Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

jasminet
12. dec 2009

ja ale maso budem davat az po mesiaci od zaciatku prikrmovania, podla mna sa nie je kam ponahlat, vsak kym vyskusame vsetky zeleninky. a hej, dam mrkvu, tu som si rozvarila, rozmixovala a zamrazila do zasobniku na lad a teraz uz len budem 2-3 kocky zmrznutej mrky vytahovat a pridavat uvareny zemiak a ostatnu zeleninu. s ovocim mozno zacneme skor.
inak zlata bola, az ju striaslo ked som jej dala tu mrkvu do ust, potom uz to bolo lepsie, len ked prehltla tak ju natahovalo, ale zjedla 😀 idem dojest zvysok 😀 😀 😀

mneme
12. dec 2009

tehula, presne tak. maso podla toho ako si zvykne na zeleninu sa odporuca po 2-4 tyzdnoch od zaciatku prikrmovania zamiesat do obeda. Potom mozes dat na desiatu uz aj ovocie. Cely postup najdes prehladne na www.kojeni.net 😉

katka1981
12. dec 2009

Tehul, myslim ze si to napisla uplne knizkovo. Mne dokina radila ovocie po dvoch tyzdnoch, masko skor, ale ja som aj masko dala skoro po dvoch tyz. neviem presne musela by som sa pozriet. Nerobila som vsetko ukazkovo, lebo som sa k citaniu dostala az nedavno ale zhruba takto. Ak to budes robit ako si pisala, nic nepokazis, urcite.

katka1981
12. dec 2009

Masko som dala prvykrat na trinasty den, morcacie. Ale ked kojis, daj po dvoch tyz.

kaska
12. dec 2009

Dnes sme boli kupit tu jedalensku stolicku, vecer ju vybalime, som zvedava ako sa bude Markus tvarit, ked ho tam dam.
Inak dnes som v obchode studovala tie skicka, ja to nechapem vsade su nejake divne prisady typu, citronova stava, kukuricny skrob, nejaky olej, no a to bolo na tych ze od 4.mesiaca. Akurat mrkvu som nasla, ze tam nic nebolo iba mrkva. kati ty ake to kupujes tie sklicka?

kaska
12. dec 2009

A krasne hracky maju v tom Brendone, ale mu uz nic nekupim, ma vela hraciek a kasle mi na ne. Mozno tak prve 2 dni ho bavia a potom uz nic. Stale ficime na hrazde od lehatka, to ho bavi uz niekolko mesiacov, alebo ho bavi este hrazda, co ma na hracej deke. A taky je strasne lenivy, ked mu ukazujem hracku na boku a snazim sa aby sa za nou naciahol a pretocil sa na bok, tak kasle na nu, radzje sa na nu iba pozera, nez aby sa trocha za nou naciahol a uz som to skusala aj s vianocnymi gulami a nic. Len ked to ma nad sebou, tak sa cely vzrusi a kupe nohami. No je to lenivec.

katka1981
12. dec 2009

Katuska ja striedam hami, hipp a babylove, ale najprv som si na webe kukla zvacseny obal, lebo inak som ich musela jest ja, lebo neboli najvhodnejsie. Ja teraz kupujem uz len pre pripad ze pojdeme von a nebudem varit, lebo ona uz spapa vela. Popripade nakupim len kralicie masko alebo telacie, spenat a take co by som nevarila.

tehula
12. dec 2009

mneme, dakujem ti, si zlaticko 😉 DNes som kupila nejaku baby karotku mrazenu, rozmyslam, ze asi s tou zacnem ako mrkvickou. Ja sklicka neplanujem vobec skumat, ale neviem, ci teraz surova mrkva bude o moc lepsia ako ta mrazena. Ste tu niektora pisali, ze tie mrazene su zbierane v sezone, tak nejake vitaminy ostavaju.

katka1981
12. dec 2009

Tehul, mrazena ma 75% vitaminov.

Baby mala mi zaspala o 19.24 o 20 mi sa zobudila a neda sa uspat, 3x grckala, 3x som prezliekala a teraz si idem kuknut s muzom telku a snad ked sa mala pohra, cim skor sa unavi.

jasminet
12. dec 2009

tehula, ja som tiez kupila baby karotku, teda muz kupil 😀 ze karotienka sa to volalo, urcite je to lepsie ako terajsia tvrda a stara mrkva

tehula
12. dec 2009

diky kocky. No katka: moja mala uz nejaka je nekludna, ked nieco jem alebo pijem, nadrapuje rucicky. Dnes mi chmatla hrncek po caji, normalne jazyk dnu strkala jak jasterica 😀 Uz sa neviem dockat utorka kedy prikrmy odpalime. Tato noc sice bola pokojna a spala od polnoci do siedmej, ale inak uz v noci vyhukuje aj 2x, co pyta papat.

mneme
12. dec 2009

podla mna je mrazena mrkva ok, ale ja som v bille kupila cerstvu bio karotku a v tescu bio mrkvu. za 5 min. v kuchte bola uvarena. dnes som prvykrat skusala tekvicu - tiez bio - od maminej susedy zo zahrady 😀 zase smakovala, tak som zvedava co bude, ked sa buduci tyzden pustime do brokolice.

kaska
13. dec 2009

baby a tu zeleninu mozme dusit nad parou v takoum hrnzi a sitku ako pre nas dusim? Ci na to treba nejaky speci parny hrniec? Lebo ja taky nemam a ked aj robim pre nas napr brokolicu na pare, tak dam len do hrnca vodu a na hrniec polozim take nerezove sitko a zakryjem pokrievkou. mozem to tak robit potom aj malemu?

tehula
13. dec 2009

kaska, presne tak som to chcela malej. Ja nemam nic speci na parenie, len ten loparik

katka1981
13. dec 2009

ja jej varim normalne v hrnci vo dojcenskej vode. Mali sme aj hrniec na kt. sa daval taky diekovany parak, ale ked som sa pokusala zohriat parene buchty pri malej refluxovych zachvatoch tak mi zhorel 😀 Neviem co je malej, volala som spolubyvajucej z porodky a odvtedy mala vkuse vykrikuje ale tak, ze ide mi hlava prasknut, vyska ale mam pocit ze krici naschval, jak sialena, no jedine pozitivum, ze s tym urcite zabije aj ten virus. Ja idem dnes vecer varit, brokolicu, mrkvu, karelab a zajtra do toho dam kuracie prsko. Strasne vrieska, kokso snad to nebude robit kazdy den, ja by som uz davno nemala hlas, ako dnes vykrikuje, to by nas uz susedia zalovali.

mneme
13. dec 2009

myslim, ze to netreba s tym varenim nejako dramatizovat. ja sice mam speci smaltovany super kvalitny hrniec, v ktorom varim len pre martinu, ale to len preto, lebo ostatny riad mame nerezovy a tak som si kupila tento jeden akoze speci pre nu. a pouzivam normalnu vodu z vodovodu, nie dojcensku vodu.

tehula
13. dec 2009

dnes som jej davala mrkvu, no uspech to malo len taky, ze ruky natahovala, a lyzicku mi chytala, ale moc nevedela, co s tym a prehltat. Skusila som jej dat potom aj odstavenu mrkvu, ale to sa divno ksichtila. myslim, ze viac jej chutila ta karotka na pare s trochou MM a olivoveho oleja
varila aom na paraku, vodu budem pouzivat normal z vodovodu

katka1981
13. dec 2009

Aj ja by som pouzivala vodu z vodovodu, ale nakolko mame vlastnu studnu, a neviem v akom stave je momentalne, lebo vela prsalo tak malej som nikdy z nej nedavala. Prve testy ukazali ze je dobra na pitie ale po velkom snehu tam nieco nebolo v poriadku, takze sme sa rozhodli, ze mala ju pit nebude.

katka1981
13. dec 2009

Obavam sa ze nas caka prva prava zubata noc. Kiezby nie.

katrin79
13. dec 2009

ahojte, no uz som tu par dni nebola, tak mi dalo zabrat vas precitat...a potrebujem poradit v nejakych veciach

zacali sme od pondelka papat, celkom fajn nam to ide, malej chuti, ale vcera som jej dala mrkvu plus zemiak, dnes tiez a poobede sa jej urobili na licku take drobne vyrazky, teraz myslim, ze to moze mat z toho zemiaka, zajtra jej dam nejaku inu kombinaciu a uvidim, ci to zmizne...

no a okrem toho ma na krku take drobne vyrazky, ale tie mavala aj ked bola uplne malinka, dokina vravela, ze su to potnicky, mam len lepsie vyumyvat a vysusit krk...ale nejak ani po dvoch dnoch sa mi to nezda lepsie, davam jej na to na vysusenie aj sudocrem, neviete poradit co by zabralo?

a este jeden problem a sice, ze mala mi odmieta doobeda spat uz asi 4 den, zobudi sa o osmej rano, potom idem s nom na prechadzku okolo jedenastej a vzdy mi zvykla v kociari zaspat, teraz vydrzi pol hodinku pozerat po okoli a potom zacne revat ako diva, takze s nou idem domov, skusim ju ulozit doma do postielky, ale ona sa rehoce a tvari sa, ze sa prave zobudila a je vyspata...tak sa naobeduje a zaspi mi o druhej do pol piatej a potom spi az vecer okolo deviatej...ja naozaj netusim, co sa jej porobilo..dnes som doobeda nesla von, ulozila som ju doma do postele, ze ci nezaspi, lezala som s nou, ale ona robila same ksichtiky, pretacala sa v posteli ale spat ani nahodou

katrin79
13. dec 2009

ja som tiez chcela malej kupit toho psika, co ste tu spominali, sme boli v piatok kupovat darceky, ale mne sa to zda pre nu este nie moc vhodne, viem, ze by ju to este nebavilo, mozno ked bude mat rok, tak to bude vhodnejsie...
v piatok dostala od svokrovcov stolicku chicco a naramne sa jej v nej paci, sedi s nami pri stole ako dospelacka

tehula
13. dec 2009

Katrin, poradit neviem, ale zda sa mi to haluz, ze zo zemiaku sa moze dieta vyhadzat. Moja je trosku vysypana na ramenach a mam pocit, ze z toho, ze som sa pustila do mojej lasky pomarancov. Teraz je super sezona, niekedy sa neovladnem a zozerem ich par. Odvtedy ma ten vysyp na paziach. Predtym som zas zozrala par mandariniek a mala vyrazky na licach.
So spankom tiez netusim, mne uz v kociku moc nespi, preto uz nespekulujem, ze neskor chodit von, aby som ju nekocikovala vydrichmanu, ona aj tak cumakuje stale, niekedy sa zacne certit, ale zvacsa pohoda. Ved aj na trhoch som s nou bola, tam plakala, len ked zacali nejaki Sarisania spievat hlasno, to sa asi bala. Podla mna sa to zas upravi, ked si zvyknu na prikrmy,a vylezu zuby.

Ja uz toho psa pre nu mam, no neviem, co ine by som jej take mala na hranie kupovat. Zatial sa vysanti este s hrazdickou, uz sa na nu vesa, ze stoji na nohach a drzi sa rukami, cakam, kedy to urve 😀 ale tak so psom sa zahra neskor teda.

dadka212
13. dec 2009

Katrin na vyrážky zaberá výborne Holtov krém...

katka1981
13. dec 2009

My mame toho psa, a strasne sa tesime, lebo mala na pocitaci pozerala demo verzie FP hraciek a isla zosaliet. Kati deti sa menia, mozno o tyzden bude spat ako kedysi. Aj mne uz spavala 12 hodin v noci asi 4 dni, ale bejvavalo.

dadka212
14. dec 2009

ahojte 🙂

my sme sa rozhodli, že teraz malej nebudeme kupovať nič drahé teda hračky, kúpim jej len hračky do vody a v tescu taký bubon...a až na narodky dostane ten fisher price stolík, čo učí aj angličtinu 🙂
samozrejme, že aj nejaké oblečenie dostane a to jej kúpim asi až 86 😀 lebo sestra jej nakúpila vela 80-tky samé disney nádherné súpravičky a brat jej v pandorfe kúpil zas v adidase nejaké súpravky 🙂
a malého už mám skoro vybaveného 🙂

príkrmy malej začali šmakovať ale nezje toho vela, ale zas ona ani z cicky vela nezje ona po troškách a častejšie
...a varím klasika v normálnom hrnci a vodu z vodovodu...

jasminet
14. dec 2009

mne mala dnes zjedla iba jedinu lyzicku mrkvicky. vcera jedla ako diva a dnes nula bodov.
inak, ked som od 21.11 na rodicovskej, tak mi moze prist cely rodicovsky (neskrateny) + aj cast materskej?

dadka212
14. dec 2009

Jasminet to jedenie sa upraví, mne prvé 4 dni jedla ako divá a potom ako keby uťalo nechcela nič ani neotvorila pusinku, tak som jej dala týždňovú pauzu a teraz papá ako divá 😉 je to pre nich nové, treba vela vela trpezlivosti a času...

katrin79
14. dec 2009

jasminet: dostanes cely rodicovsky plus matersku za 20 dni, mne to tiez koncilo v strede mesiaca, tak som sa presne na to pytala

katrin79
14. dec 2009

s tym papanim presne ako dadka hovori, mne tiez po 5tich dnoch nechcela ani lyzicku jeden den, tak som jej nedala, lebo nasilu jej to predsa davat nebudem a dalsi den uz zase pekne papala

katrin79
14. dec 2009

vy uz ake velke cisla oblecka kupujete vasim drobcom pozeram, to moja je potom nejaka krpata, alebo co, ale ja som jej teraz kupila satky na vianoce vel. 68, lebo 74-ky co mame doma su jej brutal velike...to bude tak na jar nosit, vacsinu oblecka mi nosi stale 68. Mam nakupene uz tiez kopu vacsich 74, aj som jej par skusala, ci uz nebudu, ale vyzera v tom ako maly utopenec 😉

este k tym vyrazkam, tak ja teraz neviem, ci to ma na bradicke vyrazky z jedla, alebo to su tiez potnicky, co ma aj na krciku, ma to take draplave ako smirgel, ked jej prejdem po tom prstom...ja citrusy nejem stale ani som nic take nove nejedla, z coho by sa mohla vyhadzat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre