Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

jasminet
27. okt 2009

kaska - my nasu malu tiez uspavame na rukach, desim sa toho, ked bude mat napr. 10kg...uz teraz nevladzem. dokedy ju budeme tak uspavat? do 18 rokov? 😀 😀 😀 asi 2x sa mi cez den podarilo, ze sme lezali vedla seba, drzali sa za ruky a ona zaspala, ale to boli vynimky.

kaska
27. okt 2009

Jasminet, ja ho potom prelozim do lehatka, ale cez den mi tam vydrzi max pol hodinu, na rukach vie spat aj 2 hodiny. Tiez sa desim toho, co budem robit ked bude starsi, neda sa takto donekonecna uspavat. Preto som sa pytala na tu knihu. Este vie spat tak, ze si s nim lahnem do postele alebo na gauc a objimam ho, vtedy tiez spi.

dadka212
27. okt 2009

Kaska no poznám maminy, ktorým tá knižka pomohla, ale ja som nemala to srdce nechať ho tam revať, chudatenko, ten mal nohy, ruky von z postielky sedel a hlavičku mal opretú o zábradlie a tak od toho plakania zaspinkal...pre môjho malého to bolo týranie nie uspávanie, ja som ho uspávala dovtedy zaveseného na cecku a na rukách tak som s ním pochodovala po byte 😀 ale cca od roka som ho uspávala v posteli (spával so mnou), musela som byť vedla neho a vlastne aj doteraz ho uspávame večer tak, že s ním niekto musí byť v izbičke, ale to uspávanie trvá tak 10minút takže pohodka...cez obed zaspáva sám s flaškou mlieka 🙂

ja malú večer uspávam na posteli s cecíkom v pusinke 🙂 a cez deň spinkáva iba v kočíku, to ju uspím kočíkovaním...

jasminet
27. okt 2009

ja nie, ja ju uspim na rukach a supnem do postele. a mam na 30-45 min. pokoj. vecer uspime a mam par hodin klud. u nas v spalni mala nespava, ma vlastnu izbu, tak neviem ako to budeme neskor robit. nechcem aby si zvykla na nasu postel, uz sa jej potom nezbavime (ako moja kamoska)

dadka212
27. okt 2009

Jasmi ja spavam s deťmi v detskej izbe... Maťo sám a ja s Danielou spávam na väčšej posteli a potom tak ako Matkovi jej kupime vlastnú a potom už pôjdem k tatovi do spálne aj keď sa mi tam moc nechce znova sa učiť spať pri tom jeho chrápaní 😀

jasminet
27. okt 2009

jaaaj, tak to zas nechcem, ze odstrcim manzela. a ani by sa nam tam do izbicky dalsia postel nezmestila. ale vsak nejako bolo, nejako bude 😀

kaska
27. okt 2009

Ja zasa zboznujem, ked so mnou lezi v posteli. Na to sa vzdy najviac tesim, ked ho mam tak blizko pri sebe. Nevadi mi vobec, ze by sa na to naucil, ved je este malicky a spika so mnou len doobeda. V noci spi pekne vo svojej postielke.
Dadka podla mna to mas super uspavanie, ked ti za 10 min zaspinka. Urcite lepsie ako by sa mal chudiacik sam trapit. To urcite nie. Mne tiez trha srdce ked place.

dadka212
27. okt 2009

Jasmi nám to zasa takto vyhovuje 🙂 on je rád, že sa vyspí a nebudíme ho vnoci, keďže chodí do práce a aj mne to takto vyhovuje, lebo si môžem deti užívať, veď ani sa nenazdáme a už budú pubiši a už sa pravdepodobne nebudú chcieť mojkať 😀

Kaska, ja by som to určite neskúšala na takom malom bábätku možno na staršom ale aj tak by mi to nedalo keby plakalo 😝 takže u nás knižka nehrozí, ja som naučila Maťa krásne zaspávať vo svojej posteli a to bol do toho niečo vyše roka uspávaný na rukách s ceckom v pusine 😝

jasminet
27. okt 2009

ved jasne, to som tak nemyslela... pokial vam to vyhovuje, tak nie je co riesit.
ja tiez nenecham malu vyplakavat. vsetci mi hovoria, ze nechaj ju revat atd atd anakoniec ked zaplace tak sa vsetcui na nu vrhnu a hore sa na ruky :o)

tehula
27. okt 2009

Ahojte maminy, mozem vas poprosit o cislo na p. Iroovu do soc. poistovne?
Viem, ze niektora ste ho pisali, ale tusim v teme Antolska a nie je kedy citat tolko stran.
Dakujem vopred

katka1981
28. okt 2009

Ahoj Kaska, ja si tiez neviem predstavit, ze by mi mala sama od seba zaspala v postielke, ze by som ju len polozila a koniec. Myslela si to tak?

katka1981
28. okt 2009

Mojej kamosky dcerka spavala od 3 mesiacov sama vo vlastnej izbe. Muz hovoril, ze aj nase dieta pojde cim skor do vlastnej izby. A len co sa mala narodila, najradsej by bol, keby sa k nemu tulila v nasej posteli celu noc. Malinku uspim a dam do postielky a nie je problem, ale ked si chcem pospat s nou alebo nechcem aby buntosila skoro rano, tak spi s nami, ale len nad ranom hodinku asi. Do jej izbicky pojde ked vyrastie z malej postielky (3 roky), v prip. ze by sme mali druhe babo skor. Inak nie, ja by som nedokazala spat a muz mi vravel, ze keby mohol, zobral by si k posteli aj psa, len aby mal svojich najblizsich pokope.

kaska
28. okt 2009

Kati presne tak som to myslela, sam mi v postielke nezaspi. Aj ja to robim presne ako ty. Tiez som najskor myslela, ze bude maly cim skor sam spavat vo vlastnej izbe, ale veru teraz si to uz nemyslim 😀. Ja ho chcem mat pri sebe co najdlhsie, myslim, ze je este prilis malinky aby spaval sam v izbe. Postielku ma teraz tesne vedla mojej strany a ten bok ma dolu. Takze ked sa v noci aj zobudi alebo zamrnci, tak sa len naciahnem a dam mu dudel alebo ho pohladim alebo chytim za rucicku. Aj on potrebuje citit mamicku pri sebe. Presne si ho aj ja davam nadranom k sebe do postele, najskor vydrzal tak hodinku, ale teraz uz spime spolu aj 2 hodiny a je to super. Ja to zboznujem, ked s nim spim v posteli, najradsej by som s nim tak spavala celu noc, ale bojim sa, aby si na to nezvykol. Tak len rano. Mojmu muzovi sa to tiez paci, ked spinka medzi nami 🙂

kukenzi
autor
28. okt 2009

ahojte,

moj matko spaval s nami na manzelskej posteli a pred mesiacom si sam pytal postielku do izbicky a spinkava sam, ziaden problem, ze si zvykne na nasu postiel som neriesila. verila som, ze vyzreje cas na vlastnu izbicku, inac by spal doteraz s nami, sice na vlastnej posteli, ale nikdy by som ho nepresunula do inej izby, keby sam nechcel, nezniesla by som ten pocit, ze my spime v izbe traja a on je tam sam.

malicka mi zaspi v kociku v pohode, vecerne spanie od 20-5h je u nas uz vyse mesiaca minulostou, teraz sa budi 2x za noc a okolo 7h je uz hore, tichucko sa hra s rucickami. ona nema problem, ked ju cez den polozim do postielky, pohladkam, dam cumlik a zaspinka, obcas placka, ale ten plac uz poznam, ze je to z unavy to si tak divne pomrnkava a viem, ze jej vtedy najlepsie pomozem, ak ju necham sa s tym vysporiadat samu. okolo hlavicky jej davam ten cestovny vankus v tvare U, to sa k nemu prituli a ma pocit bezpecia. vecer ak place, ze nevie zaspinkat, prikryjem ju a podrzim rucicky pri telicku, lebo tymi jej nekoordinovanymi pohybmi sa budi a je nervozna. ona sa rychlo ukludni a zaspinka.

knizku "kazde dieta sa vie naucit spat" som mala, aj som praktizovala, zabrala rychlo, ale uz by som to nerobila. nepacil sa mi taky drill na vlastnom dietati. akonahle doslo k nejakej zmene, napr. sme vycestovali, sli zubky, zacal liezt, chodit, tak to boli take milniky, ze nam jednoducho ziaden rezim nevyhovoval a aj tak by sme museli zacinat odznovu.

ak mozem odporucit, tak to radsej knihu od jiriny prokopovej "kdyz dite nechce spat" 😉

tehula
28. okt 2009

kuki, ty nemas cislo na Iroovu?

mneme
28. okt 2009

kuki, nejako takto podobne aj my, az na to, ze martinka je dost ziva, takze uspavanie je dlhsie. a v postielke ma vankus na kojenie, vzdy si k nemu stuli hlavku, aby zaspala. a zaujimave je, ze tiez asi mesiac uz takmer vobec neprespava noci - chodi spavat cca. 20.30, budi sa okolo stvrtej, potom okolo siestej-siedmej. rano si ju supneme este ku nam do postele a ked nas citi, vie obcas potiahnut aj do deviatej, pol desiatej 🙂 trochu ma stve, ze uz jej nevonia zaspavat vecer sama v postielke - doteraz ju stacilo pomojkat, nechat zazate svetlo a otvorene dvere. ale teraz si tam vykecava, myka sa, vytahuje cumel a oblizuje ho a nebyt toho, ze ju uspavame, tak by to bola schopna robit aj hodinu.

kukenzi
autor
28. okt 2009

tehula nemam, ja ani neviem kto to je 😖

kukenzi
autor
28. okt 2009

mneme presne. kedysi som ju len polozila do postielky, zhasla svetlo a odisla, teraz tam musim este chvilu pobudnut ako podavac cumlov a ukludnovac a az ked vidim, ze je polomrtva, odchadzam. nam asi idu zuby (matko ich mal v tomto veku 2), slinta ako bernardin, cele paste pcha do ust, je nervna... vcera vecer som jej supla panadol, co som videla, ze sa ide zblaznit z tej bolesti

kukenzi
autor
28. okt 2009

tehula aha, to je tetka z poistovne, vsak skus zavolat na spojovatelnu, nech ta prepoja

certica
28. okt 2009

som vas prisla len tak pozdravit, dufam, ze sa mate vsetky fajn 🙂

katka1981
30. okt 2009

Ahojte. Dnes mi prisiel balik pre malu. Boli tam pancusky, kupila som jedny pre malu a jedny pre neterku. Ja som v nemom uzase. Vraj ceske. Ja ich mam sto chuti smarit do kosa. Ved oni sa uz teraz rozpadavaju. Vzhladom na cenu a naklady na postovne sa mi to neoplati poslat spat. Ja uz nikdy z eshopu asi nic nekupim. Rifle krasne ale podsivka akoby sto rokov uz nosena, som taka znechutena ze az. Zlate Tesco. Dokelu ved mala upozornit predavajuca, ze su lacnejsie preto, lebo ich sili slepi a navyse ich este asi aj natahovali na dospelych ludi. Boze keby ste to videli....

katka1981
30. okt 2009

Vsetko inak novy tovar.

kaska
30. okt 2009

ja som sa tiez tak okaslala, ked som si tak objednala tak visiace hracky na autosedacku. Taka spiralka, vyslo ma to na 30 euro (znackova hracka plus postovne z ciech 😠 ) a to zvieratko co tam visi je hybrid medzi slonom a mysou. Mal to byt slon.

katka1981
31. okt 2009

kaska, ani zvieratka uz nie su to co to byvalo 😀 ja sa uz len smejem, lebo som z toho mala 2 dni depku a nervy. Poucila som sa, stacilo. Len zial, ja sa tak lahko do obchodu nedostanem. Nevadi, myslim, ze o pol roka bude situacia lepsia.

katka1981
31. okt 2009

Konecne som si dopila rannu kavu. Nasa babulka sa rozhodla, ze spinkanie na prechadzke od 9.50 do 12.40 jej staci a uz dnes pojde spinkat asi az vecer, posledne krmenie trvalo hodinu, lebo bola v polospanku. Dufam, ze si nehodi slofika pred nocnym spanim, lebo to mi zas zavari. Vcerajsie uspavanie malo zatazovy stupen cislo 4 a od tretej zas buntosila, vzdy som ju musela pohladkat, dat cumlik... Inak ked konecnce vcera zaspala, spala krasne, ani sa nepohla a ked sme s muzom vosli do spalne ze konecne ideme spat (okolo 23.30) tak si mala kychla, zyvla a prdla 😀 a na ten prd sa zobudila 😀 , takze sup maminke na ruky, ale zaspala rychlo, ale zas od tretej mala slaby spanok. Ani nocny spanok nie je taky ako do dtvrteho mesiaca, to sme sa mohli aj smiat (trvalo to mesiac, lebo pretym kvoli refluxu nespala vobec), vcera sa dokonca kym uplne nezaspala zobudila aj nato, ze som prehodila list v mojom poznamkovom zosite.

Kaska, malej postielka nema zusuvaci bok (ladila nam k nabytku a velmi sa mi pacila ale tato vymozenost mi trochu chyba). Musim k malej hopsat x krat za noc. Malokedy spi tak, ze sa nezobudim na jej pohyb, mozno raz do tyzdna - dvoch.

katka1981
31. okt 2009

Pani z MMB mi odpisala, ze mi vrati peniaze za ten tovar, takze som spokojna.

katka1981
31. okt 2009

Viete aka je momentalne najoblubenejsia hracka nasej malej? Notebook. Bojim sa, aby mi po roku dovolila chodit aspon na MK. 😀 Nebojte sa chaty jej blokneme a zalozime forum *Narodili sme sa na Antolskej* 😀
Inak chodia vam vzorky od tych co nam dali ten ruzovy kufrik s Domestosom a ziletkou? 😀 Mne neprislo vobec nic, kamoske z Antolskej chodi stale nieco. Je fakt pravda, ze tu detsku vyzivu som jej uz davno zjedla ale niektore vzorky by som dala ochutnat aj malej 😀

kaska
31. okt 2009

Katka som sa pobavila na ten prd. 😀 Moj maly prdi ostosest a okrem toho strasne smradlavo, lebo kaka tak raz za tyzden. Ten posuvaci bok je strasne dobra vec, lebo ja sa tak natahujem za nim vela krat za noc, takze uplne chapem, ake to musi byt, ked zakazdym musis stavat.
Super, ze dostanes peniazky naspat.

kukenzi
autor
31. okt 2009

bozinku kati, ty si kopa humoru, strasne rada citam tvoje prispevky 😵 😵 😵

posuvnu bocnicu mame aj my, pri malom som ju nevyuzivala, teraz stale. postielku som si narazila k posteli, stiahla bocnicu a tak fesanda uz nespava medzi nami v posteli, lebo by som o chvilu prisla o chrbat, s ktorym som nikdy problemy nemala, takto ju mam stale pri sebe, mozem ju vonat, hladkat, dotykat sa jej a ak bude uz vacsia, bocnica pojde uplne do prdkaloviec a budeme mat take akoby letisko, len mala bude pri mne a nie v strede

a musim sa priznat, ze som si stale nekupila manducu, ale asi tak idem spravit v tomto momente 😀

katka1981
1. nov 2009

kukenzi rada som ta pobavila.

Kokos dnes bola dobra kosa vonku, vydrzala som hodinu a dala som malu do garaze, idem uz pre nu. Dnes sme boli prvykrat v sportaku, chudatko uz jej bola vanicka strasne mala. Mam pocit ze ju asi svrbia dasienka, dnes mala take nervy a place, ze az. Dala som jej taky biely prasok od homeopata pre miminka na rast zubkov (nemal by to byt ten znamy biely prasok, z bezpecnostnych dovodov nenapisem ze ant.....)a po hodine uz bola kludna. Nas akoze buduci sused na nas krici, ze ako sa mame, ze dosli si opekat, som sa ich pytala, ci im nie je teplo, ze dobre im je, len zabudli si zobrat nieco na opekanie. Snad si nechceli opiect nasho psa. Muz mi hovori, ze prd opekaju, fetovat isli. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre