Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

jasminet
24. nov 2009

mne lekarka kazala ju najskor pozorovat a ze keby sa mi nieco nezdalo tak ist... doktorke na chirurgii sa zdalo, ze mala nehybe dostatocne pravou rukou a mala pocit, ze ma hrcu na hlave, tak preto rtg, nastastie to nic nebolo, len ju teda chuda oziarili, na neurologiu nas vobec nikto neposlal.
neboj, bude ok, stava sa, to len ten sok... ☹

katrin79
24. nov 2009

dadka aj ja mam bordovy nosic, kapsu mam od MAM deluxe a je super teplucka

katka1981
24. nov 2009

jej nestiham vas citam, dosla som len po Dadku, joj srzim palce, kokso, az mi doslo zle, brrr, dufam, ze bude cim skor fit. Tak by som vam napisala ako ma svokra vytocila ale nemozem, keby to nahodou niekoho moc zaujimalo, napisem IP, ale nebudem to tu pisat, inak sa chcem spytat, ked nosite mimco vporedu v nosici, neboli vas chrbat? Ideme aj my kupit nosic, tak sa preto pytam vdaka.

katka1981
24. nov 2009

Bibi, to mi je luto, baby dobre ze to tu pisete, su v takom veku kedy pomaly asi kazdej z nas capne babo na zem. Joj, musim byt este viac v strehu, lebo mne sa nepretaca skoro vobec, ale clovek nikdy nevie.

jasminet
24. nov 2009

ja ju uz mam iba na zemi, na koberci a deke, ziadne ze na gauci a zahradena stolom, to vtedy nepomohlo ...

bibi1711
24. nov 2009

mne je este stale zle...mala uz vstala, cize ziadna spava nie je. moja namala ani cervene, do 2 minut sa uz smiala, ale strasne to buchlo.
Katrin, dadka, ked sa my tri stretneme, tak budeme ako trojicky🙂rovnake nosice, aj kapsa🙂
Kati, mna chrbat neboli, moja je uz riadne tazka, ale v nosici sa mi zda o polovicu lahsia.

kukenzi
autor
24. nov 2009

nestiham citat, len vidim, ze bibi spadlo babo, ale na kramaroch ti uz urcite povedali, co sledovat, ze? ale pre ostatne, urcite treba sledovat ci zrenicky su rovnako velke a hlavne po takomto pade, NIKDY nedavat dieta do 2 h spat, lebo neodsledujes, ci nie je prehnane spave, tak isto treba sledovat ci nezvracia...

docitam vecer

jasminet
24. nov 2009

este treba sledovat ci nema take trhave tiky - ze pokoj a zrazu sa strhne a rozhodi ruky (strata rovnovahy), alebo je ok, v pokoji a zrazu zacne bez priciny plakat

katka1981
24. nov 2009

no ked mimci ide prave zubky, tazke je sledovat ci neplace bez priciny, drzte sa, musim off.

kukenzi
autor
24. nov 2009

jasminet ano, hoci odsledovat take krpate babo ci place bez priciny, alebo sa prave nevylakala je tazke

dadka212
24. nov 2009

ahojte 🙂

Bibi no dúfam, že Emka bude v poriadku 🙂

my sme boli na Antolskej teraz na obličky a už je úplne bez dilatácie, takže netreba už kontroly, ja sa tak neskutočne teším 😵
a dnes sme mali termín aj do endokrinologickej ambulancie, najprv som si nadávala, že čakám na termín 3 mesiace a nakoniec nato zabudnem ale boli tam do 12:30 takže sme aj to stihli, to je na poradovník, treba sa tam zapísať na papier a podla toho berú...no ale tam to bol horor, chudiatko takú konskú ihlu jej pichli do ručičky a ešte jej tam sestrička aj hladala žilku, no má tam modrinu ako svet a plačkala moja malinká, ale už je potom, a na kontrolu ideme až v máji a budeme tak chodiť každý rok v máji 😝 teda ak to bude v poriadku...

dadka212
24. nov 2009

a kapsu som objednávala a teraz sa mi ozvali, že budú mať tovar do 2 týždňov, lebo momentálne nie je skladom, nosič ešte neviem, ale veď vydržím, som vydržala doteraz aj tak to bude na vianoce darček 😀

jasminet
24. nov 2009

kuki - som len pisala, co mi lekarka povedala...

katka1981
24. nov 2009

jasmi neboj, kuki to pochopila, ona je velmi chapava 😉

kaska
24. nov 2009

dadka no zbohom, ja idem do tej endokronoligickej bud tyzden. Kazali mi prist medzi 9:30 a 11:00, takze je lepsie prist cim skor? A su tam cisla na ten poradovnik? A malicka ako, pplackala vela?

dadka212
24. nov 2009

Kaska no to ti držím palce, my sme prišli pred 11-tou lebo my sme vlastne išli iba na obličky ale na poslednú chvílu som zistila že máme ísť aj tam som si pomýlila dátum 😅 to je tam vonku taký papier a tam zapíšeš meno malého nie sú tam klasické časenky...
...bude to prebiehať asi tak, že vám sestrička vystAví kartu, potom vezme krv, ty budeš malého mať na kolenách aby sedel budeš mu s jednou rukou držať nožičky a s druhou ručiku do ktorej pichajú, sestrička tiež bude držať ručičku a pichať takou konskou ihlou, fuj ešte stále mi je zle ako jej tam s tým šmátrala v ručičke a hladala žilku ☹ potom malého povyzliekaš donaha a doktorka ho popozerá, potom oblečieš a doktorka bude vpisovať do karty to čo sa ťa bude pýtať (klasika či máte v rodine cukrovku, iné choroby, či bol malý narodený spontánne, hlavičou atď)

malá revala hrozne ale iba vtedy keď jej hladala žilu potom iba mrnkala...

kukenzi
autor
24. nov 2009

jasmin, to nemala byt spochybnujuca veta 😉 niekedy sa vyjadrujem asi ako debil. 😀 to mala byt jedna veta suhlasna a druha konstatovacia na zaklade mojich skusenosti. mne napr. maly nikdy nespadol, ale ked mal nejaky rok, tak sa zdrbkal z gauca a to vyslovene mojou vinou, lebo tam skakal, alebo stvornozkoval a uz sa blizil ku koncu gauca a ja truba som na neho zkrikla, nech stoji a v tom, asi sa zlakol, spravil salto z gauca... tu dodrzat "pravidlo" nikdy nedat po ppade spat dieta do 2h bolo nemyslitelne, lebo to uz tahal nejaku sichtu a prave mal ist spat, 2h boli nemozne udrzat ho v bdelom stave

bibi1711
24. nov 2009

Ahojte kocky,
mala je myslim v pohede, zrenice rovnake, to som pozerala hned po pade...nezvracia, jedla aj pila normalne, spala menej ako obvykle, ziadne trhane pohyby, neplakala vobec, nelaka sa. Boli sme normalne cvicit v babyfite, ani nemukla, usmievava je, hra sa, koordinacia v pohode, robi to, co obvykle. Tak hadam jej nic nie je.

Kaska, velmi ta prosim, neopytas sa mi na tej endokrinologii, ci tam maju ist vsetky deticky mamiciek s tehu cukrovkou? Lebo ja som to v sprave nemala a moja pediatricka mi povedala, ze o nicom takom nevie...tak neviem, co mam robit...

Dadka, blahozelam k oblickam, verim, ze si velmi stastna. Nic nie je lepsie, ako sprava, ze babo je v poriadku. 🙂

kaska
24. nov 2009

Bibi jasne spytam sa, idem tam 1.12. 😉

kaska
24. nov 2009

a som rada, ze mala je ok

dadka212
24. nov 2009

Bibi ďakujem veď aj ja som rada, že je Emka v poriadku 🙂

kukenzi
autor
24. nov 2009

bibi, jasne, ze jej nic nie je, chvalabohu deticky su ako z gumy. tesim sa s tebou

katka1981
25. nov 2009

Ahojte, prosim o radu., Mame dom HIPP bio, zelenia s jahnacim masom, obsahuje aj ryzu ale co je najhorsie obsahuje citronovu stavu! Mam to dat malej? Ved citrusy tak male dieta nesmie. Do kelu ked tie pismenka su take male. Asi budem mat zas co jest.

bibi1711
25. nov 2009

Kati ahoj, ja by som to malej nedavala.

bibi1711
25. nov 2009

Katka,Katrin, Kaska, Mneme....Katusky nase, vsetko najlepsie k meninkam Vam prajem. Vela vela lasky, zdravicko, poslusnych manzelov a zdravucke deticky 🙂

tehula
25. nov 2009

katky, vsetko najlepsie, ale vas tu je 🙂

katka1981
25. nov 2009

Dakujem, Mneme vsetko naj, tebe som nestihla. Nedam jej to, niektore su konzervovane jablkovou stavou, ta neublizi. Malej zacina byt 74 mala, a je mi luto, ze niektore krasne disney veci ani nemala oblecene :-

katrin79
25. nov 2009

bibi, tehul: diky za prianie...a ostatnym "spolu-Katkam" prajem tiez vsetko naj 😉

kaska
25. nov 2009

Dakujeme 🙂

katrin79
26. nov 2009

co budete kupovat vasim dietkam pod stromcek? je mi jasne, ze to este nebudu nejak extra vnimat, ale nejake darceky musia byt...najlepsie, ze sa ma vsetci z rodiny pytaju, co kupia malej a ja vobec netusim, akurat svokrovcom som povedala, ze budeme potrebovat stolicku na papanie, takze tych mam vybavenych, ale inak vobec netusim co a hlavne co jej kupime my....oblecenie urcite nie, lebo toho ma dost vela aj do zasoby 😉
ak mate nejake typy sem s nimi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre