Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

tehula
10. júl 2009

Ja planujem malej dat prepichnut u pediatricky, ona to robi, ma to aj v cenniku vypisane. Ale asi este pockame tak do 3mesiaca.

Pocujte, nechce sa mi tu hladat taka tema, ale zaujimalo by ma, kolko ste krvacali pocas seststonedelia, pripadne, ci aj po nom. Ja krvacam este stale a kamoska, co rodila 10dni po mne vraj uz nie, len sem tam nejake ocistky.
A hned k tomu ma zaujima, ci mam ist na kontrolu az ked krvacanie a ocistky prestanu, alebo bezohladu na to po 6tich tyzdnoch, ak by aj pokracovalo.

petaba
10. júl 2009

tehu to je individualne... kazde telo sa cisti podla potreby... ja som krvacala celych 6 tyznov... a po nich po par dnoch som uz dostala normalne menstruaciu... po sestonedeli zavolaj lekarovi a dohodni sa s nim ci mas este pockat alebo prist, ale asi ta bude chciet vidiet aj ked by si krvacala, pre istotu ci je vsetko ok 🙂

dadka212
10. júl 2009

Tehula ja som po prvom pôrode krvácala 6 týždňov a dosť vela ako silná menštruácia a teraz intenzívne 4 týždne odvtedy len sem tam 🙂

tehula
10. júl 2009

petaba: no pytam sa preto, ze ja chodim k MUDr. Oravcovi a on potom odchadza na dlhsiu dovcu. Vravel, ze ak to tak blbo vyjde, mam dojst na kontrolu aj skor ako po 6tt, aby sme sa este stihli. No ale neviem ako to bude s tym krvacanim. Cize ty si mala aj menstruaciu potom hned, aj ked si kojila?

petaba
10. júl 2009

hej ... mne potom predpisal Mudr. Havalda cerazette (antikoncepcia pre dojciace) ale krvacala som pravidelne asi kazde 2 tyzdne, ale to je individualne... niektore baby nemaju pri nej ani kvapku krvi a ja som sa aj delit mohla 😀 a to som mala 21 mesiacov... odkedy som prestala kojit sa mi to celkom upravilo 🙂

akinomka
10. júl 2009

dadka... tak to uprimne zavidim vasu destsku lekarku. a kedy das asi malej prepichnut uska, tiez cca 2-3 mesiace ako pisala pateba.

dadka212
10. júl 2009

Akinomka no ona sa venuje aj homeopatii, takže ja som si ju aj preto vybrala, lebo najprv sa pokúsi vyliečiť homeopatikami a až keď to nezaberie tak dáva "normálne" lieky 🙂

katrin79
10. júl 2009

a budete davat krstit deti? kedy asi sa to robi? lebo mna moja mama zenie, ze uz ma mala mesiac, uz by sme ju mali dat pokrstit, som jej povedala, ze najskor tak za mesiac, ale to musim ist niekam zistit co tam treba vybavit a veci okolo toho

petaba
10. júl 2009

katrin my sme dali ked mala Nati 4 mesiace 🙂 hmm ale vybavovali to hlavne krstni rodicia... takze ani moc neviem co k tomu vsetko treba 😒

tehula
10. júl 2009

katrin, my chceme, tak najneskor v auguste, nech je teplo este. vybavovat sme nezacali, muz nema kedy a mna fararkovia poslu asi do haja, lebo ja krst nemam

egyptanka
10. júl 2009

tehula, no natahovala to mala betarka ... a neverim ze uz bude mat zachvilu tri mesiace. 🙂

kukenzi
autor
10. júl 2009

ja zvazujem tiez nausnicky, chcela by som, aby ich na krst uz mala, ten chceme robit v auguste-septembri.

dadka, prosim ta ako prichytavas na korbu tu sietku? ja som z toho mimo, neviem, kam to dat, tak som ju zapla medzi cvoky na strieske 😕 a kam chodis ku pediatricke?

petaba, vy ste prestrelovali nausnice? to sa daju aj uzamykacie?

kukenzi
autor
10. júl 2009

tehula, ja mam tiez len sem tam nejake ocistky, uz nekrvacam. pri prvom si nepamatam, ale do konca 600nedelia som urcite uz ani kusok nespinila. 😉

kukenzi
autor
10. júl 2009

tehula, chod urcite po 600nedeli, aj ked budes krvacat, aspon ta doktor uisti, ci je to ok 😉

katrin, krstit kedy uznas za vhodne,, davaju aj rocne aj starsie deti 😉 my sme martina krstili 2,5mesacneho a nati budeme asi tiez tak nejak 😉 to spojim aj s ólinkluzif dovolenkou u nasich 😀 , lebo krstit budeme tam

dadka212
10. júl 2009

Kukenzi ja mám starší typ slaloma nie 2009 a tam sa to prichytáva lahko...
a pediatričke chodím v Pezinku 🙂

ja som tiež chcela dať deti pokrstiť, ale asi to nebude možné, ja nemám birmovku a ani moja sestra nie a ju by som chcela za krstnú a vraj sa to bez birmovky nedá 😖 takže asi zostanú nepokrstené 😝

katrin79
10. júl 2009

tehula: a kde budete krstit? my asi v Petrzke v kostole sv.rodiny pri technopole, musim tam zavolat ze ako to chodi, asi v auguste by sme to poriesili

kukenzi
autor
10. júl 2009

dadka ja mam 2008, ja som kupovala len sportiak pre syna a potom som dokupila vanicku a som z toho jelen a ako to funguje na tvojom? mas tam nejake prichytky? dadi, az teraz som si vsimla, ze si z PK, ale ak sa tam nahodou prestahujeme, tak si budem od teba pytat kontakt 😉

dadka212
10. júl 2009

Kuki ja som teraz kupovala vo výpredaji z nemecka model 2007 a tam sa to prichytáva suchým zipsom a na tej tyči na korbe tiež takým suchým zipsom čo je na sieťke...
a čo sa chcete sťahovať?

petaba
10. júl 2009

Kukenzi tie nausnicky nie su sice uzamykacie ale drzali dost dobre... skor som ich mala problem dat von 😀

dadka skus sa informovat v blumentale... znama tam krstila a krsna mala len krst... to zalezi od farara, na akeho natrafite 😉

kukenzi
autor
10. júl 2009

dadka, tak ten moj kocik ma asi nejaku vadu 😀 , pred chvilou som bola s mneme a ani ona nevedela, akym systemom to funguje ... teraz uz chapem o com vravela kamoska, kedze ona ma tiez 2007 model. ani v manuali to nie je, idem skusit najst na nete

akinomka
10. júl 2009

baby, deticky mozete dat pokrstit aj ked vy nemate krst. podstatne je aby krsni rodicia (moze byt aj len jeden) mal vsetko tj. krst, prijimanie, birmovku. ale urcite to zavisi od farara. ja tiez nie som pokrstena ale drobca nam pokrstili bez problemov. malicku chceme krstit tak cca august, september.

tehula
10. júl 2009

Katrin> my chceme krstit v Blumentali, mali sme tam aj sobas. Je tam super kaplan.......no prosto to je dlha anabaza, ale svadba bola aj usmevna.... a ako pise akinomka, su tam ustretovi, my sme mali sobas na dispenz, lebo ja nemam krst ani nic. A tiez tak viem, ze najma aby krstni rodicia mali tie sviatosti.

No s tym krvacanim som zvedava, ja sice len slabo, alepredsa. A uz aj cvicim, tak snad to nevadi.

Inak mala prave strasne vyvadza, od osmej vecer ju mam striedavo na prse, stale je hladna..........Kedy zacina ten rastovy sprint? Neviete?

certica
11. júl 2009

uz som zmagorena, takze kopirujem na spravne miesto 😀 ...

k tym ocistkam - pri prvom som krvacala max. tyzden, ale dost intenzivne a tym to haslo, uz ziadne spinenie, nic. ale hned po 600-ned. som dostala ms a odvtedy so zeleznou 28-dnovou pravidelnostou aj napriek full dojceniu.
2.porod - krvacanie slabsie, ale tahalo sa mi to cca 4 tyzdne a zase po 600-ned. kramy , potom o 2,5 tyzdna zas , potom pol roka pokoj a odvtedy uz mam normal cyklus, aj ked dlhsi, ako som zvyknuta. no a kojim tiez furt.
cize suma sumarum: jedna zena, dva porody, dve deti... vsetko uplne rozdielne a co este tak 2 rozne zeny.....

tehula
11. júl 2009

Certica, v pohode, ja citam aj temu Antolska, ze co nove. Ved jedno mimi este planujeme a rodit pojdem urcite zas tam.

Boze, ja som dnes rozbita na kalkulacku. Muz o jednej prebral stafetu uspavaca hadov a ja som si lahla, no uz o siedmej som zas hore bola a malu krmila.
On s nou vraj do druhej bol hore

kukenzi
autor
11. júl 2009

aj ja citam aj temu antolska 😉

tehula rastovy sprint 3 a 6 tyzden, 3 a 6 mesiac 😉

akinomka
11. júl 2009

aj ja antolsku stale citam, sme si na nu zvykli 🙂

nasu malicku skruca vzdy vtedy kedz zjem marhule. samu ma to prekvapilo, nepredpokladala som ze by jej marhule mohli robit zle. ked som ich vsak z jedalnicka vynechala, mali sme krasny den aj noc. len papat a spat.

ja som prestala krvacat po 2 tyzdnoch od porodu a teraz mam len drobne spinenie. po tyzdni a par dnoch zo mna odisiel ale kus zrazenej krvi, tak som sa trochu zlakla, ale nic viac sa neudialo. mozno to bol len posledny zvysok krvi.

certica
11. júl 2009

no ved preto sa mi stalo, co sa stalo...ze citam obidve a napisem do jednej, co malo byt adresovane do druhej 😅
a v antolskej ja traposim uz 3 roky 😀 🤐

mneme
11. júl 2009

caute baby z antolskej, ako vikendujete? my sme sa prave vratili z prechadzky a skoro nas zozrali komare.
kukenzi, snad si tu sietku na kocik sprevadzkovala, lebo tie potvory stipu ako o zivot, ja som cela dobodana 😝

tehula
11. júl 2009

Ahojte, tak moja mala ma asi tie rastove one. Furt sa na cecok pyta, stale mi na nom visi a pije. Mlieka mam dost, aj mi strieka. Neviem, co robit, reve jak pavian uz od vecera. Vlastne skoro cez den ani nespala. A mam dojem, ze tak skoro ani nezaspi. Mna asi picne, lebo cez den si vobec nemam kedy lahnut, furt k nam niekto chodi z rodiny malu pozriet....musim to uz zatrhnut, lebo je to na mozog a asi podlahnem kofeinovemu vyslobodeniu. Zacina mi kava chybat 🤐

petaba
12. júl 2009

tehu vsak pi bezkofeinovu... pre pocit 😎 A neboj za chvilku to prejde... netrva to dlho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre