Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

luciarichard
6. feb 2010

ja nosim tie prsne vlozky ale uz len na do jedneho prsa, vzdy si to prehadzujem lebo mliecko mi tecie vzdy z prsa z ktoreho nekojim cize z jednoho mala saje a z druheho mi tecie 🙂
ja som mrchu dostala asi dva mesiace po sestonedeli ale aj tak ju mam nejaku divnu este to nie je na 100 % 😉

katka1981
6. feb 2010

Kuki, aha dobre e hovoris, tap tap tapusky nebudeme ucit, vypomstilo by sa nam to 😀 My sme mali tuto noc divoku, spali sme v kuse hodinu alebo dve. Stale place zo sna, dam jej cumlik a je ticho. Keby sa jej tam dal prilepit, bola by ticho celu noc 😀

kukenzi
autor
6. feb 2010

kati, ja som mala nutkanie synovi ho dookola zaviazat snurkou 😀 , no ale mohol by sa zadusit, takze som to neurobila

no mala sa snazi spravit aj varila mysicka kasicku a vie uz aj krasne kyvat a povedat papa, no ale nemyslite, ze to robi na povel, niekedy spravi, niekedy nas oprdi

mneme
6. feb 2010

kuki, to je neuveritelne, co natalka uz dokaze. este tak papa urobit, to beriem, ale varila mysicka kasicku? tak na to sa my ani zdaleka nechytame 😒 martina je skor ukecana, furt jej drzka melie, dokola opakuje mama, ale nie ze by vedela, co to znamena 😀

my mavame teraz take desne noci, ze ma ide picnut. do cca. polnoci celkom pekne spi a potom je hore hadam aj kazdu hodinu, niekedy nevie znova hned zaspat. vcerajsia noc bola asi najhorsia, lebo sa budila, ale ani kojit sa nechcela. takze som mala rano totalne mokre pyzamo 😅

kati, tie problemy s plnymi prsiami som sice zo zaciatku mavala, ale nikdy nie bolestive. len cca. 3x sa mi stalo, ze som sa v noci zobudila na bolest a musela odsavat, ale inak v pohode. ak boli plne, vacsinou mi vytiekli tak, ze som mala aj plienku v podprde celu premocenu 😀 teraz som na tom asi ako dadka, az na to, ze nerolujem do podprsenky, lebo podprsenku nenosim. to, co mi tecie pri kojeni z druheho prsnika odchytavam na plienku, pripadne ak ideme von, dam podprdu a do nej prsny tampon "na pirata".

dnes vecer som prvykrat urobila kasu, bolo to hrozne fiasko. nemyslim, ze to bolo tymi ovsenymi vlockami, ale mojim zamrazenym mliekom. ja som sa skoro povracala z toho cudneho pachu a ked som ochutnala tu kasu, nebolo mi vsetko jedno. martina pekne otvorila ustocka na prvu lyzicku a potom zjedla horko-tazko este dve, ale koniec. tak som jej zarobila instantnu s vodou, ale aj z tej zjedla len par lyziciek, lebo uz bola uplne schaosena. ked sme vecerali, odzdibovala som jej zo sucheho rozka a za tym sa isla umlatit. normalne pecivo velmi nejeme, lebo peciem domaci chlieb, tak ho asi zacnem robit bez zrniecok a ak by kase nechcela, bude dostavat obilniny v chlebiku. zajtra jej skusim uvarit len ovsene vlocky a pridat cerstve ovocie a uvidime.

vam decka neodmietaju rozmrazene MM? martina ho pit nechcela vobec, ale myslela som, ze v prikrmoch ho akceptuje. mam polovicu velkeho mrazaku plnu zasob, ktore teraz mozem vyhodit. poctivo som to pol roka zo seba cedila a teraz je to naprd 😠

kukenzi
autor
7. feb 2010

mneme, ja som teraz nezamrazila ani kvapku, lebo presne ako pises malo to hroznu chut, maly mi to nechcel a ked som to aj ja len videla, nebolo to lakave, tak to teraz nepraktizujem. jednoducho, ak mi dojde mlieko, tak prestanem kojit, ale snad do roka vydrzim, aj tak po roku chcem odstavit, snad krpata nebude mat problem s UM.

mneme, ale moja nie je zase po fyzickej stranke taka zdatna ako tvoja 😉 esteze to aspon niecim kompenzuje, ale plazenie nam uz ide celkom fajn. no sediet sama nechce ☹ len omylom, ked je zaujata hrackou a zabudne, ze ju nedrzim, pritom na nohach mi sedi krasne rovno a pevno. a ked vidi,ze ju idem posadit na zem, tak sa picne na chrbat... no asi to chce cas, uvidime, co povie dokina 17.2.

katrin79
7. feb 2010

ahojte, mne mala teda poslednu dobu prespi celu noc skoro 12 hod., ale kedze mi nechce velmi cez den pit moje mlieko, tak uz sa mi velmi netvori, cize ked aj celu noc nekojim, nebolia ma prsia, rano ju nakojim ked sa zobudi a v pohode...
ked vam spinkaju babatka v postielke, cim ich prikryvate? lebo ja som moju zacala paplonikom a ona sa stale odkopava, ona ma furt nohy nad hlavou 😀 vzdy ked ju idem pozriet je vyvalena v postielke ale paplon uplne inde 🙂
rano som sa zobudila o pol osmej, mala si vypravala o 106 v postielke, tak pozriem na nu a ona na styroch v postielke, hlavu nalepenu na mriezkach a kukala na mna, ruka medzi mriezkami, no chuda moje, ktovie odkedy tam takto kukala 😉

magdusska
7. feb 2010

my sme mali tiez zaujimavu noc, okolo 11 sa maly zobudil so strasnym placom. Napapal sa a celu noc spal s nami. Neviem presne, ale zda sa mi, ze kazde dve hodky bol hore. Hladny, smadny...nevedel sa ulozit... Nie aby kludne lezkal, hned na styri a lozi, sem tam facka, manzelovi kopne do nosa a potom si hlavku oprie o rost na posteli a taha dole (vydava to taky zvlastny zvuk a to sa mu asi velmi paci). Nakoniec skoncil v postielke, sup na nozky ,zuzlal mriezky 😅 a smial sa na nas.

ja mam prave problem s kasickou, pretoze ja si uz mlieko neodsajem. uz ho nemam take mnozstvo ako niekedy. A v minulosti, ked som rozmrazila moje mliecko, fakt vyzeralo zvlastne a este zvlastnejsie vonalo.

katrin79
7. feb 2010

ja davam malej instatnu kasu, ja tiez nemam sancu si uz mlieko odsat, tak zarabam len s vodou

katrin79
7. feb 2010

inak ja neviem prist na chut k tym zamrazenym a znovu rozmrazenym jedlam, takze si viem predstavit, za aj MM zamrazene musi byt dost zvlastne...ja som raz malej zamrazila jedlo, lebo som uvarila viac, ze bude mat aj na druhy den, no ked som to rozmrazila, tak to vyzeralo strasne a chutilo este strasnejsie a samozrejme mala mi z toho nezjedla ani za lyzicku, takze odvtedy jej robim vsetko cerstve

katrin79
7. feb 2010

mneme: prosim ta, v ktorych miestach na laurinskej je ten obchod s topanockami?(nejde mi otvorit ten link co si hodila) tiez chcem malej nejake kupit, tak sa pojdem pozriet niekedy vramci vychadzky, ci natrafim na nejaku zlavu 😉

mala dostala krasne topanocky od kamosky, ale maju otvorenu spicku, cize su skor na leto no a je to vel.17, su jej dobre teraz, takze ked bude chodit jej uz budu male, skoda, lebo urcite boli dost drahe, su kozene, keby boli o cislo vacsie boli by dobre

kaska
7. feb 2010

raz sme skusali dat Markusovi zamrazene moje mlieko a vobec to nechcel, malo to aj taku divnu konzistenciu ako zgrcnute mlieko. Tak uz nemrazim ani ja. Presne ked mlieko odide, dame mu umele, aj ked nevyzera, ze by som ho mala malo 😅
Moj malinky je stale chory chudiacik, tak mi ho je strasne luto, boli sme aj u doktorky, dala nam tie kvapky a asi mu pomaly aj zaberaju, len stale od nich chudiacik spi. Ale este stale kasle, vcera mal taky zachvat kaslu, ze cely obed vygrcal, boze nech toto skonci, lebo ja som z toho zufala..

kukenzi
autor
7. feb 2010

katrin, malej by som na nozicky ani v lete nedavala s otvorenou spicou alebo patou, oni potrebuju mat pevnu nozicku 😉 to len tak na paradu, keby sedela v kociku, ale na chodenie urcite nie.

katrin preco si mrazila jedlo, ked si ho sla davat na druhy den? pokial tam nie su slinky, tak staci do chladnicky, moja vzdy vsetko zdlabe, takze ja ani nemam co odkladat a tak varim kazdy den. tiez davam instantne kase z vodou a hoci tam je UM tak aspon to obsahuje aj vitaminy, toto ani neriesim, kedze odsavat sa mi nechce 😝 a ani neviem, ci by som odsala 230ml

kaska a co je vlastne malemu? som to nejako prehliadla. skore uzdravenie.

chcela som sa spytat, ci budete pouzivat na nosteky (ak budu mat sople) vysavacovu odsavacku. ja si ju nemozem vynachvalit, vytiahne aj zadne sople. vzdy streknem na zvlhcenie sliznice morsku vodu alebo iny fyziologicky roztok, necham posobit, odsajem (ak je potrebne dam kvapky do nosa, snad tak skoro nebude treba). inac ak sa mi zda, ze mame suchsi vzduch, malej obcas morskou vodou zvlhcim sliznicu aj sebe, pripadne zapinam zvlhcovac.

kukenzi
autor
7. feb 2010

a ani ja nemam rada jedlo zmrazene, preto ani nezamrazujem, vynimkou je mrazena kapustnica alebo kotlikovy gulas, pripadne plneny kapustny list, tie su uzasne aj potom 😝

kaska
7. feb 2010

Kuki ja malemu kazdy den streknem tu morsku vodu no nosteka. Inka neodsavam ziadne sopliky, len vecer po kupani mu tycinkou vycistim nos.
Ale teraz ma strasny kasel, normalne zachvaty a este aj sopliky, tak teraz odsavam tou odsavackou na vysavac. Je to super vec. Ja sa ale stale bojim ked spi, ze sa zadusi, lebo v ustach ma dudel. Tak som stale pri nom ja alebo muz.

katrin79
7. feb 2010

kuki: vidis, to ma nenapadlo, ze ani spicka nemoze byt otvorena, ale aspon do kocika ich mohla ponosit, no co uz....
s tym jedlom...no zo zac. ked som zacala varit, som netusila, ze to mozem nechat len tak v chladnicke 24 hod., tak som radsej zamrazila, ale teraz som uz mudrejsia...parkrat sa stalo, ze som navarila viac, tak potom som to uz nechala len v chladnicke a na druhy den spapala...ale zamrazovat nebudem uz nikdy viac

ja pouzivam tiez vysavacovu odsavacku a je to uzasna vec, za sekundu su vytiahnute sopliky, tiez pouzivam tu morsku vodu....

kukenzi
autor
7. feb 2010

katrin 😉

kaska a nemas pre klud v dusi, prave kvoli chorobam monitor dychu? alebo maly nechce byt v postielke?

kukenzi
autor
7. feb 2010

no baby alarm, jednorazovky (mneme necitaj 😀 😉 ) a odsavacka na vysavac su najlepsie veci, co mohli vymysliet 😵

kaska
7. feb 2010

monitor nemame a ani by sme ho nevyuzili, lebo spi v mojej posteli 😔

kukenzi
autor
7. feb 2010

aha hmm, skoda, by som ti pozicala

katrin79
7. feb 2010

kuki: tebe malicka spinka v postielke, cim ju prikryvas? davas klasicky paplonik?

katrin79
7. feb 2010

kaska: a neskusala si nasadit malemu probiotika, ked byva tak casto chory, ako prevencia je to dobra vec

mneme
7. feb 2010

katrin, je to v pasazi - je tam lekaren, detsky obchod jacardi, tusim aj thai masaze a tento obchod s topanockami sa vola naturino. je to cca. oproti podniku paparazzo 😉

martina spi polovicu noci vo svojej postielke, zvysok u nas. zakryvam ju uplne tenkou dekou, postielku ma vystlanu ovcim runom a na bavlneny overal jej obliekam takyto spaci vak z merinovlny
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
je super, rastie spolu s nou a kedze merino reguluje teplotu, ked ju supnem k sebe a prikryjem ju paplonom, nebyva spotena 🙂

kuki 😀 monitor dychu vobec nemame a odsavacku len balonikovu. ale ani tu nepouzivam, je to podla mna na nic. nostek necistim ani tycinkami, tie sa mi zdaju hrozne tvrde. kazdy vecer urobim z obycajnej vaty sulceky, na konci rozstrapkane a tie jej pekne vsetky susne povytieraju 😎 ak by nedajboze bola chora a viac zahlienena, asi by som bezala kupit tu vysavacovu odsavacku. zato jednorazovky by sa u nas este nejake nasli, lebo plienocky mam sice vsetky oprane, ale niektore sa este susia + mama mi az zajtra donesie kybel s deklom na skladovanie spinavych.

mneme
7. feb 2010

a este mi napadlo, ze podla mna najlepsia vec, aku pre babatka vymysleli, je umele mlieko. hoci vobec nie som jeho priaznivcom a patrim k nadsencom dojcenia, mnohym detickam urcite UM zachranilo zivot 🙂

kukenzi
autor
7. feb 2010

katrin prikryvam ju nasim vankusom 😅, niekedy paplonik a niekedy ju dam do puzdra - spacieho vaku, ale ten som uz davno nepouzila

mneme, jasne, aj um je super "vymysel", ja som sa naucila fungovat aj s tou balonikovou. ja si neveim predstavit sulcek z vaty na konci roztrapkany, ale znie to super, akokeby metla, ktora vymetie vsetky susne 😀

kukenzi
autor
7. feb 2010

mneme ty si tak uzasne naturalny tvor, narozdiel odo mna civilizacne pokazenej 😖

katrin79
7. feb 2010

mneme diky, uz mam predstavu kde to je, lebo na laurinskej som taky obchod nevidela, ale ked vravis, ze v pasazi, uz v tom mam jasno 😉

pridavam sa ku kukine a skladam mneme poklonu, lebo ked tu citam co ona vselico vymysli na "naturalnej baze" a pritom stiha chodit do prace, no fakt ze klobuk dole, ja som strasne leniva na niektore veci priznavam dobrovolne 🙂

katrin79
7. feb 2010

aj vasi drobci tak strasne vyskaju? ja uz neviem co mam robit, laura mava aj hodinovy vyskaci ritual a ja idem ohluchnut...nehovoriac, ze to pocuju aj vsetci susedia...hodinu ju dnes uspavam a ona hodinu vyska v posteli a tvari sa naramne vyspata

luciarichard
7. feb 2010

katrin aj nasa Sofinka vyska zatial to nie je az take hrozne ale co mam kamosky s vacsimi deti tak to ti poviem to je des 🙂 . Tie decka hulakaju akoby sa nepoculi 🙂 🙂 🙂 Sa tesim asi si kupim take tie sluchadla alá "Vesnicko ma strediskova" 🙂

katrin79
7. feb 2010

lucia: no to keby si mojho krpca pocula, tak podla mna aj sluchatka su malo 😉

kaska
7. feb 2010

haha u nas sa nevyska, ale mrnci, ale tak srandovne, nie placlivo, skor tak akoze robte so mnou nieco. Ale to ma chudiacik asi z tych hlienov. Teplotu nastatsie nema.
katrin, on praveze nebol doteraz vobec chory, tera z1x krat, tie probiotika som mu davala, ked bobkoval, ale teraz uz ma peknu stolicu, tak som mu ich vysadila. Ale idem mu och dat znova, na prevenciu.

Mneme to je super ten overal, presne to je u nas problem, ze v noci sa spoti, ale to asa aj preto, lebo ho mam aj v zavinovacke, chudacik je rano spoteny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre