Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

mneme
7. nov 2009

bibi, skus v internetovych bio obchodoch, napr. www.biologika.sk

ja teda urcite normalnu hydinu martine davat nebudem a ovocie so zeleninou tiez asi len bio alebo v pripade potreby sklicko.

katka1981
7. nov 2009

dadka tak to ta chapem, a asi viem ked budem na nervy s teplotou za kym sa obratit. Ja by som asi zo zaciatku chytila paniku.

katka1981
7. nov 2009

Kuki, my mame teplomer polozeny na nocnom stoliku, meria aj teplotu izby a priklada sa na celicko a mala to ma rada a v noci sa nezobudi, ale to som jej stale merala len po prvom ockovani, chapes, stres, panika, prve dieta, prve ockovanie 😀 teraz jej meriam vacsinou okom 😀 prilozim si oko na jej celicko a ked sa mi zda horuca, vezmem teplomer, vacsinou ma vtedy 36,8, 36,9. A pytala som sa, ako by mala reagovat po druhej davka a lekarka ma ukludnila, ze bud rovnako, alebo este lepsie, a ozaj akoby nebola vobec ockovana. Dokonca bozteky na pichance ju neboleli, tak som strasne stastna. Kuki, ked ja sa tak bojim injekcie, ze az, brrrrrrrrrrr, no ja neviem ci sama poziadam o pichanec 😀 V januari idem gyndovi, endokrynologicke a mozno sa stavim u obvodnej aby mi checkla ockovania, ked naberiem odvahu, boze ja to neznasam. Najhorsi zazitok z porodnice boli pre mna oxytocinove injekcie do zadku na uvolnenie mlieka, au este teraz ma to boli ked si spomeniem.

Baby prosim Vas ak mate super zubara, za normalnu cenu, dajte mi do IP info, prosim. Ten nas je taky lacny, ze ked nemate vo vacku zvytocnych 500 Eur, tak si radsej ani neziadajte o termin.

Este k tym nadopovanym kurencom, prsia z toho rastu skor chlapom, lebo su plne estrogenov, ja by som jedla tie kurata aj na tony, no verte, mne by rastla len rit a prsia by sa mi skerili do prazdnej podprdy 😀 Jeden recept by som mala, ale tiez mat ich plne mlieka, nie je jednoduche..... 😀 , idem upratovat, celu noc som nespala, malej bolo teplo, mrvila sa, necudo oteplilo sa a v izbe bolo 26 stupnov, stiahli sme kurenie ale bolo to citit az po 12 hodinach. Este ze muz doobeda prebral stafetu a ja som si pospala. Mala najnovsie vyplazuje jazyk, cmula si nozicky a ked ju prebalujem, odraza sa s nozickami, ze len co vezmem do ruk cistu plienku, je o pol metra odkopana dalej. Pekny vikend!!!!!!! A hlavne nech vas obchadzaju choroby!!!!

bibi1711
7. nov 2009

Babule, tak my sme dnes mali mrkvu...ako radila kuki, uvarena, s mojim mlieckom, iba na jemno popucena...malu trosku napinalo...netvarila sa nadsene, aj ked zjedla asi š malinke lyzicky. Bolo to komicke...ako sa strasne skerila, ked sme jej to dali do ust, nevedela co s tym..zajtra bude lepsie...

Kuki dakujem za link, aspon morcacie tam maju...objednam isto aj bio bataty-sladke zemiaky...ale to jej dam az ako poslednu zeleninu, aby si nezvykala na sladku chut.

Mala mala este teplotu dnes rano, ale uz je v pohode.

Urobili sme si aj malu oslavu, urobila som malej tortu, mali sme detske sampanske, balony...ema sa velmi tesila hlavne tym balonom...manzel torte🙂

krasny vikend🙂

katka1981
7. nov 2009

bibi, 3 lyzicky to je super

bibi1711
7. nov 2009

ano kati, 3...si to vylustila🙂
som asi sa opila z detskeho sampusu..mneme, tebe dakujem za link🙂

tehula
8. nov 2009

ahojte vidim, ze prikrmy riesite uz. No my sme boli na 2.davke ockovania a tentokrat mi chytila teplotu bublinka, takze nie je to celkom pravda, ze druha davka bude lepsia. Z prvej sme nic nemali.
Ja som jej dala na noc ale potom panadol baby sirup, lebo v noci nevstavame, tak aby som ju nemusela budit zbytocne a veru rano bola uz fit.

baby, ake sklicko? nerozumiem. Akoze tie vo flaskachpredrobene kasicky?

kaska
8. nov 2009

ano to su tie kasicky pred eticky, co predavaju v obchodoch, hipp, hami, atd..

baby my mame kazdy tyzden iny, myslim tym co sa tyka noci, niekedy prespal uz aj celu noc, niekedy chce spat len so mnou v posteli, niekedy sam a chce aj v noci jest. Ja som taka vycerpana, lebo nemozem si zvyknut na aky taky rezim nocny, ked sa mu to stale meni. Kedy sa to uz ustali? ked mal 2 mesiace a papal kazde 3 hodiny aj v noci som nebola taka vycerpana. Ale to je aj tym, ze ma vyse 7 kil a ja ho v noci vlacim a bolia ma krize a vsetky klby. Ach jaj..

tehula
8. nov 2009

kaska vyse 7kil? to kedy stihol pribrat? Kolkokilovy sa vlastne narodil?

kaska
8. nov 2009

no on je taky veliky, ze ja mu uz najnovsie 74 obliekam, ked sa narodil ma 3660 g a teraz ma uz cez 7 kil, vazime ho vzdy v pondelok a min pondelok ma 6990, tak urcite ma uz cez 7 kg. Ja mam taku svalovicu, este ked ho aj trepem kazdy den z bytu a do bytu vo vanicke kedze nemame vytah.

tehula
8. nov 2009

jej, tak to ti riadne rastie. Moja uz pribera pomalsie, teraz vo stvrtok mala 6250g a 65cm

mneme
8. nov 2009

ty koki, martina mala 5 mesiacov, ale 7 kg este urcite nema 😕 Na poslednej poradni pred vyse 3 tyzdnami mala 6,25 a na dalsiu ideme az v den, kedy bude mat presne pol roka, ale vobec som neratala s tym, ze by sa dovtedy vysplhala na sedmicku. zatial sa v poho zmesti do veci 68, hoci par teplacikov na 3-6 mesiacov je jej uz malych, ale to je podla mna skor problem tych teplakov 😀 kaska, riadneho chlapiska mas 😉

bibi gratulujem emke k pol rociku a aj k uspesnemu startu prikrmov. 3 lyzicky by som aj ja brala za uspech. k tomu bio skus googlovat, urcite najdes viacero obchodov, kde budu mat v ponuke aj ine masko - telacinu, zajaca a tak. ja mam z toho haluz, lebo my jeme len hydinu a ryby, ale martine chcem na zaciatok davat aj ine masko, az ked bude moct jest soju a obilniny, tak z nej urobim polovegetariana. inak este mi napadlo, ze dobry bio obchod je pri AS Mlynske nivy.

kaska
8. nov 2009

to ma po muzovi, mne svokra vravela, ze on bol vzdy oproti svojim vrstovnikom velky a trvalo mu to az do 10 rokov
😅
teraz vyzera na pol roka, taky je velky, ved ked je teraz vo fusaku vo vanicke, tak je tam chudiacik taky natrepany, ale zatial nevyzera, ze by mu to vadilo, vzdy zachrni, len co vyjdeme von. Ja si neviem predstavit, aky by bol velky, kebyze sme na umelom mliecku. co uz, hlavne, ze je zdravy..

bibi aj my sa pridavame ku gratulacii k pol rocku 🙂

katka1981
8. nov 2009

Bibi gratulujem Emke k meninam!!!

kaska
8. nov 2009

Kati v raci maju otvorit v decembri novy obchodny dom pre deti, niekde na Puchovskej ulici, nevies kde to je?

bibi1711
8. nov 2009

Babule, dakujem za gratulacie, ste zlate🙂
Dnes som malej dovolila sa pohrat s mrkvickou rukami, dala si to ruckou do pusy a hned jej viac chutilo🙂 Takze dnes zjedla viac, ale aj s vacsou chutou. V utorok ideme na zemiaky, hadam to pomaly pojde.

Nasa mala sa narodila malinka, ale teraz ma pol roka a podla mna ma asi 8 kil a je aj dost dlha. Pomaly nam bude mala 74. Nechapem po kom Ja mam 158 cm a manzel necelych 180. Len nech je vyssia ako ja.

Nemate nejake dobre tipy na pekne hracky? Nejake take, ktore rozvijaju myslenie, logiku...Malu som minule naucila prve tri slova...mama, tata a kolotoc. Nie povedat, ale ked sa jej opytam, kde je tato?...tak sa pozrie na manzela a tak aj mama a kolotoc. Este stale nam velmi nejde pretacanie na chrbatik, ale pockam, ono to pomaly pride.

dadka212
8. nov 2009

ahojte 🙂

Bibi Emke blahoželáme k meninkám, nech jej chutí papanička 🙂

ja som dnes skúsila dať malej oliznúť jabĺčko čo som malému pokrájala a tá sa išla za ním zblázniť, nechcela mi pustiť ruky, keď som jej to brala, tak jej to zobral Matúško a tá sa mu vrhla po miske kde to mal a vzala si jeden kúsok a aj si odkusla 😀 no našťastie som jej to vybrala z pusinky, vyzerá, že bude jedáčka...

dnes sme piekli medovníčky, no a teraz na nich pracujeme pri telke 😀

bibi1711
8. nov 2009

Babule dakujem, ale ema dnes nema meniny...🙂

dadka212
8. nov 2009

Bibi 😅 ja sa riadim Katkou lebo ja ani neviem aký je deň alebo dátum a nieto ešte kto má meniny 😀 😎

bibi1711
8. nov 2009

No, katka mala asi namysli emkin prvy polrok...🙂

kukenzi
autor
8. nov 2009

bibi, pripajam sa ku gratulacii, takze teda nie k meninam, ale prvemu polrocku za sebou 😵 😵 😵

my vazime cez 8kg a mam veru dost. ale manduca je konecne objednana.

my mame teraz take divne noci. ked ju dam medzi 19-20h spinkat, tak do polnoci sa budi kazdu chvilu, nechce jest, ale musim byt pri nej, z postielky ju vsak nevyberam, kedze ju ma hned pri mne, iba jej musim drzat rucicky, lebo niekedy s nimi tak zameta, ze je z nich nervozna, alebo jej musim dat ruku na hlavicku.

kukenzi
autor
8. nov 2009

juuuj a musim sa pochvalit tusim v piatok sme vytiahli sportak a zacali sme si papat nozicky 🙂

bibi1711
8. nov 2009

Kuki, tak to blahozelam.Uz sa aj my vozime v sportiaku, ale nozicky do pusy ani za nic...a to si do tej pusy pcha fakt vsetko...len to, co by mala nie...Nevies nahodou, ci je to velky problem, ked to nerobi? Chyta si ich, aj sa mi niekedy zda, ze si ich tam snazi aj dat, ale nevie ich tam dotiahnut:(

kukenzi
autor
8. nov 2009

bibi, neblazni, to vobec nie je problem 😉 vsetko pride zo dna na den, ja som si uz zvykla, ze moja mala je v porovnani so synom pomalsia, ale v ziadnom pripade nie je pozadu, to skor syn bol 3-4 mesiace popredu, co sa do roka s rovesnikmi vyrovnalo, dokonca ho predbehli, napr. v chodzi. moj maly sa v 5m. uz plazil, no ale neznasam porovnavanie

katka1981
9. nov 2009

Kaska, vies co myslim ze asi tam ako je Kaufland, tam sa nieco stavia.

katka1981
9. nov 2009

Bibi, sorry ja som mala na mysli narodeniny pol rocik, som nechapala, ze co pises, ze nema dnes meniny, ved to mi je jasne 😀 ja som v podlednej dobe neskurocne unavena, dnes rano o stvrtej ma muz hladkal, ze mala vykrikuje, a to som mala postielku uplne prisunutu k sebe a ja som ju vobec nepocula, taka som znicena, nevim ci je to normalne alebo ja uz neviem. Malinka ma energie ze az, a necudo, ved je jak valibuk. Len nech je zdrava a som rozhodnuta, ideme aktivne cvicit ajked sa pogrcka, lebo neviem ci jej tak otazela hlavicka, ze ked pasie koniky, tak sa klania hrackam a rehli sa na tom, ze sa za ruky nevie vytiahnut, co jej este pred tyzdnom islo aj 15x za sebou, no ja nechapem, mozno ma len take obdobie. Bibi ty si sa kupala s malickou vo vani, pytala si sa lekraky na to, ze od akeho veku sa to da, ci je to jedno? Nemame absolutne ziadne kozne ani ine choroby s muzom, a jej je vana strasne mala (ta jej), ma napadlo ze by sme zacali doma plavat vo vani, mame velku vanu, aspon by posilnovala, ale asi skusim byt tam s nou, ci nie? Verejne kupko nechcem, ja inde ako do mora nepojdem, sa bojim chorob, som asi ako Monk, ale doma nebudem davat do vane ziadnu dezinfekciu. Ci sa spytam lekarky?

katka1981
9. nov 2009

Bibi, ja som sa bavila so svagrinou, ze mala sa nepretaca na brusko a ona ze ani jej mala, narodena 29.4. ze to je v pohode ze aj jej starsi syn sa pretacal az ako 7 mesacny, tak asi je to individualne, mne sa zas mala stavia na nozicky jed ju davam sadnut alebo dnes sa plazila dopredu, dozadu sa plazi uz davno, ono asi nejde vsetko podla tabuliek. A mam pocit ze ako pribrala, niektore veci co perfektne vedela, uz nejak nevie.

katka1981
9. nov 2009

Dadka ja sa perfktne smejem, ako si sa nechala mnou zmanipulovat tymi Emkinymi menaniami, si perfektna, som sa dobre nasmiala. 😀

Kaska, Kaufland je na Puchovskej.

bibi1711
9. nov 2009

Kati,
s malou mozes plavat doma skor ako sa chodi na verejne, cize asi od dvoch mesiacov. Pokojne. Ja som niekedy mala len malu vo vode, ja som ju len drzala. Niekedy som bola s malou ja vo vode, niekedy majo. Ja malu kupem kazdy den len vo velkej vani.
Inak, nasa mala mala tiez teraz posledne dva tyzdne uuuuplne lenive. Takze sa netrap. Mala sa pretaca na brusko od kedy mala 4 mesiace a tyzden. Za posledne tyzdne sa mi otocila dokopy asi 5 krat. Vobec sa jej nechcelo. Od vcera aj 20 krat za den.
Tie noci ubyjaju aj mna. Doslova. Niekedy je dobra noc, niekedy strasna. Dnesnu noc sa mi do polnoci zobudila 5 krat, vzdy sa upokojila az po tom, ako som jej dala prsko. Po polnoci bola hore kazdych 20 minut. Ja som trpezliva, ale poviem pravdu, mala som uz nervy, aj mi do placu bolo. Ale vydrzali sme...
Co sa otacania tyka, ide nam super na brusko, naspat nam to ide len vo vani...ale moja je leniva...ona aj ked vie, nerobi...

katka1981
9. nov 2009

Bibi, netrap sa, Emka je velmi sikovna z toho co pises, moja mala si tiez chce dat prsteky na nozickach do ust ale mam pocit ze jej trosku zavadzia brusko hehehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre