Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

monr
10. aug 2009

tehula, presne ako píše kuki, toho ešte bude,
ja som tiež včera večer vrčala aj na muža, aj na malú, ale po pár minútach ma to prešlo, aj keď na muža som zazerala dosť dlho 😀 a ako potom žehlil situáciu. no chlapi 😠

kaska
10. aug 2009

Mneme, tak som volala laktacnej poradkyni podla tej stranky, bohuzial je teraz 3 tyzdne na dovci ☹ ale vysvetlovala mi to po telefone, myslim, ze maly je prisaty dobre. Ale ruku do ohna by som za to nedala. Ale dnes som ho skusala iba kojit, bez nutritonu, bez flasky, len som ho kojila. Bola to katastrofa, ked vyzeral, ze je napapany, po chvili spustil taky rev, zasa ako keby mal krce. Po hodine som mu dala znova, ale stale sa to opakovalo, on vobec cely den nespal, len reval, tak som potom nakoniec zasa dala ten Nutriton z flasky a teraz spi ako zarezany. Ja fakt neviem, co mam robit. Som z toho nestastna, bojim sa strasne, ze mi za chvilu nebude chciet prso.

bibi1711
10. aug 2009

Kaska, skusala si pisat annag? Ma tu vlastnu temu Dakujeme annag. Ak si nepisala, napis jej, urcite ti poradi.

kaska
10. aug 2009

Bibi uz som skusala jej napisat, radila mi to iste ako laktacna poradkyna, co som s nou dnes volala. Strasne ma to stve, ze sa to nedari, uz si fakt neviem rady. Ale maly proste place, ked mu dam len prsnik. Som z toho dost zufala.

mneme
10. aug 2009

kaska, nedavaj nutriton do flase - podavaj mu to lyzickou pred jedlom. je to sice des, ale vyhnes sa tak flaske a riziku odmietania prsnika. pozeram, ze si z bratislavy, tak tu je predsa kopec laktacnych poradkyn, nie len jedna. viem, ze je teraz taky nanic dovolenkovy cas - ked som este nevedela, ze nase problemy sposobuje reflux, pripisovala som ich zlej technike dojcenia. vtedy som obvolala asi 4 alebo 5 laktacnych poradkyn, kym som nasla jednu, ktora bola prave k dispozicii a ochotne prisla ku nam domov. annag, je sice fajn a dojceniu sa rozumie, ale na dialku ani do telefonu nikto nemoze posudit prisatie - to sa da len nazivo 😉

bibi1711
10. aug 2009

Kaska, nie vzdy, ked babo place, chce papat. Ako pises,maly ti cely den nespal, asi preto plakal.Moja mala tiez vo veku tvojho syna strasne po kojeni plakavala...som uz isla kupovat UM, ale potom mi napisala annag, ze neplace z malo mliecka, ani refluxu, ale z toho ze je unavena a nespi. Ako dlho je po kojeni maly hore? A je jasne, ze po nutrilone spi, lebo to je tazke na zaludok, takze na nic ine nema energiu, len na to travenie.

kaska
10. aug 2009

No on je hore stale. A ked som ho iba kojila, Nutriton som mu nedavala vobec. Inak ja som z Pezinka a tam som nasla iba jednu tu v Pezinku tu poradkynu a ona je teraz prec. Bibi a potom ako si ju uspala, ked tak po kojeni plakala?

bibi1711
10. aug 2009

No, tak isto place pre to, ze je unaveny. Take malinke babo musi spinkat skoro stale. Napapat, maximalne pol hodinku hore a spinkat. Mne mala v tom veku spinkala najlepsie v kociku. Skus na prechadzky. Deticky zle spavaju v byte. Alebo do satky a nosit. Alebo uhombat. V akej polohe kojis?

dadka212
11. aug 2009

presne Tehula takých situácii bude...ja našťastie kričím len po Maťkovi a tatovi po malej som ešte nevrieskala, šak prečo aj ona je taký malý anjelik, len sa smejká keď je hore 😵

Kaska aj ja si myslím, že je asi unavený, aj moja malá niekedy plače, ale vtedy nastupuje naša uspávacia poloha a hneď zaspinká 🙂 inak aj ja som z PK 🙂

katka1981
11. aug 2009

Ahojte, vcera vecer som kojila Sophinku naposledy. Nechala som ju pit az kym nezaspala, asi hodinu, aj s tym ze som ratala ze bude grckat a plakat ale chcela som aby si dala z posledneho mliecka co najviac. Mala som slzy v ociach, ale dakujem Bohu, ze som ju mohla kojit aspon 9 tyzdnov, ajked to spociatku strasne bolelo, po pisani s Annag, sme si nasli system a zrazu to bolo prijemne. Tak mi to bolo strasne luto, akoby som nieco stracala. Hej stratila som ten uzasny pocit, ze som pre svoju dceru jedinecna, lebo podat flasu jej moze aj bezdomovec, chyba mi jej nezna rucicka, kt. ma vzdy hladkala. Dufam, ze Nutrilon AR bude dobre znasat, dnes po nom strasne vela grckala, nenatravene, ale hrozne vela. Dufam, ze to bolo tym, ze predtym papavala menej a teraz si natiahla zaludocek, lebo inak ho netoleruje a musime skusit ine. Baby prajem Vam, aby ste mali dost mliecka, ja to svoje dusim v elastickom obvaze a dufam, ze z liekov na zastavenie laktacie nedostanem nejake super vedlajsie ucinky a ze cim skor budem v povodnom stave.

bibi1711
11. aug 2009

Kati, drz sa.
Akoby so zlym pocasim prisli aj zle dni...Ja som dnes behla za nasou lekarkou a ked videla malej hlavicku normalne chytila paniku, az sa triasla. Ze ako sa jej to mohlo tak zhorsit za par dni. Hned sme sli na rehabku, tam nas ale objednali na zajtra, chcem ale poznat viac nazorov, tak sa objedname este na dve dalsie. Som normalne zufala...

katka1981
11. aug 2009

Drz sa bibi aj my mame zle dni, v noci nastastie uz spinka ale dni su velmi narocne, stale placka.

nicolkarin
11. aug 2009

bibi - mas nadhernu fotku v pase.
aj ja mam doma dve dievcatka z antolskej, obidve su cisarovne. su uz vacsie ako vase, ale tiez som sa uz 5 rokov nevyspala. starsia sa do 3rokov budila 10 x za noc, teraz su to uz len 3 razy a mladsia sa budi tak do 6x. takze cakam kedy sa vyspim, ale tak skoro to asi nebude - stale sa kojime.
drzim vam vsekym paceky s kojenim a zelam vela zdravicka pre deticky.

bibi1711
11. aug 2009

Nicolkarin dakujem🙂

baluu
11. aug 2009

Bibi mas pravdu dnes nebol dobry den.

Nam potvrdili silny reflux a to mi neveril ani manzel ani mama ked som im to hovorila. Ked som sa snazila dodrziavat pokyny lekarky tak sme grcali 7 krat v priebehu pol hodiny, vsetko co som do maleho dostala od nutritonu, mlieka cez vodu az po gastrotuss. A to mam davat este saab simlex a gaya kvapky. Sak sa zblaznim. Dnes som bola od toho na krajicku. Tak casto este negrcal a to mu maju pomahat tie opatrenia.

Katka aj mi slzicka vysla ked som si citala ako si sa lucila s kojenim. Hlavne si nic nevycitaj. Kojila si 8 t aj to je uspech. Drzim vam palce s UM.

Mneme kde by som nasla nakreslenu polohu v ktorej kojis ty? Este to by som vyskusala hadam by to trocha pomohlo.

kukenzi
autor
11. aug 2009

ahojte,

baluu, vzala si mi z jazyka, co som chcela napisat na margo katky. veru, tak krasne si to katusik napisala, ze som si poplakala s tebou 😢 , ale ty si silna a drzim vam obom palce, vy baby to isto zmaknete 😉

mneme
11. aug 2009

kati 😢 , presne ako pisu baby, tvoj opis posledneho kojenia ma dojal. velmi, velmi, velmi tebe aj sofi prajem, aby pre vas obe nastali slnecnejsie dni, najma aby mala z nutrilonu rastla do krasy a ty si sa co najskor dala zdravotne do poriadku. a nemysli si, ze prechodom na flasu prestanes byt pre svoju dceru jedinecna - matkou nie si preto, lebo kojis, matku z teba robia uplne ine veci. pre kojenie si urobila maximum, nevzdala si ho ako kopec inych bab z pohodlnosti, musela si s nim jednoducho skoncit zo zdravotnych dovodov. neznost si uzijete aj pri um, mozno este viacej, lebo sofi bude co najskor v poriadku a namiesto placu sa bude chciet mojkat 😉 myslim na vas a drzim palce 🙂

bibi, drzkajte sa aj vy, viem, ze si aj ty musis toho vela preskakat. urcite robis dobre, ze chces poznat viacej nazorov, dufam, ze budete ok. daj vediet, ako ste dopadli 🙂

baluu, tu polohu asi nenajdes nakreslenu, lebo z hladiska techniky dojcenia nie je celkom korektna, pomohla mi ju vymysliet moja mama a nacvicila som si ju na babike 😀 ale v podstate je to uplne jednoduche. je to ako klasicka poloha v sede (v knizke od teba obr. c. 3, s. 26) - teda babo drzis poza chrbatik zozadu v rozkroku. rozdiel je v tom, ze nie je vo vodorovnej ale zvislej polohe, t.j. nozicky mu visia medzi tvojimi nohami. ja to robim tak, ze sedim na obycajnej stolicke s vysokym operadlom, mam podopreny chrbat vankusom a pred sebou podnozku, na ktorej mam vylozenu tu nohu, na ktorej strane kojim. babo ma hlavicku opretu v tvojom lakti a tym padom mas jednu ruku volnu - mozes nou pridrzat hlavicku alebo stlacat prsnik. dolezite je, aby bolo babo bruskom oprete o tvoje brucho a kolena mu smerovali k tebe. ked sa martinka velmi vrti, robievam to dokonca tak, ze si ju posadim obkrocmo cez moje stehno, jednou rukou jej drzim hlavicku a druhou pridrzam prsnik. neboj sa experimentovat, urcite si najdete polohu, ktora vam obom bude vyhovovat, skus podla knizky vsetky, ktore su vertikalne 😉 bohuzial som doteraz nebola schopna poriadne technicky zvladnut kojenie v lahu na boku a tanecnika uz vobec nie - tie dve polohy sa vraj odporucaju pri refluxe 😒 drzim palce, nech sa vam rychlo polepsi 🙂 , viem si predstavit tvoje zufalstvo

inak baby, na margo blbeho dna - martina dnes poobede mala take bolesti bruska, ako este nikdy - mali sme u nas oslavu narodenin mojej mamy a ona plakala, ako keby ju rezali 😢 zabral konecne az teply gelovy vankusik na brusko, od unavy zaspala. tie zmeny pocasia musia urcite drobcom robit zle.

tehula
12. aug 2009

ahojte maminky. Tak zle sa mi cita, ze vas trapia stale refluxy ☹ Drzim vsetkym palce, aby ste to prekonali co najrychlejsie a mali len spokojne miminka.

mneme> ja dam ruku do ohna, ze s pocasim vela suvisi. Ja som riadne meteosenzitivna a Heidi to zdedila asi po mne. Uz v bruchu, ked boli uprsane dni takmer cely cas prespala, aj ja som spava vtedy. Alebo ma bolieva hlava a som nervozna a tak aj ona teraz. Preto bola aj v tu nedelu, co som nakricala, taka nervna. Vcera to iste, sice nevyplakavala, ebo som len okolo nej skakala a venovala sa jej, ale bolo vidiet, aka je nekludna. Svokra si stale myslela, ze ju boli brucho, ale nie, jednoducho len nervna z pocasia 🙂

Ja som taka happy, ze uz mozem zhodnotit, ze mame konecne rezim, co sa spanku tyka. Moje prespane noci teda budu skutocnostou, ale asi len dokym zubky pojdu 😀 Chodime spavat spolu o polnoci a vstavame o pol osmej, osmej rano

inneska
13. aug 2009

ahojte mamulky 🙂

kati..moc ma mrzí, že si musela prestať s kojením, ale ako mneme písala, stále budeš pre sofinku tá najdôležitejšia osoba v živote 🙂 prajem vám, aby ste boli hlavne zdravučká a šťastná dvojka 😵 😵 teda trojka, aj s tatinkom 😉

inneska
13. aug 2009

nám to grckanie trochu ustupuje, grcneme len sem tam a doki mi na to povedal, že v jeho veku je to ešte stále v norme, aj kakanie sa zlepšuje, ešte každé druhé je s pomocou rúrky, ale 3 deň berieme infants dophilus, tak snád sa mu to po pár dňoch upraví 🙂

a za hodinku sa chystáme na sono klbikov, s jedným máme ´niečo´ , tak som zvedavá, čo povie náš doki...z blavy mi dali len odporučenie baliť naširoko, tak asi to nebude nič vážne 🙂

tehulka...holt, raz darmo, ste mama a dcérka, tak ste prepojené vo všetkom 😉

mneme
13. aug 2009

katka, ako sa mavate? viem, ze je to asi pre teba teraz tazke, ale skus hodit priebeznu situacnu spravu o vasich pokrokoch 🙂

bibi, vy ako s hlavickou? dufam, ze ste obe v poriadku 😉

a samozrejme pozdravujem vsetky ostatne maminky 🙂

katrin79
13. aug 2009

Katuska, vobec si nevycitaj, ze si ju kratko kojila, ako baby hovoria, dobrou maminou budes aj nadalej, drzim vam palce a daj vediet, ako sa mate

katrin79
13. aug 2009

mneme: este ste neboli na ockovani? nas to caka buduci tyzden a uz teraz sa obavam ako to mala bude zvladat, som citala, ze vselijake reakcie maju na to deticky...davate si aj ockovanie Rotavirus?

bibi1711
13. aug 2009

Ahojte babulky,
tak to, co sme si my prezili, neprajem fakt nikomu. A to nevravim len ako klise. Boli sme s tou hlavkou...skratim to, co doktor, to ina diagnoza. Vcera nam povedali, ze je podozrenie na detsku mozgovu obrnu. Tak si asi viete predtavit moj den...nejdela som, ja som nedokazala ani prehltnut vodu. Dnes sme boli v rehabilitacnom centre Harmony kde nam povedali, ze ta hlavka je z toho, ze v brusku bola v takej polohe, ze mala hlavku vlavo, ked sa narodila, mozog to chcel dorovnat, tak preto teraz vsetko robi lavou stranou...Cvicenim sa to da uplne doporiadku.Vraj by sa to upravilo aj samo, ale hrozila by skolioza chrbtice za ten cas tym, ze preferuje tu pravu stranu. Takze tak. Zajtra mame ist na rehabilitaciu, naucia ma tie cviky, mala bude chodit aj na masaze...takze tak. Dufam, ze sa mate lepsie ako my. 🙂

kaska
13. aug 2009

Bibi, Katka mrzi ma, ze mate taketo problemy. Drzim vam place, hlavne aby boli deticky zdrave.

My sme boli dnes na sone a maly uz reflux nema 😵 mal by byt uplne zdravy, takze flasku aj Nutriton som uplne odstavila. Napriek tomu, ked ho len nakojim, stale place. ☹ Je to hroza, asi je stale hladny. Ale bohuzial, musime vydrzat, hadam si zvykne, ze flasku uz nedostane.

mneme
13. aug 2009

katrin, na preockovani sme este neboli a skor ako v septembri ani nepojdeme. ziadne ine okrem povinnych ockovani nechcem absolvovat 😉

bibi, chuda moje, este ze si natrafila na to rehabilitacne centrum. pekne cvicte babulky, myslim na vas 🙂

katrin79
13. aug 2009

mneme> vy ste neboli? lebo v 10 tyzdni mi dokina vravela, ze je povinne ockovanie

kukenzi
autor
13. aug 2009

katrin my ideme tiez na povinne ockovanie az v septembri, teda bud koncom septembra alebo zac. oktobra. ved povinne je v 3.-4. mesiaci o akom ockovani hovoris ty? 😕, ale najskor musi byt zahojena chranicka po TBC

kaska tesim sa s vami, ze vas uz reflux netrapi. markus velmi rychlo zvitazil nad hnusobou refluxovou 😵

bibi, neboj, cvicko zaberie 😉 emuska to zvladne 😉

tehula
13. aug 2009

Bibi, mna az trhlo, ked som si ta precitala. Boze, to museli byt soky 😲 . Neboj, cvicenie zaberie, hlavne bud kludna.

Katrin> ja som sa na ockovania pytala, tak najskor az v strede septembra, ked bude mat 3.mes a musi byt zahojena chrasticka po TBC ockovani. Inak planujem vsetko aj tie rotavirusy, ale uz teraz mi cuka v riti, ked bude mat teploty, ze co budem s nou robit 😖

bibi1711
13. aug 2009

babule, dakujem vsetkym za podporu🙂
Aj nasa lekarka hovorila, ze po desiatom tyzdni sa ockuje. Ale my sme nastastie neboli, lebo u nas nie je jasny termin porodu a teda emka je skor narodena, tak sme to odlozili. Som rada, lebo nas stav by to velmi zhorsilo.
Tiez sa tesim, ze reflux ustupuje. Verim, ze o chvilku nebudete mat ziadna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre