Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
10. feb 2010

baby my mame super vec na zuby, ale mame to az z USA ☹ . Vola sa to baby oraljel, su to take tycinky ako do ucha, a v tej palicke je taka nejaka zazracna tekutina, ked sa jeden koniec odtrhne, tak do druheho ta tekutina stecie a potru sa dasienka. Ja som to dala len raz, ucinok okamzity, malemu sa vtedy veelmi ulavilo. Ale odvtedy klop klop zuby netrapia
On je chudiacik cely zahlieneny, nemoze kvoli tomu poriadne cez den spat, lebo ma plny nos ☹
idem dnes s nim na kramare, lebo sa bojim, ze mu tie antibiotika moc nezabrali.

bibi1711
10. feb 2010

ahojte babule,
kaska, velmi ma mrzi, ze ste chori, len chod radsej s malym na kramare, radsej par dni v nemocke, len nech sa mu ulavi...
dnes sme boli davt nausky, no plac strasny, ale fakt len chvilku, hned po nasterleni sa uz usmievala...ale ked ju tam drzali, tak sa na mna tak vycitavo pozrela, ze preco mi to nechas robit...som spustila taky rev...des ☹

katka1981
10. feb 2010

Kaska, velmi na vas myslim, u nasich su vsetci chori, deti, brat aj moja maminka. Hrozne mi je vas luto. Drzte sa.

Bibi, ja som naposledy nemohla pozrrat ako ju ockuju a najblizsie asi spustim plac. Ja som jej dala uska prepichnut v porodnici a som stastna, bol to super napad. Malinka nemala ziadny problem.

kaska
11. feb 2010

Baby dakujem ste strasne zlate 😉

vcera sme boli na kramaroch a tam uzasna mlada doktorka nam predpisala este antibiotika a nasivin do nosteka - je super v pripade soplikov na noc. Strasne sa mu ta doktorka pacila, pozeral na nu ako puk, ani nemukol a to ho doost dlho vysetrovala. Markus pekne spinkal od polnoci do osmej, ale jasne, ze sa raz zobudil na kojenie, ale nemuseli sme aspon v noci odsavat sopliky s vysavacom.
Inak uz maly omnoho lepsie, ale na prechadzky mozme najblizsie 2 tyzdne ked bude taketo pocasie zabudnut.
Drzim vam vsetkym palce, aby ste boli zdravi, lebo to je najdolezitejsie..

katka1981
11. feb 2010

kaska, supeeeeeeer, az mi slzy vybehli, strasne sa tesim. Moja mamina zas ide v pondelok na plucne, jej je horsie stale. Neviem, ci ta to upokoji, ale my sme na prechadzke neboli sto rokov. Este ze mame balkon, mala tam spi niekedy aj dve hodiny. My mame pred domom po kolena snehu, kazdy den novy, a k autu, to mame tak 200 metrov a trep sa s kocikom pod pazuchou.....

kaska
11. feb 2010

kati ja ti uplne rozumiem, ja tiez nikam teraz nechodim a ani tak skoro ani nikam nepojdem musim byt pri malom. Boze atka som rada, ze nema ten nalez, vcera ho pocuvala a mal uz ciste dychanie, tak hned sa z toho aj mne polepsilo a mam lepisu naladu.

bibi1711
11. feb 2010

Kaska, parada, velmi sa tesim, stale som na vas myslela...tak aspon nieco dobre v tento cudny den.
JA mam od rana taky desny den, az hroza...Rano som sa zobudila na to, ze mala sa v spacom vaku doplazila k nocnemu stoliku na mojej strane...to znamena, ze ma musela obist...a rozbila pohar s vodou. Jedno stastie, ze sa neporezala, alebo nespadla...potom jej pri obliekani odstrelil uzaver s nausky. Ked som sa konecne pred jedenastou vychystala na prechadzku, ja oblecena, ona oblecena, hovorim si, ze rano kychala, tak jej posilnim imunitu...Tak som v malom pohariku rozpustila C vitamin, natiahla roztok do striekacky, ze jej dam. Vypila a hned sa mi aj cela povracala, teda aj mlieko, co pila pred tym. Ovracala si aj vlasy, ktore som jej horko tazko jednou rukou umyla, lebo jej nesmiem tie uska namocit. Celu som ju prezliekla, ale von sme uz nesli. Teraz sa mi pre istotu pokakala, v umyvadle mam namocene jej veci na pranie, vo vani muzovu koselu...tri krat mi skopla mydlo d vane...mne uz bola aj do placu, aj do smiechu... 😖

Cakam, co ma dnes este stretne...

mneme
11. feb 2010

kaska, vyborne spravy, uz bude len lepsie 🙂
bibi, u mna su taketo trampoty na dennom poriadku, ale ja uz si z toho nic nerobim. 😉

katka1981
11. feb 2010

Bibi, chapem ta. Ja som mala od nedele strasnu uzkost. Myslela som ze preto, ze cakam MS. V pondelok som dostala a este sa mi pohorsilo. V pondelok nam este prisiel aj nedoplatok za elektrinu 3600 Eur. Muz nema absolutne ziadne zakazky, je bez roboty, takze mame moju matersku a smitec. V rodine je nova rakovina pluc, nastastie nie v najblizsej, ale ide o 37 rocnu maminku 2 deti, z toho chlapcek ma asi 2 roky len. Kym nebudem jazdit a mat vlastne auto, von sa len tak nedostanem, takze skvele vyhliadky. A je toho este daleko viac, ale od vcera mi je trosku lepsie. Este, ze sme zdravi (nasa rodinka) a lubime sa. Mne sa mala plazi asi 10 cm za den, ona najradsej sedi a ak zmeni polohu a nevie si pomoct, tak to da jasne najavo. Nehovoriac o tom ako kope nohami atd. Ona jednoducho polohy na brusku neznasa odjakziva. A dnes sa mi tiez poobede pogckala, asi preto, ze pila vodicku. Ked ju pije z poharika, tak je v siedmom nebi. Ale zas krasne kakala, tak sa tesim. Dost sa nudi, cize vacsinou ju nosim, najnovsie ju dvyham, aby si mohla obzriet luster, cize telocvik ruk a chrbtice absolvujem pravidelne.

kaska
11. feb 2010

bibi aj ja poznam taketo dni, ked sa ti stava jedna nehoda za druhou..mne sa vcera tak 2x pokadil, ze az za plienku na chrbatiku, cize 2x ciste oblecko som musela dat a este aj ocikal mna a veci naokolo, co boli vedla neho plus cisto opranu deku...chlapci ked sa pocikaju mimo plienky, tak niekedy to nemas sancu zachytit, minule si aj vlasi ocikal.
kati aj nasi mali taky nedoplatok, to je uplne priserne, ja ked sedim takto stale doma si vravim, ze dobre aspon nic neminiem.
Markus sa stale vobec nepretaca, iba do stran, to ho velmi bavi, teraz ho ale ani moc na deku alebo na zem nechcem davat ked je chory a na posteli alebo na gauci velmi nepocvici 😖 takze bohvie kedy sa on zacne nejako pohybovat, este ani sam nesedi.

katka1981
11. feb 2010

Kaska netrap sa preto pretacanie. Baby su vraj sikovnejsie a vezmi si, ze nasa sa prvykrat pretocila z chrbtika na brusko, ked mala asi 5 dni a potom az mozno v 6.mesiaci. Z bruska na chrbtik to robila asi ako 3-4 mesacna ked nechcela past koniky, a potom to nerobila vobec az ako 7 mesacna zacala. Takze ja to vobec neriesim. Niekde som citala, ze babatko vie najlepsie na co ma silu, co zvladne a tak aj robi. A tiez, ze jedna mamicka bola s dcerkou u lekara, ze sa nepretaca. A on sa spytal, ci si dobre drzi hlavicku, ze ano, ze tak to nevadi, zaklad je ta hlavicka. Tak sa nad tym nevzrusuj. Maly v nicom nezaostava. Aj co poznam babatka v okoli, nie su take sikovne ako dievcatka tu co si piseme. Inak ani nemozem od nasej ocakavat zazraky, ked moj naoblubenejsi sport, je spanok a myslim si, ze manzel je na tom podobne. Sice on aj chodil do fitka pravidelne ale ja sice by som velmi rada aj malu viedla k sportu, ale asi mam tazku rit 😀 aby som sa k niecomu odhodlala.

katka1981
11. feb 2010

Kaska, to, ze sam nesedi je normalne. 7 mesacne dieta sedi samo, ked sa moze pridrzat, 8 mesacne dieta by malo sediet samo v predklone s oporou v predu. Pozri si tuto tabulku. https://www.starostlivostodieta.sk/kalendar-psy...
Samozrejme, ze je vsetko individualne. Niektore 3 rocne deti uz hovoria plynule 3 jazykmi a ja viem dodnes len slovensky poriadne, aj to sa niekedy citim ako hotentot. 😀

baluu
11. feb 2010

Dadka prosim ta tie homeo sa beru susasne obidva alebo najskor iba to thymuline a az po 5 mesiacoch silicea.
Idem si to nasadit lebo tiez nemam imunitu bohvieaku. Ja dost v homeopatika verim tak hadam sa dostanu aj do mliecka a pomozu malemu, lebo ma chudatko nadchu. Ked mu odsavam tak strasne place. A to som si kupila aj elektricku odsavacku a mozem ju predat lebo sa rozplace uz ked ju len zapnem. Odsavam tou ustnou a to nic moc neodsajem.
Dakujem za odpoved

katka1981
11. feb 2010

baluu, nepredavaj, zvykne si. Moje krsniatko tiez plakalo, bal sa toho chudacik, ale teraz si dokonca odsava sam, staci ked mu pustic vysavac. Je to najlepsia odsavacka, pockaj s nou, uvidis ze si zvykne.

luciarichard
11. feb 2010

katka 3200 EUR nedopaltok za elektriku ???? A to za co vy elektrikou aj kurite ci coooo ?? 😨

dadka212
11. feb 2010

Balu hej súčasne 🙂

Kati pre boha to je fakt brutál suma 😕

kukenzi
autor
11. feb 2010

kaska, nasa mala nabrala odvahu sediet sama, aj sa zahra, aj si tlieska az teraz v utorok 😉 , v nedelu bude mat 8 mesiacov. ale sama sa este neposadi, v utorok som skusala jej podrzat nozicky a ona si takto 3x sama sadla, ako ked sa robia brusaky. ma teda poriadne silne svalstvo, ved to robi problemy aj niektorym dospelakom

kukenzi
autor
11. feb 2010

a ze su sikovnejsie dievcata neplati vseobecne, iba ak by moj syn bol dievca a moja mala chlapec 😀

bibi1711
11. feb 2010

baby, ja som zrela na prasky...mala stale sa mi budi, dnes v noci hroza, vcera tiez a pravdepodobne ani tato noc nebude vynimka. dnes mi nespala dokonca ani poobede.ani minutu.odstrelte ma niekto.... ☹

kukenzi
autor
11. feb 2010

bibi, vydrz, ono sa to niekedy meni, moj maly mal taketo obdobia, ked mal dolezite milniky v svojom zivote, napr. ze zacal sediet, stvornozkovat a tak.

moja vcera o 20h zaspala o 23h sa nakojila a zobudila po 5h, no to sme tu uz davno nemali. zato teraz este nespi, lebo musela pockat na ocka zo sluzobky a tak teraz lezi v postielke a zaspava

katka1981
12. feb 2010

Ano, mame cely dom na elektrinu, tu nie je plyn. A najlepsie je, ze vcera dosiel na postu sek a dnes je splatnost 😀 muz tam volal, ze to je taka suma, ze platbu na splatky ta pani ani nemoze riesit, tak cakame co bude. A je to 3600 Eur.Nic pozerame na to z pozitivneho hladiska, ze vlastne platime len el., ziadny plyn, vodu, stocne... samoska mobily a ostatne kraviny. Len keby sme nemali len moju matersku momentalne, ale to sa musi zlepsit. Inak Mala spala od 18.46, potom sa zobudila asi 3 krat len, potom papkala a nechcelo sa jej spinnkat asi 2 hodiny, bola otocena nakoniec k muzovi, davala mu dole trenky, stipala ho do brucha a zobudila sa az o 7. nato ako stekal na chodbe pes, nastastie sa nezlakla. A my sme konecne spali viac ako 2 hodky v kuse. Teraz sa zobudila, a vkuse place, je unavena ale nevie spinkat.

tehula
12. feb 2010

Katka1981: to je teda riadna palka a vlastne je to LEN nedoplatok, cize asi ste mali aj zalohove platby.
No, neviem, ale plyn je pomerne lacna zalezitost v porovnani s elektrikou. Skoda, ze ho tam zavedeny nemate.
Drzim palce, aby ste to co najskor zazehnali a nedoplatku sa zbavili.

Mne krpata uz pekne sedi sama dlhsiu dobu bez opory, no z lahu si sama este sadnut nevie. Plazit sa furt neplazime, ale uz sa sama dava do stoja a pri nabytku postava a krockuje. Buhvi, ci nakoniec to plazenie bude.
Vcera sa mi strasne ratala. Dosla som vecer z prace a strasne som bola hladna, tak som sa hned na banan vrhla. Ona kukala, ze co to mam, tak som si ukusovala a aj jej take kusky skusila dat, ze nemixovane, nepretlacane. A pekne kusky papala, zuvkala to v puse a spolu sme si posediacky na gauci vyzierali 😀 Ziadne podbradniky, ziadne drhnutie

kaska
12. feb 2010

baby vidim, ze nie vsetky vase deticky sa plazia, lebo ja s tym stresujem uz asi mesiac, ale uz nebudem. Maly sedi s oporou, pretaca sa ako divy ale iba do stran. Ale vyzera byt v poriadku.
Dadi dnes sme boli u vasej doktorky zasa a som sa objednala za 10 euro, to si mala vidiet ten rozdiel ty kokos, ze katka mi povedala. Takze je to tak, s prachmi dalej zajdes.
Idem kupovat kozusinovy fusak, mozno ho tento rok uz velmi nevyuzijeme, ale buduci rok urcite, podla mna mi maly prechladol v tomto pocku v kociku 😒
Kati aj nasi maju kurenie na elektriku v dome a tiez platia ine palky za to. Som rada, ze ste mali lepsiu noc.
Bibi drzim palce, aby sa to psanie zlepsilo.

kukenzi
autor
12. feb 2010

kaska, ja som pri malom dalsu zimu fusak nevyuzila, akonahle zacal behat, tak som viacmenej zrusila aj kocik. nech si len cupita a nie je lenivy. a do sanok neviem, lebo to uz budu mat 1,5r, overal a budu sa chciet jasit v snehu

mneme
12. feb 2010

kaska, ja mam kozusinovy fusak a nedam nan dopustit 😉 krpata mi v nom na balkone prespi aj 2 hodiny vkuse.

tehula, plazenie a stvornozkovanie podla mna moze babo aj vynechat. sediet sa moze naucit az vtedy, kedy sa dostane zo stoja dole. nie kazde decko napreduje podla tabuliek - nielen vek, ale aj postupnost krokov moze byt odlisna.

martina zacala v poslednych dnoch chvilu sama stat. zatial dlho nevydrzi, po chvilke capne na zem, ale casom to urcite doladi. vcera a predvcerom som sa hecla a dala jej ovsenu kasu nemixovanu, trosku ju drhlo, ale zjedla, tak sa velmi tesim. chcem totiz, aby si trosku masirovala dasna, priserne ju chuda bolia.

vcerajsi den sme cely prelatkovali. je to super - ziadny smrad, ziadne otlaky od gumiciek. jediny problem je, ze zatial mam malo plienok, takze nestiham prat. nic to, uz mam objednane dalsie dva baliky, totalne som tomu prepadla 😀

kati, 3600 bubakov nedoplatok, to je strasny brutus. ja len trpnem, kedy pride vyuctovanie nam, pretoze tu vkuse bezia dva pocitace, svietime kade-tade a furt len periem.

a este sa pochvalim, ze dnes v noci som sa po neviem akom dlhom case celkom fajn vyspala. krpata isla spat o deviatej a do desiatej bola sie hore asi 3x, ale potom sa zobudila iba dvakrat na papanie 😅 a vstala az o osmej 🙂 inokedy som rada ak potiahne do siedmej a v noci moc nebuntosi. neviem, ci zabrali homeopatika, gel na zuby, kasa, alebo jednoducho bola taka odrovnana, ze nevladala vymyslat. kazdopadne mam konecne pocit, ze nie som po flame 🙂

dadka212
12. feb 2010

Ahojte

my sme totálne všetci chorí len tato nie...ja som asi najviac stále sa mi chce spať sa mi zatvaraju oči normálne sa nevladzem starať o decká keď ešte aj oni sú chorí ☹ no dúfam že dnes príde skôr z roboty lebo asi odpadnem...

Kati a čo ste si nespravili krbové vykurovanie to by ste kopu prachov ušetrili lebo takéto palky...

Kaska no vidíš na mna je taká milá stále 😀 ale nie asi to bude prachmi lebo aj keď k nej nepatrite tak je potom nervozna že má veľa ludi alebo cojaviem...

jasminet
12. feb 2010

mneme - kolko kusov tych plienok je v jednom baliku? a kolko kusov minies za den?

dadka212
12. feb 2010

Jasmi to nie je po balikoch ty si musíš objednať koľko kusov akej značky a akých plienok chceš to ti potom príde poštou v balíku 😉

magdusska
12. feb 2010

ahojte, baby minule ste tu riesili homeopatika na imunitu. neviete mi nejake konkretne pre mna, ja mam zase po tyzdni jacmen v oku 😒

a novinka, maly sa stavia na nozky...permanentne. Lozenie je uz nuda, vsade kde moze sa stavia. vcera sa chytil nohy stola a postavil sa. ja z neho nemozem 🙂 musim mu rychlo kupit backurky

jasminet
12. feb 2010

jaaaj, lebo mneme pisala, ze objednala dalsie dva baliky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre