Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
26. nov 2009

vselijake interaktivne a edukacne hracky by som kupovala, vselijake co vydavaju zvuky a tak, len ked ja neviem aj tak co kupit, ekd mame toho mrte

kukenzi
autor
26. nov 2009

no tak to je dovod vytiahnut zapraseny vodicak a musim konecne zacat jazdit.

jasmin, tie gulicky v tom hrkaju, ked zacnu plazit a stvrnozkovat, je to na take precvicovanie

kaska
26. nov 2009

presne tak, ved muz je aj tak v robote, vecer ked pride, tak to uz s malym nikam a cez vikend je strasne vela ludi vsade v obchodoch. Najlepsie je takto cez tyzden doobeda, ked nie je este vela ludi. Takze treba oprasit vodicaky a hor sa vyrazit na nakupy 😀

kukenzi
autor
26. nov 2009

a hlavne chlapovi ani nevraviet, ze som bola na nakupoch, ved on nema prehlad o hrackach a obleceni krpcov 😀 😀

jasminet
26. nov 2009

no, musim si urobit vodicak, ale neviem ci by som sa ako cerstvy vodic pustila v blave do premavky s babom v aute 😅

mneme
26. nov 2009

caute baby, katky specialne, dodatocne vsetko naj k meninam - vcera som nestihala, lebo ked robim som vzdy dead 😝
tak ja vianoce vobec neriesim - martine furt nieco priebezne kupujem - najma oblecko a hracky - a pripada mi to ako cisty formalizmus vybrat jej nieco ze "na vianoce". to asi az buduci rok. s nasimi sa nedohadujem, co dostane, nech si skusia potrapit hlavu a nieco vymyslia 😀 i ked u nas v rodine na vianocnych darcekoch velmi neficime, skor sa vyblbneme na narodeninach. vianoce su skor o tom, ze sme vsetci spolu. tento rok to bude pre mna speci, lebo budeme 1x s muzom na stedry den vecerat sami ako komplet mini rodinka, doteraz sme vzdy byvali cela familia u mojej sestry. takze budem vyvarat a vypekat a asi si aj budeme pustat koledy, mozno sa napriek nasim zasadam hecneme aj do stromceka, ale skor to vidim na nejake haluzky a adventne vence. juuj, uz teraz mi z toho krasneho gyca vlhnu oci a tesim sa, ze mozno o rok-dva to uz bude intenzivne prezivat aj martina 😅
baby, to kedy stihate chodit po nakupnych centrach? a deti vam to akceptuju? ja takmer vsetko kupujem cez net. muza by som inam ako do ikey nedostala, tam je ale schopny stravit aj 3 hodiny 😝 keby mi ale skusal povedat, nech sa krotim v nakupoch, asi by som mu povedala svoje 😀 inak som rada, ak si najdem 1-2x denne cas na 2-hodinovu prechadzku v parku

jasminet
26. nov 2009

mneme, ja moc po centrach nechodim, ani ked som malu este nemala ma to velmi nebavilo a s nou uz vobec nechcem zatial chodit. ale kedze idu vianoce, tak som v sobotu nechala muzovi krpatu a vyrazila som si sama - potrebovala som si od nich oboch oddychnut. a dalsiu sobotu zas. inak tiez pre malu na nete kupujem.

kaska
26. nov 2009

cau mneme, dakujeme 😉
praveze s nim nechcem chodit velmi po nakupnych centrach, min tyzden som sice bola, ale iba kratko, lebo musim sa vzdy do 3 hodin vratit naspat do PK na krmenie, v aute ho krmit nechcem. ale nechcem ho zasa stale len doma prip na prechadzke drzat, nech si zvyka, aj na auto, aj na ludi, aby neskor potom sme ho mohli hocikde zobrat.
aj ja sa uz velmi tesim na vianoce, ale my este sami nebudeme.

mneme
26. nov 2009

kuki, spravny pristup 😉

kedze ja stale nosim, s martinou vsade chodim aj sama mhd alebo autom, v lete som ju v nom aj kojila. teraz uz ale potrebuje uplny pokoj, aby sa najedla, lebo ju vsetko velmi zaujima. no a este teraz v zime si neviem predstavit, zeby som ju na nakupoch musela vyzliect a potom zase obliekat 😝

baby je mozne, ze ma mala zacala pusinkovat? obcas po mne (zatial po nikom inom nie) vystartuje a prisaje sa mi na lice (s hladom to nesuvisi - robi to aj napapana) 😕

bibi1711
26. nov 2009

Vy ste sa dnes rozpisali...
Kuki, ideme asi na lyzovacku po sviatkoch, preto sane...a ak bude v blave dost snehu, tak jasne, ze ju nebudem stale tahat miesto kocika, ale cez sviatky a prilezitostne si to viem predstavit...aspon bude nalada🙂

Do centier sa dost bojim chodit, ale tiez s nou nechcem byt stale doma a niekedy potrebujeme cosi, co manzel sam nevie vybrat, tak ideme. Ale ze by to bola casta napln volneho casu...tak to nie.
JA ina na manzela nemozem nic take povedat, on malej viac kupuje ako ja. Ja aj poviem, ze nie je treba, ale on kupi. Tiez malej kupujeme hracky priebezne, ale pod stromcekom bude nieco mat. My sme s manzelom boli minule sviatky sami dvaja, tak sme si uzili take intimco vianoce, teraz budeme uz s emuskou, tesim sa velmi. Ja mam doma nakupene vsetko od minuleho roka, myslim vyzdobu, stromcek a tak. Len sa budem musiet v peceni krotit, minuly rok som nasla este na Velku noc pecivo 🙂

Podobne ako jasmin, aj ja mam taky pocit, ze tento vikend vybehnem niekam sama, lebo uz mi doma sibe. Ja ti mneme aj zavidim tu robotu, aspon tak dusevne pookrajes, aj ked to musi byt narocne...Cez obed nekojim, tak ja mozem aj na 6 hodin odist, hadam mala od manzela obed spapa.

Kuki, ten valec sa mi starsne paci, asi kupim aj ja malej. Dakujem za tip🙂

mneme
26. nov 2009

hej, bibi, pookrejem 😀 ale ver mi, je to aj dost stres - nie je to len o tom trochu vypadnut, ale uplne mentalne prepnut, plus sa na prednasky aj pripravovat. no a s kojenim je to komplikovane - martina nemoze byt doma, musi spat na prechadzke, lebo ked je hore, dojcim aj kazde dve hodiny. nemenila by som, lebo ma to bavi, ale som uz z toho trochu grogy. napriklad dnes som si doobeda s martinou pospala a to este ani nemam vybalenu tasku zo vcera 😝

katka1981
26. nov 2009

jasminet podobne, ja sice vodicak mam od 29.1. 2009 ale nejazdim lebo som bola tehu som sa bala a teraz sa kvoli malej bojim zas, ale uz sa pokusim

katka1981
26. nov 2009

Mneme, jasne ze ta mala pusinkuje, moja uz davno, ona si ma chyti, div ze neuskriti alebo ked lezi pritiahne ma k sebe a zacne cmukat, niekedy si to aj vypytam, je to uzasne, zboznujem to. Od nej milujem mat zaslintane cele lica ona mi dava zasadne jazyckove 😀 len co sa zobudi a preberie, hned si na zlepsenie nalady vypytam pusinku

katka1981
26. nov 2009

Ja odkedy mame malu, som bola v obch. centre zoparkrat a to tak, ze muz cakal s malou v aute, no lenze potom zacal reflux a skoncila som, lebo ona stale plakala a teraz chodi po centrach tatinko a nakupuje. Nastastie nakupuje krasne veci iba 2x vratil oblecko. A ma to vyhodu, ked jej nieco kupuje, na cenu nepozera, ja som zas taka sporonliva, ze ja by som najradsej zjednavala ceny heheh. Ale popravde mi to chyba, velmi a len co bude leto, tak uz bude mat mala rok a zacneme chodit po centrach ako za starych cias, ale tie klimy tam, no neviem.

Bibi ty sa nebojis ze malu vysypes zo sani?

jasminet
26. nov 2009

mneme, no neviem, myslis, ze su to pusinky? moja hadze take divoke pohlady, a uz ma ozuzlava, ale u nas je to asi zo smadu, alebo hladu. cakam kedy mi cucflek na krku urobi 😀
bibi - mna vtedy muz priiiiserne nasral, tak som mu druhy den nechala malu a s cistym svedomim som odisla. ja kojim uz iba v noci, takze som sa ani nemusela ponahlat...krasne som si tam oddychla a spokojna som prisla domov.

bibi1711
26. nov 2009

Mneme, ja ti verim..ja som mala ponuku ist ucit na jeden gympel od septemra. Len na par hodin tyzdenne. Manzel mi povedal, ze mam ist, ze dojde domov na tie hodiny k malej. Problem nie je tych par hodin oducit, ale pripravit sa na ne...a tak som teda nesla. Mas moj obdiv🙂

dadka212
26. nov 2009

ahojte kočky,

k včerajším meninkám našich Katiek želáme len to najlepšie 🙂

baby neuveríte, čo mi malá dnes spravila...nechala som ju v obývačke s Matúškom na puzzlach, ten jedol z misky pukance a zachvílku prídem lebo Matúš hučí, že nech ju dám preč a malá sedí už pri ňom a hrabe sa v miske 😀 skoro som odpadla, neviem ako si sadla, lebo Maťo ju nesadol...

Ja deťom kúpim každému iba jeden dva darčeky, veď už sa v detskej nemôžem hýbať kolko tam je hračiek a to sú vlastne všetky Matúškove, kde sú ešte kočíky a bábiky, čo pokupujeme a podostáva Daniela 😝 a najhoršie je, že si nič neváži 😠
Maťko dostane vláčik Tomáš takú svietiacu baterku a asi aj vláčikovú dráhu Tomáš a oblečenie (on sa teší z oblečenia), keďže miluje krtka tak mikinku krtkovu, pančuchy, tričko...
Danielka dostane asi ten dvojjazyčný hrací stolík fisher price a oblečenie...
ja dostanem liliputi nosič a kapsu mam deluxe a tato nechce nič takže musím niečo vymyslieť 😝

kukenzi
autor
26. nov 2009

waaaw paaani dadi mas sikovnu dievcinku, ja len ziram, my sedenie daleko ale daleko v nedohladne

dadka212
26. nov 2009

Kuki no ale ja fakt neviem ako sa jej to podarilo, teda myslím si ako tak zlahu, ale ona bola doteraz lenivá ako voš a zrazu samé pokroky, už sa gúla ako divá 😀

tehula
26. nov 2009

ahojte babule, ja mam toho psa od FB pre malu uz kupeneho pod stromcek. Povodne som ho chcela v anglictine, ale mam nakoniec slovenskeho. Dalej by som chcela pre malu choditko a najma stolicku na papanie. S tym choditkom este uplne neviem, citala som uz aj ze je to blbe na spickovanie deti, tak este zvazim.

mneme, jasne, ze to pusinkuje. MNa moja pusinkuje uz asi skoro mesiac, ale to musi byt v dobrej nalade vyspinkana. Zvacsa vtedy, ked ju vyvberiem z postielky a dam jej pusu, tak aj ona mne na licko. Muz ked chcel tiez, tomu nedava 😀

dadka, ja kukam jak puk, ze jaku sikovnicu mas.
Moja sa straaaaaaaaasne vytesuje vo vani. Ona tam normal skoro plava, rehoce sa a pisklavo si vyspevuje. Ked ju tam nenecham dlhsie sa vysantit, tak zacne hucat, ked ju vyberem a utieram.

mneme
26. nov 2009

dadi, to je riadny pokrok 🙂 o chvilu si uz pri danielke velmi neoddychnes, ked bude takato aktivna.

tehula - choditko urcite nie ☹

kukenzi
autor
26. nov 2009

tehulka, ja by som choditko urcite ani zadarmo nechcela 🙄 skus este zvazit 😉 a vidim, ze FB si si pomylila s FP 😀 😀 😉

tehula
26. nov 2009

hehe, no veru, ale toho psa FP som myslela, inak idem pokukat konecne vase fotky na FB 😀

katka1981
26. nov 2009

Spravne pisete, choditko je super vec, ale skodliva pre dieta.

tehula
26. nov 2009

tak choditko nebude🙂 Inak uz ma kolobezku od krstne 😀
A tie sanky, tak to aj my sme rozmyslali, ze vozit ju na tom miesto kocika. ale v pocasi vraveli, ze asi tuha zima nebude 😀

katka1981
26. nov 2009

Ale ako dat malu na sanky aby nespadla? U nas bol sneh na sankovacku uz tento mesiac. Uz tyzden ma mala naruseny rezim, ja nemam volny uz ani vecer, ja som na nervy z toho, snad sa to cim skor vrati do starych zlatych kolaji, kedy som uz od 19.30 najneskor 20.00 mala volno.

bibi1711
26. nov 2009

Ahoj kati,
aj nam sli zuby, presne ako ty, mala vecer nespala...som bola unavena, predsa len si vecer kus oddychnem....
ale preslo to. Uz dva dni uspavam a spinka normalne. Len vydrz. 🙂

Tehula, priklanam sa k babam, choditko ee. To bola prva vec, co mi na rehabilitacii zakazali. Ze ak mame, vyhodit k smetiakom🙂

Dadka, vy ste sikule...parada. Tak moja ratam take 4 mesiace este sediet nebude.Ani lozit tak skoro...ale pockame...🙂 Bude potom v pohybe cely zivot.

kukenzi
autor
26. nov 2009

kati ak ta potesim, tak uz ani ja nemam volny vecer, tiez mala medzi 19-20h spala a v poslednom case aj ked zaspi za chvilu sa zobudi, akoby mala obed. spanok a vykrikuje, vyska, smeje sa do 22-22.30h, verim tomu, ine ani nepripustam, ze je to docasne 😝

katka1981
26. nov 2009

bio maso, podla mna za super cenu, lenze nam sa taka mega morka nezmesti do marazaku ☹ http://www.bioprevas.sk/Ponuka_gazdovskej_hydin...

mneme
26. nov 2009

dievcata, mna by teda zaujimalo, co je tym nasim babizniam take strasne smiesne, ked maju potvorky male spat. martina je schopna sa v tej postielke rehotat az kym neodidem a potom spusti rev. musim jej drzat obe ruky pri tele, aby nimi nemetala a nebudila sa, hlavku musi mat obkruzenu vankusom na dojcenie, aby si ju tam mohla zaryt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre