Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
28. jan 2010

Luci a kde chodite teraz? Aj my sme mali ten pruh na pupiku a tiez sme boli na chirurgii na Kramaroch, teraz je to uz ok...Inak podla mna tam na Kramaroch su super detski lekari, aj som tam uz bola na pohotovosti.

majka212
28. jan 2010

ahojte,

mozem sa vam sem trocha zamiesat? Chystam sa rodit na Antolskej, no po vcerajsich info v spravach sa toho dost bojim 😒 kedze vy vsetky to uz mate stastne za sebou, mohli by ste mi prosim napisat, ako ste tam boli spokojne? ja tam uz chodim do poradne, takze tam odrodim asi urcite, ale budem hadam aspon kludnejsia, ak sa dozviem, ze sa to tam dalo prezit.... inak mysela som na to, ze nejdem ani zazmluvnovat dr., no neviem, ci je to spravne....
dakujem za kazde info! uz by som to mala najradsej za sebou!

prajem vam vsetko dobre, nech sa vam aj detickam dari a hlavne nech su zdrave!!!!

jasminet
28. jan 2010

majka - za seba mozem antolsku iba odporucit, ja som si tam velmi oddychla, aj hore na rizikovom aj na sestonedeli - doteraz to volam wellness pobyt. 😀

doktora som teda mala zazmluvneneho, na poslednu chvilu, jeho pristup som si sice inak predstavovala, ale vedela som, ze sa na neho mozem spolahnut. stat sa moze cokolvek, ci mas alebo nemas zazmluvneneho, ci rodis na antolskej, kramaroch, alebo v sukromnej porodnici...

to zazmluvnenie je take dvojsecne - nikto iny sa do teba nestara, vsetci sa spoliehaju na tvojho doktora, ze ta ustrazi - cize sa tiez moze nieco stat.
ked ho zas nemas, mozes rodit aj 2 dni, tak ako moja kamoska, sice ju vsetci popozerali, ale nikto neurobil konecne rozhodnutie aby jej to skratili.

baluu
28. jan 2010

majka my sme to mali podobne s rozhodovanim, lebo vtedy im zomreli tie dve rodicky a tiez sa vselico popisalo. Ja za seba mozem povedat ze som bola vcelku spokojna. Mala som zazmluvnenu doktorku, kt. bola za cisarsky koli myomu na maternici, ale primar ma pripravoval aj na moznost rodit prirodzene koli tomu ze je v oblasti, kde sa robi rez. Nakoniec ale robili cisarsky koli tomu ze vraj bolo malo plodovej vody (ale nebolo), len ma riadne vystrasili. Inak som rodila v den ked prislo asi 20 deti na svet a z toho bolo 11 cisarskych. Tak bol neskutocny frmol. A asi aj preto mi maleho nenosili poriadne na prilozenie, co sa mi na celom pobyte asi najviac nepacilo.
Bude to tazke rozhodovanie, ale nepripustaj si ze sa nieco zle moze stat. Drzim palce aby ste to stastne mali za sebou.

baluu
28. jan 2010

Baby nestiham vas citat, ale aspon vas pozdravujem.

bibi1711
28. jan 2010

Babule, velmi vam dakujem. Ako mala je podla mna fakt ok. Ziaden iny lekar mi nic take ani nenaznacil, neurologicka vyslovene povedala, ze je to blbost. Emka je inak dost sikovna. Rozumie uz mnozstvu slov, pamata si, vie sa pekne zahrat, tak dufam, ze bude celkom vporiadku.
Co sa lekarky tyka, pre mne by zmena jej lekarky znamenala zmenu aj pre mna aaj muza. Nemozem ju zobrat prec a nas tam nechat. Fakt nepoznam lekarov v ba. Odisla by som len vtedy, ak by som si bola na 100% ista ze ta nova lekarka pre emu bude dobra. Vzdialenost mi nevadi, aj za touto chodim az do karlovky. Tak radte kam. Mate pre mna nejaky tip?

Co sa stretka tyka, ratam samozrejme aj so stretkom s babatkami, len toto bude asi fakt mozne az ked sa trosku umudri pocasie. Ale na to sa velmi tesim.

kukenzi
autor
28. jan 2010

bibi, posli mi do IP ku komu chodis do karlovky? a ty si z petrzalky?

katka1981
28. jan 2010

Majka212, pokial by som isla znovu rodit, tak Antolska ANO, dr. Havalda ANO. Inde by som rodit nesla. Jedine ze by ma lekar odrodila doma, ale nie som za domace porody. Bez zazmluvnenia by som nesla. Vsade sa rodi ako na pase, a myslim si, ze ked mas zazmluvneneho lekara, ten ma za teba zodpovednost a ked budes spokojna, dalej ho odporucis, cize ma iste peniaze, ale ked ta odrodi lekar, kt. meno ani nevies, tak ta berie ako radovu pacientku a nie kazdy ma citlivy pristup ako ked si ho zazmluvnis. Ja som spravy ako obvykle nevidela lebo vtedy uspavam malu, a to co sa stalo je hrozne a odsudzujem nasilu robit prirodzene porody, lebo vsetko je to kvoli poistovni, moj nazor....

katka1981
28. jan 2010

Co sa tyka pediatricky, ja som hladala info na koniku. Docitala som sa ze v okoli Raca, Vajnory je to onicom. Tak som hladala dalej. Bolo mi jedno kde, ale muselo to byt v BA. A poradila mi Akejka a viacero bab s nou suhlasilo a meno znie Dr. Macuchova. Super si s nou pokecame, kedykolvek jej mozem zavolat, ked sa mi nieco nezda, alebo chcem poradit s malou, mne je sympaticka nielen ako lekarka, ale aj ako matka aj ako zena, clovek. Ked som bola chora a mala bola v najhorsom refluxovom osiali, ona jedina mi povedala, nosite ju na rukach ona place a vy placete s nou.... hovorim ano, ako viete? S usmevom si vypytala cislo na otecka, lebo vie, ze mamicky nezdvyhaju telefon, tak potom aby mohli volat oteckovi, ked nieco treba. Potrebujem recept? Zavolam a nachystaju mi ho, pridem, zaklopem, necakam, podaju mi recept a s usmevom sa pozdravime. Ja si nemozem vynachvalit. Lekarka je mlada, takze odchodu do dochodku sa neobavam. Obaja sme s muzom stastni, ze malu vzala, hoci ma pacientov az az. Aj sestricka je super, maju radi deticky a ten pristup je uzasny.

Bibi idem kuknut to video.

luciarichard
28. jan 2010

kaska - my byvame vo Sv. Jure takze chodim sem .... Musim to este chvilu vydrzat a potom najdem niekoho v Rači. Hej aj mne pride ze na Kramaroch su fajn doktori aj my sme uz boli na pohotovosti a aj sme lezali kvoli refluxu 3 dni v nemocnici ... Inak tam stacilo byt len jeden den ale to by im nezaplatila nas pobyt poistovna musis lezat v nemocnici min. 48 hodin. ☹ ale tak uz je to davno Sofi mala vtedy 6 tyzdnov a dufam ze tak skoro nemocnicu neuvidime.
Ja som dnes bola u pediatricky tak nas konecne poslala na kozne lebo Sofi ma uz asi 3 mesiace takú škaredú začervenanú suchu kozu na nozicke, potom sa jej to presunulo na licko a teraz to uz ma aj na rukach ... povedala ze to moze byt alergia na lektozu tak som zvedava co na povedia na kramaroch na koznom 😒

dadka212
28. jan 2010

ja chodím pediatričke do pezinka a mne sa naša páči, ešte ja som k nej chodila ale nie je stará tak možno do 50 rokov a páči sa mi v tom, že lieči najprv homeopatikami a keď nezaberá až potom dá lieky samozrejme ak je to potrebné hneď tak deckám nasadí lieky okamžite...aj si s ňou pokecám aj očkovanie mi úplne bezproblémov odložila, budeme asi až po roku, ona je taká "prírodná" 😀

bibi1711
28. jan 2010

Dadi, v tomto mne vyhovuje ta nasa, ked poviem, ze este nechcem ockovat, ci by radsej to, alebo ono...tak mi vyjde v ustrety.ale som si vedoma, ze na tomto dobra lekarka nestoji. Inak, my sa ideme teraz ockovat. Drzte palce.

luciarichard
28. jan 2010

hmm to mna objednava pediatricka medzi chore deti ... vzdy tam stojim ako dilino na chodbe aby som nebola v cakarni plnej bacilov !!!

mneme
28. jan 2010

bibi, ak chodis do karlovky, tak potom asi viem ku komu 😖 ja som sice z karlovky, ale pediatricku som si vybrala az na mytnej. je to dorastova lekarka, takze tam martina bude moct chodit az do 26. je mlada, sama je matka a hoci sme - klop-klop - nemali ziadne problemy, myslim, ze jej pristup je fajn. zbytocne nestresuje, staci jej zavolat a ona predpise o co ju poziadam, nic nelame cez koleno. fakt je, ze by som este radsej niekoho ako spomina dadka, ale o nikom som nevedela, tak som si dala poradit.

majka, spravy tiez takmer nesledujem, takze neviem presne o co islo. fakt je ale ten, ze chvilu pred tym ako sme isli rodit my tam vypukol skandal kvoli smrti dvoch rodiciek a zda sa, ze islo (aspon scasti) o vinu lekarov. kazdopadne, moja osobna skusenost je dobra. bez zazmluvneneho lekara by som rodit nesla, pretoze to je dost rozdiel, napr. pri prenasani. nie v tom, ci sa nieco zle stane alebo nie, ale v tom, ze zazmluvneny lekar k tebe pristupuje ako ku svojej pacientke, t.j. co treba ti vybavi aj mimo poradne vramci svojej sluzby. pozna priebeh tvojho tehotenstva a mozes s nim dopredu prebrat svoje predstavy o porode. moj porod bohuzial napriek tomu dopadol uplne inak, ako som si ho predstavovala, skoncilo to akutnym cisarskym rezom. mozno prave preto, ze som mala zazmluvneneho dobreho lekara sme obe s dcerkou bez problemov vsetko zvladli, mohlo sa to skoncit aj inak. nie vsetko sa mi v nemocnici pacilo, no nikdy som nepochybovala, ze ti ludia vedia, co robia. vadilo mi skor, ze sa nestarali o to, aby to vedeli aj ich pacienti. samotna nemocnica je hnusna, ale stale lepsia ako napr. ruzinov. sestricky na sestonedeli su aj prijemne aj menej prijemne. ako vsade. sestricky novorodenecke su podla mna vsetky vyborne, alebo ja som mala stastie, ze som natrafila na take, ktore mi kedykolvek pomohli. nesmies sa vsak hanbit pytat sa, otravovat, lebo same za tebou nepridu. moja najvacsia vyhrada je k praci laktacnej poradkyne. bola tam jedina, mala toho vela, takze vsetko prebiehalo len pro forma a v zmatku. nehovorim, ze je to jej vina, ale od baby friendly hospital by som cakala individualny pristup k dojceniu - sadnut si k matke, skontrolovat prisatie, nazorne predviest polohy a pod. ale aj tak som mala najhorsiu traumu z mojej spolubyvajucej, dnes sa uz na tom dokazem aj zasmiat, ale vtedy som si obcas pripadala ako na cudzej planete. bohuzial nebol volny nadstandard, takze som to s nou musela vydrzat. takze moje odporucanie je, ze antolska ano, budete v dobrych rukach, ale zase radsej si od toho vela neslubuj. je to predsa len slovenska nemocnica - zastarala a preplnena. a rataj s tym, ze prve chvile s babatkom su aj brutalny emocionalny zaberak - hormony robia svoje a tak mozno viacere z nas reagovali na neprijemne veci v nemocnici precitlivelejsie ako by reagovali s racionalnym odstupom dnes 😉

mneme
28. jan 2010

baby, ja tiez nikdy s martinou necakam - som myslela, ze to je normalka, ze take male babatka sa objednaju na konkretnu hodinu a maju automaticky prednost 😕

luciarichard
28. jan 2010

ano mame prednost aj nas objedna na presnu hodinu ale vzdy sme cakali pol hodinu co je v cakrani plnej bacilov dost 😠

jasminet
28. jan 2010

baby, ktore uz mate doma capkajuce babo, resp. take, co sa uz dokaze same o nabytok postavit a snazi sa nejake tie kroky robit, uz ste rozmyslali nad topankami? alebo uz mate nejake? ak ano, tak ake? od kedy dat? 😅

katka1981
28. jan 2010

jasminet, u nas to tak skoro nehrozi, ale citala som ze len co babo zacne chodit ci uz po parketoch ci koberci, potrebuje hned topanocky....ale ake , netusim.....

Inak aj ja som si poplakala v porodnici, lebo mne neslo spustit mlieko, strasne to bolelo, a tiez jedna stara sestricka mi povedala, ze mam sa viac napit, druha, ze asi som moc pila, jedna z novorodeneckeho mi povedala, ked som to este nemala take hrozne, ze nech utekam aby mi pichli oxytocin, tak som isla na zenske, tam povedali, ze nech sa ona stara o seba, ze co do toho keca, ze nech si dam na to horucu vodu, a nakoniec mala ta vysoka blondinka z novorodeneckeho pravdu, lebo nebyt oxytocinu asi umriem od bolesti a mlieko mi ani nepotecie. Tu sestricku tusim spominala Dadka alebo niekto, ta tam stale behala za malym Adamkom, lebo vkuse plakal a stale mojkala placuce miminka. Inak nechapem niektore mamicky neviem co robili, ale ich malinke revali ako dive a nakoniec ich nosili na rukach sestricky a tie im davali lasku akoby boli ich. Mneme mozno si to pamatas.... A bola tam zo zenskeho jedna tmavovlasa sestricka, co ma utesovala, a dala ma dokopy, este mi injekcie zabalila domov, strasne mi pomohla, bola velmi citliva, lebo ja som plakala jak mala, co som bola zufala, lebo som nemohla kojit, ajked som bola v sprche kazdu chvilu, stale sa soluxovala, nova odsavacka mi nefungovala, este ze mi pozicali. A samoska ze som sa domov tesila.

katka1981
28. jan 2010

Bibi videla som Emku na videu, je perfekntna, podla mna je zdrave babo. A preco si mala prestat kojit? Moja mal reflux bola chudulinka a lekarka ma utesovala, ze maju aj chudsie miminka, pytala sa ako mala kaka, ale neodhovarala ma od kojenia, hoci potom mi doslo, ze keby som predsa len ostala kojit, musela by som mliecko zahustovat, lebo mala takmer vsetko vyvratila.

mneme
28. jan 2010

jasmi, buduci tyzden ideme s martinou na kontrolu, tak som sa jej prave na tie topanky chcela spytat. zatial chodi len v ponozkach, tak myslim, ze na vyvoj nozky by to malo byt ok, ale neviem, ci uz ked sa posuva popri nabytku netreba spevnovat clenok

bibi1711
28. jan 2010

Kati, no ta vysoka, to je ta Anka, sestricka. Mne starsne pomohla. Ona je velmi zlata.Robi tam roboty za 5 sestier.A mas pravdu, ked tie baba plakali, tak ona ich vsetky nosi, pozna ich po mene a mojka ich.Perfektna je.
No, moja doktorka m vravela, aj ked mala reflux, ze prestat kojit a na antirefluxne mlieko, nie zahustovat moje a aj ked som spominala to caste budenie, tak tiez hned prestat kojit...

Kati, normalne uvazujem nad tou tvojou lekarkou, mala by som to blizko a vazne mate asi pravdu, ze to nie je normalne.

Buduci tyzden v pondelok idem na masas thajsku okolo 5 popoludni, je to sucha masaz, som tam oblecena, ale super pomoc a chrbat, ak by ste niektora chceli ist so mnou, dajte vediet.

mneme
28. jan 2010

sestricka anka bola uplne najuzasnejsia, mne velmi pomohla najma psychicky. a je neuveritelne laskava 🙂

katrin79
28. jan 2010

no ako hovorite o tych placucich babatkach v nemocnici, tak ja som si s tymto uzila svoje a z toho som bola potom vhodna pomaly na psychiatriu, mne mala plakala stale celu noc a ani jednu noc sa nestalo, ze by dosla nejaka sestricka sa spytat, vsak pocula, ze babo reve v kuse a nemohla som ju utisit, mne bolo doplacu z toho tiez, u mna bol ten problem, ze sa mi nechcelo pustit mlieko, cize mala bola hladna, jasne ze som jej davala striekackou to umele, co tam mali pripravene, lenze ona to nechcela a vzdy to vsetko vygrckala, ked si na to spomeniem, normalne mi ju do placu...nehovoriac o tom, kolko som sa nachodila za sestrickami, ze nech mi poradia, co mam robit, ze proste ma brutal bolia prsia a nic mi nejde, stale som skusala malu prikladat a nic...nebyt toho, ze som volala o polnoci s katkou a ta mi poradila, nech si pytam pichnut oxitocin, tak mi to ziadna sestricka nikdy nenavrhne a ktovie dokedy by som sa trapila, takze kati velmi ti dakujem za to, ja fakt som bola vtedy s nervami v koncoch a na sestricky, ktore tam boli nemam vobec dobre spomienky

luciarichard
28. jan 2010

juuuj aj mne mala stale plakala v porodnici kedze sa narodila ako velko babo mala 4000g tak bola stale hladna a ja som este nemala pre nu tolko mlieka ... uff bolo to horze strasne som sa tesila domov

bibi1711
28. jan 2010

Moja neplakala vobec, kazdy den jej brali krv kvoli zltacke a ona ani raz nezaplakala.j? Aj ja aj muz sme si mysleli, ze je hlucha, az kym nam nespravili ten skrining sluchu.

katka1981
28. jan 2010

Katrin, ja som bola stastna ze som ti mohla pomoct, viem, co si prezivala, ja som to iste zazila. Bola tam jedna sestricka supla mi dve injekcie. Potom na dalsi den dosla dalsia a chcela mi dat zas. Ja som ju prosila, ze nechcem, ze to strasne boli a ona mi pozrela prsia a prisne povedala, ze moja zlata, dostanete taky zapal, ze az, a ja jej hovorim, ze ked ta injekcia tak strasne boli 😀 , ona bola hrozne zlata a citliva, a utesovala ma aj Mirka moja spolubyvajuca, lebo ja som plakala, co som bola zufala, ta bolest bola neznesitelna. Inak baby ako ste to riesili doma, ked vam babence v noci spali a vam sa naplnali prsia? Lebo mne mala ako 2 mesacna krasne okolo 19.30 zaspala a pytala si papat az o 6. rano a mne sa tak prsia plnili, ze ja som kazdu chvilu musela odsavat, cize som ajtak cele noci nespala. Ja som z toho skoro zosalela.

Bibi, Sophinkina detska, este aj mne napisala lieky pre mna. Ze ona moze do 28 ajked si myslim, ze to malo byt do 26 rokov. Zazrak v UM antirefluxovom je len to, ze obsahuje vlakninu v podstate Nutriton, kt. ho zahusti, ale zdaleka nie je huste ako kasa ako som si ja myslela, ale fungovalo to. Ked som si myslela, ze prejdeme na obycajne, ze ved uz je to ok, tak som zistila, ze nemoze vodu, lebo okamzite z nej leti, cize my by sme sa bez AR mlieka, alebo zahusteneho materskeho nezaobisli. Mala sa narodila ako 3460 gramova a 4 tyzdnova mala 4000 gramov. Ked som citala ako vase priberaju, bola som zufala, aj na foteckach, je ako zizalka, ale krasna. Bibi a to budenie nesuvisi s jedenim. Nasla som jednu stranku, kde pisu ako naucit deticky spinkat, ako ich oducit pytat ci cicik v noci, aj metoda zaspavania s placom, trva to tri dni a super zabera. Ale kym malej neprejde uzkost, ziadne experimenty nebudem nacvicovat. Tak co, nevyspim sa, boli ma chrbat, ked ju uspavam na rukach, ale ani jeden okamih sa uz nikdy nezopakuje. Ved aj tie noci, co sme ju mali nonstop na rukach aj dni, som si hovorila, ze keby nebolo tohto problemu, tak si ju tak neuzijem, potom uz na mne nespavala. Ked strasne plakala, plakala som aj ja, bolo ju pocut az v lese, ale hovorila som si, to ze place, to je znamenie, ze zije, a dakovala som Bohu, ze nema nic horsie. Bola to skuska pre nas ako rodinu. A k tomu kojeniu v noci, lekarka mi hovorila, ze to babo monitoruje ci sme pri nom a cicik ju ukludni, u nas cumlik. Ziadne jedlo, ci UM alebo kasa, to nevyriesi. Naco by som malu nacpala, potom jej bude zle, staci, ze reflux je na dennom poriadku, ajked prave negrcka, stikuta, alebo to v nej buble. Nechapem asi ta doktorka ma ine kvality ale z toho co hovoris, ja by som ju zmenila.

bibi1711
28. jan 2010

Tie doktorky mozu do 29 rokov predpisovat.Aj ta nasa je taka.
Poznam tu metodu na uspavanie, ale ja ju nenecham vyplakavat. Ani ked to ma trvat tri dni. Ja toho nie som schopna.Mne mala len zamrnci a hned nieco robim, aby prestala. Musi na to dozriet.j A presne ako pises, detmi su len raz a len chvilu.Spat celu noc budu neskor. Ja vydrzim.

katka1981
28. jan 2010

Bibi, aj ja. Ja mam pocit, ze som tu od toho, aby bola spokojna, nic jej nechybalo, no nie?

jasminet
29. jan 2010

mneme tak daj vediet co ti o topkach povedia. ja sa chcem aj ortopeda opytat, ale tam ideme az niekedy v 8 mesiaci, cize more casu

dadka212
29. jan 2010

k topánkam väčšina slovenských doktorov odporúča stále starú školu spevnenie členkov, klenbu, pevnú pätu a opätok takéto http://www.rak-obuv.sk/
nové názory sú zas také že naboso alebo mäkké botičky http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

tak si vyberte ja som pre malého kupovala tieto http://www.pegres.cz/cz/katalog/detska-obuv/vyc...,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre