Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
18. feb 2010

Bibi, uz si jedla niekedy tu tukozrucku polievku? Ja mam s nou bohate skusenosti. Naposledy som vyhodila 5 litrov polievky a v zivote ju nedam do ust, radsej budem o vode. Uz ked som ju nemohla normalne jest, tak som si ju pomixovala a skoro som sa pogr... nemozem ju jest....

katka1981
18. feb 2010

Bibi, na temu svokra, sa nebudem vyjadrovat, v niecom je ta tvoja este horsia ako moja, ale ty sivelmi tolerantna. Ja by som s nou neprezila ani jeden den a noc. Mala place ach jaj.

tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaska
20. feb 2010

Kati ani ja maleho nevladzem nosit, on ma vyse 9 kil a mna boli cele telo. Dnes vypil z poharika asi 15 ml vodicky 😵 ale zmiesala som mu to s ovocnou stavou. Takze chce to len ponukat a ponukat.

katrin79
20. feb 2010

ahojte, my sme chori....teda muzik aj laura, ja sa zatial drzim, uvidime dokedy...mala mi vcera na obed dostala teplotu, som myslela, ze to su zubky, ale je prechladnuta, celu noc sa prehadzovala, kazdu pol hodinku bola hore, plackala, stale som jej merala teplotu mala 38 a chudatko nemohla vobec skrz sopliky dychat, to ju potom drazdilo na kasel...no ako naschval chora cez vikend, tak sme rano radsej skocili s nou na kramare, nastastie nic vazne to nevyzera byt, len prechladnutie, dnes teplotu nemala, ale pokasliava a kycha stale, tak davame kvapky a vytierame nostek dezinf.roztokom, uvidime aka bude dnesna noc....idem si lahnut, lebo ledva stojim na nohach, dufam, ze este aspon hodinku bude spat

katka1981
20. feb 2010

Kaska, mne 30 z poharika a este by si dala, len nemala uvarenu, tak cakam ze s avyuchladi.

Katuska to mi je luto, ze ste chori. Ja som ti vcera 2x volala, a nedvyhala si a potom som si nasla zmeskany hovor od Karin. A to som ako ze volala tebe 😀 akosi nemam na teba cislo, neviem kam zmizlo, mala som ta ulozenu ako Katrin. Aha, kukam si ulozena ako Katka79, takze mam ta 😀

kaska
20. feb 2010

Kati, tak drzim palce, nech ste cim skor zdravi, boze uz aby preslo toto hrozne obdobie a bolo konecne teplucko...

katka1981
20. feb 2010

Kaska u nas zas tak super fuka, ze nam odnieslo skridle zo strechy, za ten rok a pol co tu byvame uz druhykrat musime menit stit, lebo to odleti a rozlame sa a tentokrat odnieslo aj nieco navyse. Nech uz je jar. Bud sa nedalo ist von kvoli snehu, a teraz zas pre istotu bude obdobie dazdov.

mneme
20. feb 2010

ahojte, tak uz doslo aj na martinu, je prvykrat chora. zatial chvalabohu bez teploty, ale ma brutalne sople 😖 takmer celu noc sme boli hore, ale kedze to je len o trochu horsie ako ked sa prerezavaju zuby, zvladame 😀 😝 nechcela sa kvoli tomu ani velmi kojit tak hned rano som nabehla do lekarne po odsavacku na vysavac a musim dat kukenzi za pravdu - je to genialna vec. uvolni sa jej nos a pekne sa napije 🙂

tehula
20. feb 2010

Ahojte, Katrin, dnes som akurat na vas myslela a sla ti volat, lebo som behala okolo trhu. Tak je mi luto, ze ste chori, nech vam to co najskor prejde a ty nech si vydychnes. Ja mam muza choreho, resp. berie ATB, a tak sa to podchytilo hned. My s malou sme fit, som zrovna aj napalena, ze ma slabu imunitu muzik, tak idem do neho asi to aloe cpat, alebo nieco. Ja cvicim, llietam jak sarkan furt, ja nemam cas byt chora, tak chvalabohu mala to ma po mne.
Ale uz aj ja kazdy den si vravim, nech uz je teplo a mozme behat bez fusaku.

kaska
20. feb 2010

Aj ja som zacala brat to aloe, lebo ja som chora kazdy mesiac. som zvedava, ci to pomoze.
Aj nam ta odsavacka super pomohla 😉

katka1981
20. feb 2010

Baby, ja vam len napisem moju skusenost. My sme s muzom brali denno denne aloe cely rok, ja osm chcela zlepsit plet a cakala som ze sa budem citit lepsie, stale som bola unavena. Brali sme Burnys, ci ako sa to pise, kopec prachov sme do toho dali, plet sa mi nezlepsila vobec a nebadala som na sebe ani muz ziadne zmeny. Potom som brala od inej firmy, nejaky finsky, ze si ho vraj ziada moje telo, zas nic. Tak som s tym skoncila. Potom som zacala brat Echinaceu od Jamiesonu a brala som ju aj pocas tehu a klop klop. Ale asi zacnem zas, dlho som ju nebrala a stale mam herpesy. Uz som dobrala 100 tabletiek od imunologicky Isoprinosine, na virusy a posilnenie uminuty a este v ten den ked som brala posledne sa mi vyhodil dalsi. Ked si spominam kedysi mi na to pomohli kvapky homeopatika od Valovica na slezinu, lebo herpesy maju lozisko v slezine a ta ma na svedomi imunitu, budem si ich musiet kupit.

dadka212
20. feb 2010

Ahojte

vidím že je tu veľmi veľa maródov tak všetkým želám skoré uzdravenie 🙂

katka1981
20. feb 2010

Mneme, neviem ci som ti pisala, skusala som malej dat to avokado. Mam taky dojem, ze z meho nadherne kakala. Ako casto ho malej davas? Skoro sa uzravte.

Este k tym vitaminom. My sme kedysi do vitaminov a kadejakych zivotabudicov nechavalai kazdy mesiac aj 2000 sk. Nic nam to nepomohlo. V open space som chytila vzdy vsetko a staci ze je clovek nevyspaty a v strese, uz sa to na neho chyta. Ale najhorsie je velky kolektiv.

Vsetkym detickam prajem skore uzdravenie, baby je mi vas fakt luto aj malych.

mneme
20. feb 2010

dievcata, tak martina sa mi z kaslu chuda tak dovracala ako este nikdy, ani v najhorsich refluxovych casoch take nebolo 😖 hlavne ze sa potom na tom paradne bavila a rehlila 😅
katka, ani neviem ako casto avokado davam, asi ako to citim, resp. podla toho, ako ho maju v biologike. vzdy jej robim dvojzlozkovu desiatu z jablka, hrusky, bananu a avokada - tak sa to snazim nejako chutne a rozumne kombinovat. hotove ovocie nedavam, max. trochu zamiesam do kase, kedze martina evidentne kasova nie je 😵
k tej imunite a vitaminom - baby, nechcem poucovat, ale fakt najlepsia je obycajna prevencia - denne 1 kiwi a pobyt na cerstvom vzduchu. a dobry je aj spanok pri otovrenom vetraku. nie ze by som sa tym ja vzdy riadila 😔 mne sa este pocas tehotenstva osvedcil aj zeleny jacmen 😉
dadi, vy ste na tom ako - este stale chora cela family?

tehula
20. feb 2010

mneme, ten pohyb na vzduchu, to je moja rec....a neprehanat to s lenosenim v prekurenych miestnostiach.
Inak ja som od porodu jak v prechode, mne je furt teplo, aj v robote na mna kukaju, ze beham v kratkych rukavoch furt a oni vo svetroch aj dvoch a aj chlapi, co nie su take fitfiritky jak baby 😀 Doma aspon pred spanim stahujem radiator, lebo mi je jak somarovi v kufri.

Neviete niektora, aku kasu by som mohla urobit z jacmenneho jemneho zrna? Normal namocim, a povarim jak ovsene vlocky?

mneme
20. feb 2010

tehul podla mna ako ovsenu kasu. vsak povaris a uvids kedy zrno zmakne. ako u vas zabrali kasove recepty mojej mamy? martina sice za misku zje, ale je to s nou boj 😠

tehula
21. feb 2010

mneme, zabrali, akoze ona mi papa pekne vlastne vsetko, akoby ani rozdiel nerobila. Aj ked viac sa trha za pokrmy s masom.
Dnes som davala prvykrat jogurt. LEn sa mi zda, ze len s ovocim miesany je dost kysly. Neviete, s cim to mam podavat?

dadka212
21. feb 2010

Ahojte kočky

my sa máme fajn Danielka dobrala atb už má iba soplíky a ako jej to steká tak kašle ale už super 🙂

dnes je úplne nádherne sa teším konečne pojdeme polabzovat po vonku 🙂

katrin79
21. feb 2010

my sme mali hroznu noc, mala sa kazdu pol hodinu budila s plnym nosom a kaslom, co je tie sopliky stekali dole, chudatko moje, to je hrozne, ked sa musim na to pozerat a neviem jej pomoct, odsavali sme celu noc...ta vysavacova odsavacka je fakt super, ale mala pri tom reve ako keby som ju rezala...dnes jej to tecie este viac ako vcera...tak by som sla von, vonku je krasne, no ale mozem zabudnut...ja uz tak chcem jar a normalne pocasie ...

dadka212
21. feb 2010

Katrin ak nemá teploty tak choď s ňou von to jej iba prospeje na soplíky 🙂 práveže je horšie ak je zavretá doma hlavne keď je vonku krásne 🙂

katka1981
21. feb 2010

tehulka, a nie si hyperaktivna, nemas zvyseny pulz? To moze byt zvysena cin. stit. zlazy, ale dufam, ze nie.

mneme, dakujem.

Baby aj my sme mali hroznu noc, od polnoci sa stale prehadzovala. Mala ma uz 3 tyzdne nieco pod ockom, jej sa to aj ukludni ale ona si kazdu chvilu oci skriabe, mam nervy aby to nebolo nic vazne, ale nevyzera to na ekzem, ja som z toho taka smutna 😠

Skoro sa uzdravte!!!

mneme
21. feb 2010

ja som dnes v noci takmer nic nenaspala, martina sa tiez kvoli tomu plnemu nosu vkuse budila. sople jej tecu tak, ze nestiham vymienat podbradniky. ale kedze nema teplotu, pekne isla na doobedny spanok na balkon a uz tak spi vyse dvoch hodin - to by vnutri nikdy nevydrzala. vonku je dobry vlhky vzduch, ktory je na prechladnutie najlepsi 😉

kaska
21. feb 2010

no vidim, ze minula noc bola tusim u vsetkych podobna. Nas maly tiez sa zobudil 2:20 a reval, zobral si ho muz a tam u neho sa ukludnil. Asi potreboval zmenu.
my sme tiez susili pradlo v spalni ked bola maly chory, kvoli vlhkemu vzduchu.

baby tak vam prajem aby sa vam daticky skoro uzdravili a aby ste sa tuto noc aspon trochu vyspinkali.

luciarichard
21. feb 2010

ahojte no ako citam tak ste vsetci chorí ☹ . My sme u nasich na 2 tyzdne tak dufam oddýchnem 😝
Sofinke asi idu zubky lebo je poslednu dobu nejaká nervozna slintá ako bernardín, opat jej prestalo chutit papat (i ked nikdy to s papanim nebola výhra) a dnes mala aj zvýšenú teplotu tak som zvedavá kedy vylezú ďalšie hlodáky 🙂

katka1981
22. feb 2010

Prepacte, ze asi zaberiem celu stranku, ale stoji to zato, dnes som mala v maily.....

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň .

dadka212
22. feb 2010

Katkaaaaa presne takto vyzerajú moje dni (až na žehlenie to nerobím) bože keď som si to prečítala úplne rovnako aj s mužom aj s deckami, s kačkami, bordelom atď. 😀 no sranda...

katrin79
22. feb 2010

Katus, to je perfektna basnicka....pekna realita...som sa aspon zasmiala

praveze my mame este aj teplotu, sice uz nie moc vysoku, ale tych 37,8 ... dnes sme boli u nasej dokiny, tak sme dostali aj sirup od kasla, lebo uz kasle o 106....sople odsavame furt ja neviem, kde sa v nej tolko toho berie...takze susedia sa musia pekne divit, ze v noci kazde dve hodiny vysavam 😎

katrin79
22. feb 2010

dadka, kuki ja vas obdivujem a klobuk dole pred vami, ze to stihate s dvomi detmi, ja si to neviem predstavit, ja som v strese uz len z tejto mojej malej, nie aby som to mala dvojmo

dadka212
22. feb 2010

Len mne Maťko už do jazierka skočil za kačkami 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre