Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
6. mar 2010

bibi hod 😉 a to je aka ta kupovana zmes? lebo viem, ze svokra kupuje nejaku speci muku, ale fakt ten chleba upeceny je ako keby bol aspon 4 dnovy....no otras..

bibi1711
6. mar 2010

Jasne kocky,
tento je ale len pre nas, lebo tam ide mliecko🙂
1. 350 ml mlieka
3 PL oleja
1 PL octu
150g hladkej muky
100g polohrubej muky
250 gr. raznej celozrnej muky z Kauflandu/s tou je najlepsi
1 CL soli /aj 2
1 CL kryst.cukru
1 CL suseneho drozdia
2 CL ml.rasce /nemusi byt/
p.p. semienka /slnecnicove, lanove, tekvicove

Ta celozrna muka tam musi ist. Inak je hutny. A toho drozdia taka rovna lyzicka, nie kopcom🙂

katka1981
6. mar 2010

Ahojte baby, mala je cely tyzden nervozna, ked ju prebalujem zuri, aj ked ju prezliekam a najradsej na vsetko vykrikuje nieeee, a hadze sa o zem, ale uzx dva dni hovori mama mama, tak si ma udrobrila 😉

mneme
7. mar 2010

bibi, prosim ta, na aku hmotnost chlebika je ten recept a na akom programe sa ma piect? to tam ozaj ide 1,35 l mlieka?

bibi1711
7. mar 2010

mneme, pecie sa na programe zakladny, ak mas tri velkosti, daj stredny, ak dve, tak velky. Ide tam 350ml, ta jednotka bola akoze po prve...prepac🙂

mneme
7. mar 2010

dik, vyskusam 🙂

bibi1711
7. mar 2010

nie je zac, skus, mozno bude chutit🙂

katka1981
8. mar 2010

Ahojte, dnes vecer sa mala prvykrat posadila sama. Myslela som si, ze sa mi to zdalo, tak som ju polahla a ona si sadla znovu 🙂

bibi1711
8. mar 2010

waw kati a ako to robi? Moja si vie sadnut, ale len vtedy, ked je na brusku a ja ju mam prehodenu cez stehno, ale vraj aj tak ju uz mozem davat sadnut. Ze uz ma dobre vyvinutu driekovu cast chrbtice. Tak blahozelam kati.
My mame dva nove zuby, vedela som, ze jej idu, lebo sme mali este horsie noci, ako mavame🙂

katka1981
8. mar 2010

Dakujem Bibi. Skusala to uz dlhsie ale az dnes sa jej to podarilo. Lezi na chrbte a dviha sa a ked je v polosede tak sa podoprie rucickou, cize sa dvyha akoby do boku, potom sa podoprela tusim laktikom a zdvihla sa. Vie to do lavej strany dvakrat to spravila, potom uz asi nevladala, lebo to spravila pred spanim vecer. Ked to skusala potom tak sa neudrzala a vzdy sa pretocila na brusko. Neviem to lepsie popisat ale tak som sa tesila. A este som sa strasne nasmiala, ked stala a tancovala, bola svetova, ja som sa rehotala, ona do toho vyplazovala jazyk a robila s nim neskutocne pohyby a nechapala co sa tak rehocem.

kukenzi
autor
8. mar 2010

kati, aj nasa si tak sada z chrbatika sa prevali nabok a pomocou ruciciek sa posadi.

katka1981
9. mar 2010

Ahojte, dnes sme boli na poradni, mala vazi 9755 g, od poslednej poradne pribrala 585 gramov. Bojkotovanie obedu vraj nie je problem, ze ona si teraz uz bude vyuberat co bude jest a ze ovocie moze papat v neobmedzenom mnozstve a je tiez normalne ked deticky chcu iba mlieko. Ze prospieva v pohode, takze nic sa nestane, ked spapa malo obedu. Pekny den vsetkym. Kuki pozdravujem Natalku.

kukenzi
autor
9. mar 2010

kati dakujem, pozdravim

bublinka je na atb, mame anginu, ale znasa to v pohode, sidlo je to riadne, aj vsetko krasne papa, mali sme 3 dni teploty a dnes sa mi vysypala, tak neviem, ci kombinacia s 5 cohrobou, alebo alergia na penicilin, poobede idem k dokine, tak uvidime. pocas teplotovania menej papala, sa mi zda, ze aj pochudla, ale uz to dobieha. maly dotera nemal ani jedny atb, tak cakam, kedy to pride aj na neho

mneme
9. mar 2010

kuki, drzte sa. u nas su na programe dna zase zuby, a to je vonku len jeden jediny 😠

kuki, co je prosim ta piata choroba? a ta siesta? (je aj stvrta a siedma?) fakt si neutahujem, len ja vobec neviem o co ide 😕

katka, z toho obedu si nic nerob, martina ho tiez vacsinou nechce sama od seba, bez bohateho pesnickoveho repertoaru by som do nej hadam ani lyzicku nedostala 😀 teraz ked je kvoli zubom ubolena to ale tolerujem a robim jej rovno polovicne porcie. ovocia aj kase zje dost, chlebik na olovrant jej chuti, moje mlieko chvalabohu tiez, tak to neriesim. napriek tomu, ze na rozdiel od sofi ma nasa drnda len nejakych osem kileciek 😅

kukenzi
autor
9. mar 2010

mneme, neviem, ci je to to iste, ale niekto pise piata, niekto siesta, ci su aj ine neviem 😀 matko ju mal presne v tomto veku ako natalka, jednoducho 3 dni horucky, crp ok a potom tri dni vysyp a hotovo. nasa krpata mala v 8m rovnych 9000g a teraz nema ovela viac, lebo mala tie teploty a velmi toho nepojedla

bibi1711
9. mar 2010

Kuki, drzte sa. Je mi luto, ze je mala chora, ale aj to musi byt...dufam, ze malicky sa nenachyta.
My mame stale strasne noci, mala stale pricucnuta, mna boli rano chrbat a poviem pravdu, uz mi to aj na nervy lezie. Kojenie milujem,ale take to normalne, co netrva niekolko hodin, lebo jednak je to nepohodlne a jednak neviem spat, ked ma stale ocumluje. Vyslovene mi to vadi. Uz som normalne uvazovala aj nad odstavenim, ale bojim sa, ako ju budem noci cicikat, kad nebude prso. Ak by som ju mala za kazdym nosit, lebo ani dudel nema, tak by to asi bolo este horsie...na nervy.
Ema je ale riadna potvora, normalne herecka. Ked zakaslem ja alebo muz, kasle nasilu aj ona, niekedy jej to len tak napadne a nasilu kasle aj dve tri minuty, ale ako stary chlap. Dnes som jej nedala ani prvu lyzicku obeda, a uz ju nasilu napinalao...ale az tak, ze bola cela bordova. Tak som ju nechala tak, zjedla horko tazko tu prvu lyzicu a potom nic. Teraz som ju uspavala, tak si dala mlieko, asi jej staci...neriesim🙂
Baby, co este kojite, ako casto piju vase deticky mliecko?Lebo moja ked rano vstane, po hodke a pol do nej natlacim ovocie, popripade jogurt, alebo dva kruzky rozka. Na desiatu ju kojim len, lebo ide spat. NA obed papa normalne zeleninku s maskom, potom kojim okolo tretej, to ju uspavam a potom papa az veceru, bud kasu s ovocim, alebo jogurt. Vecer zasa kojim, celu noc a rano pred zobudenim. Nekojim vela? Lebo ona potom fakt malo papa normalne jedlo...

kukenzi
autor
9. mar 2010

bibi, skoda, ze necumlikujete. moja mala je od malicka bohovska s tym cumlom, ja ked ju kojim a vidim, ze uz necuca, tak jej zahrkam cumlikom a ona sa odpoji a nacucne na dudel, alebo jej dudel prilozim k licku a ona si ho vezme, alebo jej ho dam priamo do ruky a ked je nakojena, sama si ho streli do pusiny 😀 bibi, ja kojim tiez tak casto, akurat vecer kojim este navyse, lebo kasu som uz dlho nedavala, lebo jej prestala chutit, tam budem musiet spravit nejaku zmenu, asi si spatne precitam tie recepty od mneme a budem jej varit (uz sa vidim 😀 )

mneme
9. mar 2010

kuki, dik, nastudujem 😵 dufam, ze len teoreticky 😅

bibi, ja kojim x-krat denne, niekedy v noci len 2x, niekedy nonstop ako napr. tuto noc. z mojej skusenosti ti mozem povedat, ze mnozstvo jedla vobec nesuvisi s tym, kolko sa martina koji. aj annag radi s prikrmami dojcenie neobmedzovat - dojcis nadalej na poziadanie a k tomu pridavas prikrmy - preto sa to aj tak vola.
martina sa pravidelne budi okolo siedmej rano a pol-tristvrte hodinu blbne v posteli, kym ma z nej nevyduri, aby som bola schopna vstat a obriadit ju. takze kojim okolo osmej. potom ma o deviatej, pol desiatej ovocie, pred desiatou znova kojim, lebo ide spat. hned ako sa zobudi, cca. pred dvanastou, kojim. medzi pol jednou-jednou davam obed, potom kojim (ak chce, ale vacsinou nie). pred tretou ide spat a to kojim znova, ked sa vrati okolo piatej z prechadzky znova ju nakojim a hned dam chlebik na olovrant. okolo siedmej ma kasu, okolo osmej kupeme a potom kojim. Takze vlastne dojcim 6-7x cez den plus x-krat v noci - uplne mi to vyhovuje, ja sa uz na to ani nebudim, pokial si cucne a zaspi, ani mi to nevadi. je pravda, ze som trosku dolamana, ale vsak nebude chciet moje mlieko do osemnastky 😀 samozrejme, ze ked som v praci, nejake to denne kojenie musime vynechavat 😎

mneme
9. mar 2010

kuki, si nerob iluzie, ze tie kase podla mojich receptov jej budu chutit viacej. martine som parkrat dala bio instantnu kasu, ktora teda nie je nejako extra chutna a zlupla ju ako malinu. ked ma ale jest normalne cerealie, musim spustit moju pesnickovu hitparadu. keby som do nich nedavala ovocie, asi sa ich ani nedotkne. inak kasa z ovsenych a prosnych vlociek sa u nas tesia celkom oblube, ale pohanka je problem. ryzu som zatial neskusala aby ju nezapieklo.
samotne "varienie" ale ozaj nie je problem - cela priprava ma stoji asi 10 min. 😎

bibi1711
9. mar 2010

Mneme, lenze ja ked ju nakojim a potom jej chcem skor ako po troch hodinach dat nieco zjest, ani sa toho nedotkne. Tiez som myslela, ze jej dam akoze na zahnanie smadu, ale ona nechce po kojeni fakt dve a pol, az tri hodky nic zjest.

mneme
9. mar 2010

a ked vynechas kojenie, tak chce jest prikrm?

bibi1711
9. mar 2010

No, ak je rozdiel medzi jedenim a tam ratam aj kojenie 3 hodiny, tak aspon nieco zje...len ja nemozem vynechavat kojenie , ked ju uspavam...

mneme
9. mar 2010

u nas je skor opacny problem - niekedy ked sa normalne naje sa uz nechce kojit. ale inak pri prikrme neraz strajkuje uplne bez dovodu, najma ten obed byva problematicky. robieva aj take, ze od muza alebo od mamy sa nechce nechat normalne nakrmit, musim nastupit ja. je to skratka opica 😀 teraz to ozaj pripisujem tym zubom - aj preto je pricucnuta viacej ako inokedy. pozri, vsak nech si ema sama zreguluje to papanie, tie nase decka su este predsa len male, maju na taketo fanty narok 😉

dadka212
9. mar 2010

ahojte 🙂

Kuki to je mi lúto, ale keď sú atb nevyhnutné, tak treba....

Kati gratulujem, teraz už ju nezastavíš, zachvílku sa postaví a šup behať 😀

Bibi ja ju kojím stále aj každú hodinku, ale už začína odmietať prso, konečne začala troška jesť a aj vodičku mi pekne pije, takže prso je len uspávačka alebo ukludňovačka...rozmýšlam, že odstavím, len zas majú sople decká, tak až potom...neboj vnoci ak sa ti zobudí a nebude prsko bude stačiť čajík 🙂 cucne a bude spikať znova...

kaska
9. mar 2010

Baby ja uz vobec nekojim. Davam mu umele mlieko 3x za den a celkom mu to chuti. Ja uz vobec nemam mlieko, ale obcas mi odtial este nieco vytecie.
Mna dnes maly prekvapil, lebo stale sa neotaca, ale dnes som ho dala na deku na chrbat, jedoval sa chvilu a zrazu pozriem na neho a on na brusku spokojne sa pozeral na mna. Takze ja mam doma strasneho lenivca, lebo on aj vie, ale sa mu nechce.
My mame problem taky, ze na obed nechce jest to co mu ja uvarim. Len tie hippky chce jest. Pritom mu to od zaciatku kombinujem. Teraz neviem, ze ci to je tym, ze ja mu to nerozmixujem na hladko. lebo on to aj zacne jest, ale po chvili ho zacne napinat a vcera sa vygrcal ako ho naplo. Pritom tam nie su vobec velke hrudky, ked mu dam rotlaceny banan, v tom su omnoho vacie kusky a to zmasti jedna radost. tak fakt neviem, cim to je.
Inak baby ten chlepik resp. pecivo im ako podavate? Aby sa nezadrhli?

katka1981
9. mar 2010

Mneme, ty chodiaca encyklopedia, ty nevies, co je siesta choroba? 😀 Fuh, nie je mozne, ze ty si nieco nevedela. Lebo keby som nieco nevedela, hned pisem Tebe alebo Bibi. Nie ze by som podcenovala Danku alebo Kuki, ale oni maju dve babence a musia byt strasne busy.

Bibi aj nasu zrazu napina obed. Dnes som uz nevedela co jej dat na obed, tak som jej dala jahnacie Hami, lebo ja jej varim ale mala som pocit ze ked jej to uplne nepomixujem tak ju napina a toto jahnacie bolo tak pomixovane, ze ani ja by som to tak nedokazala a zazrak aj to ju islo napnut ale zbastila to cele. Vsetko vynuchava, ale tak mne len bolo luto, ze s takou laskou jej varim a ona takto.

Kuki je mi to luto, ze malinka je marod, ozaj tazko urcit ci je to siesta choroba alebo alergia na penicilin, ale skor siesta 😒

Baby kedy budu male ockovat? Som sa zabudla spytat. Malinka tak plakala chudatko, strasne sa uz boji, len co ju dr. zacala pocuvat....

Dadka, no neviem ci to pojde tak rychlo, ale uprimne som rada, ze mala este nebeha a ze ide na to postupne, lebo takto si este mozem semtam vydychnut, ale potom...... joj zlate casy skoncili.

kuki, Danka, klobuk dole, ja vas tak obdivujem, ze to zvladate s dvomi detmi.

Kaska oni asi dost teraz vymyslaju. Ja som teraz rada, ze mala nie je chuda, aspon viem, ze ak aj bude vymyslat, tak ked aj moc nepriberie, tak sa nic nedeje. Inak ja som asi svina, ale fakt ked nebude chciet obed, tak ma smolu, pocka si az na dalsi chod. Ale doteraz sa nestalo ze by nic nezjedla, zjavne mala zasoby z desiaty a par lyziciek jej stacilo a v pohode vydrzala do olovrantu a mala spaldovu kasu, no a kedze moc nedalo obedu, dalo som jej asi viac ajked mensiu davku ako v navode, a reflux uradoval, ale muz hovoril ze to bolo tym ze skakala. Inak nas ma reflux stale velmi rad.

mneme
9. mar 2010

kaska, ja sa snazim tiez mixovat pomenej alebo aspon na hrubo a je to problem. ona nie ze by to nevedela zhltnut, ale jej to ako keby menej smakovalo. vidim to napr. na ovoci - ak jej jablko mixnem, ide sa za nim umlatit, postruhane papa s velkou motivaciou. mama ma presviedca, ze je to ok, ze nas tiez vsetko drhlo a preto nam do roka mixovala. vraj niektore deticky na to este nie su zrele. no je fakt, ze martina ma len jeden zub, ale zase kusky chlebika pekne zje, tak asi nepotrebuje zo vsetkeho hladku konzistenciu, skor aj trochu vymysla. z chleba jej odzdibujem male kusky a davam rovno do pusy. skusala som aj dat male platky chlebika do ruky, ale ma z toho skor hracku.

katka, ty si ma pekne zotrela, no ale ako ta chodiaca encyklopedia ti mozem povedat, ze viem, ze u nas bude ockovanie na najblizsej poradni, t.j. v aprili 😉

katka1981
9. mar 2010

Mneme, to bol kompliment!!! Si scitana. Tak nas budu ockovat asi na poradni v maji, uz teraz placem ☹

kaska
10. mar 2010

no ved presne, ze vymysla, ale mam kamosku, co davala synovi iba hippky tiez kvoli konzostenci, teraz ma 4 roky a chce jest len jogurty a kase 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre