Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

baluu
7. dec 2009

Katka aj ja uz davam kasicku, ale od Nestle ryzovo mrkvovu a tiez neobsahuje cukor. Len neviem preco ked ju zarobim tak je celkom husta a o chvilu uplne zriedne. Tak neviem ci robim niekde chybu alebo to je take riedke. Inak ma nasr... lebo by mohli pridat nejaku odmerku. Merat to na tie lyzice je onicom. Zatial som mu davala tak 50-60 ml mlieka niekedy aj vodu (to mi radila doktorka ze nemusim davat do mlieka) a asi 5 malych lyziciek kase. V navode je napisane 120 ml mlieka a 20 g kase co je 4-5 polievkovych lyzic.
Kasu som zacala davat lebo maly 11 dni nekakal a nacikal 3 plienky za den. Vtedy vela grckal a teraz ked si pyta castejsie tak tolko negrcka. Tak fakt neviem ako to s tym refluxom je. Uz aby to skoncilo. Tento tyzden uz zacnem aj s mrkvou.

kukenzi
autor
7. dec 2009

baluu, ja nerozumiem ako niekedz davas mlieko, niekedy vodu? ci podla toho aku kasu mas? lebo niektore su mliecne a zarabaju sa vodou a ine zase mlieko neobsahuju preto sa zarabaju mliekom. a to, ze po case kasa zredne, to je ok, ale my ju stihneme zjest, kym zredne 😀 a maly ked nekakal 11dni, tak bol len kojeny? a chudatko bol teda asi dost dehydrovany, ked len 3 plienocky nacikal, ze? inac dehydratacia sa da zistit aj tym, ze je fontanelka vpadnuta a ked sa stlaci brusko, tak sa nevrati, proste nie je take elasticke, ale ostane tam stopa po stlaceni... no snad rozumiete 😀 😔

kaska
7. dec 2009

Kati to je super ze Sophinka ti takto spinuska v noci, naozaj si to zasluzis 😉
Dnes to bolo lepsie, spali sme sice do pol dvanastej, ale potom na posteli vyvadzal, skoro sa uz pretocil. tak mi odlahlo. Vydrzal 2 hodinky a teraz zasa je zalomeny, dokonca uz ani nepotrebuje spat na rukach, co ma tesi. V kazdom pripade som ale rada, ze mame uz tento tyzden poradnu.

baluu
7. dec 2009

kuki ked tak dlho nekakal bol len kojeny. predtym mal tak cca 3-7 dnove pauzy a potom kakal strasne vela.
Ja som tiez furt jajkala ze malo cika ale moj muz ze nech nestresujem ze je to v pohode. Aj tak si myslim ze to nebolo v pohode. Mlieka si nemyslim ze som mala malo len fakt vela grckal a aj vela slinil. On je taky ze ked je hladny si pyta a inak ako na prsniku sa neukludni. Vazi 6140 g, to sa vazil vo stvrok a mal presne 5 mesiacov.
Inak skusaka som aj rektalnu trubicku 2 krat ale ked nemal nafuknute brusko tak som ho potom uz s tym netrapila.
Vidis s tou fontanelkou ma to nenapadlo a pritom som to predtym citala. Teraz uz cika podstatne viac.

Ta kasa je nemliecna a to ze aj taku mozem rozrabat do vody mi radila doktorka. Ze vraj niektore deticky to tak piju. Kuki a ty aku kasu davas?

baluu
7. dec 2009

Kaska a neboli ste sa predtym ockovat. Moze to tiez suvisiet.

jasminet
7. dec 2009

baluu - my sme nasu tiez dehydrovali - vsade pisu - plne kojene dieta nepotrebuje ine tekutiny a bla bla bla, tak som sa toho drzala, mala pytala jest kazdu hodinu, niekedy kazdu pol hodinu a aj tak bola dehydrovana.
presne, malo cikala, vpadnuta fontanela (ta jej vpadla zo dna na den), tmavy moc... lekarka mi sama potom povedala, ze nech jej len pekne davam vodu alebo caj a to mi par dni predtym vravela, ze ziadne ine tekutiny okrem MM nepotrebuje...

a ty si uz aj davala nejaku zeleninu, alebo si rovno zacala tou kasou ryzovo mrkvovou? lebo my asi zacneme tento tyzden (v stredu ideme k lekarke), tak neviem, ci aj kasu mozem davat, alebo zatial iba zeleninu...

baluu
7. dec 2009

jasmi zatial som nedavala zeleninku. ta kasa sa moze od ukonceneho 4 mesiaca a dava sa hlavne refluxovym detom. chcela som vydrzat plne 6 mesiacov kojit ale po tychto zlych 2 tyzdnoch som to vzdala. pytala som sa viacerych kamosiek a tiez zacli s prikrmami skor tak od piateho mesiaca.

ja som mu davala vodicku ale do 5 min. bola vzdy von a to nie len ta jedna lyzicka co som mu dala. ale samozrejme viac . udrzal v sebe vodu len ak som mu dala par lyziciek ked uz lezal v kociariku a sli sme von a spal dlhsie. sa mi zda ze si predtym spominala ze si z Ruzinova. kam chodievas kocikovat?

jasminet
7. dec 2009

som uz na tu kasu pozerala, len som myslela, ze najskor treba skusit mrkvu, potom napr. ryzu a potom spolu skusit...
mne potom doktroka povedala, ze kludne jej mozem davat 100ml caju, mala to uplne v poho stiahla. teraz sme uz na UM a mala by pila do zblbnutia. davam jej 300ml a niekedy este v noci pyta. ked ju chcem oblbnut mliekom, tak zatne pery a ani za svet, iba sa tvari, ze ju z toho natahuje, ked jej dam caj pod nos, tak hned otvori pusu a cuca 😀 potvora prespekulovana... z vody ju ale tiez natahovalo, to mi hned vyvracala, caj si da...

no, ja som z prievozu, z mierovej, takze po prievoze sa chodime prechadzat. ty si tiez z ruzinova? odkial?

baluu
7. dec 2009

my sme skoro na konecnej elekriciek pri gymnaziu Ivana Horvatha ak to poznas. Ale sme aj kusok od Lidlu. A aky cajik davas?

jasminet
7. dec 2009

hej hej, tam to poznam...
davam hipp, striedame fenyklovy a harmancekovy. oba jej chutia...

baluu
7. dec 2009

jasmi a Natalka sa uz pretaca? Je len asi o tyzden starsia. Misko sa narodil 3.7. Este sa nepretaca, teraz tam posuva hrazdicku tak uz by sa hadam aj mohol.

A chodievas niekedy aj do nasich koncin?

katrin79
7. dec 2009

ahojte, no pozeram, ze vy tu uz skoro vsetky vo velkom papate, my sme dnes zacali prvykrat s mrkvou, dokopy som do malej dostala asi 1 lyzicku po trosickach, velmi jej to nechutilo, zakazdym ked trosku prehltla sa striasla 🙂 pritom to bolo sladke, ale jej to teda vobec nechutilo no a najlepsie bolo, ze potom som ju nakojila a kedze mi vzdy zvykne nieco vygrckat po jedeni tak mi grckala take oranzove mlieko, dvakrat som ju prezliekala no strasne nieco 😒

katrin79
7. dec 2009

kuki, ty uz davas kasu na veceru? mna dokina vravela, ze kase az mesiac po zacati prikrmov mam davat, ale teraz neviem, ked vy uz niektore papate taketo, tak sa to asi moze aj skor, vsak?

kukenzi
autor
7. dec 2009

baluu ak si kojila a nekakal 11 dni, to nevadi 😉 pravdepodobne cele mliecko stravil. ja robim mliecnu kasu zarabanu s vodou, lebo som hnila odsavat 😔 a s prikmami sa vobec netrap, ze si plne nekojila 6 mesiacov. ani ja 😉

jasminet aky cajik robis? aj ja by som chcela malej skusit, ale nechcem davat tie granulovane presladene.

katrin, skus jej do mrkvicky odsat aj kusok svojho mliecka, ja som to malej tak davala, teraz uz len s vodou a papa krasne, dnes som jej dala spenat, sice ho zjedla dost, ale moc jej podla mna nechutil 😅 a ano davam uz kasicku na vecer. malemu som davala tiez ked mal tusim 4,5m tak som mu dala 9x, lebo menej priberal, ale potom zase priberal dost, tak som to zrusila a kojila ho do 6m a az tak zacala s prikrmami.

mne dokina dala papier, tak vam ho tu napisem. ale kazdy budeme robit aj tak podla seba 😉

katka1981
7. dec 2009

baluu, my meriame na odmerku z mlieka Nutrilon a ma pekne 5 gramov ako kazu aby vazila polievkova lyzica, je to super na odmerky.

kukenzi
autor
7. dec 2009

katrin joo a ja som dala kasu, ze mala bude dlhsie spat, ale bola som riadne naivna, stale sa budi po 3h na kojenie.

kukenzi
autor
7. dec 2009

a kasu ja vobec nedavkujem podla navodu, davam jej kym sa mi nezda akurat 😀

katka1981
7. dec 2009

Baluu, pouzivas gastrotuss?

katka1981
7. dec 2009

Ja som malej nedavala nic pit do 6. mesiaca a teraz len minimum, lebo nestihne dopit uz z nej letela. Teraz jej dam po obednom prikrme vodicku.

Baby kazdy lekar vravi ine. Mne moja vravela ze prveho syna krmila tabulkovo a ma s nim stale problemy, pri druhom to uz nedodrziavala a nikdy ho brusko nebolelo a je dobre. Ja sa snazim tabulkovo ale s rezervou, ak sa nieco ma pokaslat, stane sa to ajkeby neviem co. Kase mi radila 2 tyz. po zavedeni prikrmov aj ovocie.

Kaska dufam ze maly bude v pohode.

kukenzi
autor
7. dec 2009

od 6 mes u kojenych deti, od 5 mes u nekojenych deti
prvy prikrm: zeleninovo-masovy yaciname 3 dni mrkva, potom 3 dni mrkva-zemiak zo zaciatku je dobre pridat aj trosku mm nasledne po troch dnoch pridavame maso: kuracie, morcacie, telacie, ev. domaceho kralika, postupne obmiename zeleninu, vzdy 3 dni odsledujeme reakciu na zavedenie noveho pokrmu.

zelenina: spenat, por, korenova zelenina: mrkva, petrzlen, kalerab, tekvicovite: tekvica, patizon, cukina, baklazan, karfiol, brokolica, kukurica, hrasok /karfiol, brokolica, kalerab, hrasok - v malom mnozstve zo zaciatku, odsledovat, ci nenaduvaju/

postupne do zeleninoveho prikmu pridavame 3x tyzdenne maso, 2x tyzdenne zltok (vajicko uvarime, zltok vzlupneme, bez bielka) a 2x pol kavovej lyzicky olivoveho panenskeho oleja. zemiaky prestriedame s ryzou.

po tyzdni zaciname davat ovocnu desiatu:
jablko (idealne prve 2-3x osupat a nechat prejst nad parou 1/2 - 3/4 min. - znizuje alergennost jablcka), dalej hruska, hrozno (bez supky a jadierok), slivka, marhula, broskyna, v lete cerveny melon

a o 3 dni veceru - ryzovu kasu (pokial ma mama dost mm kupit si taku, kde sa pridava mlieko a davat mm do kasicky, inak podavate kasicku, ktora mlieko obsahuje a pridava sa kojenecka prevarena voda) posupne mozeme prestriedat jablkovu, hruskovu (nie velmi sladke)

pokial dieta nema alergickeho rodica a dostava vecer kasicku s UM:
od 7 mes. plnotucny biely jogur - probioticky (nikdy nie nizkotucny) postupne pridavame po lyzickach, mozeme prichutit ovocim, ev. domacim slivkovym, marhulovym lekvarom. o mesiac mozeme pridat jogurt vanilkovy. ostatne jogurty, milaciky, tvarohy do konca prveho roka nie. ked zacete do stravy pridavat UM v kasicke, az vtedz doporucujeme zacat pridavat jogurty.
od 7 mes. - olupana (oranzova) sosovica - nenafukuje, neskor od 8-10mes. ostatne strukoviny
od 8 mes. - lepok: bezvajecne cestoviny, ovsenne vlocky (velmi vhodne, mozete si ich pomleť a pridavat) do jogurtu ako zahustovadlo (5- alebo 8 zrnne kasicky)
bezvajecne piskoty z lekarne (piskoty opavia obsahuju blielok) a postupne chlebik - skor 1 dnovy ako cerstvy

pokial ma dieta alergickych rodicov doporucujeme zacat pridavat lepok az od 10 mesiaca, kedze je to silny alergen.

od 8-10mes. banan, kedze sa v poslednej dobe zacina o nom hovorit ako o moznom spustacovy inych alergii, posuvame ho do neskorsieho obdobia.
od 10mes. tvrde syry s nizkym obsahom soli (nepodavat makke syry)

do roka nevhodne: citrusy, ine tropicke ovocie, ryby - morske, kakao, cokolada, oriesky, milaciky, tvarohy, udeniny, bravcove a hovadzie maso, sol, koreniny, kravske mlieko. aj po ukonceni kojenia doporucujeme do 3r. ostat na pokracujucich mliecnych formulach, ktore nezatazuju oblicky vysokym obsahom soli, su fortifikovane o vitaminy , mineralne latky, probiotika, stopove latky potrebne pre organiymus dietata. po prvom roku ak budete robit mliecnu polievku je vhodne pouzit smotanu a nie kravske mlieko.



ak mate niekto nieco ine, sup sem s tym, rada si precitam 😉

kukenzi
autor
7. dec 2009

kati, ano kazdy vravi svoje. ja som syna krmila tabulkovo, ale chvalabohu s nim nie su problemy. malu mi kazala prikmovat zrychlene, kvoli tej vahe, no robim podla seba. s tymi kasami hmmm, no neviem, ja davam uz teraz, mne vravela, ze na obed zeleninu, vecer kasu a o tyzden maso a na desiatu uvarene jablcko 😕

kukenzi
autor
7. dec 2009

ale podla toho zoznamu co mi dala tak ta kasa je o nejake 2 tyzdne po zavedeni prikrmu

katka1981
7. dec 2009

kuki aj my kasu 2 tyzdne po zavedeni prkrmov.Kuki nemozes miten rozpis hodit do IP, toto nejde skopcit.

katka1981
7. dec 2009

Co sa tyka kasiciek, kym nepriberie nejak, tak jej ich davat budem, kym nebola na prikrmoch bola buclata, teraz uz nema ani dvojitu bradu, a ma aj nozicku chudsie. Asi sa vytiahla, lebo na vahe pribrala.

katka1981
7. dec 2009

Teraz som si spomenula, mala sa mi v noci zacala budit 2 tyzdne pred zavedenim prikrmov a bolo to az kym som jej neurobila silnesjiu kasicku, davkovanie na 6 mesiacov. Budila sa vzdy medzi 23. a 1. a potom 4. a 5. hodinou. A este som hopsala k nej kazdu chvilu, lebo ju kontrolujem stale a dokopy som spavala 3-4 hodiny a to uz sa fakt nedalo.

Baby ktore mate kresielko FP s tou opicou, ked ho date do polohy na krmenie , nehybe sa vam trosku do stran, akoby pruzilo?

katka1981
7. dec 2009

Dnes je mala taka dobra, ani nemrnci, no uzasna je, aj sa akotak sama pohra, len od obeda kasle, ale vyzera to ze schvalne. Robila to uz davno ale dnes ju to nejak velmi bavi, teplotu nema ani soplik nic, no davam viac pozor na nu, herecka je dobra.

luciarichard
7. dec 2009

Ahojte tak my stále mame zle noci Sofia je kazdu hodinu hore tak rozmyslam ze jej zacnem davat na veceru kasu ... ufff je to hrozne ked je clovek nevyspatý uz som z toho zufala ona totiz nechce ani cez den poriadne spat a to sa musim ucit lebo v piatok ma caka skuska 😢 Myslite ze jej mozem dat na veceru kasu aj ked zatial neprikrmujeme resp. dnes som prvy krat skusala mrkvicku ?

baluu
7. dec 2009

Kuki si zlata ze sa ti to tu chcelo pisat, ja zatial nic take nemam ale myslim ze doktorka mi hovorila podobny postup.

Katka na gastrace fungujeme uz od 2 mesiacov. Chvilu som s nim vahala ale ked som videla ako mu pomaha tak mu to davam, u nas to funguje aj ako ukludnovadlo na cumel , mu to striedam so sab simplexom.

baluu
7. dec 2009

Nas maly sa ide za tou kasou umlatit. Luci nezavidim, takuto noc sme este nemali. Mne zacal maly spavat na balkone. Dovtedy sme chodili v kazdom pocasi von a teraz v tej zime sa uz nemusi vozit.
Vyskusaj kasu a ked to nezaberie tak nedavaj. Aspon zistis ci je to tym ze je hladna.

bibi1711
7. dec 2009

Ahojte,
tak ja teda volim pomalsi sposob, zda sa mi strasne rychlo za dva tyzdne nahradit skoro vsetky jedla dna.
Kazda ale robime podla seba, pozname svoje deticky.
Ako som pisala aj katke, dnes som bola u dokiny a s nou som sa zhodla, ze malej kase, ani pudingy davat nechcem, co ona brala ako plus. Verim, ze by malej chutili, ale spat by mi nespala aj tak, a zbytocne bude priberat.

Tiez mi vravela, ze jogurt az po ukonceni 9. mesiaca, co sa mi zda neskoro, lepok zasa skor ako pise kuki, to mi aj annag kazala od 7., ale vravela, ze kravske mlieko mozem aj od 11.mesiaca, s cim absolutne nesuhlasim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre