Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

jasminet
19. nov 2009

ma bebu HA. normalne ked je, tak negrcka, lenze to je take divoke dieta, co sa hned ako ju polozim pretoci na brucho a tym si tlaci na zaludok, alebo ked lezi na chrbte, tak nenecha nohy v pokoji alebo do sedu sa taha, takze zas grcame. jedine ked je v lehatku je ok ale to sa jej uz nepaci. ona to na brusku zas miluje, furt by tak cumakovala.

ja som zas pocula, ze celer je alergen

tehula
19. nov 2009

ste sa riadne rozkecali. Ja dnes lietam jak odtrhnuty vagon, muza mam v nemocnici, tak budem mat dvoch ludkov, o ktorych sa bude treba stARAT.
Bibi, gratulujem k zubku. Ja nastastie mrchu este nemam, ale ste ma vystrasili, idem prikladat malu casto. Zatial mi ani mlieka sa nerobi menej, skor mam pocit, ze mala menej pije lebo uz sa chce zas hrat. Ja ked zatlacim aj po kojenim mi normlan mlieko strieka. Dokonca stiham aj odstriekavat a mrazit zasoby.

bibi1711
19. nov 2009

Babule, to je vykon...ste popisali kopec🙂
Dakujem za blahozelania..aj ja som vravela, bodaj by vsetky sli tak paradne von.
Aj ja som pocula, ze zeler je alergen, o petrzlene ani slovo...tak neviem.Hrasok som este nedavala, ale moja nezvykne mat problemy s prdikmi.Ja som uz aj segedin jedla 🙂
Mrchu som ja tiez este nemala, dufam, ze tak skoro nedostanem. Si to uz ani predstavit neviem.
Kocky, co este kojite, do kedy chcete este kojit?

katka1981
19. nov 2009

Tehula to mi je strasne luto, ja by som plakala jak mala. Drzim palce aby si ho mala cim skor doma, dufam, ze to nie je nic vazne.

katka1981
19. nov 2009

Ano zeler je alergen, ale niekde pisu aj petrzlen, rozhodne sa na zeler nechyta, to je jasne. Dr. ho tusim menovala, ze ho mozem dat malej, aj pri kojeni som ho mohla jest. Mala ma mlieko AR aj tak grcka, lebo sa salie.

kaska
19. nov 2009

Kati ja mam doma Nutrilon AR celu pikslu, len 1x pouzita, kupovana tento pondelok, nechces? ja ti ju rada podarujem ja s tym nemam co robit, inak ju asi vyhodim. A este mam aj normalny Nutrilon aj to mozem niekomu darovat. Inak to budem musiet vyhodit.
No neviem co s tou hrazdou dokelu, muz mi stale nadava,ze naco ked ma aj hraciu deku s hrazdou aj lehatko s hrazdou. Len ja by som mu stale daco kupovala.

katka1981
19. nov 2009

Kati, dam ti vediet. My sme sa dnes rozhodli, ze hrazdicku kupime, ale asi az ked zacne sediet, alebo pod stromcek, lebo ked sedi opreta o nas, tak aj hrazdicka z kresielka ma pre nu caro, inak jej lezie na nervy.
Ja som si vybrala tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6599194, posli link kt. chcete vy.

A este tuzim po tomto, keby sme mali druhe mimi, tak rozhodne lepsie ako kolotoc, podla mna. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4861860

katka1981
19. nov 2009

Posielam nejake linky ohladom potravinovych alergenov, niekde sa spomina aj petrzlen, ale nema vyznam sa toho drzat, lebo je tam aj jablko a nase deti nebudu zit zo vzduchu a najhorsi alergen je kravske mlieko a mala ho popila na litre.

http://www.pel.sk/deti_alergia.php
http://www.zivotpo.sk/portal/?c=12&id=16240
http://www.femme.sk/index.php?option=com_conten...
http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=414
http://zdravie.pravda.sk/skrizene-alergie-neslo...

katka1981
19. nov 2009

Nasla som dobru stranku http://varecha.pravda.sk/

katrin79
19. nov 2009

tak ja som nakoniec musela dat na veceru malej nutrilon HA, mala mi cucala asi dve minuty a to bolo vsetko, co sa mojho mlieka tyka, normalne som mala nervy, ale tak nezabijem sa, ja fakt nechapem z nicoho nic sa mi mlieko akoby stratilo ... uvidime co bude v noci a rano, fakt som zvedava, dufam, ze aspon parkrat za den ju budem moc nakojit, ked uz nie uplne, vypila mi asi 170 ml a zostala uplne tvrda ako stolverka, len som ju preniesla do postielky a spi ako drevo, to sa mi este nestalo, dufam, ze ju z toho nebude boliet brusko

katrin79
19. nov 2009

este sa chcem spytat, tie co davate UM, do kedy treba davat HA mlieko? ze ci mozem dat aj normalny nutrilon potom neskor, teda keby som musela dokrmovat, alebo staci aj obycajny? inak 11 eur stala piksla

kaska
19. nov 2009

inak aj mne Markus cez den len tak pocuca, lebo sa chce stale hrat a vselico ho rozptyluje,, aj moje tricko...
Vecer cuca pekne aj v noci, ale cez den je to bieda. Tak sa bojim, ze sa mi znizi laktacia. Asi by som mala zacat odsavat, ale sa mi brutal nechce.
Kati ta hrazdicka je fajn. Mne sa pacia tieto, ale som sa sekla v cene, neviem, co som to dnes videla v tom avione:
http://www.alltoys.sk/iobchod/product_info.php?...
http://www.alltoys.sk/iobchod/product_info.php?...
aj tieto sa mi pacia:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_hracie-deky-a-h...
http://www.pricemania.sk/katalog/pre-dietatka-h...

katka1981
19. nov 2009

Kati, ja som HA nikdy nedavala, pokial babo nema nabeh na alergiou, tak muz je oficialne alergik, ja mam negatovne testy ale niektore veci mi vadia, potravinovu alergiu nemame ani jeden, myslim si ze nemate dovod na HA, skus zavolat detskej.

katka1981
19. nov 2009

Kaska ta slon je pekna, asi naj, pekna je aj chicco ale ja sa bojim kupit najdrahsiu a malej bude ukradnuta, pritom ako ju teraz nic nebavi sa fakt bojim. Inak na Vianoce od nasich dostane sanky. Aspon ked bude sneh, mozeme chodit aj do lesa jupiii. Muz dnes kupil malej v Draciku tu misku s podmiskou Disney, juj sa tesim ako jej bude chutit hamka.

katka1981
19. nov 2009

Mam este nieco na robote, dobre sa vyspinkajte a hlavne nech sa vam polepsi mliecko, skuste vineu mne nalievala hrozne prsia, inak je normalne ze sa mlieko strati z nicoho nic, zial. Kati netrap sa, mozno je to len laktacna kriza a malinka bude mat pol roka za chvilu, to je uzasne, dostala super zaklad, co by som ja zato dala, ale hlavne sa upokoj, pomodlim sa aby sa ti tvorba upravila, paaa.

mneme
19. nov 2009

bibi, pripajam sa ku gratulantom, mate teda za sebou uspesne obdobie - prikrmy a k tomu aj zubok 🙂 a to si este prednedavnom tusim pisala, ze emke tak skoro nejaky zub nevylezie 😉

babenky, tak ja vam zavidim. mrchu som dostala presne na 3-mesacne narodeniny mojej piskotne 😒 po dvoch cykloch tajne dufam, ze to nebude kazdy mesiac, je to totiz prave kvoli dojceniu dost horor.
katrin, to co popisujes, sa mi stalo minuly mesiac prave pocas menstruacie, vyzeralo to na dost velky dojcensky strajk, nezaberali ani homeopatika. odvtedy dojcim cca. 8-10x denne. pomohla mi senovka grecka, ale problemy sa s nami odvtedy tahaju - jeden prsnik mam produktivnejsi ako druhy a odvtedy mam obcas problemy dostat ju na ten horsi ☹ . napriklad dnes som bojovala 15 min., kym sa roztahala a spustilo sa jej mliecko, ale zatala som sa a povedala si, ze jej jednoducho tak lacno ten dobry nedam. nad um, som sa ale ani nezamyslala 😒 ved najlepsi recept na zvysenie tvorby mliecka je caste prikladanie 😉 okrem toho to mam zjednodusene v tom, ze martina nechce ani za nic na svete vidiet flasu 😎

baby, zeler urcite nedavajte - to je velky alergen. neviem, ako si na tom stoji petrzlen, ale kazdopadne to asi nie je velmi chutne 😝

katrin79
19. nov 2009

no ja som tiez nemala v umysle davat UM, lenze uz od vcera bolo mlieka viditelne menej a videla som to aj tym, ze vcera v noci sa mi mala budila kazde dve hodiny, co bola hladna a to nikdy nerobila, v noci sme krmili jeden max.dvakrat. Potiahla si tak pat minut a to bolo vsetko co islo, ja som potom skusala rucne a nic ani kvapka, predtym aj ked sa najedla som este vedela nieco vytlacit... a dnes cez den bola stale umrncana, davala som jej snad kazdu hodinu a pol az dve pit, ale poobede to uz bola uplna katastrofa, vela toho neslo a kedze ona po kupani zje raz tolko co cez den a ja som tam dokopy nic nemala, tak som ju nemohla nechat hladnu

kukenzi
autor
19. nov 2009

ahojte babule,

nestiham sediet pri PC, tak som si vas idem vytlacit a priebezne vas precitam.

mneme
19. nov 2009

kuki, cau 🙂

bibi, k tomu ze dokedy kojit - ked mame dobre obdobia (t.j. bez refluxu a laktacnych kriz ci strajkov) tak si hovorim, ze kym bude micka chciet, trebars aj do dvoch rokov. ked je zle, podlieham hysterii a hovorim si, ze akonahle ju naucime pit z niecoho ineho ako z prska, dlabem na to, lebo sa zo mna pod vplyvom hormonov stane psychopatka 😠 ale ked som pri zmysloch, tak mam ciel, ze by som chcela aspon do roka potiahnut 🙂 ty mas aky plan?

kukenzi
autor
19. nov 2009

mnemuska ahoj, musime dat nejaku prechadzku, co?

inac my mavame strasne noci, mala je kazdu 1,5-2h, dnes je vynimka. mame to tak, ze 2 dni vstavame kazde 3h a skor a potom jeden den ok.

mneme
19. nov 2009

kuki, dame 🙂 len odkedy som sa vratila do prace, nejako nic nestiham ☹

v noci vstavame tiez dost casto, minimalne 2x medzi polnocou a siestou, obcas este aj raz pred polnocou. teda oproti tomu co byvalo je to o hubu- rano byvam rozbita ako po riadnom zure 😠 asi musim zacat chodit spavat s malou 🙄

tehula
20. nov 2009

jaj baby, tak to ja si mozem gratulovat. ASi mi na mlieko vydatne zabera ta hora sladkosti, co zozerem, ale my v noci nevstavame vobec. Spat chodim okolo 22:30 a mala spava do 9tej. Kiez by to tak ostalo, o to lahsie sa mi pojde do prace. Neviem si predstavit chodit tam nejaka nevyspata

jasminet
20. nov 2009

katrin - my sme zacali s nutrilonom, ale to bola hroza, vypila a za 2 minuty vsetko vygrcala, prudom. do toho nas dost doktorka tlacila.
potom som kupila bebu HA, lebo nic ine u nas nemali v lekarni a to jej sadlo. ale 400g plechovka za 11€, tak sme casom skusali prejst na obycajnu bebu - ani jeden z nas nie je alergik, ale tiez jej to nesadlo. sice nevracala hned po dojedeni, ale rozhodne to bolo castejsie a viac ako normalne. takze sme zas na bebe ha a na nej uz asi ostaneme aj ked prejdeme na pokracovacie. 900g stoji 20€ - nepijem, nefajcim, oblecenie si nekupujem, tak decku kupim mlieko

bibi1711
20. nov 2009

Ahojte babule,
mneme dakujem za gratulaciu. Ja som jej stale kontrolovaladasna, ze ci nema opuchnute, hladala som biele bodky a nikde nic...az vcera zrazu zub. A dnes som jej kuk a ten vedla uz ide von. Este nema prerezane dasienko, ale je tam nie kopcek, ale stit...takze budeme mat dva...ako zajko🙂

Co sa kojenia tyka, my sme mali minuly tyzden prechodne menej mliecka...ale rozehli sme to.Ja mam teraz obavy hlavne kvoli prikrmom, ze ci nebude menej...ale snazim sa okolo obeda aspon trosku odsat, aby sa mi uplne nezastavila laktacia...
Ja som mala primarny ciel pol roka, to som chcela vydrzat za kazdu cenu, teda ak nebudu nejake zdravotne problemy. A teraz je pre mna kazdy mesiac plusom. Ale ten rok by som tiez chcela, aj ked sa potom bojim odstavenia, lebo moja mala je cicikovy zavislak...

No, ja som ale isto iste vitaz prebdenych noci. Malu nakojim o 19 vecer. Zaspi...potom sa pred deviatou zobudi, to jej dam z toho isteho prsnika cuc. Potom sa zobudi okolo 23. To kojim normlne. A od polnoci do pol siedmej som hore skoro kazdu hodinu... ☹

Rano som vyflusnuta...

Babule, mali by sme dat dake stretko, nech vas aj nazivo vidim...viem, ze je to tazko, snad sa nam niekedy podari🙂

katka1981
20. nov 2009

Ahojte docitam vas neskor, volala som detskej a napisem vam co som zistila, kym vsetko nezabudnem, hovorila som s nou pred osmou, mozno vas nieco z toho bude zaujimat.

Otazka 1> dokedy ma Sophia brat gastrotuss, lebo nevidim zmeny bez neho. Mam tyzden vynechat a uvidim co to spravi, gastrac ju mohol aj zapekat.
Otazka 2> netreba jej preventivne vziat moc? Ano, beru, ale kedze je to u dievcatiek velky problem, tak sa berie medzi 3.-9.mesiacom, urcite 1 do roka sa robi. Takze som kludna, nic sme nezmeskali.
Otazka 3> ako postupovat pri prikmoch? Kedy dat ovocie, kedy maso? A co petrzlen? Ci treba prvy den jednu lyzicku, druhy den dve atd.? Zo zaciatku zje babatko mozno 2-3 lyzicky a potom sa rozpapa na 50-100-150 ml alebo gramov?, uz neviem 😀 , ak si pyta, netreba mu brat, cize kolko chce, tolko spapa. Masko sa zavadza po par dnoch, ich tak ucili v skole a davala tak aj detom (mlada Dr.), ak sa bojim mam dat masko po tyzdni. Ovocie zavadzame po 2 tyzdnoch, lebo ma vyraznu chut a vela deticiek ho po mliecku nechce a uprednostnuje nevyraznu zeleninu. Petrzlen nie je problem, problem je zeler. (kym som necitala kopec stranok, petrzlen mi ani nenapadol, lebo ho nejeme, ale svokor nam kupil, tak ho skusim dnes uvarit malej, uvidim co spravi). Takze 2 tyzdne po zavedeni prikrmov davame ovocie na desiatu alebo (aj) olovrant, masovo-zeleninovy - obed a vecera kasa (ale neviem ci mliecna alebo nemliecna, akosi si nepamatam 😒 , ale dovtedy skocim predpisat mliecko, tak sa spytam). Ovocie davame: napr. jablka, hrusky, melon, slivky, banan....
Otazka 4> co robit, ked ju zelenina nafukne, co jej dat, ked nesmie fenykel? Zelenina deticky nenafukuje, problemy sposobuje mlieko.
Strukoviny do 1 roka nedavame, ajked som citala ako prvy prikrm, ze je vhodny hrach, tak nie, nedavat. A ze deticky maju radi cuketu, pa, letim nieco zjest a venovat sa malej.

kukenzi
autor
20. nov 2009

ahojte,

katrin krasne fotom, mala je nadherna a v tom zupane vyzera uz riadny velkac.

bibi, no niekedy mavame uplne rovnake noci ako vy 😝

katka, naozaj pretrzlen nie je problem, ale zeler je poriadne silny alergen, uz som tu pisala, ze som si na to davala pozor aj pri sklickach, lebo niektori vyrobcovia ho tam v pohode davaju. na veceru kasu, to je na tebe aku, ak mliecnu, tak tu zarabas len s vodou a ak nemliecnu, tak zarabas s mliekom. ja budem davat mliecnu zarabanu s vodou, lebo odsavat sa mi nebude chciet. ja som kupovala ryzovu, neskor kukuricnu, az niekedy od 8-9m som zacala s lepkom

pri zelenine sa v podstate drzim aj vone, co je silne aromaticke, to nedavam.

zelenina: spenat, por, korenova zelenina, mrkva, petrzlen, kalerab, tekvica, patizon, cuketa, baklazan, karfiol, brokolica, kukurica, hrasok (nie hrach)

kukenzi
autor
20. nov 2009

babenky, ak ste niektore na FB a nemate tu albumy, mohli by sme si vymenit mena, hmmm? rada by som kuk na vase deticky

kaska
20. nov 2009

kuki aj ja som na FB a tiez by som si chcela s vami vymenit mena, tak ja ti posielam IP 😉

kaska
20. nov 2009

My sme sa boli min nedelu dat fotit u prefesionalneho fotografa na vianocne fotky. Bolo to neskutocne, sice som fotky este nevidela, ale podla toho, co mal maly na sebe sa uz strasne tesim, bol malym mikulasom aj certom, vyzeral v tom uchvatne.

kukenzi
autor
20. nov 2009

kaska a kde ste sa fotili? posli mi IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre