Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
27. jan 2010

Katrin ja presne to iste, som mala depku este 2 tyzdne, stale som revala bolo to hrozneee.
No ja som mala vyratany termin na 17.7. ale doktor mi pred porodom vravel, ze budem urcite prenasat, ale 16. som okolo polnoci dostala slabe kontrakcie, ale boli pravidelne, tak pre istotu som tam isla nech ma pozru, ze co sa deje, no jasne bola som otvorena na 1 cm, ale tlak som mala 200 na 125, nesiel mi znizit, tak som letela na salu, takze maly sa vlastne narodil presne na termin 🙂
ja vseobecne ked vidim nemocnicu, tak sa mi zdviha tlak, ja sa strasne bojim lekarov...ja som sa bala aj na poradne chodit, ja uz ked tam mam len ist, tak mi neni dobre.

katka1981
27. jan 2010

modlitby 😉

kaska
27. jan 2010

inak brala som tam lieky, ktore sposobuju depresiu, zistila som to az doma, ked som citala pribalovy letak, tak som ich pootm vysadila,,,nechapem ako mozu dat novorodicke lieky, ktore mozu sposobit depresiu 😠 akoze nie som lekar, mozno to bolo nevyhnutne, ale aj tak, aspon ma mohli upozornit, nie?

katka1981
27. jan 2010

Kaska, vies ako sa ja bojim lekarov? Odberu krvi, injekcie? Najhorsie spomienky na porodku mam injekcie oxytocinu do zadku, boleli sialene. Nehovoriac o plnych prsnikoch, co mi neslo mlieko spustit. Ja sa bojim chodit k zubarovi, ja som posero, ze az. Ked som bola na Antolskej prvykrat na poradni, ja som vysla odtial a myslela som ze skolabujem, bol to sok. Total sok. Ja zvyknuta na GPN Ruzinov, klimatizovane ambulancie, uplne nieco ine a tato budova, joj hroza. Ale potom mi asi preplo a preslo ma to. Ja som 3 dni preplakala po navsteve akupunkturistu. Mala som tam ist este raz, som povedala muzovi, nech tam zavola a zrusi to. Ja dodnes na to spominam ako najhorsi den v mojom zivote, fuj. Aj tam som sa rozrevala.

dadka212
27. jan 2010

Kaska teda keby som bola na tvojom mieste tiež pri druhom dieťati by som šla rodiť inde...ja som bola práveže spokojná 🙂

katrin79
27. jan 2010

Katka, pamatam si, ako velmi si sa bala porodu a vidis, dopadla si z nas asi najlepsie 🙂 ziadne zasivanie ... nic, to ja som ti mohla len zavidiet....

baby, tie co mate jedno babo, planujete aj druhe? za ako dlho?

katka1981
27. jan 2010

Katrin79, to je velmi velmi otazne, mozno nikdy. Keby som sa riadila srdcom, tak uz som tehotna, ale rozum sabrani. Su na to vazne dovody. Financne a moja stitna zlaza. Je tam riziko, ze ak by sa mi zas zvysila hladina hormonov a bolo by to pocas tehu, tak v druhom trimestri musim ist na operaciu stitnej zlazy, a to fakt nepotrebujem k zivotu. Druha moznost je ze sa situacia zopakuje, co je s najvacsou pravdepodobnostou, vyletia mi hormony, ja budem mat 180 pulz, nebudem vladat chodit, budem sa nonstop potit, okamzite prestanem kojit, dostanem lieky, z kt. ma bude svrbiet cele telo, nebudem moct vobec spavat a kto sa posrata o deti? Nemam nikoho okrem muza kto by mi pomohol. A to je problem ktory ma nici kazdy den, ach uz zas placem. No co uz, tak ma to trapi.

kaska
27. jan 2010

ja zatial neplanujem a ked tak, tak asi za 5 rokov aspon...

bibi1711
27. jan 2010

babule, tak zo stretka asi nic ☹ nevadi, aspon pokonikujeme
pozeram, ze vy sa tu poznate, len ja ani jednu z vas...ja som o dost skor rodila, na porod mam super spomienky, na tie dni po uz menej. mala mala zltacku, tak sme tam boli sest dni a mne to tam pripadalo desne. Podobne ako Kaska. Nikto mi ohladom kojenia nic nepovedal, neukazali mi prebalovanie, ked som sa o kojenie pytala, tak vsetky sestry na jednej sesterskej izbe a jedli kolace, zmrzku a tvarili sa, ze co ich otravujem. Ked bola mala pod modrym svetlom, odmietali mi ju nosit, ani nechceli, aby som chodila kojit, ze ony mi ju nakrmia. Len jedna sestricka tam bola zlata detska, Taka vysoka blondina Anka, vdaka nej kojim. A mne bolo strasne smutno za muzom aani spolubyvajuce som nemala nic moc. Mam na to nepekne spomienky.

Katrin, ja druhe zatial v nedohladne. Ja som ten typ, co je strasne ustrachany a zazit ten strach este raz, neprehanam, nemusela by som to v zdravi prezit. Ja som si s malou uzila strasne vela a musim najprv asi zabudnut.

katrin79
27. jan 2010

Kati, ale tak mas krasnu dcerku a keby uz si aj druhe nemala, urcite ti to Sofinka vynahradi 🙂

katrin79
27. jan 2010

ja by som urcite chcela druhe babo, ale ked si predstavim vsetky tie neprijemne veci okolo toho co boli aj pri malej a hlavne ten pobyt v nemocke, no ale myslim, ze to ma o par rokov prejde a budem chciet mat doma este jedno take malicke babatko 😉

katka1981
27. jan 2010

Kati, ja som ako Bibi, pokakana, aj ten reflux, hej mne pisali, ze ved je to normalne, ano mali pravdu, lenze my sme fakt nespali mesiac v kuse a navyse ja som bola na umretie, ja som muzovi plakala, ze co ak budem musiet prestat kojit, ved kedy budem stihat zarabat mlieko, ked ju mam stale na rukach, ze ja nedokazem zarobit UM, ozaj som na tom bola tak. Bolo to peklo a nikto nas nechapal, kazdy pozeral na nas ako na neschopakov. Chudak muz, mal na starosti nas, pracu, a este 2x denne do lesa vencit psa, kt. ma vysku 116 cm s hlavou a je besne stena. Moja ........ svokra chodila malu mojkat aj do 23. vecer, keby sa to stalo dnes, s chutou ju poslem .... ale vtedy som nevladala. Ako mne by mala stacila, teda nam, ale ja nechcem aby bola sama. Tu nebude mat nikoho a ja sa bojim, aby nebola sama, ved my sme jej rodicia, ona potrebuje partaka alebo partacku. Nikdy by som nepovedala, ze budem takto rozmyslat potom co sme zazili, ale co uz. A svokra mi lezi v zaludku strasne, kurnik to by bolo na dlho.

katka1981
27. jan 2010

Inak malej sa ten reflux drzi ako kliest.

bibi1711
27. jan 2010

No, u nas bol reflux asi najmensi problem. Mne najprv povedali, ze malej bud daju remence, alebo zasadruju na pol roka nohy potom, co ju za nich na tyzden vyvesia a potom, ze ma detsku mozgovu obrnu a poskodene oko... ☹

katrin79
27. jan 2010

jaj kati, to je to , ze svokru si nevyberies, keby si mam spolu s muzom este aj svokru vybrat, tak sa asi nikdy nevydam 😀 ja mam tiez svokru o nicom...byva kusok od nas a este ani raz sa ma nespytala, ci niekam nechcem ist, ze mi ju postrazi, prip. ze ju pojde von pokocikovat....ona je nazoru, ze ona ked bola matka nemala nikoho a vychovala si syna bez cudzej pomoci, rok nikam nechodila bola len doma, ani muz jej nepomahal, lebo bol non-stop v praci, no dakujem za takeho muza, vsak je to aj jeho dieta....a toto ked zacne vypravat, no uplne take nazory, ze mi to len dviha tlak...a minule ked dosla segra strazit vecer malu a my sme isli do divadla s muzom tak tyzden nam vycitala, ze sme malu nechali len tak a isli sa zabavat...pritom moja segra ma 25 rokov a je schopna sa postarat o moju dceru...no a toto ked pocuvam, jej by som nemohla povedat, ze idem s kamoskou na kavu a muz zostal s malou doma, lebo ze co som to za matku....no a tak ja sa raz za mesiac ked tam ideme tvarim, ze si fajn rozumieme a ked odchadzame som najstastnejsi clovek na svete...asi tak v skratke moj vztah so svokrou

katrin79
27. jan 2010

bibi, to fakt??? a co je vlastne bolo?

bibi1711
27. jan 2010

Katrin, no prave, ze nic 😠

kaska
27. jan 2010

jezismaria Bibi to kde si bola u lekara, ved mala je v pohode nie?

katrin79
27. jan 2010

no a na zaklade coho usudzovali, ze ma mozgovu obrnu ?

bibi1711
27. jan 2010

No, ked sme boli s klbmi 1krat, som bola na antolskej. Tam nam na jeden klb dali taku diagnozu, ze este jeden stupen horsia je vyklbena noha. Tak nas poslali na kramare na ortopediu. Primar povedal, len na nu kukol, nerobil sono, ze mala vyzera byt ok, ze o mesiac na sono. Tak som mesiac zila v strachu.Na sone nam povedali, ze ma oba klby v absolutnom poriadku, este minuly tyzden sme boli na kontrolu v probiose, lebo na antolsku by ma nikto nedostal.Klby najlepsie vyvinute, ako je to len mozne.

No a s tou obrnou...nas poslala detska na neurologiu, lebo sa jej zdalo, ze mala ma tuhsie svaly na nozickach. Tam mi povedala, ze je to v tomto veku normalne, ze za mesiac mame prist na kontrolu, ze to polavi. Tak aj bolo. Ale asi tri dni pred kontrolou mala prestala otacat hlavku v lavo a aj trosku zle ju drzala, jej tak padala dopredu. Ale to nemala ani tri mesiace, s tym, ze este je mesiac skor narodena. Tak som sla k obvodnej a ona nas poslala na rehabku hned, necakala na kontrolu na neurologii. A povedala mi, ze podla nej je to detska mozgova obrna. Som za 3 dni schudla 5 kil. Sme boli na vysetrenie u 3 rehabilitacnych, vsade nam nasli cosi ine. Raz povedali, ze je to torticollis, raz ze retardacia vzpriamovania, lebo akurat sa malej nechcelo pred lekarkou past a tak. O dva dni na to, sme sli na neurologiu na kontrolu, tam sme povedali, co a ako a ona povedala, ze by nas na rehabku neposlala, ze ta hlavka sa do dvoch tyzdnov upravi. Vraj je to preto, ze v brusku ju mala stale vlavo a atelo sa to teraz snazi vykompenzovat tym, ze ju ma vpravo. Hlava sa upravila do dvoch dni.A na tu obrnu mi povedala, ze by nasej detskej vzala diplom a etse ju aj zbila. Ze ako moze nieco take tvrdit, ked ani nie je neurolog a mala by musela mat tazky porod, aby sa nieco take stalo. Museli by ju resuscitovat a tak. A este jedna rehabilitacna nam povedala, ze sa jej zda, ze mala ma vypukle oko ako pri ochoreni stitnej zlazy. Poslala nas na ocne, ale neurologicka povedala,ze papier mame zahodit a nikam neist, ze jej nic nie je.

Takze tak. Na rehabku chodim doteraz, lebo som posera a bojim sa nieco zanedbat. tam mame cvik iba na posilnenie ruk a to aj sama vidim, ze ich ma slabsie. A aj ked rozumom vidim, ze malej nic nie je, stale vo mne vrta Co ak?

katka1981
27. jan 2010

bibi, ja ta obdivujem, si ozaj silna, ja by som ich uskrtila

Kati k tej svokre by som vedela pisat, ako si foti nas dom a fotky kde komu ukazuje, malu si foti jak..... a ukazuje synovi s kt. sa moj muz ani nebavi a je toho az az. Varovat malu? Ani by som jej ju nedala, za vianocny stromcek muzovi vynadala, potom ze naco nam moj otec kupil pod stromcek televizor, taku blbost, ze potrebujeme kopu inych veci,..... pritom nasi si kupili novy televizor, lebo na tento mali kupcu a doplatili by len par korun na novy, lenze nakoniec ho nekupil ten dotycny a nasi sa rozhodli ze ho daju nam a nebudu ho predavat, tak nam dali rocny televizor, a furt nieco. Synovi dali byt, vzal na neho hypoteku, nema z coho splacat a stale vyplakava mojmu muzovi ze budu bezdomovci, ze ci si ich vezme k sebe, akoze k nam. Tak to uz by som tu neostala ani sekundu. Ale nebudem dalej pisat aby sa to k nej nedonieslo.

katrin79
27. jan 2010

no Bibi, tak toto je sila...to co je za detsku doktorku preboha, to by som ju hned vymenila, vidis, kazdy lekar ti povie ine a zvlast tie rehabilitacne doktorky, ja im vobec neverim, pre mna je dolezitejsia neurologicka prip. chirurgicka kam sme tiez chodili...inak zajtra idem na kontrolu na rehabku...prestali sme chodit cvicit, lebo ja som na to nemala nervy, chuda mala, bola z toho cela vystresovana, takto tryznit deti, to by mali zakazat aj celu vojtovu metodu...este chapem, ked fakt je dieta nejake postihnute alebo co, ale tam chodia deti, ktorym nic nie je, len prave v tej chvili ked boli na vysetreni sa im nechcelo ukazat co vsetko vedia a tak ich doktorka hned supne na cvicenie...

kaska
27. jan 2010

Boze baby co pisete s tymi doktorkami, to je priserne, oni tie kravy si neuvedomuju ako strasne tym vystresuju rodicov?? Pre nich je to rutina alebo co, ved to je hrozne. Ja by som im tam isla vynadat asi alebo co.

katka1981
27. jan 2010

Hroza, nastastie my sme nic taketo nezazili. Asi nebyt tej mojej stitnej zlazy, tak je vsetko ok, aj tie strasne noci by boli znesitelnejsie. Ked sme boli na poradni, mala mala 5 mesiacov. Dr. sa spytala, ci sa pretaca, Ja ze zvykla sa z bruska na chrbatik, lebo nechcela byt na brusku ale z chrbatika na brusko jej to nejde. Dr. ju chytila a pomaly ju pratacla a povedala, ze to nevadi, to dobehne, zaklad je, ze dava pod seba rucicku. Nikdy ma nestresovala, je to najlepsia detska na svete (v nasich ociach). Lebo vsetko riesi s nadhladom a velmi chape rodicov. Ved ked som bola v kasi, ona mi velmi pomohla.

bibi1711
27. jan 2010

Tak taku lekarku zavidim. Ja neviem, preco sme my od tej nasej neodisli. My tam mame karty aj s muzom tiez. Ked ona mi pride celkom ok, ale to som asi velmi mila k nej. Ja neviem, ked ja tu inu dr. ani nepoznam. Tak si kati vezmi, ze moja sa pretacala ked mala 4 mesiace a tyzden bez odpocitania toho jedneho mesiaca. A vraj DMO.

bibi1711
27. jan 2010

BAby, ja nepoznam male babatka, teda ziadne sme v rodine nemali. Vy, co ste videli moje videa na FB, mal je normalna, taka ako vase? Ale povedzte pravdu. Ja som starsna...

kukenzi
autor
27. jan 2010

ahojte, prave som vas precitala a uz neviem na co reagovat, ale bibi tvoju story si pamatam, som si aj s tebou poplakala. prave som kuk videa na FB a nie som sice odbornik, ale tvoja mala je krasne zdrave babo a za tu DMO by som dokine nieco nechutne vulgarne urcite povedala a v momente od nej odisla. mne sacilo, ked maleho detska urobila randal okolo 6choroby a hned na druhy den ked som si vybavila novu dokinu letel drahy po kartu a v zivote ju uz za to vidiet nechcem

dadka212
28. jan 2010

Bibi tak to je strašné, ja som sa v pôrodnici zrútila, keď mi povedali, že má dilatáciu obličiek a z toho pekne vyrástla, keby mi dali také diagózy ako Emke tak asi by som už bola na psychiatrii 😝
a tiež som pozrela videá a Emka je úplne normálne zdravé krásne dievčatko 😵

mneme
28. jan 2010

baby, vidim, ze sa tu nadhodilo nejake stretko. ja som za vsetkymi desiatimi, ale bez deticiek by sa mi to az tak neratalo. jednak ze kvoli robote aj tak travim dost casu bez martiny, jednak by som rada videla nazivo vase ratolesti. ked bude teplejsie, mohli by sme ich pozoznamovat 🙂
bibi, prepac, ze ti to napisem tak na rovinu, ale po tom, co som si precitala, je podla mna vasa pediatricka krava. nechapem, ako ta mohla tak sialene vystresovat. emka vyzera ako uplne normalne zdrave babo. ale aj keby bol nejaky problem, ocakavala by som od lekarky citlivejsi pristup. a tiez sa mi nepaci, ze pri akomkolvek probleme (reflux, nocne budenie) ti navrhuje ako riesenie prestat kojit 😠 ozaj nechces zmenit lekarku?

luciarichard
28. jan 2010

aj my mame otrasnu pediatricku uz v prvej poradni ked som isla s malou tak mi jedna mamicka v cakarni povedala ze ked ma deti chore radsej ide na pohotovost na kramare ... Chystam sa ju zmenit lenze nie som pojazdná 😠 tak chcem pockat tak cca do jedneho roka a potom chcem najst nejaku pediatricku v Rači. Mna tiez vystrasila isli sme sa malou lebo jej vystupil pupik, vedela som s netu ze to bude pupočnikovy pruh a aj bol poslala na na chirurgiu na Kramare s tym ze to sa bude musiet urcite operovat ... to mala Sofinka asi 2 mesiace. Na Kramaroch bola strasne zlata doktorka kt. nam kazala zalepovat pupik a malej pruh uplne zmyzol bez akejkolvek operacie ! Niektoré doktorky su bohuzial s prepacenim KRAVY ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre