Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
7. aug 2009

bibi preco nemate cumlik? ty si z prs robis dudel pre malu?

mneme
7. aug 2009

kuki, takze vravis, ze to nemusim ani zacat citat?

tehula
7. aug 2009

moja dudel nechce ani za svet. USpavam kojenim, ale to vidim, ze papa, potom uz pusti a spinka. POckam nejaky cas a potom ju prenesiem do postielky.
Prave som dovyvarala vsetky flase, dudle (pre istotu) aj tu balonovu odsavacku. Idem asi malu skusit prelozit do postielky.

bibi1711
8. aug 2009

Kuki, cumel nemame, lebo ho mala odmieta. Ked jej ho dam do pusy, hned ju napina na vracanie. Uz sme vyskusali mnoho.

kukenzi
autor
8. aug 2009

mneme, ja som to praktizovala, maly sa sice rychlo naucil sam zaspavat, ani to plakanie nebolo dlhe, no uz by som to neskusala, ale ak chces, kusok si precitaj... my dost cestujeme, takze rezim sa na pri prvej ceste aj tak pobabral a trebalo zacat odznova... nic pre mna 😝

kukenzi
autor
8. aug 2009

bibi, no z cumla netecie, emuska sa nenecha oblbnut ako moja natalia 😅

kaska
8. aug 2009

Baby prosim vas, tie co trapi reflux, my mame skryty reflux, davame Nutriton, sa to zlepsilo ale zasa nas trapi zapcha, maly je z toho uplne zapeceny. Skusala som davat repikovy aj kamilkovy cajik, ale ho vypluva, nechce to pit ani za svet. Neviete poradit nieco na to zapekanie? Sa bojim, ze ked vysadim ten Nutriton, tak zasa bude mat chudacik krce z toho refluxu.

mneme
8. aug 2009

kuki, inak kojene deti vraj vobec nemaju poznat cumel 😒 vytvara to v nich vraj zle navyky plus je potencialnym zdrojom infekcii . ja som preto pred narodenim malej cumle vobec neriesila, vsak som bola poucena matka, vsak ?😀 pravda ale je, ze nam dost pomaha a myslim, ze to prisatie a pitie neovplyvnilo. ja by som malej aj prsnik na pocumlanie dala, ale ona ked nie je hladna, len trosku podudle a pusti. a cumlik ju upokoji 🙂

kaska, ja aj bibi ti povieme, ze nutriton je nanic. bibi s nim ani nezacala, ja som ho po piatich dnoch vysadila - po prve, podavanie lyzickou pred kojenim privadzalo moju malu do zurivosti. po druhe - tiez sa mi zda, ze ju zapekalo. po tretie - pri refluxe je dolezite, aby potrava nezostavala dlho v zaludku - bibi bude vediet vysvetlit preco, ja si myslim, ze preto, lebo taka natravena potom pri vracani sa do pazeraku je kyslejsia a pali viacej. namiesto nutritonu davam po jedle jednu moka lyzicku (2ml) antirefluxneho sirupu Gastrotuss. nie je na predpis, da sa volne kupit v lekarni, odobrila mi ho aj pediatricka. prave koncime s prvym balenim po 25 vreckach. nam sa to dramaticky polepsilo 🙂 ...ale skor si myslim, ze je to polohovacim rezimom ako liekmi 😉 a ak markusa kojis, urcite mu cajiky nedavaj, z tvojho mliecka dostane vsetky tekutiny, ktore potrebuje 🙂

kaska
8. aug 2009

Hej ja som mu davala tie cajiky na odporucanie od lekarky na to zapekanie 😒 ale aj tak ich nechce. Skusim ten Gastrotuss, púravdou je, ze on maval strasne krce, vobec mi nespal, len plakal a ten Nutriton to dost polepsil, omnoho viac teraz spinka. Len mi vadi, ze ho zapeka. Polohujem ho tiez, skusim ten Gastrotuss este. Inak to kojenie, asi mi prave odchadza mlieko 😢 uz ho mam strasne malo asi tak 2 dni, tak teraz pijem strasne vela tekutin. Dufam, ze sa to polepsi, lebo este aj ked mlieko stratim, tak ma asi porazi.
Inak dakujem velmi pekne 😉

tehula
8. aug 2009

kaska> myslis, ze by nestacilo, keby si si davala tie caje ty? Ze to prejde do mlieka? Lebo ja pijavam preventivne feniklovy caj.salky denne a moja Heidi z toho taku palbu do plienky pusta, ze niekedy to plienka ani cele neudrzi 😀 a je to z toho caju na stopero, aj ja z toho prdim jak prasa, ale co neurobim pre svoje dieta. Totiz v minulosti som si vsimla, ze mala problem sa vyprdkat a viac musela tlacit ked kakala. Teraz to ide ako po masle, sa len zamrvi a uz to jede 😀 Navyse ten caj v celku dobre chuti, pripomina mi to pelendreky, co ja milujem 😀

kaska
8. aug 2009

Oki tehula, posielam muza kupit ten cajik a hned idem pit. A kolko toho vzpijes denne? Ja zatial pijem iba ten caj pre dojciace matky, tam je tusim tiez ten fenikel, ale asi nie v takom mnozstve. Skusim ho cisty.
Boze keby aj mne tak kakal maly ako tebe.

tehula
8. aug 2009

kaska> stacia 2salky denne, viac by som nepila, aby zas moc zduta nebola. Lebo mna veru po druhej salke niekedy dost boli brucho z tych plynov, ale jej prejde do mlieka asi menej, vidim, aka je spokojna. Caj pre kojace som mala, v zlozeni je tiez fenikel, ale je tam aj aniz aj ine veci a v mensom mnozstve a navyse je to len ryzovanie penazi. Tento feniklovy je uplne obycajny od firmy Herbex tusim, za nejake 1euro. Vyskusaj, snad pomoze. Lebo ozaj ja som videla zmenu v jej kakani

katrin79
8. aug 2009

mne v noci asi niekto vymenil babatko 😀 moja Laura je dnes uplne uzasna, asi si zehli u mna ten vcerajsok 🙂 celu noc mi pekne spinkala, len sa zobudila na jedlo a hned zaspala, doobeda som s nou bola nakupit, potom na prechadzke a bola taka dobra, furt sa na mna skerila z kociara, to bolo asi prvykrat, co bola v kociari aj ked nespala, teraz mi zase spinka uz asi hodinku, takze som taka happy ze az 🙂

mneme: som v kontakte s jednou laktac.poradkynou a myslim, ze problem je v tom, ze ju kojim len z toho jedneho prsa, lebo v tom je mlieka habadej ale z toho druheho odsavam a odsajem si tak 40 ml kazde tri hodiny, cize trikrat musim odsat, aby som mala na jednu davku, ale uz sa vytesujem, dufam, ze nie predcasne, lebo ta bradavka sa mi pekne hoji, uz to mam uplne malinkate, este chcem pockat dva dni a myslim, ze budeme moct zacat normalne papat z oboch

tehula: moja tiez prdi o 106 🙂 a najlepsie je, ze ona vzdy spusti rachot ked sme niekde a je uplne ticho a odrazu z kociara taka strelba ze sa pomaly cervenam za Lauru...ale som rada ze prdi a tak mi s bruskom vobec problemy nemame nastastie

dadka212
8. aug 2009

ahojte 🙂

včera sme boli u detskej dávala som prepichovať ušká Danielke a skoro som sa tam rozplakala, tak strašne plačkala od bolesti chudatenko moje malinké, čo som ja za mater, že ju nechám takto týrať...ale už je to OK trošička hnisu ide, ale inak to znáša fajn, ale keď sa na ňu pozriem hneď je krajšia, taká babskejšia 😀

a ja som tiež skúšala na malom tú knižku, ale nikdy viac to nebudem robiť...chudatenko zaspával asi 3 hodiny a to tak, že sedel a nohy a ruky mu trčali z postielky a hlavičku mal opretú o tie tyče ☹ a reval ako keby som ho zabíjala 😔

katka1981
8. aug 2009

kukenzi, porad ako naucim malu spat v postielke. Skusali sme ale place a po 15 minutach placu sme to vzdali, prosim IP dakujem.

Kaska, pozor refluxove deti nesmu feniklovy caj a nesmies ho ani ty lebo ide do mlieka. Fenikel, aniz a matu nepi a nedaj ani babatku.

kukenzi
autor
8. aug 2009

dadi, aj mne islo srdce roztrhnut, ked som pocula malu plackat... ale uz v ten vecer bolo vsetko ok, sestricka majka nam to super prepichla a tiez je malicka tak krasna bambulka teraz

... no vidim, ze okrem nausiek mame dalsiu vec spolocnu a to uzasnu knihu o uspavani 😝

katusik ja bohuzial nemam recept ako naucit malu spinkat v postielke ☹ tak strasne rada by som ti pomohla, ale neviem ☹

kaska
8. aug 2009

No dokelu, uz som dnes vypila jednu salku. No uvidim, co to s nim spravi. Inak skusala som namiesto toho Nutritonu Gastrotuss a vobec mu nezabral, mal zasa krce a preglgaval. Ale konecne sa vykakal, asi mu pomohla rektalna trubicka. Takze sa vraciame k nutritonu 😕
Chudiacik ja uz mam vycitky, lebo na nom skusam vsetko mozne, len aby som mu pomohla, to neni mozne, ze nic nie je uplne v pohode ☹
Inak mne tiez zaspava len na rukach, takze budeme mat asi ten isty problem ako zaspavat v postielke sam.

katka1981
8. aug 2009

kaska, gastrotuss nezahustuje mlieko ale je proti kyseline. My nutriron nemozeme mala ho nechcela, tak lekarka zakazala.

baluu
9. aug 2009

Kaska aj my sa trapime s grckanim. Z nutritonu nekakal dva dni a grckal este viac, tak som ho vysadila a teraz ho davam uz len raz za den alebo ani to. Ja som mu po nutritone davala aj saab simpex. Ak sa ti zda ze uz dlho nekakal tak nedaj nejake dve kojenia nutriton, napr. v noci, alebo pockaj kym sa nevykaka. Mne sa zda ze aj ten saab simplex na to pomahal.
My sme zacali s gatrotussom od piatku. Grcka tiez, ale mozno ho nepali ta zaha.
Tiez uz nepijem caje na podporu kojenia ale treba vela pit aby bolo dost mliecka. Mne to radila gastroenterologicka.
Musime to vydrzat a casom sa to urcite polepsi.

kaska
9. aug 2009

Ja uz fakt neviem, co je spravne. On praveze vobec negrcka, ma tu formu skryteho refluxu. Davam mu ten Nutriton, teraz sa rozkakal odkedy som mu dala tu rurku do zadku. Ale ma taku tvrdu stolicu , vyzera ako plastelina. Chudacik moj. Ked som mu ale dala len Gastrotuss, bol nervozny a plakal. Tak som zasa zacala s Nutritonom. Ale neviem, ci je to dobre. Fakt netusim. Rozmyslam, ze by som mu dala tie probiotika na tu stolicu, ale neviem, ci mu mozem davat aj Nutriton aj tie probiotika spolu.
Veru musime vydrzat.

bibi1711
9. aug 2009

Ahojte kocky,
my sme vcera boli na vylete v Bojniciach, bolo super, len som nakoniec mala vycitky, ci sme mali ist, ked mala ma uz svoj rezim, ze som jej to naburala...no, neviem. Bola dost nervozna, lebo ked zaspala v aute, tak som ju prekladala do kocika, ttak sa zobudila...tak zasa z kocika do autosedacky...aj to kojenie take vselijake...Tak skoro asi nikde nejdeme...
Inak, dnes som uplne vyplasena, lebo ked malu chztim pod pazuchy a dvihnem smerom tvarou k sebe a je vo zvislej polohe, tak ma tu hlavicku celkom sklonenu k pravemu ramenu, ale brutalne, aj telicko sa jej naklana. Zajtra beham k lekarke, lebo mam fakt strach. Neviete niekto o tom nieco?
Dakujem

luciarichard
9. aug 2009

Ahojte baby ako davate detom nutritom? ja som skusala strekecku to mala strasne place, s flase mi nechce ani ked si odsajem celu davku mlieka, no a teraz skusame lyzickou ale to tak ze lyzicka do pusy a rychlo jej strcim prso 🙂
A chcem sa spytat na ten Gastrotuss moj manzel to chcel dneska kupit v lekarni a tam mu povedala ze to je len pre dospelych a ze mu to nedoporucuje.
A este jedna otazka davate nutriton pred kazdym kojenim, ako to potom riesite ked ste niekde vonku alebo v noci ? 😉

kaska
9. aug 2009

Ahoj Luciarichard, ja ho davam po kojeni este vo flaske s materskym mliekom. Ja totiz ked kojim maleho, musim ho zakazdym aj z flasky dokrmovat, lebo si velmi malo mliecka vysaje. Tak odsavam svoje a potom ho este dokrmujem. Ale omnoho radsej by som bola, keby som to nemusela robit. Lenze to by som ho musela mat nonstop na prse. Neviem ako to budem riesit, ked budeme vonku, zatial som bola vzdy len na chvilu vonku, inak byva na cerstvom vzduchu na zahrade. V noci to neni az taky problem zarobit, je to hop sup.
Ten Gatsrotuss myslim ze normalne mozu uzivat aj babatka malinke, nie je to len pre dospelych. Tu som citala, ze to kopec bab davalo svojim babatkam. Ja este skonzultujem s lekarkou, lebo mam pocit, ze mu to moc nezabralo. Aj ked nechapem, lebo ten Nutriton je proti grckaniu, co on vobec negrcka a Gastrotuss je na palenie zahy, co ho podla mna trapi. Po nutritone je ale kludnejsi omnoho viac. Tak neviem co mam robit.

kaska
9. aug 2009

Este mam taky dotaz ohladom kojenia. baby co len kojite, ako casto kojite? A v noci? Lebo ja kojim cca pol hodinu a potom mu dam este MM z flasky. To je kazde tri hodiny, on si sam vypyta ako hodinky. Ja sa len bojim, ze ked ho budem aj dokrmovat z flasky, ze mi bude prso za chvilu odmietat a odide mi mlieko. Lenze ked on si za tu pol hodku vycuca tak 30 ml a este je hladny.

mneme
9. aug 2009

bibi, ono je to asi tak, ze takym malym babatkam, ako su tie nase, je najlepsie doma 😒 ja som to videla na martinke, ked sme isli na cely den do rakuska a madarska, ze opakovane prekladanie z autosedacky do kociarika a kojenie kade-tade ju nervacilo. presne kvoli tomu, ze nemala svoj rezim, bola unavena a umrncana.prisla som na to, ze sa s nou da absolvovat max. 1-2 kojenia mimo, inak je uz otravena. mna to mrzi, lebo som vzdy byvala dost akcna a ani teraz velmi doma neobsedim, ale budem si musiet pockat, kym bude vacsia 😉

luci, nutriton som podavala mini lyzickou, ale bolo to peklo 😖 zrusila som to uplne. gastrotuss mozu uzivat aj male babatka, odporuca sa 1-2 ml. 5x denne

mneme
9. aug 2009

kaska, podla mna by sa mala rychlo skusit skontaktovat s nejakou laktacnou poradkynou (kontakty su na www.mamila.sk ), malicky bude mat asi problem s prisatim, ked si tak malo vytaha. skusena poradkyna k tebe moze prist domov a skontrolovat techniku dojcenia. na tej stranke su aj odkazy na videa, kde mozes vidiet nazorne ukazky spravneho pitia. pre mna to bolo celkom poucne, hoci moja piskota vzdy tahala ako o dusu.

pri takom malom babatku je kazdym dnom s flasou zvysene riziko, ze postupne bude prsnik uplne odmietat a nenauci sa poriadne prisat. a odsavackou si dlhodobo udrzat laktaciu bude asi velmi narocne, hoci aj tu na konikovi je dost bab, ktore to tak robia.

mneme
9. aug 2009

a este k tomu kojeniu - ja kojim kazde 2-4 hodiny pocas dna podla toho ako si zapyta a ako cez den spi. dlzka sa lisi v zavislosti od hladu a toku mlieka, niekedy je to 5 min, inokedy 20 min. mala papa zvycajne 7x za 24 hodin, v noci sa zvykne budit 1x, max. 2x, niekolko noci mi uz prespala od 21:00 do 5:30 🙂

tehula
9. aug 2009

ahojte, rupli mi nervy, na malu som najacala, az mi je zle zo seba. Najhorsie, ze som sa na nej vyvrsila, co patrilo muzovi. Dnes bola mala cely den nejaka nervna, asi z toho pocasia, mne sa tiez sustavne kruti hlava. Muz si isiel vecer na bowling, jak chodieva, no ja som este nestihla navarit na zajtra, lenze je to tazke, ked dieta ma hystericky zachvat a mne hori na sporaku. VSade bordel, jedna varka mi zhorela, som to musela vyhodit, druhu som robila, hupala malu v lehatku, no horor. Pritom v kuchyni bordel este z obeda, lebo muz nespratal riad, jak som mu kazala. A ked mala neprestavala jacat a uz som nemienila tretiu varku robit, tak som spustila na nu ja....(a to si ani nechcem predstavit, co si mysleli susedia, lebo isto to cez digestor poculi) 😖 😖 😖 Nakoniec som ju musela vziat na ruky a varit tak, ale bala som sa, ze ju obarim ☹
KOnecne som ju teraz uspala, navarene je uspesne. Muzovi som poslala stavnatu sms, asi aj bude mat strach domov dojst. Zajtra mame odstavku teplej vody, tak si letim vlasy este umyt.
Ale uplne ma zere, ze som nemala sa kedy ani napit, uplne makke prsia mam, co sa mi ani mlieko nerobi, lebo furt kmitam a pan sa siel zabavit.....najma, ked je mala dnes taka nervna 🙄

tehula
9. aug 2009

berem spat, uz je zas hore a narieka, takze vlasy nebudu!!! 😠

kukenzi
autor
9. aug 2009

tehula 😀 😀 😀 🤐 neboooj, takych situacii este bude 😉, ja som takto robila v piatok tortu a tiez to schytala aj natalia aj martin 😖 som do nich nazjapala 😔
... a neboj makke prsia neznamenaju, ze tam nie je mliecko. ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre