Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
12. nov 2009

Bibi tiež som to robila bez šupky malému

bibi1711
12. nov 2009

Oki, dakujem za rady🙂

dadka212
13. nov 2009

ahojte 🙂

dnes som neodolala kamoškina mama mi poslala za igelitku domácich jabĺčok a hrušiek tak som dala krpatej jablčko ochutnať ale asi nechutilo ju tak striasavalo, zjedla 1 lyžičku...no dúfam, že keď ozaj začneme s príkrmami tak jej to chutiť bude 😝

bibi1711
13. nov 2009

ahojki,
dnes som malej varila tu cukinu so zemiakom, zjedla skoro vsetko...no nejakch 100-150 ml to blo isto. ked som jej dala lyzicku, hned zjedla a trepala nozickami rucickami za dalsou. Ked mi spapa tolko, nemusim ju uz dokojit, ci ano?

Inak, po minule dni mi cez den nespala...dnes tri hodiny...konecne som si aj ja oddychla.

katka1981
13. nov 2009

bibi, super, ty si dobra kucharka 😀 krmis umelou lyzickou ci normalnou? Citala som ze sa ma umelou, ale ja sa bojim ftalatou, malej sme kupili detsky antikorovy pribor tak ja neviem.

bibi1711
13. nov 2009

Kati, dakujem za pochvalu 🙂
Ja mam umelu.Bojim sa, aby si nejako neublizila kovovou...mozno po nejakom case🙂

katka1981
13. nov 2009

Babulky neviete co mi je? Vcera mi vysli slzy pri citani jednej diskusie na MK, zalozila ju jedna mamina dvojiciek, na kt. teraz nadava cele osadenstvo MK, teraz som si spomenula ako nam otravili psika pred 7 rokmi a som si poplakala... zazili ste nieco podobne? Moze to byt tym, ze mam dieta, ze som ina, alebo mi zas blbnu hormony???

dadka212
13. nov 2009

Kati to je asi aj aj ... aj to že si mamina a aj hormónmi

a akú tému myslíš?

katka1981
15. nov 2009

Dnes sa Sophinka pretocila 1.krat na brusko (zatial len do lavej strany), o 4.30, pekna odmena za pre mna prebdenu noc. Vyzera to tak, ze nam idu dve stolicky a raz sa jej podarilo otocit z bruska na chrbatik. 😉

bibi1711
15. nov 2009

Kati, blahozelaaaam to je uspech. Nasej sa tiez obcas podari pretocit z bruska na chrbatik, konecne si zacala cmulat nozky, cuva ostosest, ked je na brusku a preruckuje hocikde...neplazi sa, ale toci sa zavratnou rychlostou okolo pupku. Teda sa uz dostane, kam chce...
tak mame oe super vikend za sebou...

katka1981
15. nov 2009

Ja som samy herpes, sa na mne vyburili, tam som pri malej v rusku. A nahanam pre nu take puzzle na zem aby mohla lozit a neviem kde ho zohnat, ak mate niekto tip, prosim napiste.

katka1981
15. nov 2009

Bibi, vo stvrok zaciname s prkrmami, trochu sa toho bojim. Musim najst nejaky web, kde je "jedalny listok pre malu". Posledne noci skoro ani nespim, takze mozgova cinnost je na bode mrazu.

bibi1711
15. nov 2009

Puzzle som videla v draciku. a prikrmov sa neboj. vobec. bude jej chutit...a ak nie, tak trosku este pockas a bude to🙂

katka1981
15. nov 2009

Bibi, myslis to co sa dava namiesto hracej deky? A v kt. Draciku?

katka1981
15. nov 2009

Bibi prosim ta co hovoris na toto? http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=590066
Nemalo by sa so zltkom pockat? Nie je to alergen?

dadka212
15. nov 2009

Kati tie puzzle na zem majú určite v každom dráčiku a aj v tescu som ich videla 😉

bibi1711
15. nov 2009

Kati, vyzera to v pohode, len ja by som na zaciatku nedavala kalerab a karfiol...nafukuju, brokolicu len ruzicky a spenat sa vraj ma davat len ako hotovy prikrm zo sklicka, lebo mrazeny a cerstvy obsahuje vela dusicnanov.
Zltko by nemalo byt alergen, vraj ale staci polovica. Ten zeler, co tam spominaju, sa vraj nema davt skor ako po 2.roku.

A puzzle na zem som videla v auparku v draciku.

dadka212
15. nov 2009

a žĺtko nie je alergén iba bielko, to sa odporúča až po 1.roku...

katka1981
15. nov 2009

Na Zlatych v Tescu ho nemaju, zajtra muz skoci do Dracika. Uz ho musim mat doma, nech si mala polozi, chudatko, sa zas zobudila asi na zly sen, ale uz som ju uspala, boze nech jej tie zubky uz vylezu, jedine co ma tesi, ze nema teplotu ale to asi len pride. Ja sa dost bojim prikrmov kvoli nafukovaniu aj teraz prdela ako diva a kedze nemozeme davta fenikel, tak neviem co spravim. Asi s nim pomaly zacnem. ☹

Ja som myslela ze alergen je zltok. Dik za info.

tehula
15. nov 2009

caute, ja som tie puzzle kupila v Kauflande. Su ciselne 9ks v baleni a rozmer 32x32x1cm. Vzala som jej 2balenia a uz cvicime na tom

katka1981
15. nov 2009

tehula, super dik, aj nad Kauflandom som dnes rozmyslala, len som pochybovala ze to tam bude, mame odtial sice 2 flasky, a taku makku knizku, no kiez by to mali. Nesmyka sa to malej? Davas nato este nieco? To je super, ze sa to da utriet.

katrin79
16. nov 2009

aj my mame tie puzzle, ja som objednavala cez net, my mame so zvieratkami, je to fajn, mala sa mi hrava len na tom a nemusim sa bat, ze by mi odtial spadla, ako ked sa hravala na posteli

kaska
16. nov 2009

ahojte babule, kati blahozelam k pretoceniu 😵
baby ako zistim, ci malemu uz nejdu zuby? on ma nonstop rucicky v puse, ani dudel uz tam velmi nechce ale on si tie ruky necuca, on si prsty kuse, som mu strcila svoj prst do pusy a kusal ho. je mozne, ze mu uz pojdu zuby?

katka1981
16. nov 2009

kaska, to je normalne v jeho veku a nemusi to ani suvisiet so zubkami. Mozu ho aj svrbiet dasienka, lebo mu pojdu zubky... nam na poradni 3.11. povedala Dr., ze tomu dava 2-3 dni a mala ma 2 zubky vonku a do dnesneho dna nic, ale som rada, lebo jej sa tlacia stolicky, comu uz ozaj nechapem. A malej naopak teraz dudel chuti viac, nielen pred spanim, asi ju ukludnuje. Dnes som uz nevedela ako ju zabavit, tak som vzala psa, aby sa na neho pozerala, ale ona za nim kricala a chcela ho chytat. Pes uz vycviceny ze sa jej nesmie dotknut ani olyzat bol v soku, a ona len kricala za nim, krmila ho sunkou, hladkala, vythala mu zopar chlpov 😀 a ja som jej potom antibakterialnym mydlom drhla rucicky. Mala silny zazitok.

katka1981
16. nov 2009

Tak konecne mame puzzle, v Tescu nemali, ani v Draciku prave nemali, a nakoniec mali v Kauflande. Je to trosku horsia kvalita ako ma krsniatko, ale tesim sa ze ho mame. Manzel chcel kupit dvoje, ale svokor kazal minimalne troje, aby to nebolo male. Tak mame troje, hoci 4 by lepsie sedelo, ale to je uz drahe na tu kvalitu, je to tenke a cisla niektore vypadavaju, dufam, ze to chvilku vydrzi. Malu som uspala a dobre som sa s tym vyhrala 😀 Len jej musime dat dokopy izbicku, zatial to je sklad plny krabic. Bojim sa aby ju to bavilo, lebo na posteli ked sa jej venujem aby mala pohyb, tak tiez vydrzi len chvilu, ona chce stale sediet, lenze este nevie. Dnes som uz mala vsetkeho dost, neviem co jej je, uz dlhsie ju nic nebavi. Tusim sa budi ☹

mneme
16. nov 2009

kati, mne sa pacil fahrplan prikrmov na www.kojeni.net

kaska, rucicky v puse su podla mna normalne aj bez zubov - martine ani nejdu ale od cca. 2 mesiaca ma ruky v puse stale. momentalne sme uz na tom tak, ze okrem spania dudel vobec nepouzivame, lebo mame prsty a kopec veci ktore treba preskumat ockami, ruckami a samozrejme pusou 😀

bibi, emka sa perfektne rozbehla s papanim, to je super. kiez by to aj ta nasa drnda takto ponala ked pride jej cas 😅 ked jej das na obed celu porciu, ako ju potom kojis?

tie puzzle su celkom fajn napad - ja prave uvazujem o comsi, za co vystriedam ohradku, ked sa zacne batolit. uz teraz sa mi zda, ze je tam priestrovo obmedzena, lebo stale cuva, robi kliky a kyve sa na kolienkach. len by som chcela nieco designovo napadite, tak asi idem hladat po nete

mneme
16. nov 2009

ozaj, co mam zadat do googlu - puzzle na podlahu, baby puzzle ci co 😕

bibi1711
16. nov 2009

mneme, mala uz spapa okolo 150 ml, tak dnes som na obed kojenie vynechala. U nas je vacsi problem to, ze ja ju stale uspavam kojenim...dnes to bol poobede boj...ona inak zaspat nevie. chudatko, tak plakala, ale nechcem jej dat aj papat, aj mliecko, lebo ona tak lubi cucat, ze by to mliecko aj napriek plnemu brusku spapa...

mneme, ja ohradku nemam, tiez mam pocit, ze to musi babo obmedzovat...ja som dnes na asi minutu nepozerala na malu...nasla som ju asi 2 metre od miesta, kde som ju nechala...uz musim davat poriadny pozor...

mneme
16. nov 2009

bibi, pre batoliace sa babo je uz ohradka vazenie, ale kym sa len otaca, tak je to celkom fajn 😉

katka1981
17. nov 2009

mneme, ved ja som prave take nic nenasla cez net, ale moc casu som nato nedala. To z Kauflandu je take menej kvalitne, ale nevadi, ked nie mala, tak ja to vyuzijem na cvicenie miesto karimatky. Mavaju to v Draciku, alezrovna to mali vypredane, aj v Tescu.

Bibi, verim ti ze lozi ako diva, ja som na MK vcera vo fotoalbumoch nasla dievcatko vyfotene ako ho mama rano nasla v postielke. Malo 6 mes. a 1 tyzden a stalo, kokso ja som bola v soku. Mne sa mala tiez stavia, a je stale nespokojna, najradsej by behala, mame krusne obdobie 😀

Ja ohradku nekupujem, lebo ked idem na wcko a dam malu do postielky, tak ona ma na hniezde takych mackov a tak sa za nimi otaca, ze sa bojim, ze ked sa vrati odlomi si hlavicku, cize asi ju nevyuzijeme. Ale zvazujem kupit tento ostrov z bazosu, tak mi ho nevyfuknite 😀 . Poradte mi, bude sa v nej malej pacit? https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre