Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
9. júl 2009

ahoj Kuki no už som tu aj ja 😀

katrin79
9. júl 2009

ahoj Kuki, dobry napad 🙂

kukenzi
autor
9. júl 2009

no vitajte, som myslela, ze tu ostanem sama 😀

no k tomu noseniu dietata, podla mna skvely napad, ale zase som proti hojdaniu a drmaniu kocikom, to z duse neznasam... mam jane slalom, momentalne na navsteve svokru a tam mi ho drme zo strany na stranu... som ju vcera sfukla, ci jej sibe... samozrejme slusne 🙄

dadka212
9. júl 2009

Kuki no ja tiež som proti tomu hompálaniu 😝 a tiež mám jané slalom 😀 len malá mi odmieta aj šatku, ona len na rukách a ja prichádzam o chrbát 😝 ale čo nespravím pre moje deti, obe sú rovnaké 😅

kukenzi
autor
9. júl 2009

dadka, ja som doteraz uvazovala nad manducou, ale nasla som, teda kamoska, nieco podobne, ale lacnejsie, tak si to idem zaobstarat, kuk sem http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

dadka212
9. júl 2009

Kukenzi, no ja mám z liliputi tú šatku, ešte uvidím, možno aj ja objednám nosič 😝

dadka212
9. júl 2009

ale viac sa mi páči ten mei-tai 😀 ten je taký pekný farebný 😵 a vyzerá, že je to skoro rovnaký strih

dadka212
9. júl 2009

Inneska už porodila 😵

kukenzi
autor
9. júl 2009

dadi, hej farby nic moc 😒

mneme
9. júl 2009

caute maminy v novej teme 😵 dufam, ze sa tu stretne co najviac stastnych maminiek spokojnych deticiek 🙂
kukenzi, super napad s novou temou - presne ako ty som pred par dnami rozmyslala o tom, ze na antolskej sme uz v prevaznej miere "obsmrdali" len tie, co uz to mame za sebou

baby, ja mam manducu, ale martina sa v nej vobec nechce nosit - problem je podla mna v tej novorodeneckej vlozke, takze si pockam, kym bude trochu vacsia. satku v zasade toleruje, ale jasne, ze ruky su ruky 😉 inak si myslim, ze cim skor sa babatko nauci na nosenie v satke alebo nosici, tym lepsie - nielen ze je vdaka tomu v dusevnej pohode, ked citi mamu, ale aj mama si doma nemusi stale drat chrbat a vonku riesit problemovy teren s kocikom

tehula
9. júl 2009

ahojte mamicky. Kuki, super napad a potom, ze v tehu dochadza k demencii 😀 Aj ked ja si niekedy uz taka pripadam pripecena 😀 😀 😀 😀
No, ja som uvazovala o nejakej klokanke, ale ze nic prevratne, lebo mne slo o to nosenie najma po byte, aby som mohla sa aj najest, pripadne cosi porobit a mala by nerevala. A zas na to som nechcela manducu za 100eur kupovat, ked by som to ledabolo vyuzivala.
Potom ale citam, ze skor na to to lehatko vyuzivate, ze deti na vas vidia a su kludnejsie, tak neviem, mam dilemu
Dnes je Heidi opat jak zlatusik, aj som sa s kamoskou stretla, posedeli sme aj v restike....vydrzala mi pekne 3hodiny, az cestou domov rucala.

Inneske gratulujem, muselo to byt narocne takeho valibuka porodit 🙂

mneme
9. júl 2009

tehula, lehatko-kresielko je tiez super. ja mam sice total stare zdedene, ale da sa polohovat a dat aj do hojdacej polohy. takze malu mozem mat pri sebe ked robim a len nohou ju trochu hojdat a ked zaspi, jednoducho jej kresielko sklopim. je v nom spokojna, lebo ma vyhlad a hlavne vie, ze som s nou. ak sa rozhodujes, urcite daj lehatku prednost pred klokankou - ta je zo zdravotneho hladiska dost nanic

certica
9. júl 2009

zatial som len prisla pozdravit 😀 , ked budem mat cas precitam...

mne zostalo ergo, aj ked teraz sa uz nejaky cas nenosime, kedze krpaty je furt v pohybe a mne teplo, no a o.i. aj co to vazi 😀

kukenzi
autor
9. júl 2009

tehula, klokanku by som nekupovala, mne je luto tych deticiek, ako im tam visia nozicky a rucicky 😔 ja som lehatko nemala, ale vyuzivala som vajce, to sa da aj pekne hojdat 😉

kukenzi
autor
9. júl 2009

certica a ergo ides predavat? 😅

certica
9. júl 2009

kuki, no uz som sa nad tym zamyslala, lebo pravda je, ze ho uz asi fakt zrovna nevyuzijem. len je to divny pocit, zostat akoze realne bez nosica . urcite by som ale mala posunut ponco na nosenie, lebo to fakt uz nemam ako a kde zuzitkovat a je ho skoda, aby len tak viselo v skrini. trochu unahlene som ho kupila, ale to ja tak vsetko - zase to bolo o pocite a prvotnom nadseni 😀 . skoda, ze uz nebude pre tretie... 😅 juj, ked mne je toho vsetkeho luto, nieco ako spomienka na prvotne babatkovske casy.
fotky to istia 😀

inak marťan sa tiez strasne dlho hojdaval vo vajci, on sa odrazal nohou sam, takze o starost menej 😀

egyptanka
9. júl 2009

... zdravim tak ja som tiez rodila na Antolskej 🙂

tehula
9. júl 2009

cau egyptanka, pamatam si. Jak si to tiez natahovala, kym Natalka sa na svet prihlasila 😀

katrin79
9. júl 2009

ja tiez rozmyslam nad nejakym nositkom pre moju malu nezbednicu, ale pravdupovediac sa obavam dat tolko penazi za nositko a doma zistime, ze v tom mala nechce byt, tak neviem, ako sa rozhodneme, tu manducu ako som pozerala aj tak este zrejme by sme nepouzili ked je to az od 3-4 mesiaca, dovtedy pridem o chrbat pri malej

ja mam doma lehatko a je to asi najlepsia vec, co som kupila pre malu, lebo ona v nom stravi takmer cely den, ked som v kuchyni dam si ju tam, inak ho mam v obyvke a vacsinou v nom spinka cez den aj teraz ju tu mam pri sebe, v postielke je vacsinou len v noci

katrin79
9. júl 2009

tehula: uz si ulozila malu? 🙂

tehula
10. júl 2009

Katrin> mala vcera zaspala o desiatej, potom sa ale este zobudila o pol noci, tak som ju nakojila a prebalila a uz zalahla aj ja. Spinkali sme az do 6.30 A idem sa uz konecne umyt, nech stihame to nase stretko 🙂

petaba
10. júl 2009

Ahojte 🙂 ja som tiez rodila na antolskej ale uz pred dvoma rokmi... mozem sa pridat? ... nebude vadit ten vekovy rozdiel 😀
Ja som malu mala najviac v autosedacke (kedze sa dala hojdat) a potom som vyuzivala lehatko od fisher price, obcas klokanku, ale samozrejme ruky boli najoblubenejsou a zaroven najdlhsou zabavou... len skoda, ze nie pre mna 😀 Ale nevadilo mi to kedze som sa z malej strasne tesila, tak mi to nejako nedoslo... 😅
Do satky som ju skusala dat, ked nahodou kamoskina mala v nej nebola, ale nepacilo sa nam tam ☹ ... ale zato v kociary vydrzi kolko krat aj teraz ked potrebujem ist na dlho... ze musi aj spat... ja mam PP GT3 😉

akinomka
10. júl 2009

baby, mam jednu otazocku. riesili ste niektora prepichovanie usi pre nausnicky. neviete kedy sa nieco taketo robi a kde. asi nie je dobre prepichovat cca mesacnemu drobcovi, alebo ano. moj manzel zacal tuto temu riesit, ze krst ... nausnicky... a kedze prichadza so zarucenymi radami 😨 , tak radsej idem zistovat po svojej linii.

petaba
10. júl 2009

akinomka... co viem tak sa odporuca pockat aspon do 2-3 mesiaca, pretoze maju este velmi jemnu kozicku na uskach... my sme dali prestrelovat, ked mala Nati 2 mesiace a nieco... bolo to menej bolestive ako s ihlou u lekarky.... davali sme to robit u znamej v kozmetickom salone na dolnych honoch... ale nie kazda kozmeticka prestreluje aj malym detom, vacsinou sa boja.

habibi78
10. júl 2009

my sme prepichovali uška v 6 mesiacoch, bolo to velmi rýchle, malá ani nestihla plakať a už bolo...žiadna krv, plač, ani infekciu nemala, paráda..... 😝
my sme neprestrelovali, ale prepichoval jej to lekár ihlou, lenže takou zváštnou, že jej prepichol a zároven prevliekol náušnicu jedným ťahom , neviem ako to robil, ale že má nejakú novú ihlu....

akinomka
10. júl 2009

petaba.. dakujem. ked ste mali znamu, tak asi vam nastrelila vlastne nausnice, vsak. vraj totiz pri nastrelovanis sa davaju specialne, asi z chirurgickej ocele. ale to som len pocula

akinomka
10. júl 2009

habibi...to prepichovanie robil detsky lekar?

dadka212
10. júl 2009

Ahojte 🙂
mne malá nechce byť ani v lehátku ani v autosedačke nikde len na rukách a spí len v kočíku alebo v mojej posteli 😝 a uspávam na rukách, lebo inak nezaspí...
a keď sme vonku a náhodou sa zobudí, tak zbohom reve a reve...prečo ja mám obe deti také mamine cecočky čo nikde inde ani pri nikom inom nevydržia 😅 ale nevadí, pri malom to prebehlo rýchlo, tak hádam aj teraz malú to prejde keď začne chodiť 😀

Petaba že vekový rozdiel 😀

dadka212
10. júl 2009

Akinomka, ja by som chcela dávať prepichovať našej detskej lekárke, ona robí aj akupunktúru a to sa mi ráta, bude vedieť kam pichnúť aby jej neprepichla nejaký ten "bod" 🙂

petaba
10. júl 2009

Akinomka ... nie davala som jej tie co su priamo do nastrelovacej pistole stali asi 200 sk a + nieco za robotu... sa mi nezda ze by niekde davali aj vlastne... lebo oni su v uzavretej krabicke... aby sa neznecistili a neurobili tak infekciu... ale mozno niekde to robia aj s vlastnymi 😒 ale o otom neviem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre