Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
1. aug 2009

bibi, dakujem uz spolupracujeme 🙂 snad to pomoze

bibi1711
1. aug 2009

To je super...ona je poklad. Urcite aspon trosku pomoze.Drzte sa.

katka1981
1. aug 2009

Baby mam este otazocku. Po porode som krvacala asi 3 tyzdne, potom som spinila. Po 6.tyzdni som sla gyndovi a asi som dostala MS, trvalo to 8 dni a potom som spinila asi 3 dni, 1 den zas krv a vsetko to skoncilo ked mala mala presne 8 tyz. Bol to menzes alebo nie???

kukenzi
autor
1. aug 2009

kati, ja som na tom nejak podobne, 3t. krvacanie, potom spinenie a spinila som trochu aj v 7tyzdni a medzi tym som mala 2 dni slabulilinke krvacanie, take na intimku... ale menzes to nebol... to je dost silne krvacanie

inneska
1. aug 2009

ja zatial idem vo vašich šlapajách 😀 cez 2 týždne krvácanie, teraz už len také špinenie na intimku..uvidím čo neskôr 😅

katka1981
2. aug 2009

Teraz mam uz normalny svoj vytok, kiez by som MS nedostala. Naco, ze? Ale asi som uz mala ale neviem, ci to bolo ono, predtym som mavala 5 dni, zby teraz 8? Prve tri dni slabsie, potom silnejsie....

katka1981
2. aug 2009

Nepotite sa viac ako pred porodom? Nemate zvyseny pulz? Mozem byt chudokrvna, ci to vsetko ta stitna zlaza?

mneme
2. aug 2009

kati, a zeby to potenie a zvyseny pulz boli sposobene skor augustovymi horucavami? 😉

bibi, s tou gumickou na cumlik by som ja umrela od strachu, ze sa mala pogrcka a udusi 😖 hoci aj mna uz otravuje funkcia podavaca dudlika 😠

bibi1711
2. aug 2009

vidis mneme...to mi nenapadlo...mas pravdu...my cumel nemame...mozno preto som si to neuvedomila...

mneme
2. aug 2009

bibi, ako sa ma emka? kedy budete mat vysledky?

bibi1711
2. aug 2009

no, nasli nam stafylokoka v nosteku, mame lokalne antibiotika do nosteka. ma sa ale dobre...akurat je viac spava, sa mi zda.dufam, ze bude ok.

katka1981
2. aug 2009

mneme, nie ja mam velmi vysoky puls

katrin79
2. aug 2009

ahojte,
ja sa opat trapim s mojou prasknutou bradavkou, uz som v koncom, Kukenzi tie naplaste mi to trochu utlmili, ale tesila som sa predcasne, asi tri dni bolo fajn a potom znova bolest a dnes rano pozeram, ze ta prasklinka sa mi pekne zvacsila a zacala mi krvacat, malej nemozem dat z nej pit, lebo to brutalne boli a dost krvaca, som si skusila teda odsavat z toho prsnika, ale odsala som len 60 ml, ja neviem, ale asi mam malo mlieka, teraz jej davat pit len z druheho prsnika a z tohto budem odsavat, ale odsajem vzdy malicko, ja uz som na kraji z nervami dnes, brutal ma to boli aj pri odsavani a mala mi reve, asi ma malo mlieka, ja uz neviem, asi budem potrebovat umele mlieko, muz je uz zo mna na nervy, ja som na nervy zo seba, neviem co mam robit, ta bradavka je krvava, stale davam tie naplaste od multi-mam ale zatial je to to iste stale, ked som gynekologicke povedala pred tyzdnom na kontrole, ze mam prasknutu bradavku, ona len povedala, ze to je normalne, bradavky si musia zvyknut, mam to mazat bepanthenom a prejde to, lenze ja uz fakt nevladzem, je to strasna bolest

majkas
2. aug 2009

ahojte,

som tu 100 rokov nebola, vsetky vas zdravime aj Tamarkou 😉 nestihame docitat ale verim ze sa mate fajn
nam sa to grcanie zlepsilo, pene prberame a rastieme sak kuk foto
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

co som len poslednu stranu mrkla, ja tiez krvacanie cc 3 tyzdne a spinim doteraz, uz by to mohlo prestat ale este oficialne mam nato tyzden

katrin k tym bradavkam, neskusala si kojit cez klobuciky? ja ked som mala zapal prsnika tak to dost pomohlo
ja som sice kojila od zaciatku cez klobuciky lebo mala sa nevedela prisat a az teraz 3.den skusame bez, niekedy uspesne, niekedy menej... ale pri tom zapale som tie kobuciky vynachvalila do neba

katrin79
2. aug 2009

majkas> mam aj klobuciky, aj som skusala ale mna to boli aj cez ne, odsavanie ma boli menej, tak odsavam...ale malo, teraz som prave odsavala a len 60 ml znova, ja neviem, ci to zle robim, alebo proste tam viacej nie je

mneme
2. aug 2009

bibi, tak drzim palce, nech je malicka co najskor ok, zatial si aspon uzi, ze je trochu spava. nam martina cez den neda vydychnut, ale dnes ma mimoriadne prijemne sokovala dvojhodinovym poobednajsim spankom 🙂

katrin, chod s bradavkou ku koznej lekarke - u nas gynekologovia prsia (myslim pocas dojcenia) neriesia. ja som nastastie s ragadami nejake extra problemy nemala, ale v porodke mi prava bradavka trochu krvacala a pomohla mi lanolinova masticka od medely. mala som reklamne balenie z klobucikov (tie som nikdy nepouzila). a na antolskej som si kupila tu ich ospevovanu lanolinovu mast, ktoru pred kojenim netreba umyvat - teraz ju uz pouzivam iba vecer, ale je fakt dobra.

k tomu odsavaniu ti mozem povedat len tolko, ze ja v poslednych dnoch tiez hysacim, ze mam malo mlieka a moj muz je zo mna tiez na nervy. ale je zlaty a po kazdom kojeni mi uvari caj na podporu dojcenia, tak sa tie prsia znova viacej nalievaju 🙂 malicka je spokojna a najedena, ale ja si vramci zvysovania produkcie po mojej laktacnej krize vzdy ten prsnik, z ktoreho je, odsajem az do dna. niekedy z neho vytiahnem 20 ml, inokedy len 5 ml. no a pred par dnami som si este tri hodiny po kojeni v noci isla odsat z oboch prsnikov a vytiahla som z nich spolu len 20 ml ☹ , a to som si este kupila elektricku odsavacku, lebo s piestovou som to mala ako nahradu posilovne 😒 hoci martina sa v noci nezobudila a nepytala jest, takze musela byt najedena. vo velkej knihe o matke a dietati som si precitala, ze priemerna odsata davka sa pohybuje medzi 50-110 ml. ja som este pred troma tyzdnami vedela pred spanim zo seba vytiahnut 150 ml. okrem toho martina je cele dni hore, uz mi velmi nespi ani na prechadzkach, takze som total vycerpana, chvalabohu, ze aspon v noci je dobra. takze menej mliecka moze byt aj o psychike. zrejme je ale asi normalne, ze po sestonedeli je ta produkcia mensia a okrem toho, odsavacka ti aj tak vytiahne mlieko iba z povrchovych zliaz, dieta sa dokaze dostat aj k tomu mlieku, co je hlbsie. ci mas dost mlieka sa prejavi na tom, ci laura pribera na vahe, co u vas zrejme nie je problem podla toho, co si pisala. takze neries umele mlieko, radsej si uskladnuj to, co odsajes - mne to psychicky pomaha vediet, ze mam v mrazaku rezervu. a prinajhorsom pre pripad docasnej krizy existuje na kramaroch banka materskeho mlieka, len liter tam stoji to co flasa kvalitnej whisky 😀

inneska, prisiel ti uz ten antirefluxny vankusik?

majkas, ahoj

baluu
2. aug 2009

Ineska tak to ty si vyhrala na MMB ten klinovy vankus. Gratulujem. Ja som raz tiez prihodila, ale ked som videla aky je o nho velky zaujem tak som to vzdala. Myslim ze sa da kupit niekde na internete len o nieco drahsie. Ako si s nim zatial spokojna? Ja davam maleho na kojaci vankus aby bol vyvyseny. Tak potom porad ci sa oplati kupit ten klinovy.

Mneme citam ze aj vy mate problemy s refluxom. Boli ste aj na vysetreni? My ideme na vysetrenie do Poddunajskych Biskupic 11.8. Na rady lekarky sme zacali davat nutriton, ale po troch dnoch som ho vysadila lebo po nom grckal omnoho viac. Aj ked ma doktorka upozornovala ze to mamicky zvyknu po troch dnoch vysadit, ze treba vydrzat aspon tri tyzdne. Ja som to pochopila tak ze to vysadia lebo sa to zlepsi. Aj som jej volala ale nedovolala som sa. Tak ked Misko grcka tak davame trocha vodicky aby si oplachol pazerak a samozrejme polohujeme. Ty davas nutriton? Ak ano ako dlho a mas pocit ze pomaha?

Katrin zial s ragadami neporadim nas to nastastie obislo, ale mam 3 ks bioclin naplasti, tak ak chces poslem ti ich. Napis mi do IP adresu.

kukenzi
autor
2. aug 2009

katrin, takze sa zase trapis ☹ to mi je luto, ze nezaberaju uz ani tie naplaste a vlastne nic, skus ist ku koznej, ako ti radi mneme a skus vyskusat aj tie babske rady ako kapustny list a neviem co este

my sme dnes boli prepichovat uska, takze mala ma uz nausnicky, takze mozme vybavovat krst... prepichovala nam ich zlata sestricka majka 😵 😵 este raz krasne dakujeme

mneme
2. aug 2009

baluu, na vysetreni sme boli, lebo u nas to vyzeralo celkom dramaticky. martine zhorsil reflux moj nadbytok mlieka a jeho prudky tok, tak som mlieko redukovala, ale jej to az tak velmi nepomahalo a napokon po par minutach kojenia vzdy spustila rev a hoci inak bola vyrehlena a spokojna, odmietala jest. bola som z toho zufala, na jeden den som takmer prisla o mlieko, nastastie som volala skvelej pediatricke na kramaroch, maminej znamej, ta mi hned povedala, ze to je reflux a na druhy den sme k nej isli do ambulancie - martine urobili sono (to sa mi ju podarilo v polospanku nakojit a cela stastna som na sone videla, ze si z tych mojich splasnutych prs cosi vypila). u nas ale nie je problem grckanie (to je iba obcas), ale palenie zahy - jej sa mlieko vracia do 2/3 pazera a to ju tam trapi ☹ lekarka predpisala nutriton a instruovala nas ako upravit polohovanie, co poctivo dodrziavame. martine sa stav zlepsil prakticky okamzite, ako som ju zacala kojit vo vzpriamenej polohe. nutriton som jej davala 5 dni a prestala som s tym. po prve to bol des narvat ho do nej lyzickou pred kojenim a po druhe ju z toho trochu zapekalo. kupila som gastrotuss a po jedle dostava 5 ml, vacsinou uz ani neprotestuje. zda sa mi, ze pomaha, ale mozno je to len tym, ze ju kojim vo vertikale a nechavam ju cca. hodinu po jedle vo vzpriamenej polohe
inak, ako davas miska na kojaci vankus? mne sa z neho martina vzdy zosuchne, tak som cez net objednala ten klinovy, aby niekedy mohla byt aj v nasej posteli - uz mi to chyba, ze si ju rano nemozem vziat k sebe ☹

kuki, super, ze uz mas ozdobenu kocku 😉

tehula
2. aug 2009

caute maminy, som vas teraz docitala.
to je mi luto, ako sa niektore trapite. Katrin, chod radsej ku koznej, gyndaci o tom asi nevedia dost. Hlavne sa snaz byt co najviac v klude kvoli mliecku.
MY sa mame dobre, s Heidi uz lietam ako sarkan kade tade, uz som prisla aj na grify, ked zacne revat v kociku.
Mlieka mam asi dost, lebo sme na poradni v 6tt vazili uz 4460g a z nemocky sme odchadzali ako 2960g, takze slusny narast. Uz som zacala triedit aj nejake newborn veci, a prechadzame na 56tku, lebo ma 55cm.
V noci mi stale dobre spinka, aj cez den dost, no stale mame problem so zaspavanim. Ona chce byt bud prisata, alebo aspon na mne, aj teraz mi tu lezi a potime sa spolu 😀 . Zvacsa mi zaspi az okolo jednej, druhej v noci, takze som tp trochu vzdala a nechavam ju zaspat na prse v posteli, ja aj driemem a ked vidim, ze sa pustila, tak ju supnem do postielky.

My ideme krstit 22.8, nausnicky som zatial nedala. Uz mam sviecku aj kosielku nachystanu, dnes som si bola kupit aj ja saty, nech som pjekna aj za odmenu, ze uz len kilo mam nalepene. No to bol des zohnat cosi, uplne ma to odradilo od buducich uvah o silikonoch. Bud som prsa nikde nenarvala, alebo to plantalo potom vsade inde. Ale predsa som nasla pekne saty.....a skoro vykupila detske oddelenia 😅 😅 popritom

inneska
2. aug 2009

mneme...prišiel ešte včera, hned som ho nahodila do postielky a zatial je fajn, lepšie ako tá poskladaná deka 😀 s tým vankúšom mi to príde také prirodzenejšie to ležanie, ako na tej deke, to som nevedela na kolko presne to zložiť, aby to bolo ok 🙂

balu...hej, to som bola ja 😉 čo som ho pozerala, tak na MMB sa dá kúpiť do 13€, teda necelé 2€ viac, ako som dala zaň ja 🙂 a ja nemám ten kojaci vankúš, tak ja som musela skladať deku do postielky, aby bol na vyšššom...tak ked máš ten na kojenie, tak si myslím, že aj ten splní svoj účel 🙂 len neviem, či máš ten vankúš aj v postielke,či ti na ňom leží len mimo postielky 😅

katrin...dúfam, že ti tvoje trable skoro prejdú a budeš môcť s kludom a v pohode kojiť 😉 držím palce 🙂

baluu
2. aug 2009

Baby bola ste niektora v soc. poistovni koli II pilieru?

tehula
2. aug 2009

baluu> nebola, zrovna som sa chcela na to spytat. Co treba riesit, ked som v II.pilieri? Nejdu tam automaticky platby zo soc. poistovne pocas materskej?

kukenzi
autor
2. aug 2009

ja som to riesila takto, teda to je moj konkretny pripad, tusim sa tyka zamestnanych mamiciek:

pokial ste zamestnane, tak do 30 dní od právoplatného rozhodnutia o nároku na materské odniesť do Sociálnej poisťovne OZNÁMENIE SPORITEĽA O ÚČASTI NA STAROBNOM DôCHODKOVOM SPORENÍ ČASŤ A) – aby za vás odvádzali počas MD peniaze do II. piliera

... pred koncom materskej a zaciatkom rodicovskej:
1)Prihlášku na RL FO (registračný list FO)
2)Čestné prehlásenie o riadnej starostlivosti o dieťa
3)Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení časť B)

tehula
3. aug 2009

Kuki, a ked mi uz tych 30dni uplynulo, tak co? Do kelu, nikto ma na to neupozornil, ani zamestnavatel, ani v soc. poistovni

kukenzi
autor
3. aug 2009

tehulka, v socialke ta na to urcite neupozornia, neviem co teraz, skus napisat gape.

katrin79
3. aug 2009

ahojte, no mala som super noc, kazde tri hodinky som odsavala mlieko, takze som vyspata ze az, malu som teraz len dala do kociara a je na balkone, lebo ja som polomrtva a este sa snazim aspon upratat byt kym spi.
za den vypijem aj dve flase vody, varim si dvakrat za den caj na podporu mlieka, jem myslim dostatocne ale toho mlieka teda vela nemam, vzdy pri odsavani odsajem 50 max. 60 ml, co malej vobec nestaci, mozno aj preto je taka urevana stale, ja uz neviem, idem zavolat pediatricke, ze co mam robit, nemam ani vahu, zeby som malu odvazila, kolko vlastne vazi...ta ranka sa zda, ze vyzera lepsie, uz to nekrvaca, davam si este tie naplaste a bepanthen na to, tak uvidim, ak by to bolo stale zle, skocim na kozne, lenze to tiez, najskor k svojej dokine pre papier, potom si odstat na koznom, toho sa desim uz teraz

kukenzi
autor
3. aug 2009

katrin, skus sa na koznom objednat, nebudes tam hadam cakat, ved si kojaca mamicka.

certica
3. aug 2009

caute, caute 🙂
my sme v sobotu prisli z dovolenky a nejak sa furt neviem spamat z krutej reality navratu...nuz ale nic netrva vecne...

dufam, ze sa mate vsetky fajn. akurat narychlo pozeram, ze katrin sa trapi s prsnikmi, tak drzim palce, nech sa to rychlo zahoji a vrati do normalu

tehula, s tym pilierom sa stane asi tolko, ze narok ti zacne plynut az odo dna, kedy podas v socialke vsetky tie tlaciva, co kuki uviedla, prides akurat o peniazky do tejto doby, kedze si presvihla 30 dnovu lehotu. takze cim skor nabehni s vyplnenymi papiermi, nech zbytocne nestracas dalsie prasule.

katrin79
3. aug 2009

kukenzi: prave som volala mojej vseobecnej doktorke, ze potrebujem vymenny listok, tak bola zlata, ze mi ho vypise a necha u sestricky nemusim tam cakat, rano si ho hned pojdem zobrat a idem este zavolat koznemu, ci sa da objednat, lebo fakt sa mi cakat nechce, tam vzdy byva kopa ludi

baluu: diky za ochotu, ale ja mam tieto naplaste a moc mi nezaberaju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre