Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
7. okt 2009

ešte k tomu fusaku, mňa presvedčil kaiser aj preto, lebo vzadu je protišmykový čo vééélmi ocením a zips je v strede a nie po bokoch, to bude výborné hlavne keď prídem s ňou dovnútra napr. do obchodu, tak len rozopnem a je to 🙂

katka1981
7. okt 2009

Ahojte tak my sme dnes mali dost blby den. Mala grckala ako diva a este nam aj vybuchol kotol.

mneme
7. okt 2009

dadi, dufam, ze martina si vo "vyssom" veku nezmysli, ze zrazu chce kociarik, pretoze vdaka nej sa zo mna stal nadsenec nosenia. nie ze by sme sa uz nevozili v kociariku, ale ozaj len na spanie a tak mi to aj vyhovuje 🙂

baby, dnes som mala na cele poobedie u seba mojho dvojrocneho synovca. je to zlaty chalan a aj vcelku poslusny, dost mi vsak lepilo predovsetkym kvoli tomu, ze on k nam moc nechodi a vobec na mna nie je zvyknuty, ale brat musel vymalovat. kubo bol v uplnej pohode. martina sice ked ho 1x zbadala, tak spustila rev, ale nakoniec v poho. potom sme boli vonku, martinka najprv spala v kociariku, ale nie dlho, potom pozerala pokojne von a potom zacala plakat. tak smykala do mdc, ja v jednej ruke kuba a v druhej prazdny kocik. poviem vam, mat dve deti musi byt krasne, ale aj dost narocne. dadka, kukenzi, respect 🤐

dadka212
7. okt 2009

Kati to je mi lúto 😝

Mneme tak vyzerajú naše prechádzky skoro stále 😀 len už to riešim tak, že malá je v šatke a malého pichnem do jej hlbokého kočíka, trčia mu odtial tie velké nožiská no sranda, ludia na nás kukajú jak na nejaké zjavenie, miestami sa cítim aj ako cigoška, ale čo mám robiť 😅

bibi1711
7. okt 2009

Ahojki,
tieto dni mam asi po prvykrat pocit, ze som na dne so silami. Nie zeby bola mala zla, placliva...ona je zlate smejko, ale len kym je niekto pri nej. Pokial idem len na wc, hned pusti rev. Uz som fakt unavena. Ja tu v Ba nikoho nemam, manzel chodi domov az okolo 5, takze som na nu stale sama. O 6 som si dnes uvedomila, ze mi je zle z toho, ze som za cely den zjedla dva rozky. Ja fakt nemam kedy...

Uz mame novy kocik, nakoniec sme kupili Nurse dakar, v celku som spokojna, mame aj vanicku, je vacsia ako bola nasa, takze mi asi aj mesiac- dva v nej vydrzi. Dufam.

Vcera sme boli na rehabke, som sa pytala, na kolko to este vidia, to nase cvicenie, tak povedala, ze nevie, ale ze zvykne sa do roka. Nepotesila ma. Uvidime, co nam povedia na kontrole u neurologicky. Lenze ja sa uz vidim, ze aj ked neurologicka povie, ze nemusime a na rehabke povedia, ze by sme mali, ja nebudem mat odvahu skoncit...
Mali sme vcera aj prve cvicenie v Babyfite a bolo to super. Som sa bala, ako bude mala reagovat, ale ked videla tie deticky, bola nadsena. Vlastne to je akoby sme sa doma hrali na deke...takze parada. Tam absolutna spokojnost. Boli tam deticky od 3 do 5 mesiacov, my jedini sme sa vedeli pretacat..tak som bola na malu hrda. Zasa ine deticky boli sikovnejsie v inom. Aspon clovek vidi, ze sa fakt neda ist podla tabuliek.

A este som sa vcera konecne dokopala na Zumbu, tak som sa vyblaznila, ako uz davno nie. Zajtra idem zasa.

Inak, baby, nam sa zhorsil reflux ☹ Nic tragicke, len po jedle zasa silna stikutka a obcas cosi vygrcne. Nejako to ale neriesim...

Prepacte za taky dlhy preslov a najma za to stazovanie na zaciatku...
Pekny vecer🙂

kaska
7. okt 2009

Dadka, to je super nahodou, ze si taka vynaliezava mamina 😉
Kati dakujem velice pekne, si strasne zlata. Mrzi ma, ze ti mala stale grcka. Maly je zlatunky, ma usmievacie obdobie a ja som z toho prestastna. Akurat, ked ho dam na brusko, ani za svet nechce dvihat hlavicku. Trocha sa bojim, ci to neni velky problem, som zvedava, co nam povie doktorka.
K tym fusakom, o som videla na nete, tak Kaiser sa mi paci viac ako Emitex, ale musim to vidiet nazivo.

katrin79
8. okt 2009

ahojte, my sa tiez pretacame zatial len do jednej strany, prava strana nas zatial vobec nelaka aj ked sa vsemozne snazim nejak sa malej nechce...

ja som dnes prvykrat mala malu vonku v nosici, je to uzasna vec, lebo ona mi chce byt v kociku vacsinou len ked spi co je taka hodinka, inak sa jej tam moc nepaci, no a bola uplne vytesena v nosici...len sa chcem opytat ked idete von bez kocika len s nosicom nosite nejaky ruksak, alebo co na kluce, penazenku, mobil? lebo som zistila, ze ja ziadny ruksak nemam, tak budem musiet nieco poriesit

tehula
8. okt 2009

caute maminy

Katrin> ja som dnes bola u nasich s malou, tak som ani kvoli vychadzke nevolala. mala som ju v tom nosici (inak vidim, ze sa tu uz viac nosime jak kocikujeme), no bolo to uzasne. Bublina kukala odtial ako chrustik, v busoch sa mi super cestovalo, ludia nas obzerali, dokonca sa mi nejaky chalan aj prihovoril, ze jake fassa to je a ze ci kocik som vobec kupovala. No a Katrin k tej otazke o noseni dokladov a klucov. Ja som si vzala najvacsiu kabelku XXl, co mam doma a do toho dala aj plienky aj veci pre malu a moje doklady atd. To som mala na pleci a malu na bruchu. Zlate bolo, ze mala sa stale potrebuje niecoho akoze drzat, tak bud mi kmasa tricko, alebo tie popruhy, ale najviac sa jej zalubilo mi drzat tu kabelku 😀 😀 😀 , prosto zlodej by nemal sancu. Ona mi tam inak normalne aj zachrape, tak neviem, ci to moc nevadi.

A este, co som tu skuvinala, ze je leniva hned ako som ju tu ohovorila, sa zacala pretacat do stran a ked ju akoze za rucicky chytim, uz sa aj skusa pritahovat.

Katrin, zajtra posilka dufam plati, uz sa moooooc tesim

katrin79
8. okt 2009

tehula: no vidis si sa bala, ci mala vydrzi cestovanie, podla mna nevadi, ked tam babo zaspi, mne mala tiez v tom spala, sice som ju potom supla do kocika, ale poobede doma nemohla zaspat, tak som ju dala do toho, presla sa trikrat po byte a spala jak zarezana mi takto skoro hodinu 😉
no tasku zase taku maxivelku nechcem brat ked idem len na prechadzku von, ja len nieco male potrebujem a zase nepojdem ze nosic a kabelka 😀

jasne, posilka zajtra plati, o 11tej ta vyzdvihujem na zastavke, predtym ti cinkem este...dnes ma muz nastval cely den bol v robote a dotrepal sa o pol deviatej, som bola nasrata ze az ani s kupanim som necakala na neho a to mi oznamil, ze v utorok ide s kolegovcami von...tak som mu povedala, ze ja idem vo stvrtok vecer von, nech sa zariadi, fakt ma nasral, ja som furt doma, ale uz nastava zmena 😀

katka1981
9. okt 2009

Baby uzie si posilku, kam date drobcov?

katka1981
9. okt 2009

Ahojte, poradte mi prosim nejaku super krasnu zimnu ciapocku podsitu bavlnou pre malu. Dakujem.

jasminet
10. okt 2009

katka - tiez taku hladam 😀 bud su len take tenke, alebo sa mi nepacia, alebo je to divny material

katka1981
10. okt 2009

Ahojte, aj vasi krpci tak radi pozeraju na televizor? Asi nic vhodne ze? Ale snad jej LCD moc neublizi, nepozera kazdy den a je to vzdy len par minut, ked uz neviem co s nou.

luciarichard
10. okt 2009

Ahojte ja som kupila malej zimnu ciapku v C&A je podsita bavlnou ma zakryté ušká a su na nej snurky a je teplučká 😉

tehula
10. okt 2009

ahojte.
Katka> mne malu strazi pocas posilkovania svokruska. Som rada, ze tak mam aj cas pre seba 🙂
Ja som zimne ciapky pokupila na internete. Celkovo som nejak prepadla nakupom cez net, uz len keby aj potraviny sa dali poklikat a doviezli by mi ich domov 😀 😀 😀
Moja telku pozerava bezne. Viem, ze sa to moc nema, ale obcas ked potrebujem cosi urobit, alebo sa dat dokopy, tak malu necham pozerat. No boze, aspon jej zapinam nemecke kanaly, nech chyta jazyk 😠

kaska
10. okt 2009

Ahojte,
dnes som kupila ten zimny fusak, boli sme v rakusku, mai tam super vyber, nie je sice ani kaiser ani emitex, ale je perfektny, ma zips v strede, boli sme aj s malym, supli sme ho do kocika, tak som aspon mala moznost vyskusat ten fusak. Zmesti sa aj do vanicky a pritom je vacsi, budeme ho moct mat v sportaku. 😵
Kupila som mu tam aj 2 zimne ciapky v benetone, myslim ale, ze aj u nas v auparku v benetone maju detske veci. Najlepsie su presne take, co maju uska so snurkou, lebo malemu sa to potom vytahuje nad uska, ked lezi v kociku.
Inak asi ma rastovy spurt, lebo mam pocit, ze je stale hladny a pri papani velmi nervaci, ako keby mu to netieklo poriadne ☹
Kati, maly strasne rad pozera telku, ja ho polozim po papani do lehatka na gauc, a on dokaze pozerat aj pol hodinu v kuse, potom som ho uz dala prec, lebo ved je to dlho, hracky ho tak nebavia ako televizor hlavne ked je uz tma vonku, lebo to lepsie vnima tie farby. Tiez mame LCD a nedavam ho kazdy den. Dufam, ze im to velmi neublizi.

tehula
10. okt 2009

MNeme, citala som trochu temu o noseni, ale nepochopila som moc, ze co v zime. Ako budes malu nosit, co jej poobliekas?
JA teraz malu dost nosim v Liliputi. Ona si to strasne oblubila, je schopna mi v tom aj spinkat. Len neviem, dokedy ju budem moct nosit, lebo len zimny overal stacit asi nebude

kaska
10. okt 2009

A este som dnes nazivo videla ten vsade ospevovany kocik bugaboo, je pekny, ale je brutal nizky, ved by mi zachvilu krize odisli, inak je velmi casty v rakusku.

tehula
10. okt 2009

kaska> ten bugaboo si kupovala kolegyna v Rakusku, a tiez som pozerala, ze nejak nizka vanicka je to. To sa akoze neda dat vyssie? Ja som sa vlastne tej baby nepytala, ale cakala som nejak hyper super duper upgrade za tu cenu. Ale zas vyhodou je, ze ta vanicka je maxi, pomaly ze ja by som sa tam vtrepala 😀

kaska
10. okt 2009

ja neviem, ja som ich dnes videla asi 5, ale vsetky boli tak nizko, presne ja som si tiez myslela, ze to bude nejaky najsamfasa kocik. Ale veru po dnesku by som ho nechcela. Aj ked moj maly je dost velky, takze vacsia vanicka by sa zisla, ale ja som dost vysoka. My prosim nosime uz 68, 62 su nam kratke rukavy 😀
Baby, ako budete chodit von ked budu uprsane dni? Mam sice taky prsiplast na kocik, ale s dazdnikom sa mi bude asi blbo manevrovat kocik. Si kupim asi aj ja prsiplast, aj ked neviem, ci som tak niekoho uz videla behat.
Mozno dam maleho aj ja do nosica a budem sa s nim prechadzat pod dazdnikom, ale tak nezaspi zasa 😒

tehula
10. okt 2009

kaska never tomu, v nosici zachrapu vsetky deti postupne. Inak doby napad, lebo moja neznasa psiplast na kociku

kaska
10. okt 2009

A nevadi, ze bude spat na stojaka? Ja som dostala Chicco you&me, myslis, ze to moze byt? Je to taka klokanka, ja sa v tom velmi nevyznam a doteraz som to velmi nevyuzivala ale asi zacnem 🙂

mneme
10. okt 2009

tehula, zimne oblecko v noseni riesime poslednych cca. 10 stran dozadu, tak precitaj. ja mam mam kapsu, ktoru som dnes pouzila 1x a pod nu som obliekla len body, tenke dupacky a na to flisovy overal (nie kombinezu). v zime budem nosit tiez, ale vo viacerych vrstvach a v kombineze. ak to myslis s nosenim "vazne", zaobstaraj si hlavne navleky na nozky, tie su nechranene - na hornu cast tela je babu v satke alebo nosici teplejsie ako v kociku - hrejes ho ty.
kaska, ja chodim von v kazdom pocasi - na kocik prsiplast, na mna goretex na nohy a bundu. ale ked prsi, vacsinou sa nosime pod dazdnikom. klokanka urcite NIE http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...

bibi, drzte sa, uz len mesiac do prikrmov a reflux bude fuc 🙂

kaska
11. okt 2009

ty brdo a preco to potom vyrabaju. Ja som to zatial pouzila len minimalne a sedel v tom mne tvarou. Ked si predstavim, ze to stoji 100 euro. No pekne vyhodene peniaze 😠

mneme
11. okt 2009

100?!!!! 😝 😠 za to som si zaobstarala novu mdc 🤐

katka1981
11. okt 2009

Ahojte ja mam na zachode asi 2 detske casaky a nahodou tam pisali o klokankach a tych nosicoch.... a pisali ze nie su vhodne pre grckajuce deticky, co je jasne, ved mi grcka na rukach a ze klokanka az o pol roka ked zacne sediet, ved my mame jednu doma pozicanu a je jej velka, cize v nej ajtak este nemoze byt, ale som rada ze som si to precitala. A vy tam mate malinke ako? Nejak poskrcane?

Poradte mi prosim, potrebujem na zimu hruby overal? Mame kaiser fusak a overal taky plysovy. Aj deku spanielku. To by jej uz nemalo byt zima, ze?

katka1981
11. okt 2009

Moze mi niekto vysvetlit, preco dieta nemoze byt v klokanke kym nesedi? Ked moze sediet v kresielku a mozem ho nosit na rukach zrejme lubovolne. Ak sa mylim opravte ma prosim. Fakt ma to zaujima.

mneme
11. okt 2009

ta infoska z casaku je urcite blbost - prave grcajuce deti treba drzat vodorovne - samozrejme nikdy nenosit chbatikom k sebe, lebo vtedy si tlacia branicu. v teme o noseni ma mozno aj 50% skalnych nosiciek deticky s refluxom. dieta v klokanke VOBEC nema byt - je to skodlive.

kaska
11. okt 2009

ja som si to nekupovala, ja som to dostala, ale videla som v obchode, kolko to stoji. Skoda, ja som ho v tom nosila iba par krat po par minut a vzdy tvarou k sebe.

katka1981
11. okt 2009

mneme, nikdy nema byt v klokanke? Preco? Nie ze by som ti neverila ale som prekvapena. V casaku pisali zdroj www.nosime.sk alebo nieco take, a ze miminko si kolienka tlaci na zaludok, preto grcka. A nam hovorili ze malu mame nosit od seba kvoli tlaceniu bruska, lenze mne sa tak nosi zle, tak je vzdy otocena ku mne a grcka ako diva, no nie az tak, ale viac ako v kresielku. Nebolia ta krize z nosenia? Nam by tiez bodlo keby bola na ruka(v nosici ) a mohli sme chodit po lese.

Dnes som zazila strasny sok. Bola som s malou vonku, zobudila sa a zacala mrncat, vzala som ju dnu a rev sa stupnoval ale taky strasny ze som taky este nezazila. Teplota 36,4, rektalna rurka nepomohla, uska neboleli, dala som ju na brusko, stichla a vysponovala sa tak ze nebola na predlaktiach ale na rucickach, myslela som ze je ok, ale rev bol za chvilu strasny. Volala som mame, ze neviem co jej je. Plakala som ako mala, lebo som fakt nevedela co robit, povracala sa a ked som ju prezliekala, ruky sa mi tak triasli. Rychlo som jej zohriala mliecko, ajked este papat nemala a boom, babulka bola len hladna. Akurat prichadzal muz domov, ked pocul ten rev uz cakal ze pojdeme na pohotovost a ja tiez. Pes bol tiez v soku. Bohu dakujem ze to bol len hlad, predtym ked bola malicka, plakala tak kvoli refluxu stale, ale tym, ze je vacsia je ten rev silnejsi a ozaj hrozny, som myslela ze jej je nieco vazne. Ani neviete aka som stastna ze to bol hlad. A teraz zaspala muzovi v naruci, jupi, snad bude spinkat, vcera zaspala az o 21.15.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre