Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
5. nov 2009

To od Mneme, je az do 20 kg a netreba baterky 😀

kukenzi
autor
5. nov 2009

ja som necitala dozadu, tak neviem o akej knihe sa tu toci, ja som citala kdyz dite nechce spat

kukenzi
autor
5. nov 2009

jaaaj, tu od mneme kolisku som myslela, boooze, kojenie mi ide na mozog 😅

kukenzi
autor
5. nov 2009

ta od mneme je prirodzena, tie tvoje mi pripadaju ako z nejakeho futuristickeho filmu, uz len nejakeho ufonka do nej a jedeeees. 😀

katka1981
5. nov 2009

Ja som si to hned myslela. 😀 Ale nie, je to draha blbost a len do pol roka. Inak v tej koliske sa musi dobre spinkat jaj. Ale na 20 kilov uz asi neschudnem 😒 kokso tak sa mi nechce ist do kupelky, a bez toho nemozem ist spat. Musim sa nejak nakopnut, zajtra budem zas jak zombie.

katka1981
5. nov 2009

Inak mne dost chyba hojdacie kreslo, pre mna, to by sa mi mala tak dobre uspavala, ked nie na rukach, tak ju uspavam v kresielku, joj co ja by som za take kresielko dala. Aj cele euro 😀 ok uz som ticho, leniva som ako vos, ta cesta do kupelky ma taaak vycerpa.

kaska
6. nov 2009

Kati no tuto hojdacku od Graco som skoro kupila este ked bol Markus v brusku na vystave v Brne. Je to drahe ako svina, ale mne sa to naramne pacilo. Nastastie muz ma od toho odhovoril, ze ci mi sibe vyvalit tolko prachov za hento a dobre, ze ma odhovoril. Ved mamina naruc je najlespia hojdacka 🙂
Ja by som straaasne chcela hojdacie kreslo, este ked mal Markus koliky, tak by mi to vemi pomohlo. Ale my mame maly byt a kebyze sem dam este hojdacie kreslo, tak je to tu uz uplne narvane. Ale bolo by to supis 😀

kaska
6. nov 2009

Maly mi cez den vyspava a vecer buntosi a nechce zaspat.

katka1981
6. nov 2009

aj nam sa mala vecer po zaspinkani budi a mne idu vybuchnut krize, lebo ju uspavam casto na rukach a uz nema 4 kila 😀

bibi1711
6. nov 2009

Ja sice neuspavam na rukach, ale mam pomaly problemy s obycajnym dvihanim malej. Ona ma uz asi aj 8 kil a mne odchadza chrbtica...
Mala ma zvysenu teplotu, to bude tym vcerajsim ockovanim, vsak? Vcera nic, dnes mala 37,5. Nedavam jej zatial nic na to, az nad 38.
Mali ste aj vy teplotu? Mala dostala len hexa. Prvu davku...

jasminet
6. nov 2009

my sme mali pred 3 tyzdnami prevenar a tento tyzden hexu - prvu davku a ani pri jednom nemala teplotu (klop klop), bala som sa, ze co s nou vtedy.

katka1981
6. nov 2009

bibi, ked mala prvu davku hexa aj prevenar, tak po 20 hodinach po ockovani jej zacala stupat, najvyssiu mala 37,7 a 30 hodin po ockovani uz pod 37 a viac nic. Po 2. davke hexy a prevenare nemala vobec, mozno 3x 37,1 ale to mohlo byt jasenim. Takze aj Emka bude asi v pohode aj bez cipku. Do 38 nedavaj nic, niektori dokonca vravia ze netreba nic do 38,5 ale nam dr. radila nad 38 cipok.

katka1981
6. nov 2009

Ako tak vidim uz to ockuju zvlast? A je aj 3. preockovanie? Ak ano kedy? Alebo uz nie?

bibi1711
6. nov 2009

Kati, no malej uz stupla na 38, tak som dala sirup. A je aj tretie preockovanie...a davame hexu a prevenar osobitne na moju ziadost.
A zacala nam teplota stupat presne ako vam...20 hodin po ockovani:( Mala ale nie je ani nervozna, ani placliva...takze zatial pohoda...

kukenzi
autor
6. nov 2009

baby 37,1 je u takto malych deti normalna teplota, oni ju maju kusok vyssiu ako my. a ja do 38,5 nedavam nic, vtedy telo najlepsie bojuje 😉 vynimocne davam pri 38, ked je uz vecer a vtedy ma teplota tendenciu stupat. ale my teploty nezvykneme mavat.

babenky, tu je ockovaci kalendar na tento rok:
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=590

bibi1711
6. nov 2009

Kuki prosim, zajtra idem malej dat mrkvicku...nevies nahodou o nejakej bio mrazenej, alebo este lepsie bio mrazenu baby karotku? A ked to uvarim, tak to mam prepasirovat alebo popucit aj s troskou vody? A mam tam dat aj olej nejaky? Ci nie? A ak jej bude chutit, moze kolko zjest? Len jednu lyzicku? Som z toho zmatena...
Dakujem
A este nieco sa vas stale zaudnem opytat, teda dve veci...potia sa vase deturence? Moja kym sa naje, ma celkom mokre vlasky, a aj ked spinka, tak sa jej hlavka poti, niekedy ma pod hlavkou aj vlhku plachtu...ale len na hlavicke.

Babule, co ste mali tehu cukrovku, boli ste uz na tej endokrinologii? A chystate sa aj na opakovane testy na cukrovku? Ak ano, kam idete...?

Este raz vdaka...este ze vas mam 🙂

kukenzi
autor
6. nov 2009

bibi, ja som varila vacsinou 1-1,5mrkvicky... zmiesala vodou, v ktorej som to varila, pripadne odstriekanym materskym mliekom. ak mozem poradit, iba roztlacaj vidlickou, nech sa od zaciatku Emka uci pouzivat jazyk a aj dasienkami to bude vediet spracovat. samozrejme rozpucit na malicke kusocky. a sama uvidis, kolko ti zje, zo zaciatku mozno 1-2 cajove lyzicky 😅 , podla toho potom budes varit inokedy, ale moc by som to neprehanala, aj ked jej bude chutit, aspon zo zaciatku, radsej by som ju asi dokojila 😕

moja mala sa nepoti aspon nie extra, vlasov moc nemame, tak neviem posudit, ale v lete tam mavala take potnicky, inac na celom teledoteraz ani jednu. a nemas ju moc naobliekanu? moja teraz napr. spinka v body, dupackach, prikryta vankusom a ma otvorenu ventilacku

bibi1711
6. nov 2009

no kuki,asi to bude tym. mala teraz spi, ma na sebe pancusky, body, tricko s dlhym rukavom, overal a je zakryta paplonom...ja sa bojim od minulej choroby, ze zasa ochorie. ale asi to prehanam...

s tou mrkvickou...dakujem za rady, ja mam totiz taky pocit, ze jej chutit bude, preto som sa pytala, kolko toho asi moze. nasla som na nete, ze sa da v tescu zohnat bio mrkva mrazena znacky ardo, tak pojdem kupit, lebo doteraz som nenasla.

katka1981
6. nov 2009

Dakujem kuki, ano citala som ze do 37,5 je normalna babatkovska teplota. Takze keby bola chora alebo nieco, kym nebude mat 38,5 nemam jej dat nic? Dufam, ze sa to tak skoro nestane, ved po prvom ockovani som bola ako sialena a merala 2x za hodinu aj pocas noci.

katka1981
6. nov 2009

bibi, moja sa pri jedani spoti skoro vzdy, ved to tahanie je narocne, casto sa jej aj nozky potia, ona sa casto poti, lebo je jej teplo, vtedy jej nieco vyzleciem a je. Podla mna je to normalne, ak sa mylim, nech ma opravia skusene maminky.

katka1981
6. nov 2009

Mne sa mala pri krmeni spoti na cele asi vzdy, casto aj vzadu na hlavicke, vraj som sa aj ja potila pri papani a vlaskov mame velmi sporo. Ale fakt je ten, ze mi mame strasne teplo, my behame len v spodnom pradle. Okrem malej samozrejme, na nu som este tangace nezohnala 😀

katka1981
6. nov 2009

No pozerala som na to ockovanie, vedela som ze to treba 3x zopakovat, len som sa bala ze 3 poradne za sebou, boze to by bolo na malu aj na mna uz moc. Takze v januari to bude bez bolesti.

katka1981
6. nov 2009

Pokial som to dobre pochopila tak tento rok by ma mali preockovat, lebo to bude 15 rokov, no fuj, bojim, bojim, to sa mam sama ozvat, ci mi to lekarka sama povie, ci ako? Ja totiz k obvodnej chodim velmi zriedka.

kukenzi
autor
6. nov 2009

bibi, ozaj mozes 1-2 kvapky olivoveho oleja, do jedla 😉 a skus malu teda menej vrstvit. ja moju zacinam postupne otuzovat.

kati, ze na malu tangace si este nezohnala 😀 a ak pojdes k dokine, tak by ta mala na tu tetanovku upozornit. ja som bola v 2001 a v zdravotnej karticke mam napisane, ze dalsie o 10r. (som si tam vlozila papierik, aby som nezabudla), takze v r.2011 idem znova.

kati, ja teplotu meriam, len ked sa mi zda mala velmi tepla, ale niekedy moze byt teplejsia napr. z vychadzky... casom sa naucis rozpoznat teplotu aj prilozenim pier k cielku 😉 , nebudes zakazdym vytahovat teplomer, aj ked je to rychle.

kaska
6. nov 2009

No moj maly sa poti iba na rukach a na nohach, na hlavicke nie, ale on nema rad ked je moc zababuseny, tak ja ho velmi az tak neobliekam, teraz spi v polodupackach a tricku s dlhym rukavom a je zakryty hrubsou dekou. Inak nohy a ruky ma casto studene a spotene.
Ja som mala tehu cukrovku a sme do tej endokrinolog. ambulancie objednani na 1. 12. Ja by som mala ist asi v januari na kontrolu, myslim, ze tam, kde som chodila ked som bola tehu, t.j. na antolskej tam na prizemi diabetologicka ambulancia. Asi tam predtym zavolam, ale budem to riesit az po novom roku.

kati ja netusim ako je to s nami s preockovanim, mna nikto neockoval, asi som daco prepasla, z toho mi vyplyva, ze by som sa asi ja mala informovat u obvodaka. No zbohom, este na toto aby clovek myslel. Aj zuby si musim dat do poriadku.

Ozaj co sa tyka tych prikrmov, tie predsnidavky co predavaju pre deticky su tiez bio, nemozme im potom zacat davat toto? Mi to pride take zdravsie ako keby sme mali kupovat mrkvu v obchode, este k tomu teraz v zime. Ale vobec netusim, to ma len tak napdlo.

kukenzi
autor
6. nov 2009

kaska, ja som to uz raz pisala, ze budem davat sklickove urcite (davala som ich aj prvemu dietatku), uz len pre moju pohodlnost a preto, ze su kontrolovane. "cerstvu" zimnu zeleninu kupovat nebudem, max. mrazenu. a jarnu uz vobec nie, to je rychlene ako svina.

kukenzi
autor
6. nov 2009
bibi1711
6. nov 2009

Kaska, tam som chodila aj ja na endokrinologiu. Ja mam ist uz teraz, tak ti dam vediet,co a ako...
No, ja urcite nebudem kupovat cerstvu mrkvu, lebo nema byt dlho skladovana, preto mrazenu a bio. Viem ale, ze spenat sa ma davat len zo sklicka, ten viaze velmi dusicnany, tak cerstvy ani mrazeny vobec nie. Tiez nie som proti kupovanym, ale radsej uvarim, ale len bio. Inak, neviem si velmi rady s kuracim maskom...tie kurence plne antibiotik z obchodu ani nahodou...vraj detickam rastu z toho prsia... ☹ netusim, kde zozeniem bio masko...na mileticke predavaju take tety kurcata domace...ale maju to tam na pulte, ani nie v chladnicke, to mam tiez obavy...ako to budete vy riesit?

kaska
6. nov 2009

Oki supis, som zvedava, daj mi potom vediet ako si dopadla, aj ked si myslim, ze sme uz v ok, aj ked ja sa teda sladkym dost napchavam 😀 ale predtym som ziadne problemy s cukrom nikdy nemala.
No neviem to masko ako budem riesit, doamce kurcata kde zohnat, od nejakej babky na dedine, netusim...
Ale aj masko takto predavaju v tych sklickach, rozne druhy..Ale asi tiez nebudem chciet vsetko len zarobene kupovane mu dat a nieco aj uvarit. Mozno do rakuska bio masko nakupit?

dadka212
7. nov 2009

ahojte 🙂

Kati áno mám zlé skúsenosti s očkovaním syna, preto sa bojím o maličkú...

k teplotám...
syn máva stále teploty cez 40 stupňov, takže už nejako viem ako sa zachovať a nepanikáriť...aj teraz mal horúčky 39,5, ale chvalabohu je vonku zima, tak namiesto obkladov som ho zobrala na balkón sa schladiť a samozrejme pri takej vysokej teplote nurofen
Danielka mala tiež teplotu jeden deň 38,4 ale nič som jej nedávala, iba som ju nechala v pyžamku, prikryla tenkou letnou prikrývkou a otvorila okno do rána jej to krásne kleslo na 37,2 🙂
ono netreba hneď dávať lieky, pretože telíčko sa potom nemusí snažiť, hlavnou zásadou je vtedy nebabušiť ale chladiť...to mi povedali na Kramároch na pohotovosti nemám to z mojej hlavy 😀

my ideme s malou do endokrinologickej 25.11. tak hádam bude v poriadku...
...a ja som sa bola pýtať aj na mňa a povedali mi (v Pezinku), že to stačí aj neskôr, keď budem mať čas a malá nebude vyžadovať stále moju pozornosť (cecíky) tak niekedy po novom roku asi pôjdem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre