Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katrin79
3. sep 2009

ahojte...
my sme boli dnes na kontrole na rehabke a teda dokina ma nepotesila, povedala, ze mala ma stale jeden svalik na krku vacsi ako druhy a teda budeme musiet chodit cvicit raz za tyzden k nim, cvicenie doma teda moc nezabralo a este mi povedala, ze mala nedviha hlavu na brusku do takej vysky ako treba, ked dvihne 10 cm nad podlozku je to malo, 3 mesacne dieta by uz malo dvihat vyssie hlavicku, nielen na uroven tela, no a to som sa vytesovala ako pekne drzi hlavu 😒
ja si idem dnes objednat ten nosic liliputi, tak vam potom poviem, ake to je...je tam 30 dnova zaruka vratenia penazi, takze keby sa mi to nezdalo, tak to vratim spat.

monr
3. sep 2009

katrin, ono sa to upraví.
a ten liliputi vyskúšaj, podľa mňa bude dobrý, ja mám od nich šatku, je elastická, ale som s ňou veľmi spokojná. a nebyť toho, že som si objednala beco, tak skúsim asi ten nosič od nich, aj mei-tai. ale už bude beco.

katka1981
5. sep 2009

katrin, normalne si ma vystrasila. mala nenavidi byt na brusku a vcera bola taka unavena ze hlavicku ani nedvyhla a ani ked sa mala za ruky dat do sedu. ALe tazko cvicit s grckajucim babim 😠 Dnes grcka ako naposledy pred mesiacom.

bibi1711
5. sep 2009

No, babule, my cvicime...nie je to sice nic moc ale da sa...Len je hrozne vydrzat ten plac. Ale ja si stale poviem, ze to robim pre nu.Drzte sa.

mneme
5. sep 2009

bibi, super, ze si sa zatala a rozhodla sa vydrzat. mozno to malicka naozaj nepotrebuje, ale urcite jej to urobi dobre na rozvoj motoriky. ake konkretne cviky s nou robis?

bibi1711
5. sep 2009

Ahoj mneme, dik za povzbudenie. Ono pohodlnejsie by bolo necvicit, ale fakt sa bojim, aby som nahodou nieco nezenedbala. Mame dva cviky. Jeden lezi Emka na chrbte, hlavku jej natocim ku mne a zatlacim medzi rebra asi jeden cm pod bradavkou, ktora je blizsie ku mne. Mala ma otvorit pasticku na rucke dalej odo mna, ramienko tej ruky jej ma klesnut, zapajaju sa aj brusne a chrbtove svaly, mala by dvihnut obe nohy a natocit panvu dalej odo mna. Druhy cvik je mala na boku chrbtom ku mne. Rameno jej tlacim dalej odo mna a smerom dole, cize k panve a panvu smerom k sebe a dole, cize k noham. Mala taha hlavu z podlozky, otaca a otvara rucku, ktora je volna, cize na nej lezi. Tak tieto dva zatial.

katka1981
5. sep 2009

bibi, drzim palce aby cvicenie rychlo zabralo. Ja sa bojim ked pojdeme do poradne, co povie Dr., lebo u nas je akekolvek cvicenie kvoli refluxu dost nemozne a trapi ma to strasne. Ked je napapana, cvicit nemozeme, lebo grcka a ked mozeme cvicit, lebo uz je brusko kludne, krici lebo je hladna a zas sa cvicit neda.

Mneme ako cvicite vy a co nato reflux? Porad prosim. Chytila som ju za rucicky a 10x za sebou sa dnes dvihla. Potom som chcela aby pasla koniky ale ani sa nedvihla, ale je pravda, ze to bolo pred ulozenim do postielky lebo bola unavena az az.

megi93
5. sep 2009

Ahojte, nám poradila doktorka výborné cvičenie, maloá si začala bleskovo sama dvíhať hlavičku. Bábo si dáte na ruku riťkou od vás, a do dlane chytíte jeho ručičky. Ono je položené vlastne na vašej ruke, nohy mu visia volne obkročmo cez ruku a ručičky má vo vašej dlani. Tak je nútené si dvíhať hlavičku a aj si ju začne. U nás v rodine máme drobca narodeného ako je naša a tiež si nedvíhala hlavičku a naša už hej, tak som spravila tento "chmat" s nou a ona si začala dvíhať hlavičku okamžite a aj na brušku keď ležala, tak si ju začala dvíhať. Tak skúste.

Katka s tým refluxom neviem, čio bude tento cvik ok, ale ved skús tak nejak v medzičase medzi papaním. Držím palec.

katka1981
5. sep 2009

megi dakujem, urcite skusime

katka1981
5. sep 2009

megi, ona hlavicku drzi krasne ale mozno kratko tak neviem, skusim tvoj tip

baluu
10. sep 2009

Ahojte. Nejako je tu mrtvo, kde ste vsetky????

My sme boli u svokrovcou v Ziline. Tam som sa stretla so znamou detskou neurologickou a rozpravali sme sa o cviceni. Hovorila aby sme cvicili, lebo pediater ked sa mu nieco nezda hned posiela k neurologovi a ten zas na rehabilitaciu, kde sa cvici Vojtova m. Ale ze to tie deticky neboli, len ich natahujeme tak ako sa im to nepaci.
Ja som tiez cvicila pomenej ako predtym a hned bolo vidno ze Misko na barankoch tak uz hlavicku nedviha. Presne ako pise Katka ked ma babo reflux tak s tym cvicenim je to horsie a niekedy som si vecer az uvedomila ze nebol ani raz na barankoch. Ale ked ho mam na rukach tak si pekne drzi hlavicku.

Megi, babo sa ma pri tom cviku opierat o tvoju hrud alebo nie?

Katrin a to 10 cm je malo??? To sa mysli ze vrch hlavky ma 10 cm nad podlozkou alebo nostek? Dnes posaskujem s pravitkom ako to Miso vysoko zdvihne.

Napiste aspon par riadkov co mate nove. A este som sa chcela spytat slintaju vase babetka. Nas niekedy vela, ale neviem cim to je.

kaska
10. sep 2009

Ahojte, chcem sa vas spytat, ked vas prepustali z porodnice, tiez ste mali v prepustacej sprave babatka, ze mate navstivit na antolskej endokrinologicku ambulanciu v 3 mesiaci zivota? Ja tam mam aj telefonne cislo, kde sa mam objednta, ale neexistuje sa tam dovolat. Netusim na co tam mame ist, tak sa chcem spytat, ci ste to mali aj vy a ci ste to absolvovali.

megi93
10. sep 2009

My sme to nemali, zrejme len treba niečo skontrolovať u drobca, tak ťa tam odporučili. My sme mali vypísaných lekárov, ktorých sme mali obehať skrz malej nálezy.

kaska
10. sep 2009

vdaka megi, ja len neviem ako sa tam objednat, ked sa tam uz 2 tyzdne snazim dovolat a nikto mi to neberie. Okrem totho aj nasa pediatricka sa cudovala preco nas tam odporucili pri odchode z porodnice, tak ja len, ci s tym nema este niekto skusenosti.

megi93
10. sep 2009

Hm a pri odchode z pôrodnice ti nepovedali nič? Že načo tam máš ísť? Prípadne tam skús zavolať cez ústredňu, nie priamo na to číslo čo ti dali. ALebo tam zabehni...to je asi najistejšie.

dadka212
10. sep 2009

ahojte 🙂

Daniela pekne dvíha hlavičku, neviem či dosť vysoko ale dvíha...a začala sa mi asi pred týýdňom prevracať z chrbátika na bruško, takže asi je motoricky v poriadku...
Matúško nikdy nechcel pásť a ani to nerobil a je OK 🙂

Kaska ja volám do tej endokrinologickej už 4 týždne, ale dnes som sa už naštvala a volala cez informácie tam ma prepojilii do endokrinologickej, ale tam mi povedali, že mám volať na to číslo, ktoré je v papieroch lebo tam robia odbery a ja im hovorím, že tam už mesiac vyvolávam a nič, ale povedali mi, že v piatok neordinujú a v pondelok poobede a v utorok robia odbery, že keď som z okolia, že mám prísť osobne, tak ja skúsim radšej v pondelok poobede 😝
Ozik a ja tam idem kvôli tomu, že som mala tehu cukrovku a Danielka mala nedostatok cukru pri narodení, tak ideme na kontrolu...

kaska
10. sep 2009

Ahaa no dakujem Dadka, no ved ja som tiez volala cez ustrednu uz a tiez mi vraveli, ze mam volat na to cislo, co je v papieroch, ale vobec sa tam neda dovolat. Jesisi mne sa tam teda osobne nechce trepat, ja mam este v papieroch napisane, ze sa mam objednat mesiac dopredu, tak len kvoli tomu, aby som sa objednala, sa mi tam fakt nechce ist. No skusim vytacat zasa v pondelok. Inak aj ja som mala tehu cukrovku, tak asi preto tam musime ist. Dakujem za info 😉

bibi1711
10. sep 2009

Ahojte babule,
tak nasa sa dviha vysoko, pasie na vystretych rukach, nepretaca sa sama este, ale velmi sa uz chce, len jej treba kusok pomoct. Ked je na brusku, strasne sa chce plazit a na brusku uz chyta hracky, co su doookola. Stale cvicime, ale uz menej placka, tak som rada.
Babule, aj ja som mala tehu cukrovku a nemam odporucenie do endokrinologickej poradne. Ale moja doki to tusim aj zabudla napisat do spravy, ze som mala tehu cukrovku. Co mam robit?Nemohli by ste sa mi niektora na to opytat, ked tam budete? Inak nejako vela bab to teraz ma, nie?

katka1981
10. sep 2009

Ahojte babulky, ja sa musim podelit s Vami o radostnu spravu, malinka dnes nadherne pasla koniky, mala hlavku tak vysoko, skoro az v zaklone. Ked je unavena alebo sa jej nechce, tak ani ju skoro nedvihne a ked ma naladu, je uzasna. Dnes ked lezala, stale sa dvihala do sedu aj v kresielku, nozky k brusku aj hlavku akoby chcela sediet, tak som ju ukludnovala, ze ma cas.

POZOR

A este nieco uplne mimo temy. Vcera som si davala kondicioner pantene pro v a na konci pozeram, ze co to tam je. No nebudete mi verit bol tam pipak. To je uz total vrchol, ked niekto otvori kondicioner a hodi tam pipak. Ak sa to este raz zopakuje asi budem informovat SOIku. Ved ja si mam davat kozmetiku, kt. niekto otvori a ktovie akymi spinavymi paprcami tam hodi pipak.

bibi1711
10. sep 2009

Katka, tesim sa s tebou. Aj nasa dviha strasne vysoko, viem, aka je to radost.
A taka otazka, co je to pipak? 🙂

kaska
10. sep 2009

Baby pomoc, kedy u detoch konci kolika? Ja strasne trpim, ked maly strasne place a ja mu nedokazem pomoct. Skusame vsetko mozne, jem stale to iste, 2 dni je pokoj a na treti je to tu znova. Chudiacik on tak strasne trpi. ☹ 😨

megi93
10. sep 2009

kaska naša malá ju mala do troch mesiacov a prešla jej až po BioGaia kvapkách. Teda do 3,5 mesiaca skoro. Niekedy to vraj môže byť až do roka 😒

kaska
10. sep 2009

Megi ja som uz tolko moznych kvapiek na neho skusala, mam doma este Infant Dophilus, ale to som mu velmi nedavala. Myslis, ze to mam skusit? Alebo tu Biogaiu? ked mne sa zda, ze jemu nic nepomaha a ze to musi proste prejst same.

megi93
10. sep 2009

my sme toho tiež skúsili požehnane...asi všetko čo sa dalo zohnať. Ta bio gaia malo byť to posledne a pomohlo. brali sme to týždeň a nevšimli sme si, že už nie je a tak sme zistili, že už je to ok. My ked sme jej to dali ráno, tak za celý den zaplakala max raz

katka1981
11. sep 2009

bibi, pipak ja volam to lepiace cudo, ked to pri pokladni neprebehnu skenerom tak pipas akoby si kradla. Taky lepiaci pruzok proti zlodejom. Ako sa to vola nevies?

katka1981
11. sep 2009

Kaska, kedy mava maly tu koliku? V noci, ci aj rano, kedy?

kaska
11. sep 2009

Kati, ja som taka naivka, ze ked si nieco kupujem v drogerie, tak si myslim, ze by to malo byt pod obalom sterilne a prd. Inak ja napr v DM by som si nemohla kupovat dekorativku, lebo tam mi to pripada vsetko uz raz otvorene a vyskusane.
Jesisi ja asi odpadnem, maly mi sam zaspal v postielke, doteraz len na rukach, neverim tomu, uvidim ako dlho bude spat.
Kati on tie koliky mava teraz ani nie kazdy den, ale ked, tak to stoji za to. Vacsinou rano o siestej a potom vecer zasa. Inak vcera sme kupali v tom kybliku, lebo zasa mal koliku a reval a strasne to pomohlo ako tam bol skrceny, potom sa napapal a hned zaspal.

katka1981
11. sep 2009

kondicioner bol z racianskeho kauflandu 😠

dadka212
12. sep 2009

Kaska zle som napísala, nejdem sa tam trepať až z Pezinka aby som sa objednala, skúsim zavolať v pondelok poobede a v utorok doobeda robia odbery a keď sa nedovolám opýtam sa detskej čo mám robiť, či náhodou aj v PK nerobia tieto odbery...Daniela mala už teraz mať odber a keď sa tam dúfam konečne dovolám tak asi až za mesiac jej budú robiť 😝

tehula
12. sep 2009

Ahojte, my sa mame dobre. Hlavicku pekne dvihame na bruchu aj na tigrovi alej vo vertikali na rukach sa nam hlava nechce drzat 😀 No co uz. Mala sa este nepretaca, skor je nejak umelecky orientovana, lebo objavuje vsetky mozne zvuky, co zo seba vie dostat. Tak tu mame koncerty viskania, piskania, rehotov aj skrekotov 😀

Flasky furt nechce, takze je na mne pricucnuta a ceckose sa teda nemozu na dlshie nikam vzdialit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre