Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
13. júl 2009

nam pomohlo, ze nebalime nasiroko. baby stale sa neviem rozhodnut, ci by som nemala balit aspon na noc, viem, ze doktor povedal, ze netreba, ale ublizit jej tym neublizim, asi by som mala lepsi pocit, vy ako? uz nebalite?

kukenzi
autor
13. júl 2009

aj ja sa chystam zaniest na novorodenecke nejake vecicky, lebo ak budeme planovat tretie, tak najskor o 3-4roky

dadka212
13. júl 2009

Mneme dakujem a tomu ver, že už ďalšie dieťa nebudem mať 😅

Kuki ja balím stále ale preto lebo náš ortopéd mal dovolenku idem tam tento týždeň inak by som nebalila 🙂

kukenzi
autor
13. júl 2009

dadi, no ja som odvtedy este nebalila nasiroko, odkedy mi povedal ortoped, ze je vsetko ok, hoci vravim, ze aspon na noc... na druhej strane si vravim, ze ak su raz klbiky dobre vyvinute, tak snad nemozu byt o par tyzdnov vyvinute zle, nie? 😅

katka1981
13. júl 2009

mneme, mne tak kopala a buchala pri kojeni a este aj bradavky sklbala, ale uz je to lepsie. Teple jej na brusko nepomaha vobec. Teraz spinka v kociku a mrnka z koliky ale dufam ze to bude v pohode.

Katin79,mala ma postielku rada ale ked ma koliku, nespala by celu noc, musim ju cicakat na rukach a potom zaspi.

petaba
13. júl 2009

my sme balili tiez 4 tyzdne... povedali,ze uz netreba po vysetreni... kedze boli vtedy stale teploty na 30, tak som sa velmi potesila, lebo bola ovela kludnejsia bez balenia

my mame toto lehatko od FP http://www.e-bublina.com/images/L0539.jpg a bola som velmi spokojna mala tam pozerava rozpravky aj teraz ked je uz vacsia... ma tam pohodlie 🙂

katka1981
13. júl 2009

Baby mne je luto ze vas nestiham ani citat, nie to este pisat, ale co uz. Zlapsi sa to urcite, prestala som kojit 45 minut v kuse a mala uz tolko negrcka, mne vobec nedoslo ze ona sa prejeda. Presli sme na 15 minut , grckala stale ale menej a teraz uz len 10 a uz ju nemusim stale prezliekat 😀 Ak by ste makli nieco na mna, prosim IP, lebo nemusim si vsimnut, kedze nestiham citat vobec nic.

Dadka prosim ta napis mi ci su u vas v parku komare.

Katrin79, s malou chodime do Sadu Janka Krala, v pripade zaujimu sa ozvi 😀

katka1981
13. júl 2009

Dobry link aj pre mneme a Katrin79. http://www.koliska.sk/Vychova\nespokojne.htm

kukenzi
autor
13. júl 2009

kati ahoj, sme ta tu uz postradali, vcera som chcela vyhlasit po tebe patranie, ale akurat si sa ozvala 😀

dadka212
13. júl 2009

Kuki no keď ti už povedali, že netreba tak by som nebalila, veď nikde na svete sa to nerobí, len tu ako prevencia 🙂

Kati no je tu dosť komárov, dnes som odtial utiekla čo stále kúsali 😝

a konečne máme termín tak zajtra ideme na 12-tu 😝 síce mi to moc nevyhovuje, lebo Matúško vtedy spinkáva, ale čo mám robiť

kukenzi
autor
13. júl 2009

dadka, ved to som chcela pocut 😀 😉

kukenzi
autor
13. júl 2009

dadi a ako uz si teda objednana na sono obliciek?

kukenzi
autor
13. júl 2009

... no keby som docitala do konca, tak som mohla usetrit jeden prispevok... dadi, tak drzim palce, aby ste to mali zlepsene 😉

dadka212
13. júl 2009

Kuki 😀 no a ďakujeme, hádam to bude mať lepšie...

tehula
13. júl 2009

ahojte, no pytala som sa na tie lehatka, lebo ved aj tak skoro vsetky stoja rovnako. Nejake ultra lacne som teda nenasla, ze by aj mali stabilitu a polohovanie, tak asi objednam od Fisher price to vibrujuce s hrazdickou.

Mne mala uz zas pekne spinka, len teda dnes skoro vstavala. Poobede by mi ju ale mala vyvencit svokra, tak si idem rychlo zacvicit a navarit. Potom asi zdochnem 😅

Ja chodievam na prejdy tiez aj do Sadu, no teraz je pri Dunaji nenormalne vela komarov. Sice mame sietku, ale ja sa tiez zozrat nenecham.

Nechodite niektora aj okolo Drazdiaku kocikovat?

majkas
13. júl 2009

ahojte,

podarilo sa mi vas najst v novej teme, dobry napad 😉

my sa s tamarkou pomaly zladujeme, aj ked mi dava zabrat.

tehu ja chodim okolo drazdiaka lebo tu hned byvam 🙂

katka1981
13. júl 2009

kuki dakujem 😀

dadka, tak sa uvidime ked pokapu komare 😀

akinomka
13. júl 2009

dadka... gratulujem k terminu na sono obliciek a drzime palceky, nech uz je panvicka ok. na sono sa chodi na 4. poschodie? mam pocit ze nam pri odchode hovorili o kontrole v ambulancii, ktora ma byt niekde dole.

kukenzi...ja som prveho drobca uz po ultrazvuku klbikov nebalila nasiroko. s malickou ideme zajtra na sono a ked bude vsetko ok, tak nebudem balit. este zhanas pravdu z 18.6. mne jednu doniesli, a kedze tam nie sme, kludne ti ju posuniem.

proti komarom sa skuste aj vy postriekat repelentom, nam to na zeleznej studienke pomohlo. ale po polhodine sme to museli opakovat, inak by nas dobodali.

katka1981
13. júl 2009

Muz sa strieka, ale ja nechcem kedze stale beriem malu na ruky. Ale ja nechapem na mna nesli vobec, mozno kvoli tomu ze kojim si namyslam. Potom v sade J.krala na mna zautocili traja ale to sme isli uz domov. Asi im chutil shake z mcdonaldu.

Katrin79,

Katuska my uz od vcera grckame menej a dnes sa snazim silou mocou malu davat do postielky spat a zabera to, zmiernili sa koliky a o grckani ani nehovorim. Dnes jej sice raz nestacilo 10 minut ale na 15 sme sa uz dohodli. Joj zaspavam som mrtva, ja mam pocit ze mala nikdy nespi ale to preto ze ja nikdy nespim ani muz, lebo furt ju mame na rukach a ona zaspi a my nie.....

katka1981
13. júl 2009

Kocky

drzte sa, dufam, ze coskoro si s Vami uz pokecam. Nieco som postrehla ze sa uz v BA robi postrek na komare, snad sa mi to nesnivalo, lebo som uplne mimo nakolko nespavam, tak ak striekali tak sa hrozne tesim, lebo konecnce budem moct byt vonku aj tu s malou. Tolko by som Vam toho napisala ale nevladzem. Ja nestiham ani telku zapnut, ale pochvalim sa, som na povodnej vahe, gate su mi sice este male, ale tie druhe co som z porodky nosila su mi tragicky velke a baby ja vam z celeho srdca zelam, DOBBRE SA VYSPITE!!! Naschval velke pismena, ja sa citim jak z fetena, zaspala som s malou hodinu a to u nas cez den nehrozi. Specialne pozdravujem Katusku aj Mneme-Katusku, Kukinku co ma ukludnila a asi vdaka nej som sa nebala porodu, nechapem z toho stale, lebo sa bojim vsetkeho, joj baby budem musiet ist k zubarovi, neviem ci sa viac bojim bolesti alebo tej fasa fakture, to padne zas asi 7000, no ani matersku tolko nemam, baby som skvela, ze ako pisem, ale fakt nic neberiem kvoli malej ale kavu nepijem, raz som mala lebo mi padol tlak na 99, no dam vam uz pokoj, lebo este mi odoberu dieta do decaku, ked to niekto precita. Chybate mi!!! Este som zabudla na Tehulku - Ty vychudnuta sexica, snad sa mi podari skoncit na 55 ale bez rozbitej stitnej zlazy, pojdem coskoro na krv, snad je ok, lebo dostanem pirule a hned skoncim na 70 kg. Vazne uz koncim 😀 jaj Dadka sorry aj teba zdravim a dakujem za meteorologicky odkaz z PK.

tehula
13. júl 2009

Katka 1981> ja stale cakam, kedy dojde dnes utlm. Som hore od 3:30, bola som na prechadzke, potom som cvicila, pak zas okolo malej a teraz este domace prace, aspon dovarit. A furt som fresh 😲 Ale zas uz som mala asi 4cierne caje 😀 😀 😀

A vaha sa mi zasekla na 54kg, uz to nejde dole, aj ked mam 2kg hore, ja uz obleciem uplne vsetko v pohode a konecne aj brucho trochu prec ide.

Inak baby, este mate tu liniu zvyraznenu na bruchu? Lebo ja ano, kedy to zmizne?

akinomka
13. júl 2009

baby, ak vam deticky nechcu spavat v postielke, skuste im do nej dat tricko ktore ste nosili cez den, alebo si dajte plienku okolo krku a potom nech si na nu lahnu. budu citit na veciach vas, a budu sa citit istejsie. nam to pri drobcovi aspon raz za cas pomohlo. bohuzial nie vzdy.

katrin79
13. júl 2009

ahojte, ja som uz v koncoch, od piatej mam malu na rukach, furt reve, naje sa a o pol hodinu chce znova, ja uz neviem co s nou, muz isiel na nocnu, mna fakt z nej porazi, teraz som zjedla rozok, co som si urobila pred tromi hodinami a ona furt reve a nie a nie spat, ja uz nevladzem z nej

tehula
13. júl 2009

Katrin> nic si z toho nerob, u nas to iste. Od piatej som furt pri nej, cecok v ustach a tahaaaaaaaaa. potom o siedmej dosiel muz, tak som zacala okolo domacnosti a hlavne varit. No a uz ruci jak tur, zas krmit idem, tak zas vlasy a vana musia pockat 😀 😀 Ale som rada, ze nielen nase dieta je take, asi to maju vsetky

mneme
13. júl 2009

kati, cau, vidim, ze ty riadne ficis, super, ze si sa znova ozvala 🙂 ja som dnes bola kocikovat pri dunaji a celkom som si to uzila. na kociku mame sietku a chcela som vyskusat ucinnost noveho repelentu, zatial obstal. okrem toho u nas v liscom udoli je tiez brutal vela komarov, takze to vyjde zajedno.

kukenzi, mne na sone klbikov povedali, ze nalez je veku primerany a na kontrolu mame prist o 3 mesiace. Tak som sa spytala, ci stale treba balit na siroko a dr. mi na to, ze aspon na noc, ale nech sa spytam nasej pediatricky. zajta ideme do poradne tak sa spytam, lebo uz balim len na noc. mala som pocit, ze na antolskej mi ta doktrorka odporucala siroke balenie jednoducho preto, lebo sa to tak robi.

majkas, vitaj, katrin, drz sa 🙂

katrin79
13. júl 2009

tehul: aspon mas muza doma, ja nic nemozem robit, v kuchyni jak po vybuchu, vlastne v celom byte, ledva som pradlo stihla zavesit, aj to mi rucala v izbe medzitym...som ju supla do postielky a teraz je tam, ale asi jej idem dat znova, lebo tam reve jak pavian a celu ruku ma v ustach....dnes bol s malou muz vonku, tak som ti uz nevolala, ale v stredu budem sama s malou a urcite pojdeme von, tak hadam sa vidime 🙂

katrin79
13. júl 2009

no idem ja, tak vam prajem dobru noc, ta moja bude asi dost zla

katka1981
13. júl 2009

Baby mne z nedostatku spanku asi ubuda seda kora, muz hovoril ze v meste striekali a ja naivka som myslela ze zmiznu komare aj z Race 😀 Mala spi v postielke ja sa snad od radosti zblaznim, ale ved uz sa mozeme chystat na nocnu ale musim ju pochvalit dnes spinkala aj v kociku a teraz je v postielke od 20.h. Joj ako sa tesim. Nebudem ju ani budit na krmenie po troch hodinach. Baby ja som este ani raz nevarila a nebyt mojho zlateho muza, kt. mi strasne pomaha, uz som asi mrtva. Inak ja mam hnusne strie, strasne skarede, nastastie ich skryjem do nohaviciek ale bedrace nehrozia. Muzovi to nevadi, jedno stastie.

Tehula, ja som dlho nemohla schudnut posledne kilo. Ale ked sa zmestis do veci tak to zval na mlieko. Ja mam brucho jak predtym az nechapem az na tie strie ale co uz.

Katrin79, Katka skus to nejak prezit, my mame kazdy den taky isty, stala sme na rukach. Svagrinej mala bola podobna a len co jej skoncili dva mesiace, je to uplne ine dieta, svagrina sa vytesuje.

katka1981
13. júl 2009

tehula, mne sa spravila strasne slaba, som myslela ze hned zmizne a furt sa drzi jak sprosta ta ciara a vies aka sranda ze nad pupkom ide o 1 cm vedla ako pod pupkom ze proste nie je to jedna suvisla.

katka1981
13. júl 2009

Baby zajtra ideme na UZV klbikov kvoli postolkam, som strasne zvedava. V sobotu som sa dozvedela ze ju asi zle viazem lebo ja jej davam plienku 4x zlozenu, tak mala aj v porodke a svagrina dava len na 3 casti cize na sirsie a tiez to ma z porodky z antolskej ☹ snad skoncime z postolkami.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre