Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

luciarichard
25. jan 2010

Kati aj moja rada cuca ale mi pri bradavke zaciname aj koncime 🙂
No a hračky ma najradsej take co sa nimi da poriadne buchat ... prave mi ozuzlava podlozku na prebalovanie no na co som ja kupovala tolko hraciek ked stacia noviny, papierky a sačky 🙂 🙂 🙂 🙂

kukenzi
autor
25. jan 2010

caro hraciek objavia neskor, uvidite.

kaska
25. jan 2010

u nas letia aj casaky a obrazy...asi bude maliar..

dadka212
25. jan 2010

my máme tiež oblúbené také "klasické hračky" ako ovládač, mobil cez ktorý už vdaka malej ledva počujem, časopisy, igelitky....ale malá sa velmi rada hraje aj s Maťkovými autami, s takým dreveným ružencom a aj s tým chicco stolíkom rada robí diskotéky 🙂

ja som zistila, že ona nemá rada zeleninu a mäsko už vôbec nie...doobeda mi už pekne zje ovocie, len musí byť varené, ale zeleninku ledva 5 lyžičiek do nej dostanem...

dadka212
25. jan 2010

inak Kati aj mne zásadne plačú obaja naraz a potom neviem koho mám ratovať skôr, tak ich mám obidvoch na rukách a mne idú odpadnúť...
a malá mi tiež v poslednej dobe od rána do večera mrnčí, len mi to tak brnká po nervoch 😅 ja som nerváčka jak vyšitá a keď mi celé dni jeden alebo druhý alebo naraz mrnčia tak mám čo robiť aby som sa ovládla 😝

inak nechápem z čoho ja tak priberám, šak som stále v jednom kole...asi zo stresu 😖

luciarichard
25. jan 2010

no ja som stale neprisla na to co malej chuti, zatial je totiz nechuti nic este mi ani na jeden prikrm neotvarala pusu ... teda jedine tak 2-3 kukuricne chrumky spapa 🙂 Nam nechuti ani ovocie ani zelenina ani masko ☹ Snad pride obdobie kedy bude otvarat na papanicu pusinu 😉

jasminet
25. jan 2010

ja som si dnes tak na hrubo nastruhala jablko a hrusku do vlociek, kraska priletela, ruka smatralka uz smatrala, ze co by sa dalo uchytit, tak som jej dala troska ovocia, normalne mi to zblajzla - vlakno po vlakne (neviem ako to lepsie nazvat) a smakovalo. bolo to teda surove, jablko jej slo viac ako hruska, ta ju striasala...ale varene jablko, to ee, ani nahodou.

tehula
25. jan 2010

no tak ja neviem, ako spime, ona sa urcite budi, ale ja nie. Ja fakt som vecer taka unavena, ze neviem o sebe, ani keby tanky padali. Tak mam cecek vonku a ona sa obsluzi, kedy treba. Neviem, ako ju budem potom oducat, viem, ze blbost robim, ale neviem ako inak, nemozem si dovolit vstavat v noci.

hracky malu bavia najma hudobne. Teraz ma v oblube ten jaciaci klavir mix box, co som vam spominala. To si stiahne na kolienka a busi do toho o sto sest. Mixuje muziku a na klavesach hra.....na to sa ani pes FP nechyta, s tym sa hram ja 😀

bibi1711
25. jan 2010

moja mala ma hracky rada, najma kluciky od FP, potom taku stonozku, co ma nozicky klavesy, tiez ju bavi vsetko, co hra a svieti a nejlepsie oboje naraz.j Ked ma dobru naladu, tak sa sama aj hodinku s hrackami zabavi. Tiez vsak u nas letie noviny, knihy a vsetko, co nesmie... 😉

jasmin, pokojne jej daj surove jabko, mne tiez nechcela obvarene moja a dokina mi povedala, ze smelo mozem aj surove

jasminet
25. jan 2010

bibi ta stonozka ale nie je az od 18m+?
mala take nieco dostala od svagra na vianoce a tusim pre vacsi deturence to bolo.
od svokrovcov dostala hovoriaci hrniec od fp, ale to vobec nie je pre take male deti, ona to vobec nechape, akurat ho kutula po celej izbe, plieska do neho hrackami...

bibi1711
25. jan 2010

jasmi, je to mozne, ale ona sa s nou krasne hra
aj stlaca klavesy, aj hore su take drahy a gulicky sa po nich maju previest. Fakt sa super zahra

katka1981
25. jan 2010

nestiham vas citat, malu som uspala asi o 19.45 a kazdy chvilu je hore, teraz ju nosi na rukach muz, inak place, lebo mne uz chrbat nevladze, jaj kedy uz bude spavat ako kedysi?

bibi1711
25. jan 2010

kati, aj moja dnes zle spi.tiez sa stale budi s placom... ☹

bibi1711
25. jan 2010

katka, teraz som kuk foto, co si poslala, mala je naaadherna a velika uz.krasavica 🙂

kaska
25. jan 2010

aj my sme mali dnes problem zaspinkat. Malemu sa nechcelo a zaspal az okolo 22:00.
Tie BioGaia kvapky su super. Maly ma prave z nich krasnu stolicu.

kukenzi
autor
25. jan 2010

jeee, nasa mala krasne zaspinuskala, sice sa zobudila na odgrgnutie a predchvilou na kojenie ale teda taky srdcervuci plac ☹

jasminet
26. jan 2010

bibi, hej, to je presne ona...ta husenica 🙂

katka1981
26. jan 2010

kaska, vazne mu pomohli? Lebo mojej uz nepomahali, a posledne som dopila ja lebo uz boli v chladnicke dlhsie ako mali byt. Tak ich skusime zas. Mne mala vcera zaspala ako vzdy a potom asi kazdych 10 minut bola hore, asi od 21. bola hore stale az do asi 23.h. Dnes zaspala 18.50 a odvtedy sa uz 2x budila s placom, doobeda ju musim uspavat len na rukach aj to musim vystihnut spravny cas, inak ma hystericky zachvat lebo nechce ist spat, staci ked ju prebalujem a uz ma nervy ze asi pojde spat. Poobede spinka vonku v kociku, to je super. Kiezby tie vecery uz skoncili, ozaj je toho uz dost, ale bojim sa ci tie jej denne jedy nebudu suvisiet so zubkami, ale kto vie, to si myslim vzdy ked sa jeduje ze su to zuby a to nema ani jeden.

bibi1711
26. jan 2010

kati, my dnes presne to iste.ukladala som ju o pol osmej a doteraz som tam bola minimalne 5krat a teraz je tam manzel.j Tak neviem, co sa deje, ci zuby, ci ta uzkost ☹

mneme
27. jan 2010

ahojte, to je co za brutalne mrazivy den? uprimne povedane, uz mam tej kosy riadne po krk 😠 pojdete dnes s krpcami von? ja som toho mojho ulozila do postielky namiesto balkona, lebo na teplomeri sme mali -12.
katka, bibi, u nas bolo vcera zaspavanie rovnake, martine podla mna zuby nejdu, hoci mama ma presvieca, ze to preto sa v noci stale budi. ja si skor myslim, ze je jednoducho teraz v takom blbom obdobi, ze sa stale potrebuje uistovat, ze sme s nou. neviem, ci uz je toto separacna uzkost alebo to este len pride, ale ak to ma byt este horsie no amen tma 😉

katka1981
27. jan 2010

Mnema aj my sme mali minus 12 a muz sa ma pyta ci sa mi nechce ist na prechadzku do Sadu J.K. ze by ma hodil, lebo musi ist na Danovy urad. Hovorim mu, z epokial bude minus 5 a chladnejsie, ze ja nikam nejdem , ved zamrznem. Aj ja mam zimy plne zuby, my mame len na balkone 15 cm snehu a cele cesty zasnezene, teda cestu k autu, lenze vytrep sa s malou, kocikom a aautosedackou na rukach, lebo kocik neprejde. My mame tiez na prd noc za sebou, spala v klude asi 2 hodiny, inak kazdu chilu mrncala, dal som jej zumlik, pomojkala a bolo dobre. Najhorsie je, ze v posteli zabera tolko miesta, ze my s muzom mame kazdy pre seba maximalne 60 cm. Cize spi sa nam uzasne. Lutujem, ze nemam na postielke zosuvaci bok, spala by tam a ja by som bola pri nej a mohla ju drzat. Ja si tiez nemyslim ze je to zo zubkov, ved je taka od 3.1. a po zuboch ani stopy a pokial bude po mne, ma na zuby este 3 mesiace.

katka1981
27. jan 2010

Evidentne malo spavam, lebo ked citam, co pisem ............ a to som cista Slovenka 😀

katka1981
27. jan 2010

Este ma napadlo s tou uzkostou, pokial by bola mala povahovo v tomto po mne, tak ju uzkost prejde az ked si najde nadejneho zenicha a zavesi sa jemu na krk 😀

katka1981
27. jan 2010

Bibi u nas to iste, ked som uz nevladala, tak ju muz uspaval na rukach, a hovori ze vyhadzuje dudlik a pozera na zem akoby nieco hladala, pritiskne sa k nemu zaspava a hned sa odstrci, a mne robila to iste. Ale u nas to trva uz dlhsie, zacalo to horsimi nocami, co som brala, ze ok, zuby, ale je to zo dna na den horsie. Ale ja som uz pokojna, nahovaram si ze horsie to uz nebude, jedine ked ozaj pojdu zubky a spusti revy od bolesti.

dadka212
27. jan 2010

ahojte 🙂

no dnes sme boli cvičiť, bola aj Kaska s Markusom no ten je úžasný, strašne zlatý chlapček 😵 a Kaska velká kočka 😉
moju to zas nejako extra nebavilo radšej sa pozerá na seba do zrkadla, ale aspoň máme nejakú aktivitu 🙂 Matúško tam ako vždy robil všetko možné aj nemožné, no čo je až moc živý...

kaska
27. jan 2010

jeej cau Dadka, prave idem aj sem pisat,,,mas kraaasne deticky a mala Danielka je sikulka velikaaa, super bolo to cvicenie,,Markus spi ako zabity v mojej posteli,,,skoda, ze to nebyva aspon 2x do tyzdna..jaj ja dufam, ze mu to pomoze a trochska sa rozhybe,,,on je taky macko 😀

kaska
27. jan 2010

Kati hej, myslim, ze mu tie kvapky pomahaju, obcas sa este sem tam vyskytne bobek, ale uz je to neporovnatelne, a okrem toho kaka kazdy den 2x a vzdy v rovnaky cas 😵
No u nas vobec nie su odhrnute cesty, ked vychadzam z auta s malym, tak sa bojim, ze sa s nim smykne a spadnem. Je to otrasne, nech uz skoncia tie brutal mrazy. My chodime von tak kazdy druhy den max na 45 min az hodinu.

tehula
27. jan 2010

ja teda von samozrejme cez tyzden nestiham chodit, ale svokrusa poctivo s malou trajda na vychadzkach. Zababusi ju aj dekou ponad hlavu, ze malej len taku dierku na dychanie nechame, aby jej tvaricka neomrzla. Svokra naobliekana ako yeti, ale super, daju tak 1,5h a mala sa dobre vychrape.

Katka1981: na ten klavir nemam ziaden link, lebo to sme dostali z muzovej roboty a ja neviem, kde to kupovali, ani som to na nete nenasla

luciarichard
27. jan 2010

ahojte aj my sme boli dnes cvicit mala tak kuuukala bola uplne mimi ani sa nepohla len kukala na ostatne deti 🙂 Inak dnes konecne dorazil liliputi nosic je to neporovnatelne nosenie oproti klokanke ... vobec ma neboli z toho chrbat ...

bibi1711
27. jan 2010

ahojte, aj my sme dnes boli v babyfite, celkom fajn bolo.ja tam chodim s malou peso, mame to na taku 45 min.prechadzku tam a potom aj spat, ale dnes sa mi zdalo velmi zima, tak nas tam hodil manzel. ale inak kazdy den chodime von, mala naobliekana a ja tiez. a celkom pohoda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre