Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
2. dec 2009

kati este k tomu hrasku, je rozdiel hrach a hrasok. hrasok ten cerstvy zeleny ano, ale nie ten suseny zduvaci hrach 😉

kukenzi
autor
2. dec 2009

kaska a co davas malemu vo flasi? odsate mliecko? ako si ho naucila na flasu?

kaska
2. dec 2009

kuki, ja som zo zaciatku ked sa maly narodil mu davala prso a potom som odsavala este a davala j z flasky, lebo on si malinko vytiahol, bol nejaky lenivy, to trvalo vyse mesiaca, potom som flasku zrusila, lebo som sa bala, ze si na nu zvykne a nebude chciet prso. Ale posledny mesiac som musela 2x od neho na dlhsie odist, tak som si odsala a mama mu dala zasa z flase a v pohode papal.
No a z lyzicky mu davam stale sab simplex.
kuki a ta doktorka vasa ma asi zlu vahu alebo co, ked ju doma vazis a pribera. Markus pribera tak cca 150-200 g za tyzden, vazim ho vzdy v pondelok.

luciarichard
3. dec 2009

noo tak tato noc bola lepšia neboli sme hore každu hodinu ale len každé dve hodiny 🙂 a medzi 2.00 a 3.00 sme boli hore a Sofi viedla hodinový monolog asi sa jej nieco zaujímavé snivalo tak sa potrebovala vyrozpravat 🙂

katka1981
3. dec 2009

kuki, ty malu vidis, mas pocit ze chudne? skor tymze dokina presuva vahu, to moze byt problem, nie?

katka1981
3. dec 2009

kuki, ano aj ja som to tak pochopila, mlady ano, stary nie. Ved ani my nie sme sproste, ked mame mladeho, naco by nam stary, nie? 😀

katka1981
3. dec 2009

kuki, ozaj, odkedy krmim, mala pije menejn mlieka, co je ok, konzultovala som to aj s jej detskou, a malej schudlo brusko, viem podla gati, ale mam pocit ze je dlhsia. Kuki skus napisat akejke, jej mala nepriberala v istom veku, myslim ze tak ako natalka, ona to povie co a ako, ale ano ma obe dcerky modelky, ved jej rocna vazila 7 kg a natalka nie je chuda, podla mna ajkeby priberala teraz menej, tak to bude tym ze predtym nabrala viac, nemyslis? Moj muz mal ako rocny 15kg, bol maly a tucnucky, mal zakazane sladke 2 roky, vtedy sa aj do sunaru daval cukor a on nesmel, a potom tych 15 kg mal niekolko rokov, len rastol a vaha rovnaka a v pohode.

katka1981
3. dec 2009

kuki, vynechala som slovicko bol (stary)

katka1981
3. dec 2009

sorry za preklepy, momentalne su na hlavesnici 4 ruky

mneme
3. dec 2009

kuki, podla mna to bude chyba vo vazeni, ale v principe to mas s prikrmami jedno, pokial su to dva tyzdne hore-dole 😉
my ideme o chvilu do poradne, nepredpokladam, ze by sa martina dostala na 7 kg, takze podla mna natalka ma narok pribrat v urcitom obdobi menej, kedze priberala vela a vobec vazi dost. ved do pol roka ma dieta zdvojnasobit svoju porodnu vahu a to uz predsa ma davno, nie?

mneme
4. dec 2009

caute baby, tak my sme vcera absolvovali poradnu - sice so strasnymi revmi, lebo drobcica mi tesne pred vstupom do cakarne zaspala a potom bola riadne otravena, ale inak vsetko ok. predsa len sa dostala cez 7 kg, vazi 7160, co je uplne super prirastok od poslednej poradne pred 7 tyzdnami, kedy vazila 6240g - ja som po vsetkych tych mojich laktacnych krizach v to fakt neverila 🙂
takze mame zacat s prikrmami. teraz ked nam to dojcenie tak pekne ide sa mi do toho ani velmi nechce, ale urcite to nebudem zdrziavat. takze dnes vybehnem kupit mrkvicku a zajtra na obed sa do toho pustime.
bibi - vy uz to mate za sebou. porad mi prosim - robila si mrkvu na pare alebo si ju varila? mixovala si ju alebo prepasirovala? predpokladam, ze emka este sama nesedi - krmis ju v lehatku alebo ju mas na rukach?

bibi1711
4. dec 2009

mneme, mrkvu som varila. pasirovala.skusala som aj len popucit, ale to nechcela.krmim v lehatku.dam tam aj trosku vodicky a trosku ol.oleja.
drzim palce. my mame pauzu od papania, malu zacalo ao vsetkeho napinat, ale asi aj preto, ze ma nadchu.tak len kojim.

mneme
4. dec 2009

bibi, to ma mrzi, zelam skore uzdravenie 🙂 este ak mozes, cez ake sitko pasirujes a ci na to treba tu mrkvu prevarit, aby bola dost makka

bibi1711
4. dec 2009

mneme, dakujem. mala sa ma teda dost zle. sice nema ani teploty, len soplik a kycha, ale je nervozna z toho.
ja varim mrkvicku mrazenu, baby. je sice dostat bio mrkvu, ale tatojesenna je tak tvrda, ze sa vari vyse hodiny, takze vitaminy su fuc. tu mrazenu varim asi 7 minut a na pasirovanie mam klasicke nerezove sito.

dadka212
4. dec 2009

Bibi Emke želáme skoré uzdravenie...

my máme tiež pauzu od príkrmov, malá mi vôbec neotvára pusinku, ona zatne ďasná aj jazyk tam strčí a nedostanem do nej ani troška ☹ história sa opakuje ale tentokrát už som v pohode, neberiem to tragicky 🙂

baby čo nosíte...potrebujem súrnu pomoc ako tú kapsu zapnem na seba a na krpatú, ja tomu vôbec nechápem 😅

mneme
4. dec 2009

dadi, predpokladam, ze nosis na bruchu. kapsu das na seba a na malu tym golierovym koncom hore - prehodis popurhy cez plecia, na chrbate prekrizis, prevlecies cez tie bocne putka a na chrbate zaviazes. potom zatiahnes podla potreby gumicku na golieri a najma tu dole tak, aby obopinala mimi a malo nozicky vnutri 😉

dadka212
4. dec 2009

Mneme velmi pekne ti ďakujem 😵 😵 som nechápala ako to mám správne urobiť, aby malej nebolo zimka, lebo ráno vyrážam do mesta, tak aby mi chúďa nezmrzla 😀

katka1981
5. dec 2009

Ahojte, neviem narychlo najst kolko ml mlieka by malo denne vypit pol rocne babo, dakujem.

kukenzi
autor
6. dec 2009

ahojte babenky, len tak narychlo

tie co prikrmujete a davate na vecer kasicku, prosim vas kolko toho asi deti v takomto veku zjedia? lebo mala sa tak rozjedla, ze neviem a ani len netusim, ci jej mam davat viac tej kase alebo nie. zeleninu neriesim tej nech zje kym vladze, tam viem, ze zatne pery a viac nezje... ale ci to vie spravit aj pri kasi netusim, lebo tu je akoby ona sama bola lahev bezedna 😀

katka1981
6. dec 2009

Kuki, ja sa drzim navodu, ale mala papa Nutrilon prvu kasu, ta jedina je bez cukru a pisu 130 ml vody a 5 lyzic kase, co je 30 gramov, ale co je kasa od 6 mesiacov, tam pisu ze 6 lyzic. Ja jej davam 5 lyzic a krasne spi 12 hodin, o 4. sa zobudila, dala som jej 233 ml mlieka a zobudila sa az o osmej, presne jak jej padol pol rok, takto spava, ja som najstastnejsia na svete, asi vdaka kasi.

K tomu mlieku, pisu ze pol rocne mimi, ma zjest 1000 ml mlieka denne (alebo ml. vyrobkov, kasa.,..) ale odkedy jej davam prikrmy tolko nevypije, mam zrusit olovrant a dam len mlieko, alebo mlieko s ovocim????

mneme
6. dec 2009

kuki, neviem poradit, my sme len vcera zacali so zeleninou. zohriala som jej polovicnu porciu mrkvy a martina by ju hadam aj celu zjedla, keby som jej dala - sama otvarala usta jak pekaren. som zvedava, co bude zajtra. lekarky som sa pytala, ze keby jej cirou nahodou zachutilo, ci to mam nejako davkovat a ona povedala ze nie, nech pokojne dam aj celu porciu ak bude chciet. mozno sa to vztahuje aj na kasu - neviem.

kukenzi
autor
6. dec 2009

ahojte,

tak mi uz nadherne otvarame pusinku a krasne papame, velmi nam chuti. ja som z toho samozrejme stastna.

tu vahu neberiem tragicky, lebo podla nasej pribrala 300-400g a uvidime, co povie vaha, ked ju pojdem k dokine prevazit a na ktorom mieste bude, ci na tom co naposledy, alebo zase v prdelovciach na inom mieste. mala mi aj pekne lyzickou pije vodicku.

ja mrkvicku iba pucim a mala krasne tie kusky papuska... juuuj sa vytesujem 😵

kaska
6. dec 2009

Ahojte dievcata, som rada, ze vam deticky papaju 🙂
Ja som zacala mat trochu obavy o Markusa, on je posledne dni strasne spavy. Ja neviem, ci to je normalne, on vydrzi byt hore tak hodinku max hodinku a pol a potom zalomi aj na 3 hodiny, v podstate je cez den hore spolu asi 4 hodiny a v noci spi. nie je to nejake cudne? Ked je hore, tak velmi nema dobru naladu, hrat ho bavi len chvilu, stale chce byt na rukach a chodit po byte a pozera dokola, ani velmi nekomunikuje ☹
myslite, ze sa mam bat? V stredu ideme na poradnu, ale neveim ci mam cakat do stredy? Tento stav uz trva par dni a postupne sa stupnuje ten spanok..

katka1981
6. dec 2009

Kaska, nemozes zavolat lekarka a spytat sa ci nemas prist skor? Mne doktorka uz na prvej poradni povedala, ze kedykolvek jej mam zavolat a aj som s nou konzultovala prikrmy a pokecali sme si uplne uzasne. Ja by som si s nou mala co povedat aj sukromne, skvely clovek fakt. Kati zavolaj, ja som citala, ze ak je babatko viacej spave, treba nato upozornit. Ktovie, mozno je to pocasim, ale radsej sa spytaj.

mneme
7. dec 2009

kaska, podla mna je to uplne normalne, moze to suvisiet aj s pocasim - uzi si to. ja posledne noci uz nespim a dve noci za sebou mame o pol piatej-piatej s krpatou velky zur, kym ju prehovorim na spanie 😒 hned by som menila 😉

katka1981
7. dec 2009

Ahojte, ja som dnes volala doktorke Sophinka mala uz dva dni tmavu stolicu takmer ciernu, akoby krvavu, a dnes viac ako vcera. Povedala, ze ju mam sledovat a mozem si dojst pre test a ked tak nas posle na chirurgiu. Papala telacie a jahnacie masko, necakala som ze jej tak stmavne stolica. Nastastie uz kakal mrkvicku, tak som pokojna. Pytala som sa jej ci moze hovadzie, moze, pokial bude mat v pohode stolicu, cize uz moze, kolko mlieka musi vypit, lebo na krabici udava Nutrilon na jej vek 1000 ml denne, povedala, ze niektore deti po zavedeni prikrmu vypiju len 700-800 ml, a je to v poriadku, ze jej pokojna mozem dat aj na olovrant ovocie. To boli veci ohladom, kt. som si nebola ista, este som sa zabudla spytat, ci mam dodrziavat co pisu, 6x do tyzdna masko a raz zltok, ale asi to tak budem robit. Snad som niekomu pomohla.....

Este k spanku, odkedy mame polrocik a papme kasick (Nutrilon prva kasicksa od 4.mes.) tak malinka spi v noci 12 hodin, akurat sa zobudi na jedno krmenie okolo 4. rano. Kiezby jej to vydrzalo co najdhsie, konecne sa necitim ako mrtvola 😀 Medzi 19.-20. ju uspinkam a medzi 7.30-8.30 vstavam z postele, lebo uz ma capka a ja jej podavam hracky a preberam sa k zivotu.

Kuki dakujem ti, uz neskacem k malej na kazde suchnutie, len tuto noc mi akosi sibalo a skakala som, ale uz som to dlhsie nerobila ako si pisala, ze Natalka tak otuzuje. a zistila som, ze ked sa mala odkope, je to preto ze jej je teplo a ked sa odkope je jej dobre a je teplucka. V izbe mame 24-25 stupnov a ma pyzamko s dlhym rukavom, takze necudo, ze je jej pod paplonom teplo. Tak uz som pokojnejsia a pokial nemam plnu hlavu starosti, tak uz dokazem aj spavat, malinka je uzasna. Neverila som ze nieco take moze nastat skor ako do jej dvoch rokov, nuz ale nechccem sa tesit, lebo ked sa zacnu tlacit zubky.... alebo nieco ine..... mame po spani.

kukenzi
autor
7. dec 2009

kaska, podla mna je to uplne normalne, su deti, ktore stale spinkaju ako tvoj markus, aj moj prvorodeny bol spachtosko a su deti ktore ani za toho onieho nezaspia ako moja druhorodena 🙄 bud stastna, ono sa to moze zo dna na den zmenit. v kazdom pripade ale o tom informuj aj dokinu, nech mas dusu na pokoji 😉 a urcite ziadne strachy bezdovodne dopredu, dobre?! 😉

kukenzi
autor
7. dec 2009

kati, ja som mala pri synovi, ze 6xmasko a 1xzltok, teraz mam v rozpise 3x masko do tyzdna a 2x zltok. ta druha alternativa sa mi zda vhodnejsia, ved praskat do deti tolko masa je dost divne, nie? 😕 ja viem, ze k rozvoju a rastu potrebuju aj tuto zivocisnu bielkovinu, ale aj tak 6x do tyzdna, boooze, ved to by som ani ja nezvladla, aj 3x je pre mna dost 😝 😀

katka1981
7. dec 2009

kuki, ved to ze ani netusim, vies ine bude ked bude jest aj mucne ale teraz, ja neviem. To ti radila dokina? Ja som jej chcela dat niekedy len zeleninu s prilohou ale toto som sa docitala.

kukenzi
autor
7. dec 2009

kati, super, ze ti mala uz tak spinka, ved si to zasluzis. tak moja sice krasne spapa vecer kasicku, ale prd nam je to platne, kedze sa stale budi hoci uz nie kazde dve hodky, ale kazde 3h... neviem, preco po kasi nevynecha aspon jedno kojenie 🙄 🙄 ... asi jej uvarim makovy odvar 😀 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre