Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
29. jan 2010

dadka, aj ja som pocula tu prvu variantu, ale spytame sa kamarata ortopeda, ozaj si neviem vybrat sama.

kaska
29. jan 2010

Kati myslis s tym zaspavanim za 3 dni tu metodu - Kazde dieta sa vie naucit spat?
My sme s muzom aj nad tym premyslali, kedze zaspava vecer iba na rukach a niekedy nevie dlho zaspat, ale ja som to uz zavrhla. Myslim si, ze nase dieta je velmi kontaktne a nie je to sposobene vychovou ale povahou, on nas jednoducho potrebuje citit, je velmi pritulny, tak ho nebudeme stresovat a snazit sa zmenit. Zatial nam to nevadi a ano to, ze od pol noci spi so mnou. On je proste taky.
Ale vyzera to tak, ze ma asi spurt, uz posledne 2 noci nevie spat az do rana, dnesnu noc zacal o pol tretej revat a bolo to od hladu, tak sa najedol, prebral a 2 hodiny buntosil. Rano som vyzerala ako po opici, ale maly sa usmieval a to je hlavne. No asi je to spurt, nie? Vo myslite? Zeby zuby? Ale ked uz ma spodne vylezene...

katka1981
29. jan 2010

Kaska, uz mu chyba len par zubkov 😀 to mohlo byt z pocasia, uzkosti, ..... ani on chudacik sam nevie. Mne mala teraz plakala tak, ze som skoro plakala aj ja a bol to hlad. Uz som videla tie najhorsie scenare. ☹

dadka212
29. jan 2010

Teda ja som skúšala tú "úžasnú" metódu a to ste ešte nevideli nešťastnejšie dieťa, malý bol úplne hotový nepomohlo mu to vôbec len čo bol viac nervózny, tak som to vzdala a do 2 rokov spával so mnou v posteli a teraz spí sám alebo s tatinom 🙂 ono to prejde veď nebudú so mnou spať v posteli navždy 😀 lebo aj s Danielkou spávam 🙂

Kaska ja by som Markusa na tvojom mieste mojkala a užívala si kým chce byť s tebou, lebo zachvílku už bude baby obháňať 😀 viem, že to občas ide na nervy ale mne to stojí zato 🙂

kaska
29. jan 2010

Ano Dadka presne to iste si myslim aj ja,,,ja si to uzivam, ked sa chce tak pritulovat 😎
ved ked bude starsi, tak uz to bude ine..
Kati on bol hladny a uz davno s atakto nebudil v prostred noci na hlad, tak hadam to bude ten spurt, dufam, ze nemam malo mlieka 😒

katka1981
30. jan 2010

Ahojte, dnes bol hrozny den. Malinka od 4. rana buntosila, stale mrncala, stale sme jej museli davat dudlik, doobeda horkotazko spala 15 minut, potom sme isli k nasim, revala tam, ako diva, horkotazko spala 45 minut, no bol to s nou horor. Dosli sme domov, nakrmila som ju, uspala na rukach, inak sa neda a o 20.30 dosli svokrovci. Svokra zas povedala mojmu muzovi, nejake mas velke brucho a derave rifle, no je to kus ..... nechcem sa rozpisovat.

Baby, kt. nebudete krstit deticky, budu mat krstnych rodicov? Lebo ja by som chcela, aby moj brat so zenou boli malej krstni rodicia ale ako, ked nebude zatial krstena?

Inak sa velmi tesim, dnes Sophinka spapkala 220 gramov na obe (mrkva, hrasok, brokolica, kukurica, zemiak) a velmi rada pije vodicku z poharika. Posledne dni velmi malo papala, lebo mala plne brusko, neslo jej kakat.

dadka212
30. jan 2010

Kaska ja tiež keď sa chce mojkať asi to potrebuje a ja to dieťaťu dám 🙂

Kati no a čo sa deje zubky??? Ja malej dávam homeopatika a je kludnejšia aj spokojnejšia a to som ani nevedela že jej ide zub zrazu mala napuchnute a na druhý deň zub ale bola nervoznejšia a aj horšie spala tak som jej to dala a zabralo 🙂

a ak chceš krstnych rodičov dá sa to napríklad tak, že urobíte uvitanie do života na mestskom úrade a zapišete koho chcete za krstnych myslím že oficiálne to budú kmotrovci...Maťko tak má len Danielke sme ešte nedali...

mneme
30. jan 2010

kati, to mi je luto, ze mate blby den, uvidis, zajtra bude lepsi 😉

nechapem, naco by martine boli krstni rodicia, ked nebude pokrstena 😕

kaska
30. jan 2010

Kati aj ja si myslim, ze zubky..No byvaju aj taketo blbe dni.. Markus tiez dnes spapal na obed skoro 250 gramov 😕

Kati svokra 😠 😠 😠

Mneme ja to beriem v podstate tak, ze krstni rodicia su nieco ako "druhi" rodicia a v pripade, ze by sa s nami nieco stalo, tak krstni rodicia budu vychovavat nase dieta. No akurat, ze tato veta bohuzial u nas momentalne neplati, kedze Markusova buduca krstna zije na druhom konci sveta, ale ja si uz nepomozem ☹ (mojho muza sestra)
Ja tiez mam krstnu mamu a nebola som krstena v kostole, ale na mestskom urade.

kaska
30. jan 2010

Ozaj Dadka, idem sa prihlasit na to plavanie na sever, 16.2. by mal zacat kurz.

Babule neviete, ked kojim, nemozem chodit cvict? Myslim aerobik. Ja strasne potrebujem pohyb, lebo mi rastie zadok..

dadka212
30. jan 2010

Kaska tak super dúfam že sa Vám plávanie bude páčiť 🙂
a cvičiť môžeš chodiť aj ja chodím a kojim v podstate plne až na tých pár lyžičiek ovocia za deň...

mneme
30. jan 2010

kaska, cvicit mozes, podla mna aj aerobik. jedine sa moze stat, ze by mliecko trochu zmenilo chut a to hned zistis z markusovej reakcie 😉

no ale s tymi krstnymi je to predsa len formalita... keby bolo treba, moja sestra s manzelom by sa urcite o martinku postarali, uz teraz by mi ju niekedy radi slohli, kedze maju doma dvoch takmer dospelakov 😀

dadka212
30. jan 2010

My keď sme robili uvitanie tak tam trebalo niekoho dať ja som chcela moju sestru lebo ona sa aspoň o moje deti zaujíma a lúbi ich ako svoje keď má príležitosť tak príde atď ale keďže tato je v podstate sám rodičia mu zomreli má iba brata tak chcel jeho asi si myslel že si budú bližší no nie sú vidíme ich pár krát za rok lebo sami od seba neprídu tak prídu len keď ich pozveme na narodky, meniny, vianoce a šibačku...ja ich nebudem volať často a doprosovať sa nech sa mi prídu kuknuť na deti...
Ale neviem si predstaviť že by mali dostať moje deti kebyže umreme chvalabohu sa to rieši inak nie kto je na papieri lebo býva to aj zlá voľba tak ako u nás

katka1981
30. jan 2010

Mneme, ja viem, ze som mozno detinska, ale ja mam krsnych, teda krstny zomrel, ale viem, ze sa to robi keby nieco aby sa o nu postarali. A ja som ich synovi krstna, tak chcem aby boli aj oni. Vies Mneme ty mas viacero nazorov uplne na inej urovni ako ja, ja som este akosi nedozrela 😀 no nie vazne, ja som este asi decko. Ale tak nemozu byt vsetci ludia idealni 😀 Jaj len aby mala nemala moju povahu..... ale dnes mala nervy akoby som seba videla, s nervami je asi po mne, do certa...

Dadka, ano na tom mestskom urade som to chcela, len este nemame tu trvaly pobyt, dufam, ze do marca uz budeme mat. Nevies prosim ta do akeho veku to treba spravit? Lebo aj ja som to mala a krstena som bola az ako 7 rocna a ta priprava, no des, mama ma stale drgala do pleca, aby som tam nespala. Ked farar ma dost nudil....

Kaska cvicit mozes, citala som ze to dokonca zvysi tvorbu mlieka, len nesmies mat neviem ako vysoku tepovu frekvenciu aby sa ti nezacala vylucovat kyselina mliecna ci aka a nemuselo by malemu chutit.

Baby mne su tehu rifle stale dobre 😀 ze by mi narastol zadok? Pri tych stehnach a bruchu si to ani nevsimnem 😀 Jaj no ruky mam desne jak spierac, ale do leta snad zhodim.

Mneme mas pravdu, zatial mala spi od 20.00 a ani o nej neviem. Moja laska, snad bude ok. Ja neviem, snad to bol len blby den, aj susedia po sebe zjapali na cele lazy, tak mozno to bolo napatie vo vzduchu.

mneme
30. jan 2010

dadi, no my sme odignorovali aj uvitanie 🙂

dadka212
30. jan 2010

Mneme ale mne sa páči že môžem decko vyparádiť tiež som v tomto taká detinská 😅

mneme
30. jan 2010

baby, ved vy aj ste mlade zaby 😀 mna to paradenie bavi, ale len do rifli a tak. okrem toho martina desne ruci pri obliekani, stale sa otaca, chce mi odstvornozkovat z prebalovaku. mam pocit, ze je to s nou stale horsie. chytaju aj vase baby pri obliekani hysaky?

dadka212
30. jan 2010

Kati moje deti sú obidve nerváci po mne ☹ čo už akurát Danielka má našťastie 2 tvare ako typicky blizenec Matko má len jednu nervacku....

dadka212
30. jan 2010

Mneme 😀 ja som veru s deťmi začala skoro veď Matka som mala 3 týždne po mojich 22 narodkach 😀 ale bol plánovaný ako aj Danielka 🙂
a čo opisuješ presne robí aj moja buchta ale teraz ju neparadim veď je zima ale na leto už si brusim prsty čo všetko jej objednám 😀

dadka212
30. jan 2010

Kati neviem do akého veku ja som dala robiť súkromne u nás v starej radnici vyšlo to 1000 korún lebo mesto keď je to na úrade väčšinou uvítava viac detí naraz a ja som chcela nech sme tam len my a rodina 🙂
skús si zavolať na matriku

mneme
30. jan 2010

ja uz tiez zacinam nakupovat 86. asi si tym kompenzujem to, ze na seba sa mi kvoli tej pneumatike okolo pupku nechce kupovat vobec nic 😠 dadi, ale ty radsej rataj s tym, ze danielka bude v lete pekne cupitat a padat, tak radsej ziadne biele saticky 😀 😉

dadka212
30. jan 2010

Tiež už kupujem 86 do roka mame kopu vecí..
A veru máš pravdu musím skôr pozerať na niečo farebnejšie 😀

inak ja sebe tiež nič nekupujem ja pri deckach chodím jak najväčšia šuchtla oni dvaja krásne oblečení a ja stále v teplakoch ...

kaska
30. jan 2010

Baby Markus mal dnes na sebe tepplacky velkost 86 a su mu uplne dobre 😕 skoro som odpadla...on je taky zlaty, je velky, ale velmi sa mu nechce hybat, je to taky mamlasko 😀 ale on je uplne po muzovi, ja som uplne ina, ja som aktivna a on opacne..

No ved ale ja prave chcem ist na take cvicenie, kde sa dobre vypotim, teda sa mi aj zvysi tep a urcite budem mat svalovku,,,takze riziko je iba ina chut mliecka? Tak to pojdem vyskusat a uvidim reakciu. Ja som aj myslela, ze sa nieco do mlieka pri cviceni vylucuje, ale som myslela, ze mu to moze uskodit.
Jaj tesim sa, lebo som bomba a potrebujem sa hybat...

mneme
30. jan 2010

dadi, chyba. si kocka, tak sa nesmies zanedbavat. ja som si napr. minuly tyzden kupila prvy krem proti vraskam v zivote a to som cumela, co take hovadiny stoja 😅

kaska, ano, intenzivnym anaerobnym cvicenim sa do mlieka vyplavuje kyselina mliecna a ta moze zmenit povodne sladku chut mliecka na kyslu. a prilis zatazovy trening moze aj utlmovat laktaciu. takze cvicit uplne v poho, ale s mierou 😉

tak tvoj sestmesacny markus uz nosi 86 a moja takmer osemmesacna buchta sa este stale zmesti do niektorych 68 kuskov 🤐

kaska
30. jan 2010

Mneme ale to len nohavice, tricka mu davam este aj 68, hoci uz su mu trocha kratsie rukavy, ale vacsinou 74 mu je uplne dobra. Mame jedny texasky na traky, kraaasne, ale su 68, ale zajtra skusim predlzit tie traky, ci by mu este neboli, lebo ich mal asi 2x na sebe. Nohavice 74 su mu uz kratke. Ja neviem, ale mam pocit, ze strasne vela znaciek ma aj ine cislovania.

mneme
30. jan 2010

to je fakt, na tie cisla sa neda velmi spoliehat. mne sa napr. zda, ze veci z tesca a h&m su nejake vacsie. a niektore veci z nextu zase brutalne mensie.

kaska
30. jan 2010

ja som mu praveze dnes obliekla tie 86 teplaky z h&m 😅

mneme
30. jan 2010

no tak markus je skratka dobre ziveny chlap ako buk. vsak on nemoze byt aktivny, ked dava vsetku energiu do rastu, no nie? 😉

kaska
30. jan 2010

ja neviem z coho on tak ratsie,,,asi to je z tych mojich smotanovych jogurtov,,,sice na obed zje vela, ale zeleniny, to kojenie je u nas take pocucavanie pocas dna, niekedy sa cudujem, ci ho to vobec zasyti, ked si len tak cucne. Dnes vecer som stopovala ako dlho pil, spolu 13 min ale kazdu chvilu chcel dudel...a to bolo uz vecerne kojenie...to vtedy akoze pije "vela"
no a presne Mneme potom nema energiu na pohyb 🙂

kaska
30. jan 2010

baby trocha odveci, ale toto ma brutal dostalo:

https://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre