Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katrin79
24. feb 2010

tehula-co sa ms tyka, u mna je taka ista ako pred tehu, 4 dni a ziadne brutalne krvacanie nie je, mam ju pravidelne 😉

jasminet
25. feb 2010

u mna kramy su prve 4 dni riadne brutalne, tak som nekrvacala ani nepamatam a potom takmer zo dna na den koniec... trvaju 6 dni tak ako predtym, ale to bude asi antikoncepciou.
ja som malu vcera obliekla tak ako vzdy - tielkove body, tricko s dl. rukavom, pancusky a tenky overal + fusak. ten som jej trosku rozopla a aj gombik na overale a nebola spotena ani studena. a tenku ciapku, ale tu som jej pocas prechadzky rozviazala.
v zime som davala hrubsi overal aj ciapku.

katka1981
25. feb 2010

mnmem aj ja ho zvazujem, lebo po porode minie ovela viac tamponov ako pred.

dadka212
26. feb 2010

Ahojte

dnes sme mali katastrofálnu noc, Danielka bola od 1 do 2 hore a stále vracala alebo ju napínalo a teraz sme hore od pol 6 a predchvilkou zaspala tiež ju napínalo a troška vracala ☹ stále má hnačku, ale kaká tak 3x za deň, ale možno je to aj tým že nič neje... ja už neviem kde robím chybu že tým deckám furt niečo je ☹
idem k doktorke a uvidim lebo aj na šuške má pupáky a nemôžem sa ich zbaviť a teraz sa jej tam praská kožička a troška krvičky ide a asi ju to svrbí lebo keď je nahatá tak si tam škrabká a pritom už obrúsky nepoužívam jedine to môže byť z plienok asi prejdem znova na latkovky...

Mneme ja som tiež uvažovala nad kalíškom ale ani ja si neviem predstaviť manipuláciu hlavne mimo domu...

dadka212
26. feb 2010

Danielka neje v tom zmysle že tuhú stravu odmieta vlastne je iba na MM

tehula
26. feb 2010

Dadka, drzim vam palce, nech ste coskoro fit. Ale si uz pisala, ze pri Matuskovi si sa natrenovala uz snad na vsetko.
Ja som mozno zla k zivot. prostrediu, ale ten kalisok ma teda vobec neoslovil, skor by som povedala, ze odradil, najma fakt kvoli tej manipulacii.

mneme
26. feb 2010

dadi, myslim na vas, nech sa chudiatko mala buchta da do poriadku. MM je urcite pri hnackach a vracani to najlepsie, drzte sa 🙂
inak ja mozem latkovky fakt len odporucit - martina uz nema vobec suchu kozu vo faldikoch pri rozkroku, starostlivost o ne je uplne v poho, dokonca teraz vyuzivam susenie pradla v spalni, aby sme mali dobre vlhky vzduch. len si daj pozor, je to riadna zavislost, ja som jej uz uplne prepadla 😀
u nas to vyzera tak, ze martina je z najhorsieho prec, ale stale ma velmi huste sopliky, ktore jej za velkeho revu musim pravidelne odsavat. jest jej velmi nechuti, ani mlieka bohviekolko netaha, ale inak vyzera, ze je ok, tak sa snazim nehysacit. popravde na hysaky ani nemam energiu, lebo ja som na tom dost mizerne, mam upchate asi vsetko cim sa da dychat, tresti mi hlava a mam pocit, ako keby som mesiac robila v bani 😖

dadka212
26. feb 2010

Ďakujem kočky 🙂 hnačky má stále ale vracanie ustupilo dávam homeo cocculine, na hnačky mám dávať smectu, ryzovy odvar atd. klasiku len som nevedela ako je to s deťmi do roka ale je to vlastne tak ako som zvyknutá v takýchto prípadoch takze žiadne novinky pre mna...

Mneme ja som mala latkovky BL ale tie ma neoslovili malej nerobili dobre mala z tych pantov cervenu kozicku a keď sa pocikala tak hrozne plakala...ja jedine kúpim AIO a rozmyslam že pojdem na expo dieta do incheby a tam ich omrknem a omakam...

mneme
26. feb 2010

dadi, bl su fajn, ale ty si mala asi klasicke flanelky. ja mam bambusky a tie teda toho nasaju dost. proti vlhkosti mozes davat flisove separacky, tie zabezpecia pocit sucha. ale inak aj ja mam najradsej aio a sio. na spanie ale davam nohavickove 😉

dadka212
26. feb 2010

Mneme mala som bambusky a velourky...ale ja radšej kúpim tie aio hlavne itti bitti tie sú krásne ale chcem vidieť naživo 🙂

mneme
26. feb 2010

aha, myslela som ze flanelky. mas pravdu, velourky su trosku o nicom, ale s bambuskami som osobne spokojna, dovypchate este bl stvorcom su na denne spanie v pohode. ib su uzasne, vyborne saju, ale su take krasne ze ich je hadam pod saty aj skoda 😉

dadka212
26. feb 2010

Veď v lete dám tieločko alebo nejakú kratšiu tuniku a namiesto nohavíc alebo sukničky IB 🙂

mneme
26. feb 2010

dadi, jasneee, vsak aj ja sa uz vytesujem, nech je teplo a moze to moje trdlo behat len v tych svojich krasne strakatych gatusiach 😀 hlavne nech sa rychlo vyzdravia 🙂

dadka212
26. feb 2010

Veď je to škoda schovavat 🙂
a veru nech sú tie naše dietky už len zdravé...

dadka212
27. feb 2010

Čaute

tak už som to schytala aj ja aj Matúško ☹ neviem čo skôr....našťastie Maťko je celkom samostatný tak má pri posteli vedro a keď potrebuje vracať tak to urobí tam...chudiatko moje chytilo ho to po obednom spánku, len pocujem z izby ako ma volá a mal celú posteľ aj seba ovracanú, mňa to chňaplo po raňajkách...Ja len dúfam že toto je posledná choroba na veľmi dlhú dobu....našťastie Danielka už na tom nie je až tak zle už má " iba" hnačku tak 3x denne...

kaska
27. feb 2010

Boze dadi to ma trsane mrzi, ze ste takto churi, chudiatka aj ty aj deticky,,,to je hrozne, nevies kde ste to mohli chytit?
myslim na vas, aby ste sa co najskor vyzdraveli...
ja sa strasne tesim, ze je vonku takto ako dnes, je to parada v takom pocasi kocikovat... 😉
inak my sa mame fajn, ale maly uz spava iba s nami, takze postielka nam je uz nanic. Pekne ma ustlane medzi nami a spokojny je teda veeeelmi, aj dobre spi. Len som zvedava ako ho naucime neskor na postielku, baby co s vami krpci spavaju ako to vyriesite?
Ozaj neviete, ked teda som uz malemu zacala davat UM, musim sa drzat jednej znacky alebo mu to mozem striedat? A kase tiez mam davat tej istej znacky ako to UM? Mam v tom chaos..

mneme
27. feb 2010

dadi, zelam skore uzdravenie, uvidis, s jarou sa vsetko zlepsi

kaska, markus aj zaspava vo vasej posteli?

dadka212
27. feb 2010

Kaska neviem lebo nikam nechodim iba von na prechádzku, vraj je po celom Pezinku nejaký vírus...veď aj tá Barbara s malým Tomáškom čo chodia s nami cvičiť to mali asi pred týždňom celá rodina...

A s tým spaním Maťko so mnou spaval 2 roky a potom sme mu kúpili posteľ ktorú som vychvalila do nebies aká je úžasná a v pohode tam spinká občas vymyšla že chce ísť ku mne ale prehovorim ho že sa ku mne nezmesti a pochopí, len ja som ho nedavala do spálne k nám spať ale ja som s ním spala na rozťahovacom gauči v detskej a teraz tak spim s Danielkou...

A UM ja neviem ja som na začiatku vyskúšala všelijaké značky čo mu nechutili a nakoniec sa chytil na sunar tak som kupovala len ten aj cena je v poho...

kaska
27. feb 2010

dadka a teraz ako mi vravis som si spomenula, ze mi volala kamoska pred dvoma dnami a presne mala tento isty virus!!!! ona je z BA, a zevraj to trva 2 dni...
no neviem co s malym, ale snad ked bude mat vlastnu izbicku, tak tam bude chciet spat..

kaska
27. feb 2010

ano mneme, on len cez den tak zaspaval a teraz uz aj vecer, lebo bud ho uspavame na rukach pri telke, ale vcera vecer sme boli obaja s muzom mrtvi, tak isiel pekne s nami. Neviem, ci ho tak mam teraz uspavat alebo nie, ale pride mi to lepsie ako uspavanie na rukach pri telke 😒

luciarichard
27. feb 2010

ach jáááj u nas stále ziadne zmeny mala spava stale so mnou vecer ju uspavam cca pol hodku prskom ... ale tak som si ju naucila ako mi vsetci hovoria. No a prikrmy stale nic moc ... na obed nechcela vobec nic po jednej lyzicke mi uz neotvorila pusinku ale aspon poobede som do nej dostala trochu ovocia. Inak Sofinke nechutia ani ziadne kase ... no proste mam ja vyberave dieta akurat som neprisla na to co tej nasej cice smakuje 🙂

dadka212
27. feb 2010

Luci tiež uspávam prsom, ale neboj keď odstavíme potom budú zaspávať inak 😉

Kaska veru aj Danielka to mala také 2 dni hnačku má síce doteraz ale doktorka keď ju pozerala tak jej hovorí že chudiatko idú jej snáď všetky naraz...tak asi aj to jej nepolepšuje...

mneme
27. feb 2010

hm, kaska, to ked ti zacne liezt, to bude zlozite. martina tiez spi s nami, mne to vyhovuje, vobec to nemienim riesit. lenze uspavam ju v jej postielke, inak si to neviem predstavit, pretoze ona sa este v polospanku postavi alebo zacne liezt, takze z nasho letiska by pekne zletela 😖
inak ja uspavam kojenim v spalni a potom este cca. pol hodku tak, ze stojim alebo klacim pri postielke a cicikam, podavam cumel, drzim za ruku, branim jej vstat 😝

bibi1711
27. feb 2010

Ahojte babule,
dadi, velmi na Vas myslim, drzim palce, zelam skore uzdravenie.
Vidim, ze nie som zdaleka jedina, co uspava prsnikom a aj kvoli tomu nechcem este odstavovat. A mala tiez spi s nami. Teraz uz len so mnou, lebo muz spi na zemi, aby sa mala mala kde prevalovat, lebo sa budi, ked na nieco-niekoho narazi. Ale neriesim to, nevadi to ani mne, ani muzovi.
BAbule, boli sme v piatok na rehabke, na kontrolu, zrusili mi vojtovku, ukazala mi sposob hrania sa na speci fit lopte, co ma tvar dlhej piskoty a nedavala mi ani dalsie terminy, lebo po zaciatku stvornozkovania mame ist na velku kontrolu k lekarke a ked sa tak udeje, konci nam uplne rehabka, a vraj to vidi tak, ze mala coskoro zacne lozit. Tak ja sa tak strasne tesiiiiim. Strasne. A dnes mi mala prvykrat povedala mama, tak som taka dojata 😅

Nam idu zuby, mala je dost nervozna, snazi si akoby vytrhnut dasna, placka. Ale nejdu jej horne, ale vedlajsie dolne. Normalne ich vidim, ale na prednej strane dasna, nie hore. Mne je jej tak luto...

luciarichard
27. feb 2010

Dadka a kedy odstavime ? 😒 Ked budu mat osemnást ? 🙂 Ved nasa Sofi nechce ani poharik ani flasu .. ja som len rada ze mam mlieko lebo iank neviem co by sme robili ... Ona tak maximalne pozuje dudel na flaske a tým nase pitie zacina aj konci 😠

tehula
27. feb 2010

ahojte, konecne som sa dostala na skok ku konovi, Dadka, je to horor, si teda dobre uzivas s detickami 😠 uz aby ste boli zdravi.
Ja som uz tento tyzden mala 2x pohotovost, V stredu v noci ohladom ocina mojho, tak sme sa tam trepali s taxikom aj s muzom aj malou, lebo auto nemame, a muz nechcel aby som sama sla, ze ak by so s ocom potrebovala pomoct. Mama jak napotvoru bola odcestovana na skoleni.....no des, Ale nastastie vsetko ok, zavolala som sanitku, tak ho skontrolovali a oki. Na druhy den v robote som bola jak matoha, si vsetci mysleli, ze som na nich nasrata, co som nebola schopna pomaly komunikovat. V piatok aby toho nebolo malo, ked som sa trepala busom uz z obedneho kojenia do prace, mi muz volal, ze mala spadla na gauci a buchla si hlavu. Pediatricka vravela, ze na Kramare treba ist, tak som sa pri robote dozvedela, ze treba ist zas naspat a do nemocky. SOm spakovala notebook a bezala zas domov (inak moj prvy a nadlho posledny den na stekloch asi) Nastastie malej nic nie je, ale uz som taka vystresovana a nabehana bola, ze fakt som mlela z posledneho. No a potom som este makala z domu pracovne asi do pol dvanastej v noci..... 😝
Baby, ked bude sutaz: Zena roku, alebo Copperfieldak, tak sa hlasim 😀

tehula
27. feb 2010

a na prse uspavam aj ja, neviem si vynachvalit, a zatial nemienim inak riesit. Mala spi celu noc so mnou v posteli. My sme manzelsku zrusili, spime obaja s muzom v detskej ale na oddelenych posteliach, ja s malou a on sam, lebo sa bal, ze by malu prilahol

kaska
28. feb 2010

Tehu, budem ti posielat hlasy 🙂 fakt by si si vyhru zena roka zasluzila 😉
ale inka aj ja mam furt vrtulu v riti, niekdey mu pride ten moj muz ako moje dryhe dieta fakt 😒

Luci, ani mne maly nechcel zobrat flasu ani poharik, ale odkedy mu nedavam uz prso, tak pekne papa mliecko z flasky aj obcas cajika z poharika si cucne. Neboj, oni to vedia, ale ked maju prsko, tak to akoze nevedia 🙂 keby bola tvoja mala hladna, tak vezme aj flasku...

luciarichard
28. feb 2010

Kaska ked ja som ju nechala aj vyhladovat a aj tak nechcela flasu 😒 . Musim to este vyskusat ... ona je strasna opica 🙂

kaska
28. feb 2010

hej to chvilu trva, ani mne nechcel na zaciatku uplne to odmietal a teraz pije 3x denne po 150 ml..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre