Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
22. júl 2009

Tehul jasné 🙂

mňa dnes asi šlak trafí...Danielka nechce vôbec spať a Matúško sa mi ráno zobudil s horúčkou a stále stúpa už má 40 stupňov 😔 nič nepomáha ani lieky ani sprcha, predchvílkou sa aj vyvracal tak dúfam, že nebude dehydrovaný lebo neviem ako by sme poriešili nemocnicu 😝

katrin79
22. júl 2009

tehula: ja som tu mala svokrusu dnes, tak som bola rada, ze nemusim ja ist von v tom hici 😉 v piatok rano odchadzam k rodicom na tyzden, tak dame stretko ked sa vratim, tieto tri dni som taka rozbita, ze sa mi ani nic nechce organizovat, boli ma ta bradavka hnusne, pali to aj ked nekojim, dnes mi muz donesie tie naplastie, co mi Kukina odporucila, som obtelefonovala asi desat lekarni, nikde ich nemali, nakoniec v auparku som zohnala, tak uz ho cakam, ze dojde a mozem si to dat, lebo to boli desne, zajtra idem do Ruzinova na kontrolu na gyndu, tak aj dokine poviem ze ma to boli priserne, sa bojim, aby sa mi tam infekcia nedostala, nech mi nieco predpise nejaku mast proti infekcii, lebo to nie je sranda a ked idem teraz mimo ba, nech tam neumrem od bolesti.
Ty ides v piatok na tu kontrolu?
No mne Laura dnes vynimocne spi aj cez den, spala od jednej poobede potom som ju zobudila po troch hodinach nech sa napije, lebo mi isli prsia prasknut, tak sa napapcila, pokakala a spi dalej 😀 som zvedava co bude vecer, lebo to kazdy vecer vyvadza kym polomrtva zaspi (my sme z nej tiez uz polomrtvy medzitym 😀 )
ale v noci mi spi tych 6-7 hodin skoro kazdu noc, tak aspon ze tak 😉

katrin79
22. júl 2009

inak tehul, som sa pobavila, jak si bola v ukryte pred masom 😀

tehula
22. júl 2009

Cau KAtrin: aj mne dnes poobede isla svokra kocikovat, tak som si zacvicila, trochu sa dala dokopy a uz ju cakam. Juj, ale som egoistka 😀
Skusala si aj tu Babylove z DMka mast? Stoji iba necele 2eura a mne fakt zahojila bradavky

Uzi si ten tyzden, potom sa mi ozvi, ked budete naspat

Dadka> 😲 preboha, nezavidim tie starosti, drzim palce, nech mu klesne teplota co najskor

katrin79
22. júl 2009

tehula: to cvicenie ti zavidim, ja ked cez den mam nejaky cas, tak som rada, ked si nohy vylozim, ale uz budem musiet zacat, lebo este mam kg navyse a to brucho, to je des 😀
nebola som v DM, vies kolko masti mam uz doma? a vsetko je naprd

katrin79
22. júl 2009

tehula: kukni malu Lauru na foto, tak vyzera vzdy nasa prechadzka🙂 ziadny kociar 😀

tehula
22. júl 2009

Katrin: ja som na cviceni zavisla, teplo neteplo, makam, ze zo mna leje jak z vola 😀 Ked nepomozu naplaste, skus tu Babylove, ja som bola prekvapena milo

Lol, zlate fotky 🙂 No svokra tak dnes vraj tiez chvilu sla, ze malu na rukach.....a vraj sa jej brutal pokakala, tak ju u nich prebalila a umyvala a ja ze, co jej ale dala, lebo ja plienky nenosim na vychadzku. TAk jej dala latkovu a utekala ku nam, kym ju Heidi stihne precurat
Ale som happy, lebo dnes sa nemohla vykakat dobre a aj ju brucho trochu bolelo

kukenzi
autor
22. júl 2009

dadka, matusko ako? este ma teplotu? nejdu mu zubky, ci uz mate vsetky, asi uz ano, ze? lebo my uz mame vsetky, ani nevieme, ze nam isli.

babylove masticku mam aj ja, ale mne nepomahala nejak extra, ale asi treba skusat, kazdemu zaberie nieco ine.

tehul, no ja ti tiez zavidim to odhodlanie cvicit, ja sa potim teraz jak hovado, by som odpadla, keby som mala este aj cvicit a svokra vynaliezava, teda pohotova.

katrin, no daj potom vediet ako ti naplaste zabrali a prajem krasnu dovolenku u vasich

kukenzi
autor
22. júl 2009

katrin, my sme kakavali po kazdom papani a tento tyzden kaka tiez uz len asi 2-3x denne a tak ako baby pisu, kojene deti mozu kakat po kazdom papani alebo nemusia kakat ani niekolko dni, vtedy cele mliecko stravia, priroda to ozaj uzasne vymyslela.

katrin79
22. júl 2009

ahoj kuki, muz to nakoniec zohnal v auparku, idem si to dat a modlim sa, aby zabralo

kukenzi
autor
22. júl 2009

katrin modlim sa s tebou 😉 priznam sa, ze v ruzinove som sa na to zabudla spytat ☹ ja som na to myslelal, no kym som tam dosla ☹ , ale dala som si tam robit lieky od koznej, mala som prist o hodku po ne, prisla som po 4h a oni mi ju zabudli spravit 🙄 tak som si vzala recept a zase som zabudla spytat sa na tie naplaste, tak super, ze to uz mas.

bibi1711
22. júl 2009

Baby, neviete mi poradit dobru odsavacku? Chcem si nejaku zaobstarat a neviem aku. Viem len, ze nie piestovu.
Diki

tehula
22. júl 2009

bibi ja sa chystam zajtra dojit rukami, drzte mi palce. potrebujem mlieko dat svokrovcom, lebo ideme v piatok na jednu akciu a Heidi nechame na vecer u nich

bibi1711
22. júl 2009

Ja si odsavam rukami, ale dost dlho to trva a neodsaj uplne do dna a bojim sa, aby sa mi kvoli tomu neznizila laktacia. A dost to aj boli...chcela by som si urobit nejake zasoby mliecka na prikrmy alebo pre kazdy pripad, ak by sa nieco stalo. Tak babule, radte...

diddi
22. júl 2009

Ahojte,nemate nahodou tel.c. do ambulancie k dr.Niznanskej,/22.ambulancia/....pripadne ako ma ordinacne hodiny/dni....vdaka

kukenzi
autor
22. júl 2009

diddi: Po: 8-11, Stvrtok 8-12h, telefon 6867 2549

diddi
23. júl 2009

vdaka moc

dadka212
23. júl 2009

čaute 🙂

Maťo teraz už konečne nemá teplotu, ale vnoci som každú chvílku sprchovala, chudatenko tak plačkal 😔 ale dúfam, že to už prešlo...
sme sa bohovsky vyspali ja v strede Maťo z jednej strany a Daniela z druhej 😀

Kuki no ešte mu chýba kúsoček prerezať horných 5-tiek 😝 aj mi hovoril, že ho bolia zuby, tak možno to bolo to...

Katrin hentak som sa ja prechádzavala s Matúškom 😀 ale neskôr to už bolo lepšie, keď som mala nosič 🙂
a nech ti to pomôže a zahojí sa bradavka, viem čo prežívaš 😔

Tehula ja teda rukami odsajem ledva na vigantol do lyžičky 😅 tak vela šťastia 🙂

tehula
23. júl 2009

dadka> ja sa s vigantolom uz neparam, normalne Heidi priamo do pusy nakvapem a je. Ona sa zaksichti, ale potom hned cecek jej dam, tak je dobre 😀 😀

Baby, musim zaklopat, ale druha noc uz zasa supeeeeeeer. Pekne zaspala okolo pol jedenastej a vstali sme asi o pol stvrtej, napapala sa a spala zas do rana. Zlate dietatko a coraz viac sa na mna usmieva, jaaaaaaaj, uplne na makko som

mneme
23. júl 2009

caute baby, dlhsie som sa neozvala, nebolo kedy, lebo sa s martinkou trapime. cez vikend sme si presli obidve peklom. uz dlhsi cas mi obcas pri kojeni strajkovala a odtahovala sa, pripisovala som to silnemu toku mliecka. ten sa mi ale postupne podaril zredukovat, ale problemy boli stale castejsie. v sobotu uz takmer uplne odmietala pit, s chutou sa prisala a po chvili sa s revom odtiahla. samozrejme, ze som v noci zo soboty na nedelu vobec nespala a z toho stresu mi odislo mlieko ☹ takze v nedelu som s nou zaliezla hola do postele, mojkali sme sa, stale som si ju prikladala, kazde tri hodiny som odsavala, pila hektolitre tekutin, nech jej mam co dat pit, keby bola ochotna. este som isla aj na kramare do laktaria kupit materske mlieko 😖 v zufalstve som volala maminej znamej klinickej pediatricke, ktora mi po popise par symptomov okamzite povedala, ze to bude reflux napriek tomu, ze martinka vela nezvracia, len si obcas blinkne. v pondelok rano u nej na kontrole sa ukazalo, ze martinka je v poriadku, vahovy prirastok ma nadpriemerny, ale na sone bolo vidno, ze mliecko sa jej vracia do 2/3 pazeraka, z toho ju pali zaha a preto odmieta dalej pit a stale len place. mne mlieko chvalabohu znova nabehlo a postupne som sa dala aj fyzicky dokopy, jedine pozitivum su moje minus dve kila. presli sme na polohovaci rezim, musim ju kojit vo vertikalnej polohe a tak ju drzat aj po jedle (vdakabohu za lehatko FP, ktore sa da dat do sedu), matrac v postielke musi mat podlozeny do 45stupnoveho sklonu, nastastie podlozku v kociariku mame polohovatelnu. vysledky su vcelku pozitivne, obcas este pocas alebo po jedle place, ale aspon je ochotna pit. bola nas pozriet aj laktacna poradkyna, povedala, ze prisatie a pitie je super, ten plac suvisi len so zazivacimi problemami. takze moj denny rezim sa teraz vlastne toci okolo kojenia - nakojit, odgrgnut, ak je ochotna sediet, tak do kresla, ak nie, tak na ruky alebo do satky. potom prelozit do postielky. navyse si odsavam a zamrazujem, aby som mala znovu vela mlieka a pre pripad dalsej laktacnej krizy mohla pouzit vlastne. je to trochu komplikovane, ale martina sa konecne po jedle znova usmieva 🙂 vraj by sa to okolo 3-4 mesiacov malo same upravit, tak dufam, ze budeme statocne bojovat 😅

katrin, ak budes hovorit s katkou, povedz jej prosim, nech v ziadnom pripade neprechadza na umelinu, to reflux nevyriesi 😠 nechapem, ako jej to mohla pediatricka odporucit. ja davam pred jedlom martine lyzickou sirup z nutritonu, ktory jej ma trochu zahustit obsah zaludka. reflux po par mesiacoch prejde, ale laktacia sa uz potom nerozbehne.

bibi, ja teraz odsavam fakt casto, mam staru zdedenu medelu piestovu a je to ok. keby som si mala kupit novu, jednoznacne by som isla po elektrickej medele. je najlepsia 😉

bibi1711
23. júl 2009

Mneme,
prajem vela vela sil, viem, co prezivas...to iste sme v tom obdobi mali aj my.Ja som si myslela, ze mam malo mlieka, ked chce byt tolko na prsniku, a ona si len chcela zapit to hnusne vracajuce sa mliecko. Uz som bola rozhodnuta, ze kupujem umele.Pomohla mi annag, viem, ze aj ty si jej pisala...Moja doktorka tiez radila prechod na umele antirefluxne mlieko,co som ja ale odmietla, dokonca som po rade anny odmietla aj nutriton. Polohovali sme aj my, ale mala odmietala potom postielku, tak som aj to po case zrusila. Viem, co to je stale babo nosit, ale to jedine pomahalo. Nam to uz viac menej preslo, este sa to obcas objavi, ale mala si nejako na to zvykla. Normalne pocujem, ako sa jej to mliecko vracia, ona ho znovu prehltne a potom straaasne cikuta. Ale uz neplace.
Tak verim, ze aj vam sa to tak skoro vytrati. Drz sa. A dakujem za radu. Medela zatial vyhrava. Rozmyslam este nad rucnou avent.

mneme
23. júl 2009

bibi, dik za povzbudenie, bolo by super, keby sme sa aj my z toho rychlo dostali. som optimista, tak verim, ze to vyjde 🙂 martina odkedy ma zdvihnuty matrac nema s postielkou problem, pravda, len ked je unavena a chce spat. a jasne, ze stikuta odusu, ale odkedy viem, ze ju nemam kojit v priecnej alebo futbalovej polohe, ale zasadne vo vertikale, je to uz lepsie. musim si zaklopat, dnes pila uz 3x a zatial spokojna a bez placu 🙂 nutriton je dost des, najma narvat to do nej nasilu lyzickou. preco konktretne ste ho vysadili? dostala som este recept na ulcogant, ale ten sa vraj na slovensko nedovaza a ja som este nebola fyzicky schopna sadnut do auta a zabehnut pon do hainburgu 😒

bibi1711
23. júl 2009

Ja som nutriton nedala ani raz. Annag mi povedala, ze pri refluxe je dolezite, aby potrava bola v zaludku co najmenej, a ked sa dava nutriton, tak je tam dlhsie. Tak preto. A nechces skusit gastrotuss? Da sa dostat tu v lekarni a baby pisali, ze dost pomaha. A moze sa od narodenia.

akinomka
23. júl 2009

mneme... fuuha, to ste si uzili vikend. my sme tiez mali laktacnu krizu, takze ta chapem. drzte sa..

dadka...super ze uz matko nema teploty. ak to bolo len jeden den, je to asi z tych zubov. aspon u nas jednodnova teplota bola vzdy zo zubov - ocakov. pri chorobe je to dlhsie. ale drobec prekonal aj tzv. siestu chorobu - cca 3-4 dni horucky, ziadne ine priznaky a na 5.-6. den sa vysypal vyrazkami. vraj na to netreba lieky, ako prislo tak oddide. len teplotu treba zrazat.

mneme
23. júl 2009

bibi, a mas ty konkretne skusenosti s gastrotussom? viem, ze je urceny prave na palenie zahy, co je nas problem, ale nechcem do nej pchat chemiu len tak... nutriton zatial davam, pretoze od pondelka vidim na martinke jasne zlepsenie, ale rada by som ho vymenila za nieco, co sa podava humannejsim sposobom.

akinomka, dakujem 🙂 - pre mna to bol des najma preto, ze sa rizikove obdobie laktacnej krizy v 6-8 tyzdni spojilo s tym prekliatym refluxom 😠 dufam, ze ten mliecny problem je uz zazehnany...

baby, co po kojeni odsavate - kolko asi sa vam podari vytiahnut z jedneho prsnika? vzdy odsavam ten, z ktoreho pila a potom ho este vyprazdnim. ale zda sa mi, ze ona uz je pazrosko schopna vypit prsnik takmer cely, lebo z neho dostanem 10-20 ml. bola som zvyknuta natahat zo seba tak za deci... 😕 dokonca obcas jej musim ponuknut aj druhy

bibi1711
23. júl 2009

Mneme,
gastotuss nie je chemia, ide o nejaku prirodnu riasu, ktora tiez napuci v brusku, ale nezatazuje natolko. Nedavam ale nic, nakolko nam to preslo skor, ako som toto nasla.
Ja ked odsavam z toho prsnika, z ktoreho pila, tiez neodsajem viac ako 20ml. To bude asi tym, ze sa pomaly upravuje mnozstvo mlieka a prisposobuje sa potrebam babatka. Ak chces viac mliecka, odsavaj mimo dojcenia a najlepsie v noci. Alebo aj cez den , medzi kojeniami, ak kojis kazde 3 hodiny, tak dajme tomu hodinu po dojceni.

Inak, baby, citali ste, urad uznal lekarov z antolskej vinnymi v oboch pripadoch, co sa stali v maji?

tehula
23. júl 2009

bibi, mas na to link?

ja som prave hladala o tom odsavani, ze kolko mililitrov. Na zajtra nutne potrebujem nejake mlieko. Nemam ani odsavacku, tak to robim rucne, ide to super, no tiez som pred chvilou kojila, tak som z oboch nadojila potom asi 50ml. Viac som to negniavila, lebo rukami to potom dost boli. Tak teraz lejem do seba vodu, mala uz spi, a skusim o hodku, co to zas da

tehula
23. júl 2009

mneme, som rada, ze si tu krizu zazehnala. Boze, niekedy, ked vas citam, som happy, ze mna este take problemy nepostihli. Chvala panu

mneme
23. júl 2009

bibi, tak mozno ten gastrotuss vyskusam, pre sicher sa este spytam pediatricky, dik za tip 😉 odsavat mi ale fakt staci po kazdom kojeni - teraz kojim kazde 2-3 hodiny a neviem si predstavit, ze by som mala s mojou piestovou medelou posilovat este aj medzi kojeniami. a v noci som samozrejme rada, ze sa vyspim. uz teraz mam svaly ako nikdy predtym 😅 co uz, vsak nemusime byt dojky, vsak 😀

... s tou vinou za smrt rodiciek sme sa ale vlastne zasa nic podrobnejsieho nedozvedeli 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre