Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

mneme
27. jan 2010

baby, tak ja som dnes na prechadzke nebola, poobede som martinu ulozila na balkon, nechala doma tatika a vyrazila do mesta na nakupy. teraz som sa vratila, pocujem plac, vybehnem na balkon a to dole place velke decko a martina uz vyse dve hodiny sladko spi. v postielke je po hodinke zobudena a svieza ako rybicka, takze jej ten mrazik asi svedci 😀

bibi1711
27. jan 2010

baby, nedame niekedy stretko?

luciarichard
27. jan 2010

bibi dobrý nápad 😉

bibi1711
27. jan 2010

tesim sa prvej pozitivnej odozve 🙂

kaska
27. jan 2010

aj ja som za stretko 😉
Kati my mame taku postielku, kde sa da dat bok dolu a mam ju aj nalepenu k mojej posteli a myslis, ze to malemu staci? Vobec, aj ked ho drzim v noci za ruku alebo hladkam, kym si ho k sebe nepritisnem, tak nezaspi v noci, tazke tak.

kaska
27. jan 2010

Baby dnes v spravach na markize som pozerala, bola tam jedna mamicka, co rodila na natolskej,,,,4 kilove babo, odporucali jej cisarsky, ale nakoniec sa porodnik rozhodol pre kliestovy porod,,,ked prisli domov, zistili, ze babatko ma zlomene rebra a klucnu kost,,,samozrejme nemocka tvrdi, ze babo prepustili zdrave, ale ja im vobec neverim, kreteni, ved co uz by museli s tym babom doma robit?? po mojej skusenosti na antolskej sa uz vobec tomu necudujem 😠 😠

katka1981
27. jan 2010

Kaska, ty si mala zle skusenosti z Antolskou?

Aj ja som za stretko ale najskor na jar alebo az v lete, lebo my mame mrte snehu.

dadka212
27. jan 2010

za stretko som aj ja 🙂

Kaska to je strašné 😠 ja nechápem, prečo sa tak silou mocou snažia všetko rodiť "prirodzene" veď keď to nejde tak to nejde a takto ohrozovať životy alebo zdravie...

bibi1711
27. jan 2010

ja som tiez zhrozena z toho, fajn, na antolskej su taki vysadeni proti tym cisarskym, des a hroza.
som mala na mysli, aby sme sa dohodli niekde do mesta, aby muzi kocikovali, alebo varovali doma a my by sme zbehli na kavu, alebo na masaz 🙂

bibi1711
27. jan 2010

dadi, kam chodis na zumbu?

kaska
27. jan 2010

Kati ale ved do leta doma sediet nebudes kvoli snehu.....

No veru nepacilo sa mi tam vobec a pritom som mala znameho porodnika, nakoniec ma ale rodil primar, ten bol uplne najlepsi a este anesteziologicka, ostatne stalo za prd. Napriklad: Odmietli mi dat nadstandard (zevraj som to mala hlasit dopredu, akoze nechapem kedy, mala som neplanovanu urgentnu sekciu etse k tomu v noci), vobec mi neukazali ako sa maly kupe, ked som si pytala laktacnu poradkynu, lebo som mala problemy s prisatim, ze tam je kazda sestra laktacna poradkyna, kazda sestra mi radila uplne inak a aj to po neviem akom proseni aby mi to vobec ukazali ako sa dieta prebaluje, koji,,,ked mi neslo kojit, tak mi strcili striekacku, ze mam mu dat jest, lebo reve a vobec kaslali totalne na nas,,skaredo mu uviazali pupik, a este k tomu som tam stretla aj svaba a isla som o den skor domov, lebo som to tam uz nemohla vydrzat...

katrin79
27. jan 2010

vidim, ze sa tu ide nejake stretko organizovat, kedy asi by to malo byt?

katka1981
27. jan 2010

kaska, to je sila, ai si vychytila bud blbu smenu alebo ja neviem, lebo ja si ozaj nemozem stazovat. Samozrejme kazda sestricka mi bola sympaticka inak, mozno dve menej, ostatne v pohode, a jedna taka stara na sestonedeli, no nic moc, ale inak fakt spokojnost najvacsia. Kati ja by som rada isla von, ale mne nema kto malu povarovat a ja si ani nedokazem byt bez nej. Ja som na nej asi zavisla. A kym neschudnem do inych gati ako tehu rifli, kokos ani neviem ci su mi este dobre 😀 tak nikam nejdem, maximalne tak von, kde sa nemusim vyzliect z bundy.

katrin79
27. jan 2010

my sme dnes neboli vonku, inak chodime kazdy den,ale ked som videla na teplomery tu teplotu, tak som malu dnes nechala doma, ale zajtra uz ma byt "teplejsie" tak urcite zase pojdeme, inak mne prave naopak mala spi v kociku max. pol hodinku-hodinku ale ked je doma rozvalena v nasej manz.posteli tak spi aj dve hodiny

laura mi uz zacala pekne sediet, doteraz moc dlho nevydrzala, ale teraz je to uz super, aj pol hodinku vydrzi sediet, samozrejme, pokial sa ma s cim zaujimavym zabavat 🙂

zubky zatial v nedohladne, ani nema dasienka naliate, nic, takze na prvy zubok si este asi pockame dlhsiu dobu

katrin79
27. jan 2010

kati, ty nosis tehu rifle? ved si mi uz davno pisala, ze uz si schudla, este skor ako ja som sa vpratala to povodnych nohavic 🙂

katka1981
27. jan 2010

Mne mala sedi sama krasne od piateho mesiaca, ale inak nic nove, asi je s tym spokojna. Ked ju dam na brusko vydrzi len chvilu a potom sa zacne jedovat, maximalne sa posunie a koniec. Ale keby sa nenaucila tak rychlo sama sediet, tak ja by som mohla puzzly vyhodit z okna. Teraz si na nom sedi, za nou je vankus a je s pokojna a ja som pri nej, bud cumim do telky alebo nieco podobne pokial nemusim byt uplne pri nej, ale ako nahle odidem z izhy, je zle, ale dnes mi dovolila najest sa polievky, cize pokrok.

katka1981
27. jan 2010

Kati, ja som mala 7 tyzdnov po porode menej ako pred otehotnenim, mala som 57 a dnes mozno 67, naposledy 66. Stitna zlaza je svina, uz som si vysadila lieky, doktorka ma bud zabije, alebo povie, ze aj ona by ich uz vysadila. Nebudem to tu rozvadzat, lebo by som plakala jak mala. Ja z tej svine vzdy schudnem asi 5 kil a priberiem 10 alebo 15. Ked som nemala malu, dalo sa to, cvicila som, dala som si dietu a za 4 mesiace som dala dole 14 kil, ale pri malej sa neda nic, lebo az ked zaspi konecne mozem jest, cele noci naprd spi, a ja tiez, tak potom zeriem sladke. Endorfiny nikde, tak zas sa nacpem, skoda reci. Mne tehotenstvo vobec kila nepridalo, stitna svina a materstvo uz hej, ale hlavne ta opacha.

kaska
27. jan 2010

baby a ako ste male naucili sediet? ste ich posadzovali alebo si same sadli s lezenia? lebo ja som uz z toho magor ako sa to ma robit...ja maleho davam do stolicky ked papa, obcas este do lehatka, ale snazim sa aby lezal, lebo sa nechce ani poriadne prevalovat, iba do stran,,ale kebyze ho posadzujem, tak by mozno uz aj sam sedel, len ja neviem ci mozem ked este ani nelozi...

dadka212
27. jan 2010

Bibi do Pezinka 😉

no u nás by také stretko asi nemohlo byť, tato by nezvládol 2 deti a malého mi už nechce nikto varovať, že je zlý 😝

Kati ja som po pôrode pribrala skoro 10 kíl a to ani nemám štítnu žlazu...ja stále chodím v teplákoch lebo nič neoblečiem, ale idem na svadbu v marci a organizujeme stretávku zo ZŠ tiež v marci tak musím dať niečo dole, šak ma ani nespoznajú 😅

kaska
27. jan 2010

inak s tym stretkom, aj by som mohla asi jedine cez vikend, lebo muz chodi cez tyzden neskoro,,,alebo mozno mama by mi ho povarovala, ale radsej som, ked ho varuje muz,,,
Bibi aj mne maly spi v kociku len chvilu a lepsie v mojej posteli, dnes spal skoro 3 hodiny 😵 ho unavilo to cvicenie...

Kati kebyze mam ist znova rodit, tak ja na antolsku nejdem ani za svet...(haha dobru reklamu im tu robim)

katrin79
27. jan 2010

Katus, som zabudla, ze beries tie lieky, ved si pamatam, ze si mi hovorila kratko po porode ze mas normalnu vahu, tak preto mi to bolo divne, ze teraz mas viac kg...tak to chapem...a nic si z toho nerob, teraz na zimu mas vahu tak akurat 😉 a ked malicka zacne behat, ta ti da pekne zabrat, neboj nic, budes mat cvicko zadarmo 😉

katrin79
27. jan 2010

mne mala lozi len ked sa jej chce, velmi malicko, ju to nebavi, sediet som ju zacala davat ja, ale vzdy som ju zozadu drzala za panvu, proste aby mala oporu, alebo som jej dala vela vankusov okolo, mne to poradila rehabilitacna

katrin79
27. jan 2010

co sa Antolskej tyka, ja som mala po navrate domov este dva tyzdne nemocnicnu depresiu, ja som nemala stastie ani na sestricky o spolubyvajucej nehovoriac...prijemnejsie spomienky mam na porod ako na tych 5 dni potom a to uz je co povedat 😀

katka1981
27. jan 2010

Mne sa mala stale dvyhala, este nemala 3 mesiace a uz nechcela lezat stale robila brusaky. A to robi dodnes. Nechcela sa hrat po leziacky, tak som ju musela dat na puzzle a sedala mi v lone, samozrejme snazila som sa aby bola v polosede ale neslo to, ona chcela sediet. Az jedneho dna som zistila ze vie uz sediet sama, to mala 5 mesiacov. A kazdym dnom vydrzala dlhsie. Viem ze sa pise ze sa to nema, ale ked inak revala, co som mala robit? A rano, kym ju neposadim tak je nervozna. Ked sedi tak sa hra v posteli a ja este dospavam, mozno pol hodku a potom chce zas zmenu, tak ideme do obyvacky a sedi si na puzzle. Kati s tym lozenim je to blbost, moje krsniatko zacalo chodit po styroch az ked vedelo chodit. Mne ortoped povedal, vsetko treba nechat na prirodu a do nicoho dieta nesilit. My sme boli na poradni ked mala asi 3 mesiace a pytala som sa na sedenie a mudr. mi povedala ze mozeme si ju posadit na kolena, chrbatikom k sebe a moze byt o nas opreta, samozrejme ze vtedy ten sklon bol o nieco slabsi ako vo vajicku. Tak som sa uz nebala. A inak malu stale kontroluje, musi sediet s vystretym chrbatikom, ak by ho mla gulaty, to je zle, moze si pokrivit chrbticu. Ako nahle ho ma gulaty, hned idem k nej a podoprem ju, ale ona je vystreta alebo sa da dole akoby sa isla plazit a nacuhuje sa za hrackami, Keby sama nesedela, uz sa asi zblaznim, lebo by len kricala.

katka1981
27. jan 2010

Ja neviem ja mam antolsku v pamati ako dovolenku, lebo odkedy sme zacali stavat, my sme nemali jeden den dovolenku, potom sme mali maleho psa, a to bolo ozaj ako decko. Nezabudnem prve dva tyzdne byval s nami este v jednoizbaku a kazde dve hodiny sme ho chodili vencit aj v noci, muz ho vencil a ja som behala okolo bytovky, lebo mne bolo zima a to bol jun. Psika sme si doniecli 8. juna 2008 a Sophinku 8.juna 2009 hehe. Mne bolo v porodke dobre, lebo ja som mala najlepsiu spolubyvajucu na svete a cez zachod vedla Mneme, zial moc som ju vtedy nepoznala, ajked sme sa spolu bavili aj sranda bola, ale ja som bola ohladuplna, kedze chuda mala cisar, my sme sa s mojou spolubyvajucou smiali stale, a mne tam bolo dobre, lebo konecnce som neriesila dom, co treba prerobit, upratat, mala som konecne zmenu.

Kaska preco si mala cisar?

katrin79
27. jan 2010

Kati, vsak som ta videla, ked si odchadzala, si vyzerala akoby si isla z dvojtyzdnovej dovolenky pri mori 😉 zato ja ked som odchadzala, tak to vyzeralo asi strasne 😉

katka1981
27. jan 2010

Ja som sa nemocnice velmi bala, ale napokon, som bola spokojna, lebo som sa tam aj zoznamila s jednou sestrickou, s kt. som si na koni uz dlhsie pisala a ani som o tom nevedela ze je to ona, a sme v kontakte dodnes. Ja neviem ja som mala este asi tehotenske hormony, nikdy som nebola normalnejsia ako ked som bola tehu. Mala som endorfinov na rozdavanie, neprejedala som sa, ale ajtak som sa necitila ako krasavica, vobec som sa nefotila, lebo som mala pocit ze nie som tehotna ale len tucna. Ale bola som taka stastna ze budeme mat babo a vysnivanu babulku, ze som asi lietala v oblakoch, horsie to bolo po porode, ked prisli problemy a dodnes som sa z toho nespamatala. Ale mne to tak zvykne trvat, tipujem o tri roky ma to prejde 😀

katrin79
27. jan 2010

takze druhe babo bude o tri roky? 😉

dadka212
27. jan 2010

ja som sa tiež na Antolskej cítila fajn ako na dovolenke, nič som nerobila len občas prebalila a dala jesť malej proste dovča 😵

katka1981
27. jan 2010

Kati, ja som mala taky porod, ze kazdy den Bohu za to dakujem. Cely zivot som sa bala porodu, bola som presvedcena ze budem mat cisar kvoli ociam, inak by sme dieta nikdy nemali, az kym som zistila, ze cisar nebude. Skoro mi preplo, tak som sa rychlo spamatala, a zacala si nahovarat aky uzasny budem mat porod, a on taky bol. Prosim Ta, uz len to, ze mi epiduralku isla pichnut Ballova, PA bola mojej spoluziacky zo ZS krstna mama, cize ma brala ako rodinu, ja si neviem vynachvalit, super doktor, super spolubyvajuca, mne to pripada ako sen, aj to ze je mala zdrava povazujem za zazrak, jednoducho motlidby boli naplnene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre