 dni a krvácanie práveže slabšie len teraz meškajú ale to je ok lebo kojim...

no ja som malú tiež naobliekala doobeda ale sporila sa a teraz som vonku a má iba capicu, body, mikinu a bundu a pacuchy, teplaky a capacky mám ju v nosici a kapsu na neho som nechala doma lebo by jej bolo horko

dadka212
24. feb 2010

Mneme skoré uzdravenie...a čo Vám je okrem soplov? My už tiež našťastie OK

mneme
24. feb 2010

dadka, dik, len sople, ale ja som vobec netusila, ze nadcha moze byt taka brutalna - bolesti hlavy, cervene uslzene oci, konstantne sviecky pod nosom. to male telicko sa s tym chuda tazko vyrovnava. stale jej odsavam nos, lebo ma problemy pri kojeni, takmer vobec nechce jest prikrmy, inak je v pohode a vesela, ale len ked som pri nej, nikto iny si ju nemoze vziat na ruky, lebo sa rozreve ☹

mneme
24. feb 2010

inak ked uz sa bavime o ms, nepouzivate nahodou niektora menstruacny kalisok? ked uz to moje ditko nenosi hnusky, rozmyslam o nejakej prirodnejsej alternative aj pre seba, ale latkove vlozky sa mi hnusia a ten kalisok - neviem si predstavit manipulaciu s nim 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre