Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

luciarichard
18. júl 2009

my sme boli v poradni v utorok a nasa mala ňufinka ma 4700 g a 55 cm, pani doktorka nam povedala ze mala pribrala za 15 dni to co ostatne deti za mesiac 🙂 asi mam veeelmi dobre mliecko 🙂 🙂 🙂

katrin79
18. júl 2009

kuki: tak to ste pekne pribrali, kolko ti mala malicka ked sa narodila? moja ma len 4 kg, v piatok sme boli na poradni, z porodnice sme isli ked mala 2900 gramov

kukenzi
autor
18. júl 2009

katka, mala 4000g a 52cm. teraz mala mesiac aj tri dni a pribrala vlastne 1260g za necely mesiac, lebo nas prepustali s vahou 3990g. je to maly zrutik, len keby uz ta zltacka zmizla. a vy ste tiez nadherne pribrali.

katrin79
18. júl 2009

kuki, no som nevedela, ze ste mali tolko vela kg pri narodeni, uz som sa zlakla, ze moja Laura malo pribera, ked vidim, ze tvoja ma uz cez 5 kg, tak teraz som kludnejsia 😉 my sme pribrali za mesiac 1100 gramov

dadka212
19. júl 2009

Mne malá pribrala za mesiac 1430g 🙂 z porodnice nás prepúšťali a to vážila 3020g a teraz vlastne 4450g no uvidíme kolko pribrala za tento mesiac, na váženie ideme budúci týždeň...

Kuki tiež si neviem už spomenúť na tie bolesti, ale ja neviem pre mňa neboli až také hrozné 😅 ale to preto, lebo som vedela, že to prestane o chvílku a budem mať pre mňa to najkrajšie bábenko pri sebe 😵 by som si to aj zopakovala, keby sa mal o tie deti kto postarať 😅

dadka212
19. júl 2009

Kuki no hádam vám to preváranie pomôže...a tiež by som asi šla na novorodenecké 😀 😉

kukenzi
autor
19. júl 2009

vidim, ze nam dietky riadne priberaju. dadi, mala ti ma teraz taku vahu, aku mal moj prvorodeny porodnu 🙂 vraj na mm deti priberaju prve dva mesiace vela, ale potom to uz bude menej. no uvidime. dadi, podaj potom hlasenie 🙂

dadi, ja ked som mala tie silne bolesti, tak som kricala, nieco take, ze babulka, neboj, vydrz, o chvilku si na svete a v tom sa zosmykla do posvy 😀 ... no my chceme 3 deti, tak mozno casom este nejake to "pracovne" si zaobsarame, ale dufam, ze sa nam nezadari skor ako o 3 roky 😅

kukenzi
autor
19. júl 2009

chlapi isli von, ja varim a mala natalka je na balkone... teda riadne vykyvy pocasia su, v piatok 34 a vcera 12 stupnov, to je na porazenie... hlavne, ze chlapi sa chceli ist cez vikend kupat. drahy siel prave s martinom pozriet do jednej cukrarne, lebo martinko ma v utorok 2 roky a my este stale ziadnu tortu neobjednanu... ale neva, v utorok spravime taku rodinnu oslavu bez torty a cez vikend pridu nasi, mozno sa nejaka torta zadari 🙂 ja sa piect nepustam, lebo nemam na to nervy a ani cas nazvys.

vcera martinko uhryzol malu do prsteka, ked spinkala, taky vreskot spustila ☹ , asi robim niekde chybu vo vychove ☹ tak citam knizku o surodeneckom vztahu a teda som z nej dost prekvapena, vlastne tam spominaju pribehy surodencov mladsich aj starsich a veru velakrat som sa aj ja pomylila v zmyslani tychto nevinnych stvoreni.... boooze, preco sa mala a maly nenarodili s manualom ☹

luciarichard
19. júl 2009

dievcata chcem sa spytat za aku dlhu dobu vam vypadali stichy po siti ???

katrin79
19. júl 2009

ahojte, ja som uz zufala, mam taku trhlinku na bradavke asi 3 tyzdne, snazila som si to uz kadecim mazat, vetrat, kupila som si aj 500 korunovu avent masticku a nic nepomaha, ked mala sa prisaje na ten bolavy prsnik, by som vrazdila, taka bolest, potom uz pocas kojenia pohoda, len to prisatie boli strasne...tak s tym musim uz nieco robit, same to neprejde, som citala v jednej knizke, ze ked je takato prasklina, treba odstavit ten prsnik aspon na jeden, dva dni, aby sa to zacelilo a davat pit len z toho druheho, ale neviem, ci si mozem odsavat z toho prsa len rucne, alebo aj odsavackou a ci malej bude stacit to mlieko len z jedneho prsa, naposledy som jej davala pit z neho o dvanastej na obed a teraz uz davam len z jedneho, uvidime

kukenzi
autor
19. júl 2009

luciarichard, nepamatam si, su to uz dva roky a teraz som sita nebola.

katrin, urcite si kup toto, je to uzasne a zaberie ti do 12 hodin. stoji to tiez 500Sk, ale je to uzasne. http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-compresses-... su to take naplaste, ale je aj gel. ja som pouzivala tie naplaste, malemu vysli v 4,5mesiaci dva zuby a pohryzol ma, myslela som, ze s kojenim seknem, som az od bolesti plakala, nic nepomahalo, ale toto pomohlo

tehula
19. júl 2009

Ahojte, my ideme na poradnu az 30.7, ale uz teraz, ked som vazila malu, tak 4kg bude mat. Ona vahou hore, ja dole, uz len +1,5kg mam, no to brucho.....hoci nan uz riadne makam, tak ta blba koza tam stale plapola.

Katrin a ako mala? Spinka? Vcera jak bolo blbe pocasie, tak nam prespala cely den, potom v noci vymyslala do tretej, stale chcela papat, uz ma tak bradavky boleli, ze som nadavala. Dnes sme boli u nasich, tak bola cula, teraz spi, ale idem ju asi a budit, lebo nech mi v noci spi.
K bradavkam tolko....ja mam len masticku Babylove z DM a musim povedat, ze som spokojna. Ja som mala totiz este v porodnici normalne krvave rezy cez bradavky, a mastila som si to a zahojilo sa mi to. A ozaj to bolo az do krvy rozprasknute na oboch.

Luciarichard> neviem, ako to spozorovat, kedy to zacalo vypadavat, alebo co, ale este tak 2tt po porode tam tie stichy tusim boli. Potom som si to uz nepozerala podrobne.

Baby, mam otazku, tie co ste uz po 6stonedeli. Uz ste skusali sex? Ja by som aj po kontrole na to skocila,a le aj strach mam trochu, ze to bude boliet. Mate niektora antikoncepciu uz predpisanu? Ci sa budete spoliehat na plne kojenie? Ake druhy existuju? Chcem ist uz nadupana k dokimu, nech viem, co si pytat

dadka212
20. júl 2009

Kuki takže ešte jedno plánujete 😉 mňa by na tretie nenahovoril už nikto 😅 a v tej výchove aj ja robím hrozne vela chýb a nahoršie je, že si to uvedomujem, ale proste v nejakej situácii sa neviem ovládnuť a urobím niečo úplne inak ako by som mala 😝

Lucia pri prvom mi vypadali stehy ešte v pôrodnici a domov som si "odniesla" už iba jeden a ten vypadol do týždňa a teraz mi vypadali až po 3-ťom týždni...

Tehula ja som ešte nesexovala idem na kontrolu zajtra a potom šup nato 😀 aj prvý krát sme to tak spravili síce to bolelo jak hovado, ale po pár krátoch to už bolo ok dokonca ešte lepšie ako predtým 😵
a antikoncepciu som nikdy nebrala proste sme si dávali pozor, ale rozmýšlam nad nejakou, lebo viem, že sme veľmi plodní (obe deti sa podarili hneď), tak keby sa náhodou nejaká neposednica vloudila, tak aby som bola chránená 😅

Katrin ja som mala na oboch bradavkách pluzgiere a na lavej dokonca aj takú krvavú prasklinu a pomohla tá mastička z pôrodnice 🙂 ale keď som pozerala, tak mastička z DM má rovnaké zloženie len má ešte o jednu zložku viac...

bibi1711
20. júl 2009

Ahojte kocky, mozem sa pridat?
Ja som rodila na Antolskej, je to 10 tyzdnov...a pozeram, ze riesim tie iste problemy, co vy 🙂
Sex uz mame za sebou...nebudem klamat...bolelo, ale som si povedala, ze asi musim vydrzat, lebo ak by som to neurobila vtedy, asi by ma uz manzel nepresvedcil. Ale ja som bola dost sita...
Inak, beriete vase baby na ruky ked place, ci nechate vyplakat? Lebo ja nemam to srdce a vsetci naokolo maju pripomienky, ze treba male nechat, nech si place...

dadka212
20. júl 2009

Bibi jasné pridaj sa 🙂
ja som tiež teraz dosť zašívaná tak sa troška bojím, ale musím vydržať šak nechcem byť odteraz "panna" 😀
a nikdy som nenechala deti vyplakať a ani to nebudem robiť, keď sa chce túliť tak to urobím, šak ani sa nenazdám a budú z nich pubiši a potom môžem len spomínať ako som sa s nimi mojkala 😵

bibi1711
20. júl 2009

Dakujem dadka...no, presne aj ja si vravim...nebudum predsa abstinovat....a mala je dost uplakana...tak popravde mam toho niekedy dost, ale nie som zastanca nazoru, ze deti placu len tak...ked chce byt na rukach...co uz...stale si poviem, ze nechcela ona nas, ale my ju...
Ty mase deticky...odivujem...ja mam dost pri jednej...🙂

dadka212
20. júl 2009

aj moja je uplakaná keď nie je na rukách 😀 ale zachvílku to hádam prejde, keď začne lepšie vnímať veci okolo, loziť atď....

akinomka
20. júl 2009

tehula... ja som tiez este nesexovala, a pri prvom drobcovi som si davala dost na cas. strasne som sa bala, ze to bude neskutocna bolest a ja uz viac sex nebudem chciet. je pravda, ze prvykrat to bolelo, ale manzel bol velmi jemny a opatrny. dalsikrat to uz bolo lepsie a lepsie 🙂 co som rada, inak druhe by nebolo a vona babetka by mi fakt chybala.
bibi.. ja som prveho aj druheho drobca nosila na rukach ked plakali. tiez nemam to srdce, nechat ich vyplakat. i ked priznavam raz som pri prvom drobcovi rezignovala a dala na tieto dobre mienene rady. plakal hodinu vo svojej izbicke. to uz bol vacsi a vtedy som si pre neho prisla, ospravedlnila sa mu a povedala si ze to uz nikdy ale nikdy neurobim. nedosiahla som co som chcela, iba sme obaja, vlastne traja aj s tatinom boli z toho mimo.

kukenzi... rado sa stalo. isli sme okolo vas, takze zanesenie pravdy k vam nebol ziadny problem.

luciarichard... aj u mna vypadli stichy cca v 3 tyzdni.

akinomka
20. júl 2009

dadka...ja mam rovnake pocity pri vychove drobcov. ked je toho dost a rupnu nervy, tak si zakricim a pritom by sa dala situacia vyriesit pokojne.ale neviem ci existuje nejaky spravny navod ako sa ma maminka spravat. pre mna je podstatne, aby drobci vedeli, ze ich lubim a ku mozu ku mne kedykolvek prist a vzdy im pomozem, pofukam rozbite koleno, ponosim na rukach. ...
teraz cez vikend sme boli pre naseho drobca u babky, kde je na prazdninach. v nedelu sme mali ist domov a on zahlasil, ze tam este tyzden ostane. samu ma to prekvapilo a bolo aj luto, ze nechce ist domov, kde je mamina, tatino a jeho mala sestricka. strasne ma tesi ze je taky samostatny, ale na druhej strane uz citit ako ma uz tak strasne moc nepotrebuje. co je super, nechcem aby na mne visel, ale je to zvlastny pocit. takze kym su drobci malicky treba si ich co najviac mojkat, mojkat a mojkat. cas rychlo leti

bibi1711
20. júl 2009

No, my sme boli vcera na mensi vylet za stupavou na biofarme-salasi.Sedele sme vonku, mala v kociku, objednali sme si obed a mala zacala plakat...tak som vstala a vzala ju na ruky...a od vedlajsieho stola hned reci...dieta nech si lezi a reve, sak si zvykne....aj nasi nam stale vravia, ze nech ju par minut necham plakat. neskacem k nej vzdy hned, ked mrnci, ale nechat dieta dlho plakat nie je asi idealne riesenie...
Dnes ideme na poradnu, som zvedava, kolko sme pribrali...
Prajem vam pekny den

akinomka
20. júl 2009

bibi... kazdy je mudry, ked posudzuje druheho a poucuje co robit s dietatom, ktore nie je jeho. otazne je ako by sa zachoval v tvojej situacii, voci svojmu dietatu. kazda mamicka by ti dala za pravdu, ze je dobre dietatko vziat na ruky, vsak si ho nosila 9 mesiacov a si pre neho vsetkym....

dadka212
20. júl 2009

Akinomka presne aj ja deťom stále hovorím ako ich lúbim a Matúško to už dobre vie a aj vie, že čokolvek spraví, tak mu odpustím, aj sám povie, napríklad keď rozbije tanier, že to nevadí kúpime nový 😀
a aj malý poslednú dobu chce spávať u deda, ale ja z toho nie som tiež moc nadšená, lebo sa o neho hrozne bojím, ja si myslím, že som nenahraditelná, že sa o neho nevedia postarať tak ako ja 😀

Bibi nič si z toho nerob, ja som prvého nosila na rukách stále aj so mnou spával v posteli, každý hovoril aká som trafená, ale robím to znova 🙂 mne to nevadí a Matúško od nejakých 4 mesiacov čo začal loziť, si to už tak nevyžadoval a normálne mi to bolo lúto a od toho 8 mesiaca čo chodil, chcel len chodiť, takže nosenie už nevyžadoval...no uvidím aká bude Danielka...ja som toho názoru, že som deti nosila 9 mesiacov pri sebe a som pre nich nenahraditelná, som ich obživa, uspávačka proste všetko 😵

katrin79
20. júl 2009

ahojte, kuki videla som letak na tie naplaste, len zase vyhodit tolko penazi, keby som vedela ze to urcite pomoze, aj ich kupim, ale takto ma kamoska presviedcala ze jej hned zabral avent krem, tak som zan vyhodila 500 KORUN a nic...vcera som uz revela vecer od bolesti, chcela som, ze si budem mlieko vystriekavat a malej ho davat z flasky, aspon dva dni, kym sa to zahoji, ale neslo mi to rucne vystriekat, tak jej z neho dalej davam pit, ale boli to brutalne, teraz skusam kojit opacne v tzv. "futbalovej polohe" ale zeby to mohlo nemozem povedat, natieram to tou avent mastou, ono sa mi to pekne zaceli ked to natriem, ale ked idem znova kojit z toho prsa, tak sa ranka znova otvori...ak to bude takto brutal boliet stale, tak ja asi dlho kojit nebudem, som z toho fakt nestastna

tehula: moja mala strajkuje, v sobotu bola ako anjelik, cely den a noc spala, zato vcera a dnes strasne, ona mi vobec nechce cez den spat, furt by bola na rukach, ak nie je, tak reve, a to sme boli na nu s muzom v nedelu dvaja, mali sme dost a dnes som sama a detto...nase prechadzky: nedela 35 minut, dnes 30 minut, zobudi sa a reve a reve a reve, dnes vsetci po mne kukali, ze co tak brutal reve v tom kociari, tak som ju zobrala na ruky, a tak sme isli, v jednej ruke mala v druhej kociar, no des

akinomka
20. júl 2009

dadka... mas uplnu pravdu,nech to znie akokolvek sebecky maminka je pre svoje deticky nenahraditelna. vsak sme pri nich vo dne, v noci, starame sa o jedlo, vychovu, prve krociky... aj napriek tomu ze je to unavne, som stastna ze toto vsetko zazivam. a na zarucene rady kaslem, robim to co citim ze je spravne a ked urobim chybu, nesiem si dosledky. svokra aj ostatni sa v noci v pohodke vyspia a ja mam podla ich rad malu nechat v noci plakat v postielke, len preto ze je to podla nich spravne. no to urcite.

akinomka
20. júl 2009

katrin... tiez som takto chodievala s prvym drobcom, v jednej ruke kocik, v druhej placuce dieta a po niekolkej prechadzke som cakala kedy na mna niekto zavola socialku, ze tyram dieta.

tie trhlinky na bradavkach som mala aj ja a strasne to bolelo. nevedela som o tych naplastiach co ti pisala kukenzi, tak som sa celkom vytrapila. ale ked si prsia zvykli na kojenie, uz to bolo ok. podla mna ked sa ti podari teraz tie ranky zacelit, uz ta to nebude boliet a budes krasne kojit.

bibi1711
20. júl 2009

Ahojki,
tak my sme doma, boli sme na poradni...mala ma uz 5700g a to sa narodila malinka 2900g a schudla nam na 2650g...uz mi je aj tazka. Presne mi hovorite z duse...tiez si myslim, ze male babo to jednoducho potrebuje, tu pozornost. Ved keby sa spravali ako my, tak to nie su deti.
Dnes sme presne sli po meste ako opisujete....manzel tlacil kocik a ja som ju niesla, co tolko kricala. Tiez mam taky blby poit, ze co si ludia myslia, ked mi tak vyrevuje v kociku, ale co uz. My ani nememe dudel, tak ju utisi jedine nosit na rukach, alebo prsicko. Aspon stastie, ze nam od narodenia krasne spi v noci.
Chcem sa vas este opytat na lehatko...nevadi, ked ju tam davam?Mala je tam velmi rada, len sa obavam, ci jej to neskodi. Mame od FP vibrujuce.

tehula
20. júl 2009

ahojte,
diky za rady ohladom sexu. Vidim to asi na odstrikanie mlieka, potom nejaky vinny strik, ze na oblbnutie a sup na to. Ach jo, ale za skusenie nic nedam

Katrin> no, moja uz tiez prestala tolko vychrapavat. Kazda noc je kratsia a kratsia, co sa spanku tyka, zaspava mi bezne az okolo druhej tretej v noci, hoci rano vstava uz okolo siedmej.....Cez den by aj spala, ale len na mne, pri mne, nie ked ju supnem do postielky. V kociku je to tiez loteria, lebo, ked zacne revat, tak ju musim na ruky, ona dudel nechce....ludia veru cumia a obcas blbe reci maju. No ale ja chodim kocikovat sama a tazko sa mi ju na rukach a aj kocik tlacit, najma, kym hlavu nedrzi, resp s nou mava zo strany na stranu.

Bibi, ja som to FP lehatko vibrujuce tiez objednala, cakam, co to bude

katrin79
20. júl 2009

Tehula: no my prave nacvicujeme, vecer je to najhorsie, reve nam tu, muz prebral stafetu 😉 ved to, ze ked kocikujem sama, tak je to o dusu aj malu na rukach, davat pozor, aby jej hlavicka nelietala 😉 a este aj kociar tlacit, ja dufam, ze casom to bude uz lepsie a lepsie, no takze som velmi optimista 😀

kukenzi
autor
20. júl 2009

katrin, este mam jednu naplast, tak ti ju poslem postou a uvidis, ze ti pomoze, dobre? 😉 hod mi do IP adresu

jankaw
21. júl 2009

Ahojte baby, vcera som bola u dr. v poradni na Antolskej a po vysetreni som zacala krvacat, poslal ma na UZV a vsetko je ok, ale dnes ked som sa rano zobudila som vazila o 2 kg menej ako vcera a mam aj nejako nizko brucho. Nemate s tym niektora skusenost ze ste pred porodom schudli. Do porodu mam necele tri tyzdne ale mam taky cudny pocit ze to bude skor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre