Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

mneme
16. jan 2010

baby, tu to mate pekne popisane od annag

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

kukenzi
autor
16. jan 2010

mneme, ja davam zatial len ryzovu, zatial neochutenu, lebo inu som nekupila. a u nas po nej nie je vobec lepsi spanok, aj ked dnes som jej kasu dala a trosku redsiu, aby ju mala aj od smadu, lebo ked je trosku hustejsia, tak sa zobudi o 2h, ze je smadna. ... no teraz tak rozmyslam, zeby mala nejaky ucinok? lebo od 20h este nejedla a krasne spi............. momeeeeent, prave sa ozvala, hned som tu

kukenzi
autor
16. jan 2010

mneme, moja uz mala aj kukuricu a dokonca som jej dala aj por. dakujem za clanok, je pekne napisany, aj ked som tam mala nejaku vyhradu, len uz neviem aku. a teda celkom ma zaujalo uvarit ryzu a teda spravit taku ryzovu kasicku, no neviem, ci jej to bude chutit. uvidime. na mliecnych kasach mi vadi to UM co tam je a na nemliecnych, ze treba odsavat 😀 takto aspon usetrim, teda ak jej to bude chutit.

kukenzi
autor
16. jan 2010

jooo a baby len na pripomenutie, ale uz ste tak asi vsetky spravili a teda navstivili ste UPSVaR a vypisali tam ziadost o vyplacanie zvyseneho rodicovskeho prispevku, tie co ste mali narok aj na materske. zaroven sa tam podpisuje cestne prehlasenie, ze nebudete pracovat

to je riadne svinstvo:
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/01/16/jedn...

katka1981
17. jan 2010

Ozaj baby k tym kasiam, ja som sa dokiny pytala ohladom krupice, lebo ma napadlo, ze by som malej dala krupicu s normalnym nutrilonom, a povedala mi ze az od troch rokov, najskor vsak od dvoch, ze je tazko stravitelna. Inak povedala, ze kase nemusim davat ak nechcem, ja zatial uprednostnujem mlieko, lebo chcem aby mala dostatok tekutin, kedze mi nejak nema potrebu pit vodu. (Mam kamosku, jej syncek ma 8 mesiacov, koji ho, ale asi 2x do tyzdna mu dava krupicnu kasu s klasickym kravskym mliekom, a medom. S nou si sice pokecam, ale prikrmy s nou neriesim, ja som trochu na ine prikrmy...)

katka1981
17. jan 2010

Mala som na mysli krupicu klasicku, nie kukuricnu, kukuricne, ryzove kase, tie su momentalne pre nase deti asi naj. A uz zacnem asi pomaly s cestovinami, ale maju byt bezvajecne a pekne dame celozrnne, ine ani doma nemame. Je problem ked malej nedam zltok? Mam pocit ze mi vdaka nemu spapa horkotazko pol davky.

mneme
17. jan 2010

kuki, je to riadne svinstvo. ale technicky vzate - mamicka pracovat moze - nesmie byt zarobkovo cinna 😠 vidis, musim ist to zvysenie rodicovskeho zajtra vybavit.
kati, ten zltok myslim nie je povinnost, ale alternativa k masu.
kuki, nemala si nahodou vyhradu, ze maso kazdy den? lebo to mne osobne prislo trochu prehnane, hoci som jej ho uz zacala davat castejsie.

tehula
17. jan 2010

mneme a ty nie si zarobkovo cinna, ked pracujes? myslim, ze po novom sa nesmie uz ani tuk, ani na dohodu ani pomaly mat nepozastavenu zivnost, hoci nepodnikas....inak RP zoberu

kukenzi
autor
17. jan 2010

mneme, ano mala som vyhradu na to maso, ale tiez som ho zacala davat castejsie, ked vsade pisu, ze je dolezite.

mneme ty nie si zarobkovo cinna? tehula ma pravdu, ze sa po novom, nesmie absolutne nic.

mneme
17. jan 2010

ja som zarobkovo cinna, u nas je poberatelom RP moj muz, ktory ma autorske honorare a to sa neberie ako zarobkova cinnost 😉

mneme
17. jan 2010

joj, kuki, este som sa ta chcela spytat, ako si robila tu kukuricu. normalne uvarila aj so supkou alebo nejake olupala?

kaska
17. jan 2010

Baby my uz zasa papame, uz som mu dala ja ovocie, ale len trosku, uz predsa papa 3 tyzdne aj ked s prestavkou a hlavne to ovocie kvoli kakaniu. On stale iba bobkuje. Neviem, ci je to zo zubkou, ale uz ich ma predsa obidva vylezene.
Mam otazku: Akej konzistencie by mala byt kakanica? Lebo my mame len bobulky, vytlaci as 3 denne. Chudiak strasne sa natlaci, tlaci tak nahlas. Tak som mu dnes dala jablcko so slivkami, lebo vcera a predvcerom mal len jablcko. Daj boh aby mu tie slivky pomohli. Ja uz neviem, co mu mam dat, aby kakal normalne trochu redsie.
A to maso davate kazdy den? Alebo ako casto? Lebo vacsinou pisu, ze kazdy den, ale mne sa to zda tiez vela.

katrin79
17. jan 2010

baby, ja som uplne v koncoch, z tohto nasho sprosteho panelaku by som najradsej odisla, keby sa dalo, tu nic nefunguje, velky vytah sa nam obcas pokazil ale do hodiny ho vzdy prisli opravit, lenze teraz ho opravia a o dve hodiny nejde zase no a tak som chodila malym, esteze sa donho s kociarom zmestim, lenze v piatok nam nejaky idiot vytrhol tlacitko na nase poschodie, cize sa domov malym nedostanem...takze ked nejde velky vytah, malym sa teraz nedostanem tiez, od piatka poobedia sa snazim dovolat na servis, ktory pisu, ze je kazdy den od 7 do 19 aj cez vikendy, od piatku mi to nikto neberie, uz som taka nasrata....no a samozrejme dnes doobeda sa konecne vystrojim s malou von, naobliekam sa, dojdem k vytahu a velky samoska nejde a s malym sa ja nedostanem naspat, normalne mi bolo do placu, taka som bola vytocena, muz v robote, som mu vynadala do telefonu, akoby za to mohol ☹ mam chut sa zbalit a odist k nasim, kym to tu nedaju dokopy, pritom clovek plati take prachy do fondu oprav, este nam to zvysili tento rok o 100 percent a nic z toho, zajtra rano volam spravcovi a asi mu tak vynadam, ja uz na toto nemam nervy.......... boze, taka som nasrata ze az, ani von clovek s deckom nemoze ist

mne mala od vcera pekne pije vodicku z poharika, taka som rada....

ked hovorite o tom zvysenom RP, ja som v pondelok volala s pani, ktora to ma na starosti a povedala mi, nech este nechodim, az koncom mesiaca, lebo ze este stale nemaju tlaciva - ziadosti o zvysenie a ze oni to aj tak bude nahravat az niekedy vo februari, cize najskor dostanem zvyseny v marci doplateny aj za februar, no proste v tom maju bordel, ako sa dalo cakat, tak sa tam ani nejak nejdem hrnut

katrin79
17. jan 2010

kaska: ja davam masko 3-4 krat do tyzdna....ked nedavam masko, robim len zeleninku ale davam vajecny zltok

kukenzi
autor
17. jan 2010

mneme, tak to mate dobre vymyslene s RP 😉 kukuricu davam mrazenu, len tie zrna, nekupujem tu na sulkoch, uvarim a rozmixujem. a inac som zacala uz aj ja parit zeleninu 😀 , som myslela, ze to robit nikdy nebudem

kukenzi
autor
17. jan 2010

inac som bola v tom brendone a celkom dobry vyber tam maju 😵

kukenzi
autor
17. jan 2010

kaska, moje deti kakaju vzdy raz denne (vynimocne 2x) a natalka mava raz taku redsiu, niekedy hustejsiu, ale bobky nie.

kukenzi
autor
17. jan 2010

katrin, ano aj mne teta na UPSVaR vravela, ze sa to bude vyplacat spatne niekedy v marci (za januar, februar a marec), a v TV vraveli, ze mozes si tu ziadost napisat aj sama a tam ju zanesies, ja som sla s vypisanou, ale tlaciva mali, takze som svoju roztrhala.

masko ja davam asi 5x do tyzdna, 1x zltok a 1x cistu zeleninu a to som bola proti tomu, davat tolko masa 😅 , ja davam len telacie a kuracie, lebo morku neviem zohnat a na kralika nemam nervy 😖

kaska
17. jan 2010

Aha cize by som mu mala dat kazdy den maso + nejaku zeleninku a zemiak? Keby som dala len zelninu a masao bez zemiaku? lebo ja neviem, ci aj ten zemiak ho chudiaka nezapeka.

kaska
17. jan 2010

To s tym RP, u nas v Pezinku nam povedali to site, mozem si napisat svoju ziadost a potom spatne vyplatia, tak tam zbehneme asi tento tzyden.

kukenzi
autor
17. jan 2010

kaska, ja niekedy davam zeleninu s maskom bez zemiaku, lebo sa mi zda, ze stale je ten zemiak 😅 a prave som uvarila telacinku s bobkovym listom a dnes urobim ryzu, ktora jej sice moc nejde, tak tam narvem este nejaku zeleninu a olivak samozrejme. kaska skusala si davat probiotika? ja malej davam kazdy den

mneme
17. jan 2010

kuki, prave som si citala o tych novych pravidlach RP a neviem, ci sa nahodou aj toto nezmenilo. lebo predtym sa dalo pracovat na dohodu + poberat RP ale teraz uz nie. tak uvidime, ci nahodou o RP neprideme alebo iba nebudeme mat narok na vyssi.

takze kukuricu mozem dat normalka so supkou pomixovanu? ok, vyskusam, dufam, ze jej bude chutit. ja nevarim vobec, len parim - mam taky nadstavec na hrniec - do neho dam zeleninu aj maso a o chvilu mam hotove. varim len vajko.

pytala som sa na tie kase, takze je to uplne simple. cca. 2 pol. lyzice ovsenych vlociek namocit rano, v tej istej vode vecer uvarit spolu so susenym ovocim. rozmixovat v MM a podavat. ryzu len uvarit. pohanka sa nevari - kolko pohanky, tolko vody, priviest do varu, vypnut a nechat 30 min. parit. najlepsie je varit v jenskom skle a potom zabalit do deky alebo strcit do perin 😀 , aby sa udrzala teplota. z kukuricnej krupice - kolko krupice, tolko vody, za staleho miesania uvarit, az sa zgrcne na kasu, pridat trochu olivoveho oleja na zvlacnenie. 🙂

kukenzi
autor
17. jan 2010

mneme, tie "pravidla" su hrozne, presne ako tehula vravi, nemoze sa pracovat ani na dohodu. myslim, ak som to spravne pochopila, tak o rodicak nepridete, lebo si matersku zacala poberat pred 1.1.2010, tak teba sa tykaju este stare pravidla, akurat asi nebudes mat narok na tu zvysenu, alebo??? 😕

mneme, ty naparujes aj maso? to som este neskusala. ale uvazujem nad kupou niecoho normalnejsieho, teda nejakeho hrnca, lebo ja mam len take sitko a je tusim z hliniku 😝

mneme tie recepty su super, no uz vidim, ze ja ostanem pri kupovanych kasiach 😅 , no uvidim, mozno sa aj na to dam. dakujem za recepty

kukenzi
autor
17. jan 2010

mneme akurat idem malu krmit, tak ma napadlo, ze davam aj hrasok, som jej spravila ryzu s hraskom a mrkvou

kukenzi
autor
17. jan 2010

dnes som kupila toto a ak to bude malej chutit, tak jej to budem kupovat teraz v zime: http://www.mojalekaren.sk/sunarek-100-ovocie-ja...

kaska
17. jan 2010

Kuki aj ja som to malemu kupila a dnes som mu to dala, podla mna je to super teraz v zime, nie?

tehula
18. jan 2010

ahojte, Katrin79: to je pekloooooooooooooooo. Ja by som ten vytah asi rozhopala, potom nakopala rit spravcovi, lebo milujem, ked niekto spravcuje a len prachy vie vyberat a prd pre vchod urobi. my mame zas taku expertku, co nahana ksefty kamaratom a take prachy sa za debilne revizie a hovadiny platia, ze miliony len tak lietaju. Ked som sa ozvala na schodzi, tak ma boda pohladom, ale ostatni susedia su barani, tym ked povedia, ze oprava vytahu stala 600tis, tak hlasuju, ano ano, zaplati sa to....niet pomoci, ked s dementami jeden barak zdielas. To vid ten gombik, no ktoremu chujovi to tam uz ruky podavalo, by som odtala. Drzim palce, aby si opravarov co najskor zohnala a ak nie, tak chod veru radsej vasich navstivit.

Ja osm mala taky vikend, ze dovidenia, vsetci sa valili mi gratulovat, plus take neplanovane navstevy, ze aby som stihala, som aj cez vikend musela vstavat o siestej rano. Fakt uz som mala vsetkych plne zuby, lebo oddych ani cez vikend a to ani nehovorim, ze furt tu mam nasackovanych jednych, alebo druhych rodicov, lebo mala im chyba, ale svojim rodicom som uz povedala, tak sa snazia navstevovacky obmedzit, no dufam, ze muz zas povie tym svojim, lebo to sa mi nechce svokrovcom vykladat, ako keby som ich nemala rada. Ale uznajte, ved pomaly uz neni kedy ani tutuli mutuli, lebo je tu provoz jak na stanici a ak nie, tak nam zas furt volaju, ze kedy dojdu za malou......fakt ze som sa ovladala, aby som nevybuchla.

Ked je rec o tutuli, baby, chcem sa vas opytat, ci niektora nemate po porode nejake problemy, lebo ja mam furt mykozy a hovadiny na dennom poriadku. Nechapem to, lebo pred tehu som to v zivote nemala a to som behala v tangacoch (co sa vraj moc nema prehanat)a umyvala sa normal sprchacmi a nie intim lotionmi, potom cez tehu som mykozovala asi 3x, ale to bolo vraj bezne, no teraz uz ani canesten nezabera, a ozaj to zacina byt taky problem ze nielen tutulovat sa neda, ale uz aj pri utierani po wcku ma to boli a krvaca. Na gyndu nejak teraz fakt nemam kedy ist, lebo viete, ako to tam na Antolskej vyzera a ja chodim tam aj po tehu, takze..... skusam kadeco a ked nepolavi, tak tam budem musiet ist. Vy ste na tom s imunitou ako po porode?

dadka212
18. jan 2010

ahojte 🙂

Katrin to si viem živo predstaviť ako ťa to naštvalo 😠 ja bývam na 10.poschodí a keď sa stane že nejde výťah tak ma je počuť na celú bytovku 😅 taký pohan je vtedy zo mňa, lebo do nášho malého sa ledva zmestia 2 dospelé osoby a nieto kočík, a keď konečne naobliekam famíliu a nejde to tak amen 😝

Tehula ja také problémy nemám vôbec, ja som mala vždy iba v tehu, inak mykózy ani nič iné nemávam, tak neporadím 😝

Kuki tiež som kukala že by som malej kúpila také výživky lebo furt dokolečka je banán a jablko 😀 asi jej to už nechutí lebo mi toho papá stále menej a menej...

katka1981
18. jan 2010

Ahojte, nemam vas vobec precitane, len vam pisem. Vcerajsok bol super. Boli sme prvykrat s malou aj v obchode, boli sme v Kike a v Ikei, kupili sme jej stolicku. Nicomu na svete sa tak netesila ako ked sme ju do nej posadili. Zatial v nej papala raz a bolo to uzasne, ziadna spinka, uplne nadherne. Sice kym som jej skocila pre podbradnik, strhla zo stola cely prikrm na zem, ale to bola moja chyba, ze som neodhadla vzdialenost jej rucky. Zlaticka moje, ked budem mat cas ihned si vas precitam, prajem vam pekny den, my sme brutalne zasnezeni, zajtra mam ist k Milosrdnym na endokrynologiu, no vobec sa netesim, to sa budeme v snehu zase borit. Ale tak lepsie ako blato.

tehula
18. jan 2010

inak mame uz 2 zuby, ani neviem, kedy to povyliezalo tak odrazu, tak uz som aj cistila kefkou, mala drzala jak hluchy dvere 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre