Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
27. júl 2009

ahojte,

katrin jupiii, super, ze naplaste zabrali, tesim s tebou.

my sme mali tu chranicku po tbc taku hnisavu 2-3mm a dokina ma nastrasila, ze to bude rast, ze ide sice na dovolenku, ale ze mi vypise pre istotu listok, ze ak by bol hnis 5-6mm tak mam ist na dolne hony, ci kde, tam nam to rozrezu a vycistia... no chvalabohu sme to nemuseli absolvovat, sice na den sa ten hnis zvacsil, uz som tam aj chcela volat a objednat nas, ale uz to pekne puklo, spravila sa jamka, teraz tam sypem framykoinovy prasok a uz sa to hoji a po zahojeni mozme dat konecne hexu.

kukenzi
autor
27. júl 2009

a musim zavolat fararkovi, kedy nam pokrsti dceru... aby som mohla zavolat svokre, nech kupi a da vysit krstovu kosielku. a musim kupit este sviecku, tu sme kupovali niekde v kvetinarstve sa mi zda... no ale uz mame nausnice, to je hlavne, chcela by som, aby ich mala na krst, len este zohnat niekoho, kto nam dierky spravi... spytam sa dokiny na poradni o tyzden.

prajem krasny nicim neruseny vecer a zelam dobru nocku

inneska
28. júl 2009

baluu...tak som rada, že ťa tu stretávam...jasne, že si pamätám 😉 ako sa vám darí s miškom? a u teba dopadlo všetko v poriadku? mňa tam takto naťahovali, ale už máme potom, sme v poriadku, to je hlavné 🙂

tehula
28. júl 2009

ahojte, Kuki, tak moja ma tu chrasticku hnisavu aj mozno tych 5mm. Ale tak nezda sa mi, ze sa cosi deje. POzajtra ideme k pediatricke tak sa spytam.

ahoj Inneska, ako sa vam dari?

inneska
28. júl 2009

ahoj tehulka...nám sa darí super, eričko je stále vzorné dítko, večer mi krásne spáva, cez deň sa kočíkujeme, to tiež prespinká, potom je väčšinou hore, tak sa zabávame...a nechá ma v klude navariť, čo to porobiť 🙂 zatial nás ani raz bruško nebolelo(ťuk ťuk ťuk), len občas kakaniu musíme pom§cť rúrkou, ale inak super 😎 nemenila by som ho za nič na svete 🙂

baluu
28. júl 2009

Inneska tak ma v tej nemocke zbytocne prestrasili 😢 . Plodovej vody bolo dost, nechapem co sa im to tam na uzv ukazovalo.
Inak Misinko je pokladik 🙂 . Place iba ked chce papat a my sa este natahujeme s masirovanim noziciek a prebalovanim. Jedine co ma trapi je ze ma asi reflux, lebo grckame skoro po kazdom kojeni. Mame ist na vysetrenie az 11.8. Zacali sme mu na odporucanie doktorky davat nutriton, ale zda sa mi ze grckal este viac a nekakal skoro dva dni tak sme ho uz vysadili.

Tehula dakujem za link, ale nakoniec som sa rozhodla ze kosielka nebude vysita a kupi ju krstna mama aj so svieckou.

akinomka
28. júl 2009

tehula... uz aj my mame chrasticku nahnisanu, ale len 3mm. dnes sme malicku kupali a trochu hnis zisiel, tak hadam sa to samo upravi.

kukenzi.... boli ste cez vikend v stupave - bioparku? radi by sme tam tiez vybehli, ale odradzaju ma komare. bolo ich tam vela alebo ani nie. co sa tyka prepichovania nausnic, pediatricka mi dala kontakt na kozmeticky salon s ktorym su mamicky spokojne. je vsak v zahorskej bystrici. ak by si chcela, poslem ti ho do IP.

inak cez vikend sme boli v sade j.krala a bola som prekvapena kolko os tam bolo. jedna sa chcela neustale dostat do kocika a ku mne. kedze som malu mala kvoli odgrgnutiu na rukach, tak som sa celkom bala, ze ju moze popichat. rozhadzovala som rukami a nohami, tak ak ma niekto pozoroval, musel si pomysliet ci nemam nejaky zachvat. ale co uz, hlavne ze nam osa neublizila 🙂

inneska
29. júl 2009

balu...to oni radi, zbytočne radi strašia...ale radšej očakávať horšie a nech to dopadne dobre, ako keby mali byť doktori kludný, že je všetko ok a ono by nebolo..
a aj náš erik je pokladík...tiež plače len ked je hladný, ked má mokrú plienku, tak len mrnká, v noci mi pekne spinká budí sa len na papanie...a s tým grckaním, my sme tiež taký grckovia...ale ešte v rámci normy...grckal prvé dni po pôrode, ma strašili s refluxom, čo spapal, to šlo von..ale potom sa to postupne upravilo a teraz grckáme len ked sa moc napapá, príp. s ním moc manipulujem(prekladám na iné miesto, prebalovanie, štikutka) stále mi spinká na vyvýšenom mieste, aj v kočíku ho mám vyššie...proste aby nebol na rovnom, vtedy tiež grcká všetko von..ale zatial pekne priberáme(za 6 dní 300g), tak sa neobávam, že by mu to grckanie moc škodilo...
objednala som si do postielky tento vankúš, lebo zatial to riešime len dekou 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5143701
dúfam, že to nakoniec reflux nebude a samo sa to upraví...som sa na to pýtala doktoriek v nemocke, vraj niektorým bábätkám dlhšie trvá, kým sa adaptujú, aj to ústrojenstvo, kým si zvykne...a ked papáte, tak ho medzitým daj aj viac krát odgrgnúť a potom pokračujte v papaní..ja kým som nakojila z jedného prsníka, tak som ho dala aj 2-3x odgrgnúť 🙂

bibi1711
29. júl 2009

Ahojte kočky,
včera sme si teda s malou užili my. Už sme šli spať, keď som jej na hlavičke nahmatala hrčku pohyblivú pod kožou asi 1krat 1 cm. Skoro som zomrela od strachu. Tak sme sadli do auta a leteli na kramare, poslali nás hneď na chirurgiu, odtiaľ na sono. Našťastie išlo len o zdurenú uzlinku. Asi ešte nikdy som sa tak nebála. Dnes sme boli u našej lekárky, urobila jej výtery z nošteka a hrdielka, vzala krv a musíme čakať, z čoho má tú zväčšenú uzlinu.
Ako vám spinkajú bábenká cez deň? Myslím, ako často?

inneska
29. júl 2009

bibi...tak to si sa musela velmi prelaknúť a báť sa o emušku...snád to s tou uzlinkou bude ok a zmizne tak rýchlo, ako sa objavila 😉
a erik mi spinká často a po trochách...15-20min., dlhšie mi pospí len v kočári, aj 2-3 hodinky 🙂

mneme
30. júl 2009

bibi, uff - to musel byt ozaj strasny zazitok, hlavne, ze je emka v poriadku, drzim palce a daj vediet ako s vysledkami 😉
k tomu spanku - u nas je to zrejme ovplyvnene refluxom - vravi sa, ze refluxove deti su cez den placlive a v noci sa upokoja + polohovaci rezim ten spanok obcas narusa. inak sa snazim, aby som ju cez den po hodine - hodine a pol bdenia vzdy ulozila na spanok - ak odmieta postielku aj kocik na balkone, skusim to v kresielku a ked to nejde ani tak, dam si ju do satky. ak je unavena, zaspi, ak nie, jednoducho ju nedonutim a teda ani nenutim. niekedy sa stava, ze place preto, lebo je unavena a nevie sa upokojit. tak ju napr. dam z postielky do kresla a tam za pol minutky odkvacne 😀 cez den toho nenaspi vela, maximalne po 45 min., obcas ked je super happy tak viacej. krmim ju kazde 2-4 hodiny, podla toho ako sa zobudi a zapyta. v kociariku mi doteraz vzdy bezproblemovo spavala, ale posledne dni ju trapievaju bolesti bruska, takze na prechadzke zaspala, ale akonahle sme zastali, uz sa zobudila a plakala. ale v noci spi tak ukazkovo, az sa bojim, ze sa to raz pokazi. od porodnice sa mi budila v noci len 2x, teraz uz iba raz. ked som jej ale zabehala rezim ukladania na nocny spanok medzi pol deviatou a deviatou, dokazala mi posledny tyzden spat az do piatej, pol siestej rana 😎 ja jej preto ani to denne vyvadzanie nemozem zazlievat 😅

inneska, ten vankusik si kupila dobry, ja krava som si ho zohnala v dvojnasobnej cene 😠

baby, s tymi chrastickami po ockovani je to ok, je to bezna reakcia - nam pediatricka kazala pretriet to liehom. vzdy jej ta chrasticka zlezie a urobi sa trosku mensia 😉

katrin, nemas nejake spravy o katke?

kukenzi
autor
30. júl 2009

mneme a mne zase pediatricka zakazala davat lieh na tu chrasticku a sypat to len framykoinovym pudrom, my to uz skoro mame zahojene

kukenzi
autor
30. júl 2009

inn veru za vynikajucu cenu si kupila ten polohovaci vankusik, ja som ho videla tiez za dvojnasobnu cenu, chcela som ho kupit, ale zatial ho nepotrebujeme

kukenzi
autor
30. júl 2009

mneme, zajtra "nevyvencime" nase dcery? mam tu svokru, takze moze byt s malym a ja mozem ist kocikovat

inneska
30. júl 2009

babulky a to som ten vankúš kúpila za ešte menšiu cenu, vymákla som ho na aukcii 🙂 a tiež nový .. čakám každým dňom, že mi príde, v utorok som ho platila 🙂 tak sa na neho teším , snád svoj účel splní 🙂

mneme
30. júl 2009

kuki, akurat som ti chcela pisat, ze by sme sa mohli zajtra znova trochu prejst 🙂 pozerala som predpoved pocasia, malo by byt 26 stupnov a zatiahnute, tak sa hadam aj bude dat vonku zit a tym nasim babam v tmavych farach aj dychat 😅 vyhovuje ti viacej doobeda alebo poobede? pripadne sa operativne dohodneme zajtra cez sms 😉

katrin79
31. júl 2009

mneme: katka mi pisala toto:
mala ma silny reflux, bud ju pali zaha alebo ju velmi boli zaludok, preto ten neutichajuci plac. Nastastie operacia nie je potrebna. Problem bol v tom, ze mi sme jej kupili baby calm , kt. obsahuju fenikel, aniz a matu a to je najhorsie co moze byt na reflux, vydrazdili jej to strasne. potvrdili reflux ale malej sa polepsilo, sice musi byt stale na rukach, ale uz nema zachvaty. Horsie je, ze mne sa zvysila cinnost stitnej zlazy, asi z toho stresu a vycerpania, lebo kedze mala nespi v postielke kde je monitor dychu, tak ja som monitor dychu a vobec nespim lebo sa o nu bojim a pokial sa mi tie hormony same neupravia do dvoch tyzdnov tak musim zacat liecbu, ale ma to hacik, budem musiet prestat kojit, takze sa velmi bojim. Pokial sa mala nezlepsi do piatku, odchadzam k rodicom aby som mohla spat, lebo neviem si predstavit ze by som nemohla kojit.

katrin79
31. júl 2009

baby, ja som uz zufala z tej mojej malej, zaspi mi jedine na rukach, uz ju nevladzem nosit, je tazka a ona by furt len na rukach bola, ked zaspi prelozim ju do kresielka alebo do postielky a tam spi podla nalady, bud sa zobudi za minutu a reve znovu alebo spi max. pol hodinku

katka1981
31. júl 2009

katrin79, Katuska aj my tak, asi ma reflux ale to nechcem strasit.

katka1981
31. júl 2009

Prosim Vas poradte mi dobre kresielko pre malu na reflux, prosim IP.

katka1981
31. júl 2009

Mneme dakujem Ti!

katka1981
31. júl 2009

Poradte mi prosim dobru baby satku do IP.

kukenzi
autor
31. júl 2009

ahojte,

juuuj babulky, nezavidim vam tie problemy ☹ , ale bohuzial neviem ani poradit, kedze take nepoznam.

katka som rada, ze sa vam trochu polepsilo.

dnes sme dali prechadzku z mneme, hodili sme do seba zmrzlinku a prechadzali sa... ja som bola von 3h a ani neviem, ako to ubehlo... uz sa tesim, ked detvaky podrastu a na jar budeme moct chodit do nejakeho materskeho centra

mneme
31. júl 2009

kuki, natalka je perfektna, aj ja chcem takeho spokojneho flegmosa - aspon obcas 😅 musim ale martanku pochvalit, lebo jak padne deviata vecer, bez problemov sa necha ulozit do postielky a zaspi.

katrin, dnes som na prechadzke s kukenzi skusala tvoj system prechadzok - tlacenie prazdneho kocika a baby na rukach - som celkom skusena, lebo kvoli refluxu vela nosim na rukach aj doma a vselico popritom robim, ale poviem ti, ze s kocikom je to celkom makacka 😉

kukenzi
autor
31. júl 2009

mneme, aj moja vyslovene pred 20h mrnci, akoby sa dozadovala svojho ritualu, t.j. okupat, vycistit pupcok, ranku po tbc, osusit uska, nastriekat sterimar do nosteka, vycistit ho, prebalit, obliect, napapat, odgrgnut, polozit do postielky, zapnut monitor dychu, zatiahnut zaluzky a nechat ju na pokoji 😵

... mneme martinka je taky maly lickaty tucniacik, krasna je a ma uz krasne modre ocenka... nasa popri nej vyzerala ako 3 mesacna... natalia je straaaasne velka

akinomka
31. júl 2009

katrin... skus dat malickej do postielky alebo lehatka svoje tricko. mozno ked ta bude citit, tak bude pokojnejsia. u nas to parkrat pomohlo.

katka... bohuzial s lehatkom ani satkou neviem poradit, ale poslem ti kontakt na jeden e-obchod. kamaratke pomohol nosic - manduca. v satke moc nechcela byt - necitila dotyk maminy. kazdemu vsak pomoze ine.

mneme
31. júl 2009

kuki, tak tie vecerne ritualy asi naozaj funguju. vraj dietatu dodavaju pocit istoty a bezpecia. nam este pomaha, ak martina pred kupanim nie je velmi unavena. ked sme sa dnes vratili domov, este som ju nakojila a videla som na nej, aka je grogy. zaspat v kociku ale ani za svet, v lehatku mrnkala. tak som si ju dala na kolena a surfovala na nete, zaspala. prelozila som ju do lehatka a 45 min. si zdriemla. zobudila sa vyrehlena a pekne zvladla kupelnu proceduru aj vecerne stolovanie.

akinomka, moja mala zatial odmieta manducu a v satke je ochotna spinkat. osobne si myslim, ze v satke ma babo blizsi kontakt s mamou ako v nosici, lebo satka je prisposobivejsia a variabilnejsia. ale s tym trickom je to dobry napad, tusim to vyskusam 😉

akinomka
31. júl 2009

mneme... mas uplnu pravdu. myslela som baby vak, ked v nom dietatko lezi, ale omylom som napisala satka. ☹

katka1981
1. aug 2009

mneme, vam dokazali reflux na sone? ako dlho kojis malu? Dokedy sa sama neotrhne alebo ako? Ja sa bojim ze mam dnes malo mlieka, doteraz som mala strasne vela. Mne ju doktorka kazala kojit 10 minut lebo potom sa prepapa a strasne grcka. Grcky ma netrapia ale ten plac od zahy a bolesti bruska. Zas sme bojovali celu noc. V postielke spala vzdy len kym jej nevypadol cumlik a potom zas plac. Ked ju kojim je nervozna vacsinou ma kope. Je strasne pohybliva, mam problemy ju aj udrzat. Prosim napis mi do IP dakujem ti.

bibi1711
1. aug 2009

Ahojki, katka, ak ti mozem poradit, napis do temy Dakujeme annag, aleo jej posli IP. Mala by ti pomoct. Aj my sme mali reflux, ale annag nam tak pomohla, ze sme uz v pohode. Drzim palce. A k tomu cumliku, skus jej ho dat na gumku okolo hlavky, aby jej nevypadol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre