Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

mneme
13. okt 2009

caute baby, my sme po poradni a preockovani, musim zaklopat, ze micka to zvladla genialne. hned na uvod doktorke predviedla, ako sa otaca, potom prihodila ocarujuci usmev, vzorne pasla koniky s vystretymi rukami a nakoniec v lahu dvihala hlavicku a tahala sa za rukami. neverila som vlastnym ociam - ked sme tam boli minule, tak velmi od zaciatku plakala, ze s nou dokina radsej ani nic neskusala robit, len ju odvazila a zaockovala. dnes pri vpichoch plakala, ale asi len tolko, ako ked jej nasadzam ciapocku na hlavu 😀 po minulom ockovani sice teplotu nemala, zato ale cele poobedie preplakala. dnes ho naopak cele prespala v manduce - prisla som s nou domov, zhodila veci, muz mi rychlo urobil chlieb do ruky a zase som mazala prechadzat sa. prespala asi 3 hodiny, co je urcite nas denny rekord 😕 nedavaju nahodou do tych vakcin nejake sedativa? dufam, ze to takto perfektne zostane a aj tentokrat sa vyhneme teplote - drzte palce 🙂

katka1981
13. okt 2009

Mneme gratulujem, ty mas teda kocku!!! No zeby sikovna po maminke? Perfekntne, verim, ze aj dokina cumela. Ty by si mohla asi vydat knihu s cviceniami co s nou robis. Ked budes mat cas a chut, prosim ta po lopate mi to napis do IP, skusime aj my, lebo uz ma nebavia hry v kresielku ale inak grcka, co uz.

Dnes babika cez den spinkala ako za mladi 😀 aj vecer pekne zaspala. Baby nechcem sa stazovat ale som starsne nastvana, minuly tyzden nam vybuchol kotol, nesiel od marca a ten blbec nedvyha mobil, ignoruje ako sa da, ak sa nerozhybe, urobim mu kampan po nete. V suterene mame jedinu skrinu (vstavanu) v celom dome, lebo do podkrovia sa nam skrine nezmestia a uz sa tam robi pliesen, skoro ma mrdlo ked som to vcera nasla a je tu dost chladno, mala je nastastie spokojna, prvu noc co nebuntosila, asi je otuzila po tatinkovi, je oblecena teplejsie, takze je teplucka, ale nemala som dnes odvahu ju kupat a z teplej kupelky prenasat cez studenu chodbu. Dnes chvilu normalne snezilo. Joj modlim sa aby nam to cim skor dali do poriadku. Zial ten kotol nemozeme reklamovat aj ked je v zaruke lebo to moze jedine firma, kt. nam kurenie robila na kluc, lenze ten kreten nedvyha, vzdy bol taky. A ja potrebujem prat a to mi neposchne v chladnom dome, ani vetrat by som nemohla, ach jaj.

tehula
13. okt 2009

ahojte, dnes mi ten vetrisko skoro vyvratil kocik. V takych chvilach som rada za stvorkolku. Strasne silny bol, ze az alarmy na autach sa pustali.
Mneme, supeeer 😉 moja tiez neplakala velmi pri ockovani, uz som zazila aj vacsie revy.
Ja uz chcem hociake pocasie, len nech tak nefuci, nech mozem aj do nosica malu dat

mneme
13. okt 2009

kati, to ti verim, ze bez kotla v tejto kose, to je na porazenie. ja som uplne stastna, ze nam dnes konecne zacali kurit, pretoze mame dost chladny byt a najma spalnu otocenu na severnu stranu. deli sme si tam sice cca. pred 3 tyzdnami zasklit balkon, ale aj tak sme tam este vcera mali teplotu okolo 20 stupnov. inak, pradlo som susila dva dni 😒
inak vobec mi prosim negratuluj, nic svetoborneho s martinou necvicime a uz vobec sa ju nesnazime nejako specialne viest k nejakym "vykonom". normalne rano sa zobudime, rozostupime sa jej na nasom letisku, kecame s nou a ona sa zacne pretacat. ked pasie, snazi sa plazit, ale kedze jej to kolienkami nejde, tak bud cuva, alebo jej muz chyti chodidla (vacsinou sa totiz kopancami triafa priamo na citlive panske miesta 😀 ) a tak sa trochu odraza dopredu. potom na prebalovaku ju 10x muz vytiahne za ruky do sedu, teda da jej ruky a ona sa vytiahne. potom jej "vytirasa" nohy, ma to rada a rehoce sa pritom. takze vlastne s nou skor blbneme ako cvicime. ale najma ju uz co najmenej drzim v kresielku, cca. iba 15 min. po jedle. potom ju uz dam do ohradky, aby mala volnost pohybu.
martinke uz teplota trochu stupla, len 37,5, ale aj tak som znervoznela. nic nemoze byt perfektne 😅 dala som jej na nozky vlazne obklady a davku panadolu, pred chvilou som jej teplotu merala a uz ju zase nemala, tak neviem, ako sa to bude dalej vyvijat. co ste s drobcami robili pri teplotach po ockovani?

baluu
13. okt 2009

Mneme dakujem za rady. Budem skusat si s nim lahnut, aj ked par krat som to uz skusala a nakoniec vzdala.
Rada by som vyskusala ci by mi zaspal v takom nosici. Vasi drobci su uz na to zvyknurty ale ja ho vacsinou nosim chrbatikom k sebe.

Dnes som aj ja musela kocikovat v tom vetrisku aby spal viac, ale zaspal az po 40 min. ked som uz bola 2 min od domu, ze idem domov. Vecer nie a nie zaspat, lebo ma nevykadene a nevyprdene brucho. Sme mu museli pomahat rektalnou trubickou, lebo strasne grcal kedze uz v brusku nebolo miesta.
Nas ockovanie caka vo stvrtok. Tak dufam ze maly bude statocny a nebude moc plakat.

Katka nezavidim vam tu situaciu. Nam uz chvalabohu kuria od vcera, lebo tiez mame zimu v spalne kedze je na kraji a na sever.

Zajtra uz ma ten vetrisko ustat tak sa bude dat ist von.

katka1981
13. okt 2009

Mneme panadol sa ma davat az pri teplote nad 38 alebo 38,5. My ohradku nemame ale ona neznasa lezat cize zatial jej ju ani nekupime. Najradsej je v kresielku ale ked sa nudi vezmem ju na ruky a potom dost grcka. Posledne dni ked som ju polahla, hned plakala, myslela si ze ju idem chystat spinkat. A to som len menila podbradnik. My sme teda v izbe mali najnizsiu teplotu 22 a potom som zapla ohrievac, nastastie ich mame dost, lebo sme ich vela nakupili ked sa robili omietky, lenze to nevykuri cely dom. Idem kuknut ci mala nema studeny nostek, keby som sa nebala SIDS tak spi so mnou v posteli ale ja sa bojim. Inak ked malu prebalujem tak plava kraula a naramne sa bavi ako mi uteka z plienky. Je rozkosna.

katka1981
13. okt 2009

Jaj vonku je 3,8 stupna no parada.

Balu my mame spalnu na juhu ale to je fuk, cez den sme v severnej izbe a najhorsie je ze netusim kedy to bude v poriadku. Je tam pokazena elektronika a ten blbec nedvyha a znacka toho kotla to ma tak fasa vymyslene, ze len autorizovani partneri sa s nimi mozu bavit, inymi slovami ten kto kotol sprevadzkoval a ten kreten ignoruje.

baluu
13. okt 2009

Katka tak mu poslite SMS ze mate male babo tak nech sa vam co najskor ozve. Apeluj na jeho city, asi toho ma vela. Ale aj ja by som zurila v takej situacii a najradsej mu vynadala.

katka1981
14. okt 2009

Baluu, ved on o tom vie, ved ju aj videl. Mam cislo na jeho otca, nech si to poriesi, teraz som ho nasla na webe. Vies v dnesnej dobe nikoho ziadne male dieta netrapi, mam to vyskusane. Bola vichrica, nesla nam elektrika, stokrat som volala do elektrarni, babulka mala sotva mesiac, skor 3 tyzdne, myslis ze niekoho trapil tento argument? Je nam to luto, s tym vam nepomozem, pokazde mi povedali. Stastie ze som kojila. Keby som jej davala UM ako kratko nato, tak zosaliem, ako jej mliecko spravim. Museli sme vyckat kym pride na nas rad, takze asi tak. Nesla nam kvoli tomu voda 4 dni, to bola radost. Musime si zohnat generator prudu, lenze neda sa vsetko naraz kvoli financiam.

kaska
14. okt 2009

jesisi kati, no to nezavidim, to su niektori taki kreteni, my mame juzny byt a kosa mi bola v noci ked som kojila, tak muz uz zapol kurenie na 24 hodin v kuse. Inak ja mam stale studene ruky, tak ani nechcem mu skusat nosik a ruky ci cih ma studene, ked ja som ako zaba. Vcera sme vyvetrali novy fusak, ale strasne pocasie. ja som si nezobrala rukavice, skoro mi ruky odmrzli. Este dnes ma byt vetrisko a zajtra uz nie.
Pisala som annag s nasimi problemamy a zevraj maly ma nedostatok spanku 😨

katka1981
14. okt 2009

kaska, ano ako kazde refluxove mimi, neboj ono sa to zlepsi, ved uz ste urobili velke pokroky. Je to tazke ale uvidis, bude to z tyzdna na tyzden lepsie.

baluu
14. okt 2009

Kaska a co ti annag poradila? Kolko by mali nase ratolesti spat cez den?

dadka212
14. okt 2009

Katka aj moja mama mala také problémy s kotlom, boli pred 4 rokmi v decembri akurát cez vianoce bez kúrenia, lebo kotol sa pokazil a samozrejme tiež všetky čísla vypnuté a keď zapnuté, tak nedvíhali alebo nikto nebol ochotný 😝
želám nech sa čoskoro umúdri a príde to opraviť 🙂

Moja Daniela je hrozne lenivá ona sa aj vie pretočiť, ale nechce sa jej maximálne si chytá nožičky a strká do pusinky 😀 aj pásť vie krásne, len sa jej často nechce, jediné čo sa jej ako tak chce je držanie hračky a jej okusovanie 😀 úplný opak Matúška, ten bol fyzicky velmi aktívny on už v jej veku pekne sám sedel a ako tak sa plazil 😝

Kaska no to je teda sila, ale vám by asi pomohol ten nosič, keď inak nechce Markus spávať ako na rukách...

kaska
14. okt 2009

baluu poradila mi, ze babo by malo po 2-3 hodinach od papania zaspat a spat suvisle aspon hodinu. A aby som si kupila satku alebo manducu, aby tam spinkal. Dnes mi ani doobeda nechcel spat so mnou v posteli a v noci bol 3x hore. Potom je nervozny a nechce sa ani poriadne najest. Som si myslela, ze je to spurtom, ale zevraj je unaveny a potrebuje spat. tak idem si tu mdc objednat. Dufam, ze to pomoze.
Kati ano myslim, ze to moze byt aj tym, uz mu gasytrac nedavam po kazdom papani, ale stale ho polohujem.

baluu
14. okt 2009

kaska nechapem ze po 2-3 hod od papania zaspan, to my uz predsa zas papame. myslela tym vecer? misko spi vecer krasne len cez den malo. no dnes spal zatial 2 krat po 40 min. Hodina v kuse nehrozi

mneme
14. okt 2009

baluu, kaska - z mojej skusenosti mozem len potvrdit, ze annag radi v tomto dobre. este pred mesiacom to s martinkinym dennym spankom bola katastrofa - ozaj max. 45 min. vkuse a to ju vsetko vyrusilo, aj v kociariku. teraz to pripisujem nielen chronickej nevyspatosti pocas dna a podrazdenosti, ale aj refluxu. refluxove deti su prave cez den velmi nepokojne. ale kedze my sa nosime prakticky od narodenia v satke, nebol to az taky problem, lebo ked bolo najhorsie, dala som si ju do satky a tam mi pekne spala aj dve hodiny vkuse.
baluu, jasne, ze 2-3 hodiny od dalsieho papania ma babo cas znova papat. ja to teraz robim tak, ze martinku nakrmim, necham ju chvilocku v kresielku. potom dam do ohradky, aby sa volne hybala a unavila. ked uz tam velmi pizuka, viem, ze je unavena a chce spat. vtedy ju vezmem do spalne, este jej ponuknem prsnik (niekedy je to po hodine, inokedy po dvoch od posledneho jedla) - to ju zasyti a uspi. uz ju nedavam odgrgnut, len polozim na bok a vacsinou (klop,klop) to funguje. horsie je, ked este po tej hodinke nechce papat, ale je unavena a nedari sa jej zaspat. to je tazsie ju uspat a potom s nou musime vydrzat cca. 15 min. revy, po ktorych zaspi. ale viac ako hodinovy spanok u nas v postielke jednoducho nehrozi. este tak obcas doobeda na balkone prespi 1,5 hodiny alebo na prechadzke 2. verim, ze cim budu nase deticky starsie, tym rozumnejsie budu spavat aj cez den - aspon u nas sa to zatial (zase zaklopem) pomaly dostava do normalu.

inak, ja som vcera asi precasne hysacila s tou teplotou a panadol som vobec nemusela davat. martinka uz potom vobec nemala teplotu a dufam, ze jej dnes uz ani nevyskoci. kebyze ju o polnoci nezobudim kvoli prezleceniu a odstraneniu obkladov na nozkach, mozno spi az do rana 🙂

katka1981
14. okt 2009

Baby ja uz s malou nic nebudem nacvicovat, polahla som ju, nech sa aj ona zacne obracat a nic tak som sa snazila ju dat na bok ale nic extra a ked som ju vzala na ruky, tak sa povracala ze az. A kedze momentalne nemozem ani prat lebo nic neuschne, tak si davam pohov.

kaska
14. okt 2009

Baluu aj Markus spi v noci celkom dobre. Annag myslela cez den. Jasne, ze aj ja kojim kazde 3 hodiny. Myslim, ze tym myslela, ked nespi medzi kojeniami. Dnes mi tak spal napr len asi pol hodku.

tehula
14. okt 2009

caute, mojej malej idu asi zuby. Zacala nejak zvlastne vykrikovat. Tak si akoby dudre a hundre nahlas a slinta ako bernardin. Stale si pcha vsetko do ust (to sice robila aj predtym), ale skusila som opat dudel tak uz ho hned nevypluvala, ale zuvala jak besna. Nedudka si ho ako cecek, ale zuje. Myslite, ze pediatricka by to vedela nejako checknut lepsie? Lebo ja som jej prebehla dasna a nic necitim
Dnes sme vonku neboli kvoli vetrisku, ale zajtra musim aj ked len na par minut, lebo sa scvokneme obe, ona mimo kocika cez den nespi

katka1981
14. okt 2009

tehula, jasne dr. ti povie. Nasa robi to iste uz dlho, ale zuby nic. Vraj najprv musia dasienka zhnednut, potom opuchnut. Slintanie v ich veku je vraj normalne a nesuvisi so zubkami.

katka1981
14. okt 2009

Musim sa vam s niecim pochvalit. My mame doma miminko v perinke 😀 A viete ako sa vola? No predsa nasa Sophinka. Perinku som jej dala ako spacak, lebo co ma spaci vak to je tenucke a som happy, ze som jej kupila este pocas tehu perinku. Pouzivala som ju do kocika, bola ako na mieru sita a teraz ju ma ako spacak. Joj aka je v nej zlatunka. Tato perinka http://www.mimisk.sk/product_info.php?cPath=23_...
a nemusim sa bat ze sa odkope. Manzel urobil kotol ale len ako tak temperuje, on je sice v slipoch ale ja idem zamrznut.

mneme
15. okt 2009

kati, to je super, ze ti tam sofi vydrzi - ja som mala pokus dat martinku do zavinovacky, ale tak sa metala, ze som ju musela rozbalit a az potom zaspala. tak som jej kupila pyzamko - spaci vak od manymonths z merinovlny, ktore je od 3-18 mesiacov. v tuhych zimach jej ho budem obliekat na normalny overal.
dnes som ulozila martinu na balkon do kocika, ze nech je aspon chvilu na vzduchu. bola som ju pred chvilou pozriet, ci nie je studena, a ona je v tom kozusinovom spacaku normalne horuca. neviem, ci si dnes trufnem ist s nou von, lebo to je brutus, co sa tam deje 😖

baby, mam problem - dost velky. jak sme si to nase kojenie s refluxom vydreli, draha moja presibana dcera nechce ani za nic na svete flasku. nechce rozne typy cumla (avent, nuk), ani aventovy magicky naustok. chyta hystericky zachvat. z poharika jej to nejde, vsetko vylieva. lyzickou papa pekne, ale musi uplne lezat. skratka pruser jak delo - buducu stredu mam uz prvy seminar. budem prec sice iba 3 hodiny 2-3x do tyzdna, ale co ked bude medzicasom potrebovat jest? vobec neviem, co mam robit. naposledy z flase pila bez problemov ked mala 8 tyzdnov. poradte.
tehula, posielam IP ohladne alternativ k flasi

baluu
15. okt 2009

Mneme skus striekacku, je to ruchlejsie ako lyzickou. A stale skusaj aj flasu, napr. najskor stiekackou a potom flasu, alebo lyzickou a potom flasu. Ked ochutna mlieko a potom bude ese hladna mozno zacne cucat.

Katka tak mas sikovneho muza. A co ten servisak stale sa nehlasi? Nedovolala si sa ani jeho otcovi? Aj nas Misko spi v perinke v noci. Nezosuva sa z vyvyseneho matraca takto. Uz mu je sice mala, ale na noc v pohode. Inak dobry napad aj do kocika.

Vonku sa ist neda, tak ho vozim v kociku v obyvacke a tukam do pc. Spal sice iba 1/2 hodku, zobudil sa ked som ho chvilu prestala vozit lebo som vyprevadzala navstevu.

Vcera spal na rukach 2 hodky, lebo ked som ho prelozila do kocika tak taky rev tak znova na ruky a zas zaspal. Nemala som to srdce ho budit.

Dnes poobede ideme ockovat tak nam drzte palce. Dostala som od kamosky masticku emla to sa ma potriet stehienko a tam ho ma doktorka potom pichnut. Vraj ho to potom nebude boliet. Picha sa do stredu stehienka alebo na bok?

mneme
15. okt 2009

baluu, skor tak zboku, ale nie uplne. drzte sa a daj malemu potom na cca. 3 hodky vlazne obklady na miesto vpichu - ja som si myslela, ze to sa ma davat az v pripade teploty, ale vraj aj preventivne (dala som namocenu pansku vreckovku, na to suchu a normalne obliekla do overalu na spanie).

s flasou to skusam dalej, myslim, ze ma moja dcera za to znenavidi. skusila som najprv dat jej cumel bez flase a na ten sa chytila, lebo si myslela, ze to je jej oblubeny cumlik. ale akonahle som ho prisroubovala na flasu, hysaky. z flase nevypila vobec nic. kombinaciou lyzicky a striekacky som do nej s trochou placu a trochou vypluvania dostala 40 ml a potom ju normalne nadojcila. ale obavam sa, ze muz nebude ochotny absolvovat tuto torturu, pre neho nic ine okrem flase neprichadza do uvahy. asi budem musiet malu vozit na tych par hodin tyzdenne k mame, ktora to vydrzi. uprimne povedane, som v soku, toto som necakala - stale som odmietala dat jej flasu, aby si na nu nezvykla a neodmietala prsnik a teraz riesim, ako ju naucit na flasu. ako matka si fakt obcas pripadam ako totalne neschopna krava 😠

baluu
15. okt 2009

Nie si neschopna, ved nam tu vsetkym dookola radis, ty si taka nasa Annag 🙂 . Neboj ona sa nauci. Nech jej to skusi dat muz. Od teba caka prsnik, tak mozno preto nechce, ale on jej cicik dat nemoze, a ak to skusi obratit na nejaku hru mozno sa chyti. Skusaj vsetko mozne. a skus aj napisat Annag, mozno nieco poradi. Alebo este ma napada skusit jej dat vecer ked sa este len zacne budit na popanie a vy este nespite, tak to rychlo nachystat. V polospanku sa mozno chyti, ale je aj riziko ze z toho chyti hysak, Ty ju poznas tak vies ci by to mohlo zabrat.

katka1981
15. okt 2009

Mneme ona ma v tej perinke ruky vonku, to nie je normalna zavinovacka ale skor fusak. Ale tatinko nieco spravil a kurime, tesim sa jak diva. Ja dnes von nejdem, mala mala hlien v ocku vcera. Mneme ake cumle si skusala a ake flase? Ja som sa tohoto hrozne bala, ked som musela prestat kojit ale nebol problem chicco jej vyhovuje ale aj avent a MAM. Dudlik ma rada? Neboj sa ked bude hladna, tak si zvykne urcite. Mneme ja sa tiez citim ako najneschopnejsia teraz najma s prikrmami.l Vcera mi kamoska pise a ty ju este nedokrmujes? Ved deti na UM by uz od 4. mesiaca mali byt. A dnes mi jedna baba na koni napisala, ze som s prikrmami zacala velmi skoro. Tak ja som jej dala len 2-3 lyzicky mrkvovej stavy. Niekde pisu ze sa ma zacinat so stavickami, inde ze sa nesmie lebo su silne koncentrovane pre babo. Ja ozaj neviem co mam robit.

Baby poradte mi, z jednej strany pocuvam ze uz mam davno prikrmovat a z druhej ze je to moc skoro. Sme na UM. Vcera som malej dala 3 lyzicky mrkvivej stavy doma robenej surovej, lebo zle kaka. Poradte mi prosim, detska dr. tento tyzd. neordinuje a ja sa teraz citim ako blbec. Mam chut pockat do pondelka a skusit jej zavolat ze co mam robit.

katka1981
15. okt 2009

Baluu, aky otec taky syn, nedvyha ani jeden. Na Modrej streche upozornim na tu firmu, letim k malej.

mneme
15. okt 2009

ze radim 😀 to by si mala citat skvely profesionalny manual, co robit v pripade horuciek babatka, ktory mi posielala kukenzi v chate na fb. toto a annag, to je iny level, ja len obcas tak mudrujem - cuzdzie problemy sa lahko riesia 😉 annag nemozem napisat, ze potrebujem dat malej flasu, by som sa hanbila - vsak stale opakuje, ze flasa je tichy zakerak atd. muz jej uz flasu skusal davat, reagovala rovnako. neviem, ci sa na to nevykaslem a nenecham to cele na neho - nech si nejako tie tri hodky poradi 😕

katka1981
15. okt 2009

Mneme, vyskusaj vytlacit mliecko na cumel, mozno ked pociti na cumli mliecko, zacne tahat. Daj mi potom vediet.

mneme
15. okt 2009

kati, to som samoska skusala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre